Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön dolgozó bölcsis-, óvó-, tanítónénik - tapasztalatok? fórum

Külföldön dolgozó bölcsis-, óvó-, tanítónénik - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

15. 54fe32cacf (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2012. ápr. 26. 20:13
Akkor gondolom a Mauerbe jar. Az nagyon jo ovoda-iskola!
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - 54fe32cacf)
2012. ápr. 24. 20:58

Ha belegondolsz, az, hogy bizonyítani kell, szerintem a Waldorf elvárása, nem az adott intézmény dolgozóié... Különben lehetne egy normál ovi is. ;)

Barátnőm kislánya a 23-ba jár Waldorfba, azért kérdeztem. :)

13. 54fe32cacf (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2012. ápr. 24. 20:49
Nekem nagyon jo kollegaim vannak, annyi, hogy itt nagyon bizonyitani kell, hogy elfogadjanak. 13-ban.
12. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - 54fe32cacf)
2012. ápr. 23. 22:39
Na igen. A felnőtt bécsiek kevésbé toleránsak. Még akkor is, ha történetesen nincs kielől elvenni a munkát, mert telítetlen a munkaerőpiac az adott irányban...
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - 54fe32cacf)
2012. ápr. 23. 22:38

Napirend persze mindenhol van, de a mi ovinkban nincsenek rávezető énekek.

Hanyadik ker-ben dolgozol? :)

2012. ápr. 23. 22:25
A gyerekek engem teljesen elfogadtak, ha regebben nem is ertettem valamit, altalaban lehetett kovetkeztetni. En Waldorf oviban vagyok, itt es gondolom mashol is van egy napirend, ez elegge megkonnyiti a dolgokat, mert nalunk pl. ravezeto enekek, versikek vannak pl. a rendrakasra, az etkezesekhez, az elkoszoneshez.
9. 54fe32cacf (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2012. ápr. 23. 22:23

ket eve dolgozom itt. A munkavallalonak kellett a nyilatkozata, hogy engem akar, most mar nyilvan konnyebb.


A gyerekekkel sosem volt problemam, a kolleganokkel viszont igen. Az eleje nagyon kemeny volt, most mar elfogadtak.

8. AliceinWonderland (válaszként erre: 5. - 54fe32cacf)
2012. ápr. 23. 21:52

Értem, köszi.:)

Mennyire okozott az nehézséget kezdetben, hogy ahogy mondtad, nem beszélted jól a nyelvet? Gondolom, gyerekek között ez még inkább problémás, ha ők még épp csak most tanulnak beszélni, nehezebben érted meg őket...

7. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - 54fe32cacf)
2012. ápr. 23. 21:51
Mikor honosíttattad? Tavaly május előtt még nem volt nyitott a munkaerőpiac. Azóta szerintem még gyorsabb az átfutás. Mert már nem kell munkavállalási, amihez kellett a munkaadód jelzése, hogy fel akar venni. Honosíttatni bármilyen diplomát lehet, csak régebben nem kaphattunk minden szakmában munkavállalásit...
6. AliceinWonderland (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. ápr. 23. 21:47
Köszönöm szépen:) Persze, nyilván a megfelelő nyelvtudás elengedhetetlen.:)
5. 54fe32cacf (válaszként erre: 3. - AliceinWonderland)
2012. ápr. 23. 21:41

En Becsben dolgozom, a nemetet amikor munkaba alltam, nem beszeltem meg jol, most mar igen. Nekem mindig azt mondtak, hogy a sziv itt fontosabb.


Nekem honosittatnom kellett a diplomamat, a munkaadom jelezte, hogy alkalmazni akar es kesz. NEm nagy ugy. Sok ovoda van, keves az ovono, viszont ezzel nem lehet is halalra keresni magadat.

4. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - AliceinWonderland)
2012. ápr. 23. 21:34

Szia!

Én a "másik oldal", egy anyuka vagyok. :)

Ha nem akarsz messze menni, itt Bécsben szerintem majd' mindenhol hiány van óvónőkből és dadusokból.

Viszont értelemszerűen jól kell beszélni a nyelvet. De gondolom, ez nem újdonság. :)

Ahhoz, hogy munkába állhass itt, tudtommal honosíttatnod kell a diplomádat, de mivel munkaerőhiány van, szerintem nem sokat fognak vele várni. Bürokrácia viszont itt is van. :)


Sok sikert! És minden elismerésem a Tiéd, hogy szívvel-lélekkel ezt a munkát fogod végezni. :)

2012. ápr. 23. 21:30
Az lenne a kérdésem, hogy milyen végzettséggel, ill. nyelvtudással vágtál bele a munkavállalásba, és mennyire volt "könnyű" az elhelyezkedés?:)Mindenhonnan azt hallani, hogy a híresebb magyar főiskolák/egyetemek külföldön is elismertek, de nincs olyan ismerősöm, aki külföldön helyezkedett volna el, magyar diplomával.
2. 54fe32cacf (válaszként erre: 1. - AliceinWonderland)
2012. ápr. 23. 21:11

En Ausztriaban dolgozom kicsikkel, nalunk kisovinak hivjak 1-3 evig vannak nalunk gyerekek.

Kerdezhetsz nyugodtan.

2012. ápr. 23. 21:05
Láttam, hogy sok külföldi munkavállalással foglalkozó fórum indult már. Mégis szerettem volna nyitni egyet a külföldön dolgozó pedagógusok véleményeiről, tapasztalatairól, mert 1 év múlva én is bölcsődei gondozóként fogok végezni a főiskolán, és amint lehetőségem nyílik rá, külföldön szeretnék elhelyezkedni.(Ha már indult fórum ezzel a témával, akkor bocsánat.:) )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook