Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi és altatás fórum

Bölcsi és altatás (beszélgetős fórum)


8. tlencsi (válaszként erre: 5. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 22. 22:11
Köszi
7. tlencsi (válaszként erre: 4. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 22. 22:08
15 hónapos
2012. ápr. 22. 21:30

szerintem nagyon gyerekfüggő a dolog... mennyi idős egyáltalán?

én is azt mondanám elsőre, hogy előbb el kell kezdeni szoktatni...

de pl nálunk szerencsénk volt ezzel.. igaz, nem cici volt, hanem cumisüveg és tápszer, de mindig azzal aludt el itthon... november óta bölcsis, és itthon azóta is kéri, de a bölcsiben első perctől anélkül aludt, minden gond nélkül... én hónapokkal azelőtt kezdtem agyalni, hogy hogyan szoktassam le, de nem volt szívem elvenni... de folyton beszéltem neki róla, hogy a bölcsiben hogyan lesz, és hogy ott nem fog kapni... nálunk az is bevált, hogy -eltérve a hivatalos menettől- beszoktatáskor az első altatásnál nem voltam bent, simán a többiekkel lefektették a bölcsis nénik... soha egy percre nem volt gond, hoyg ott úgy van, itthon meg így...


de az enyém 22 hónaposan került be, és már nagyon jól beszélt, és értett sokmindent, így tényleg számított, hogy már előtte sokszor megbeszéltük ezt, hogy így lesz.. ha mondjuk egy-másfél éves gyerekről van szó, akkor persze ez nem menne, az tuti... illetve az sem mindegy, hogy tényleg szükséglete ez még a gyereknek, vagy csak megszokás... nálunk biztos, hogy az utóbbi, mert volt már olyan is, hogy nagyszülőhöz úgy mentünk, hogy elfelejtettem a tápszert, de akkor is meg lehetett ezt vele beszélni, és elaludt úgy is... ettől még legközelebb kérte... :)


szóval nagyon sokmindentől függ... én örülök, hogy nem tettem ki olyan felesleges szenvedésnek, stressznek a bölcsi előtt, hogy leszoktatásba kezdek... utólag legalábbis így látom. előtte én is paráztam... :)

2012. ápr. 22. 21:28

nem várom meg a válazt,mer megyek aludni,de leírom attól függetlenül amire gondoltam:)


én a lányomat 20.5hóig szoptattam,akkor tudtuk meg h babánk lesz megint, így mondhatni s.o.s le kellett szoktatnunk,igaz csak alváshoz kellett neki már délben és este:P


hihetetlen de amennyire féltem tőle annyira könnyen ment:P első este kb 2órán át pityergett,nem sírt kifejezetten csak inkább a szomorúságtól, aztán elaludt, hozzá kell tennem h se cumisüveg se cumi soha nem kellett neki így nehéz volt a dolog...aztán 2órás mizéria után megunta, elaludt...azóta egyszer kereste a m2.napon este, de mondtam hogy nincs mert kell a kistesónak is, és kész...

egy ideig nem mutatkoztam előtte pucéran:P és szépen felfogta:) 20hónapos múlt akkor ugye,már elég nagy volt:)


ezt azért írom le mert mindig féltem a leszokástól h mi lesz, hogy éjszakákat fogunk fent lenni és jön a ruhatépés stbstb, de nem:) nálunk a pozitív példa erre:)


amúgy a kérdésre a válasz hogy én is elkezdenem mielőbb, hisz elég lesz neki az h bent alszik és nem otthon veled,nem hogy még a cici is megszűnik:O


sok sikert és jó éjt:))

2012. ápr. 22. 21:22
mennyi idős a babád?
2012. ápr. 22. 21:17
Igazából én azt szoktam tanácsolni az anyukáknak,hogy semmit nem akkor kezdjenek el amikor a bölcsit is... pl a szobatisztaságot sem célszerű akkor elkezdeni amikor a beszoktatást is.
2012. ápr. 22. 21:16
bölcsiben dolgozom. a gyerkőcnek nem tesz jót,ha a bölcsiben fogja érni az a trauma...épp elég nagy dolog nekik maga a tény,hogy egész nap anyától távol lesz
2012. ápr. 22. 21:14

Sziasztok!


Júniustól dolgozni kenyszerülök, és a kicsim bölibe fog járni májustól.


mindig cicin altattam el és ez így jó is de most mi tévő legyek a délutáni altatással? Elég, ha böliben megtanulja, vagy kezjem itthon leszoktatni a cicin való elalvásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook