Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés gerincműtét után fórum

Szülés gerincműtét után (beszélgetős fórum)


2012. okt. 6. 09:58

Sziasztok!


Ma találtam rá a fórumra, és hasonló a problémám. Nekem 1996-ban volt gerincműtétem az Illés doktor műtött és december elejére vagyok kiírva és nagyon félek a szüléstől.

Láttam a fórumnyitó hölgy képei között, hogy azóta egy gyönyörű kislánynak adott életet. :)

Kérlek Titeket, segítsetek mert nagyon félek a természetes úton történő szüléstől, de ugyanakkor a császármetszés is csak altatásban jöhet szóba és nem tudom mi lenne a jobb.

A nőgyógyász orvossal csak a jövő héten fogok tudni erről beszélni.

Bízom benne, hátha van itt köztetek valaki, aki hasonló helyzetben volt már és eltudja mesélni a tapasztalatait!

Előre is köszönöm!!!

6. mirike3 (válaszként erre: 1. - Zadorie)
2012. ápr. 30. 19:46

2005. januárban volt a gerincműtétem, utána sajnos sok-sok torna és szanatórium kellett, hogy tudjam használni a lábam. 2006. áprilisában (!) ikreket szültem természetes úton, 11 nappal a kiírás előtt . Az egyik fiam faros volt. Nekem a császár nagyon kockázatos lett volna, mert nem tudtam sokáig feküdni, így félő volt, hogy kezdhetem elölről a rehabilitációt. Valamint az esetleges altatás a második gyermekemnek nem tett volna jót... gerincérzéstelenítés fel sem merült az utána következő mozdulatlanság, s a gerincem állapota miatt... A természetes szülést az idegsebész nem ajánlotta, de a nőgyógyászok azt mondták, hogy megpróbálhatjuk, s majd meglátjuk... Gyors szülés volt, de a doki szerint "ilyen a nagykönyvben sincs." Rengeteg orvos állt készenlétben (csak a fejemnél 3 főorvos...), de nem volt rájuk szükség.... Könnyebb terhességem volt, mint előtte a lányommal - bár az utolsó 2 hónapot kórházban töltöttem. 0 kilót híztam. Ne izgulj, az anyai szervezet csodákra képes. :)


Persze a dokik nem örültek a ikerterhességemnek - az elején kicsit ellendrukkerek voltak, de látták az elszántságomat, s a terhesség előrehaladását... mindent megtettek hármunkért. Izgultak, féltettek, lelkileg is sokat segítettek. Nem tudom eléggé megköszönni! Problémamentes szülést kívánok!

5. rozsika83 (válaszként erre: 1. - Zadorie)
2012. ápr. 25. 13:16
Engem 96-ban műtöttek. 2003-ban és 2006-ban szültem természetes úton gátmetszéssel. Fel sem merült az orvosokban a császár.
2012. ápr. 24. 14:51

Nekem, még annak idején, azt mondta Illés professzor, hogy a gerincműtét után is lehet természetes úton szülni. Úgyhogy ez a terv. Aztán majd kiderül.

Gondolom a császárt altatásban végezték. Mert úgy tudom, hogy epidurális érzéstelenítést nem kaphatunk.

3. Hné80 (válaszként erre: 1. - Zadorie)
2012. ápr. 23. 21:44

Szia!


Én 2 gerincműtéttel tervezett császárral szültem.

2012. ápr. 23. 18:55
Egy ismerősömnek volt hasonló problémája, császárral szült.
2012. ápr. 23. 17:07
Ott kezdeném, hogy 1998-ban, 17 éves koromban gerincferdülés miatt gerincműtéten estem keresztül.Pécsen műtött Illés Tamás prof. Azóta sincsen semmilyen problémám a gerincemmel. Most viszont babát várok. :) Kíváncsi vagyok, hogy vannak-e itt sorstársaim és hogy nekik milyen volt a terhességük illetve a szülés. Hogyan zajlott, természetesen vagy császárral, stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook