Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elzáródott a jobb oldali petevezetékem, van aki így esett teherbe? fórum

Elzáródott a jobb oldali petevezetékem, van aki így esett teherbe? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 29. 09:37
Sziasztok! Nekem két méhen kívüli műtétem volt, mind a kettő jobb oldalon. Volt már HSG-m, és átjárható a bal oldalam, de egy kis folyadék ment a jobb oldalra is, tehát nem kizárt az újabb méhen kívűli. Lassan próbálkozhatnánk újra, de én nem merek, mert félek az újabb műtéttől és alul is gyakran fáj a hasam. Mit tegyek, hogy mégegyszer ne forduljon elő és végre a bal oldalon tapadjon meg? Kérlek segítsetek!
18. Blanco (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. máj. 1. 17:07

Szia!

Én még nem lettem terhes, de remélem hamarosan:)

Teljesen hasonló a problémám, mint Neked, a jobb oldali csak félig átjárható, a bal teljesen, és erre jön még a párom spermaképe, ami rossznak azért nem mondható, de a kettőnk problémája együtt igencsak csökkenti a természetes úton történő teherbeesést.

A második inszemre készülök, sima Closty kúrával stimulálva, és a dokim azt mondta nagyon jók az esélyek...Az előző ciklusban is nagyon szép tüszők lettek mindkét oldalon. Bízok benne, hiszen, ennél sokkal nagyobb problémával is estek már teherbe és hordtak ki egészséges babát a nők. Szerintem Te se aggódj..ja a lényeg: nálam a korom miatt (36) nem bízták a természetre...

Fel a fejjel!!!

17. misz (válaszként erre: 15. - Dokianya)
2012. máj. 1. 09:28

Igazad van. "Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Az alapos kivizsgálást azért én is megcsináltatnám. :)


Szorítok minden reménykedőnek! :)

16. dokianya (válaszként erre: 9. - Céda)
2012. ápr. 25. 10:40
Én egy nagyon kedves professzorhoz jártam, nekem ő csinálta a vizsgálatot, az átfúvást ő sem javasolta, annyit mondott, hogy legvégső esetben, ha nem jön össze a baba, akkor megcsinálja, de egy petevezetékkel is teherbe lehet esni. Viszont az általad is említett peteérlelő nem biztos, hogy rossz dolog, ha sokáig nem lesz "eredmény". Nálam is volt szó róla, de szerencsére nem kellett. Viszont tényleg érdemes a párodat is megnézetni.
15. dokianya (válaszként erre: 11. - Céda)
2012. ápr. 25. 10:36
Köszi! :-) Hát annyit tudok tanácsolni, hogy azért ne várj sokáig, ha már két éve próbálkoztok, inkább kérdezz meg másik orvost is, hogy mit javasol, mert azért egy egészséges nő 2-3 év alatt teherbe tud esni. Ja! Egyébként mi voltunk andrológián is, és ott a vizsgálatoknál kiderült, hogy a férjemnek is volt egy kis problémája és akár az is gátolhatta a teherbeesést. Nem tudom, hogy a párodat vizsgálták-e már, de azért őt sem árt megnézetni, mert akár nála is lehet valami gond. Szurkolok nagyon! :D
14. Céda (válaszként erre: 13. - Misz)
2012. ápr. 25. 09:23
Én is hallottam hasonló történeteket :-) Köszönöm a biztatást!!! Én olyan 40 éves anyukáról hallottam, aki 6 éve nem védekezett, mert tudta, hogy felesleges...nem is terveztek már gyereket. Valamije fájt és elment természetgyógyászhoz, aki észrevette hogy rosszul áll a méhe és megkérdezte, megnyomkodhatja-e a hasát. Természetesen nem nőgyógyászati panasszal fordult természetgyógyászhoz a hölgy, hanem valami teljesen más panasszal. És láss csodát! A következő hónapban megfogant, mára már meg is született a kis csoda!
13. misz (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 24. 21:34

Nekem a az egyik petevezetékes teljesen el van záródva, a másik pedig csak részben átjárható. A HSG utáni hónapban volt lapar. műtét, ott diagnosztizáltak ezek mellé endometriózist. Azt jósolták természetes úton soha nem lehet gyerekem.

A gyerekeim azonban másképp gondolták. :) A lapar. utáni 6 hetes kontrollon már 4 hetes kismama voltam. A kislányom 7, a kisfiam 2 évesek. :)

Ha egy Baba jönni akar, semmilyen orvosi diagnózis nem tartja vissza. :D

Kívánom, hogy Neked is mielőbb sikerüljön! :)

12. Lencsy (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 24. 13:33
Mind két petefészek bocsájt ki petét ezért ha csak az egyik van elzáródva elvileg nincs akadálya a teherbeesésnek . Nekem érdekes módon semmilyen elváltozás nincs a bal oldali petefészkemen mégis csak a jobboldaliból van peteérésem :) Jah 3 gyermekem van ;)
11. Céda (válaszként erre: 2. - Dokianya)
2012. ápr. 24. 09:33
Gratulálok! Nekem a hormonok, pajzsmirigy, minden a lehető legjobb! Szóval ezek szerint egy kis szerencsére van csak szükségem, hogy teherbe essek! Csak már úgy várom...remélem nem kell hosszú évekig várnom, bár ezt nem tudhatom előre.
10. Céda (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2012. ápr. 24. 09:32
Még a hsg-előtt írt fel bogyókat, de ki sem váltottam mert akkor még nem tudtuk mi a helyzet. Nem is értem minek írta azt ki nekem, amikor mindig volt rendesen peteérésem akármikor megvizsgált. Miután felvilágosultunk a hsg-t követően, utána mondta, hogy hülyeség szednem.
2012. ápr. 24. 09:30
HSG-n állapították meg, hogy el van záródva a jobb oldali. Kérdeztem a dokit, hogy mit lehet tenni az elzáródásnak, és azt mondta gyakorlatilag semmit ill. kifejtette, hogy régebben végeztek kisebb beavatkozásokat, de azoknak meg rengeteg méhen kívüli terhesség lett az oka. Szóval nekem nem ajánlott semmilyen átfúvást, kicsit meg is lepődtem, hogy azt mondta ez van és kész nyugodjak bele, mert a bal oldali rendesen működik. Azon vagyok a leginkább meglepődve hogy ezt nem egy kezdő orvos mondta nekem hanem egy főorvos. Nem tudom tovább érdeklődjek-e az űtfúvás után vagy bízzak a bal oldai egészséges petevezetőben.. ??? Szerintetek van valami megoldás? Tudom hogy vannak itt a Hoxán jól tájékozott leendő anyukák akik már mindent megpróbáltak.
8. Bcicus (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 23. 18:55
Ha csak az egyik oldalon van akkor igen. Minek kéne peteérésre bogyó? Nincs peteérésed?
2012. ápr. 23. 18:17
Nekem mind a két vezetékem el volt záródva.Két hetes kezelés után az egyik átjárhatóvá vált és terhes is lettem fél éven belül.(ő koraszülött lett),de kb.újabb fél év múlva jött a következő.De a 3.csak három év múlva,pedig bármikor jöhetett volna.Tehát IGEN,nyugodtan bízz és ne sürgess semmit!
6. titati (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 23. 18:15

A középső lánykám ovis barátnője is így született! :-)


Szóval kitartás, higgy benne, hogy sikerül!!!

5. timycat (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 23. 18:10
Barátnőm 1 db csonkolt petefészekkel lett terhes. Ha így nézzük elég jó esélyed van. Neki 10%-ot jósoltak a dokik, mert a csonkolt petefészkén folyamatosan ciszták jelentek meg-tűntek el. Okát nem tudták, hormonjai rendben voltak. Ő belenyugodott, hogy nem lesz gyereke, aztán egyszer csak terhes lett.
4. epresfank76 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. ápr. 23. 18:06
Nekem a bal oldali van teljesen elzáródva.A Hsg hónapjában terhes lettem.Igaz nekem hormon problémám is volt,nulla progeszteron szintem volt,így clostilbegitet szedtem,és a jobb oldalon lett sok tüszőm,és abból lett a kisfiam.Hogy mióta van elzáródva nem tudom 16 éves lesz a nagyfiam,vele spontán lettem terhes anno.
2012. ápr. 23. 18:05

Biztos, hogy teherbe lehet így is esni, mert a két petefészek ettől még működik, de nem értem miért nem fújatják át, egy egyszerű laporoszkópiás műtét keretein belül... ott meg tudják vizsgálni hogy van-e esetleg baja a másiknak...


de dokianyának igaza van, bármilyen nehéz is de ne stresszelj rá annyira, próbáld meg könnyedén venni, hátha úgy könnyebben jön a baba... (én tudom milyen nehéz, nekem sem sikerült... remélem neked több szerencséd lesz!)

2012. ápr. 23. 18:00

Nekem a bal oldali van teljesen elzáródva, a jobb oldali részben átjárható. A kisfiammal nagyon nehezen estem teherbe (majdnem 3 év) viszont utána a kislányom olyan gyorsan jött, hogy szinte fel sem eszméltem. 5 nap híján 1 év van a 2 kicsi közt. :D

Sőt, még utána is terhes lettem egyszer, de sajnos az méhen kívüli terhesség volt. :-( Amikor csinálták a vizsgálatot, hogy el van-e záródva a petevezetékem, utána 3 hónapra estem teherbe. Szóval igen, van ilyen, de sokat segít az is, ha nem akarod mindenáron a teherbeesést. Szóval ne stresszelj azon, hogy már megint nem sikerült. Lehet, hogy ez is közrejátszott nálam a sikerhez, hogy eljött az az idő amikor nem az járt az eszembe, hogy miért nem sikerül, meg hogy mennyire is akarom...

Sok sikert és kitartást!!!! :D

2012. ápr. 23. 17:50

Az orvosom azt mondta 50% százalék az esélyem, mert ugye egyik hónapban átjárható a petevezeték, a következőben az elzáródott nem :-(


Már majd 2 éve próbálkozunk. A dokim azt mondta, próbálkozzunk tovább spontán, és azt mondta ne szedjek semmilyen bogyót a peteérés elősegítésére. Hormonálisan teljesen rendben vagyok.


Szerintetek miért késik mégis ilyen sokáig a baba? Van köztetek olyan aki így lett terhes, hogy az egyik el volt záródva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook