Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikortól véd a fogamzásgátlóm? fórum

Mikortól véd a fogamzásgátlóm? (tudásbázis kérdés)


18. tt29
2012. ápr. 25. 23:44
Csak leírtam a véleményem a kérdésedre. De a döntés, rajtad áll. Te tudod eldönteni mit vállalsz...
2012. ápr. 25. 15:51
Én nem tudok másra alapozni, csak a papírra..Lehet, hogy naív vagyok, de ha abban hülyeséget írnak, akkor valószínűleg elég sok nem kívánt terhesség becsúszik és nagyon sokan feljelenthették már őket. Már nem vagyok tini (27), nem a türelmetlenségről van szó, de ez az első fogamzásgátlóm, egyszerűen érdeklődöm, mivel annyi eltérő álláspontot olvasok a neten, mást mond a dokim is...Ezekután tényleg az a konklúzió, hogy felejtsük el a szexet, amíg nem akarunk babát, mert ez a biztonságos.
16. tt29 (válaszként erre: 14. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 25. 15:07
Gondoltam hogy félre fogod érteni... csak azért kérdeztem meg hogy hány éves vagy, mert én ugyanilyen türelmetlen voltam 15-16 évesen, amikor már komoly párkapcsolatban voltam, és még szűz. Mi óvszerrel védekeztünk, mert akkor még nem mertem megmondani anyunak, h már... de utána 17 évesen elkezdtem szedni a gyógyszert, és inkább vártunk egy hónapot, és csak utána került le az óvszer. Ennyi. Szal, nem kioktatni akartalak, csak véltem felfedezni némi türelmetlenséget nálad. Ne haragudj, ha rosszul fogalmaztam. A papírban leírtaknak pedig nem hiszek. Két barátnőm is fogamzásgátló szedése közben lett terhes. Fontos hogy minden nap bevedd, mert ezeknek a készítményeknek a hormontartalma már nagyon csekély, és akár egy kihagyása is babához vezet. Én csak az óvatosságra hívom fel a figyelmed...
15. timycat (válaszként erre: 14. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 25. 13:55

nem értem mi köze van a "tökéletes kapcsolatban, ahol jól működik a szex és kívánják egymást a felek"-nek a foggtáló +3 -3 hetének. 3 hét múlva nem fogod ugyanúgy kívánni, ha nem még jobban? A foggátlón kívül nem csak az önmegtartóztatás az egyetlen védekezési mód a terhesség ellen. Mi is megoldottuk máshogy, nem a legtutibb módszer, de ez van.


Én is egy kiegyensúlyozott, szexuálisan igen aktív kapcsolatban élek, ahol persze motoszkált az ördög, hogy mit ír a tájékoztató, de nekem és a páromnak ez a plusz 3 hét óvatosság megér annyit, hogy aztán ne kelljen aggódni vagy ne adj Isten egy abortusz miatt 6 hetet önmegtartóztatni, a lelki-kapcsolati lábnyomról meg nem is beszélve.

14. 33ea09dda3 (válaszként erre: 13. - Tt29)
2012. ápr. 25. 12:31
Ne haragudj, de azt hiszem, nem érted a problémámat. Nem kioktatást kértem, még csak nem is tanácsot. Nem értem a fogamzásgátló használati utasításában szereplő mondatot, miszerint a hetedik naptól véd. Véleményem szerint ez egy pontatlan megfogalmazás. A nőgyógyászom is így fogalmazott, aki nyilván szakember. Gondolom, hogy akik a használati utasítást írták sem légből kapott dolgokat vetnek papírra és tudományos megalapozottsággal adnak egy ilyen információt a nők kezébe. Ha nem biztonságos és nem véd, akkor miért nem mondta az orvos, hogy egy hónap..és miért beszél a használati utasítás is hetedik nap utáni teljes védelemről? A másik pedig a kérdés érzelmi része...Várni plusz egy hónapot nem érettség kérdése! Nyilván önuralom és felelősség szükséges, de egy tökéletes kapcsolatban, ahol jól működik a szex és kívánják egymást a felek, szerintem nem mindegy, hogy akkor most hét nap, vagy 7 szem, vagy 10 nap vagy egy hónap...
13. tt29 (válaszként erre: 11. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 25. 10:24
Nem nagyon értelek...megkérdezhetem hány éves vagy? Ha nem szeretnél kisbabát, nem akarsz aggódni hogy megjön e a menstruációd szex után, miért kockáztatsz? Egyetlen fogamzásgátló módszer sem mindig hatásos. Én csak a javadat akarom, és azért írom h várj! Ha már vagy olyan érett h szedsz tablettát, arra is legyél érett h vársz egy hónapot! Vagy használj óvszert!
12. timycat (válaszként erre: 11. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 24. 18:04
passz; én most kezdtem újra a foggátló szedését, én nyúl voltam, pont most várom a megvonásos vérzést és csak azután merek "élesben" szexelni. Úgy voltam vele, hogy ezt a plusz 3 hetet még kibírom/kibírjuk annak érdekében, hogy nyugodt lehessek, hogy minden rendben van
2012. ápr. 24. 17:40
Arra mennyi esély van, hogy teherbe esek egy ilyen 7.szem utáni közvetlen szex miatt?
10. timycat (válaszként erre: 9. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 24. 17:38
szerintem sem kell percre pontosan, én lefekvés előtt szoktam bevenni, ez van hogy 11óra, de olyan is hogy hajnali 3... sok-sok évig így szedtem, ill szedem jelenleg és soha semmi gond nem volt
2012. ápr. 24. 17:22
A másik, hogy sokan azt írják, fontos a pontos időpont tartása...A nőgyógyászom szerint a napszak tartása elég...( a használati utasítás szerint is 12 órán belül kell...)
2012. ápr. 24. 16:56
A használati útmutató szerint a hetedik naptól véd, de ez eléggé relatív...óra pontosan kell nézni? Ha meg a hetedik szemtől, akkor a bevétel után 2 órával már védett vagyok?? A nőgyógyász konkrétan hét napot mondott...nem említette, hogy szedni kell egy hónapig a teljes védettségig és a használati utasítás szerint sem...
7. timycat (válaszként erre: 1. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 23. 20:14
a használati útmutató szerint 7. szem bevételétől védenek, de a nődokim azt mondta, hogy általánosan az az orvosok álláspontja, hogy az a tuti, ha végigszeded az első levéllel és megvárod a megvonásos vérzést
6. tt29
2012. ápr. 23. 19:52
Szerintem is egy hónap,az a tuti!
2012. ápr. 23. 18:22
nekem nogyogyaszom azt mondta 1honap utan mar ved.de elotte meg nem
4. e676663877 (válaszként erre: 1. - 33ea09dda3)
2012. ápr. 23. 14:39

Szerintem a nyolcadik szemtől értendő.


Bár annak idején, amikor én fogamzásgátlót szedtem, az orvosom azt javasolta, hogy ha nem sietek várjam meg nyugodtan az első hónapot, és utána éljek aktív szexuális életet, biztos, ami biztos alapon.

2012. ápr. 23. 14:26
A nőgyógyász szerint a hetedik naptól, ill. a tájékoztató is ezt írja.
2012. ápr. 23. 14:26
Ha a szedés hetedik napjától, akkor a hetedik szemtől. Tök mindegy melyik napon kezded. De ez nekem fura, hogy az első 7 szem után véd. Nem egy levéltől van már úgy, hogy nem kell kiegészítő védekezés??
2012. ápr. 23. 14:19
Symicia fogamzásgátló védettségének ideje érdekelne. Hivatalosan, ha a mentsruáció 5.napjától szedem, akkor a szedés hetedik napjától nyújt teljes védelmet. Ezt nem igazán értem...Tehát a hetedik tabletta bevétele után teljesen biztonságos vagy a hetedik nap eltelte után, a nyolcadiktól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook