Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körzeti rossz hírű óvoda(állítólag máshova nem is vennék fel őket) vagy velem maradjanak a kicsik? fórum

Körzeti rossz hírű óvoda(állítólag máshova nem is vennék fel őket) vagy velem maradjanak a kicsik? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 23. 15:54

www.dobovoda.hu a mi ovink honlapja, a kislányom a Pillangó csoportba jár, de mindegyik jó kis csoport, csak vegyes csoportok vannak


A másik ami nagyon tetszett amikor nézelődtem, a Csicsergő ovi: [link]

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Emilia 0240)
2012. ápr. 23. 15:46

A XV.-ben szinte minden ovit megnéztem anno és minden ovivezetővel beszéltem, a legszimpatikusabb a Pestújhelyi óvoda vezetője volt, a manóvár és a Bújócska óvoda, de itt is óriásiak a csoportlétszámok...

A VII. kerületben mi a Dob oviba járunk, mégcsak bejelentés sem kellett hozzá, tavaly áprilisban vették át a kislányomat az előző oviból, néhány héttel a beiratkozások előtt, amire gyakorlatilag mindenhol azt mondták esélytelen...

2012. ápr. 23. 14:37
Fantasztikus...majd azért megpróbálok beszélni a kerületi óvodákkal...hátha...Esélyem sincs átjelenteni őket másik címre, sajnos senkit nem ismerek a kerületben aki ezt megtenné...de A Mamám azt hiszem pont a 7.kerületben lakik, talán be tudnánk hozzá jelenteni a srácokat. Kérlek majd írd meg az óvodák nevét.Előre is köszönöm!
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 23. 13:13

A xv. Kerületben sok férőhelyet szüntettek meg, de sok a lakótelep és sok a gyerek. Nagyon sokankénytelenek más kerületbe vinni a gyerekeiket, de a szomszédos kerületek már nem állnak szóba az emberrel, ha kiderül hol lakik.

A belvárosban jobbak az arányok...

De pl két éve Dunakeszin történt az meg, hogy annyi 4 éves nem volt még felvéve, hogy 3 éveseket egyáltalán nem vettek fel, csak néhányat protekcióval.

2012. ápr. 23. 13:03
Ez tényleg így megy???????Pesten tényleg annyi a gyerkőc,h nincs elég férőhely?vagy csak a nivosabb ovikban?Kicsit fura nekem (vidékinek)mert itt meg zárják be az ovikat,sulikat ,mert nincs gyerkőc.Csak azt nem értem,h ha igény van rá (márpedig ugy olvasom)akkor miért nem létesítenek több ovit?persze másra van pénz ugye?És még azt nem tudom,h mi van akkor ha sehova nem sikerül bejuttatni a gyereket?otthon marad még 1 évet? vagy ilyen nem fordulhat elő?nem irigyellek titeket!
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2012. ápr. 23. 12:45

A körzeti ovi is csak 5 éves kortól köteles jelenleg felvenni.

A XV. kerületben gyakorlatilag kizárt hogy a nem körzetes felvegyen, minden évben rengeteg gyereket utasítanak el, még a körzetesből is.

Ha meg tudod oldani, esetleg próbálkozz másik kerületben, pl. a VII. kerületben tudok több jó ovit is, szinte mindig van hely, 23-24 fős csoportokkal működnek.

7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Emilia 0240)
2012. ápr. 23. 12:18

ez régóta így van: a körzeti ovi köteles felvenni Benneteket, ha van helyük.

Ha túljelentkezés van, akkor átvehet másik ovi .


(vagy protekcióval tudsz bejutni még ,ahova akarsz, de gondolom, az nincs)

2012. ápr. 23. 12:14

Fogadd meg Adrenalinfüggő tanácsát!

Iratkozzatok át másik címre-mert ,ha túljelentkezés van,és nincsen protekciód,nem fogják felvenni!

Sajna ez van:OO

2012. ápr. 23. 12:02
Jelentkezz át másik lakcímre, amíg beiratod!
2012. ápr. 23. 10:43
Köszönöm! Voltunk 2 ovi nyíltnapján is, és mind a 2 vezető azt mondta, hogy túljelentkezés van, csak a körzeti oviba lehet bekerülni(lehet jelentkezni több oviba is, de örüljünk ha bekerülünk a körzetibe...kb. ez hangzott el), viszont én kinéztem 2 ovit is, ami nem körzeti, de megfelelne...akkor gondolom ezzel csak el akartak ijeszteni...?
2012. ápr. 23. 10:37
Még valami: ha megtehetitek, családi napközikben is gondolkodhatsz, vagy alapítványi, de van még Waldorf is, többek között.
2012. ápr. 23. 10:36
én ilyen törvényről nem tudok. Sőt! Te választasz! Amelyiket óvodát kinézted, próbáld meg felhívni, vagy személyesen megkeresni őket, biztos szívesen vállalnék a gyerekeidet, hiszen egyre kevesebb a gyerek, bezárják az óvodákat, stb... Sok sikert hozzá!!!!
2012. ápr. 23. 10:19
Xv. kerületben lakunk, a körzeti óvinknak nagyon rossz híre van(molnár Viktor Óvoda), de azt monták állítólag csak a körzetesbe van esélyünk menni(új törvény?).Most komolyan? mellesleg 3 évesek az ikreim, de nem tudom, hogy velem maradjanak -e itthon( szükségük van más gyerektársoságra is, mert nem tudnak egymás nélkül meglenni+ nagyon anyásak, bár legszívesebben magam mellett tartanám őket amíg csak lehet.De nem lehetek ilyen önző nemde?) inkább...vagy van kevés esélyünk bejutni más ovikba is? Köszönm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook