Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » GI dieta PCOS- ra fórum

GI dieta PCOS- ra (beszélgetős fórum)


2012. máj. 2. 09:06
igen igazad van ihoney mert azert nalunk erdelyben nem figyelmeztetik az elelmiszereken a cukrosokat ugy mint magyarorszagon 7 evig voltam magyarorszagon de mindig tetszett ahogy az elelmiszereken minden fel van tuntetve nekem csak jo tapasztalataim voltak kint jo volt magyarorszagon elni mielott haza jottem volna sziasztok
21. lhoney
2012. ápr. 30. 19:00
En megneztem nalunk egyaltalan nem ir ilyent a kenyereken talalja ki az ember
20. Bcicus (válaszként erre: 18. - Granat35)
2012. ápr. 30. 03:30

Piritóst nem szabad ennünk. Mint írtam a barna kenyér és a rozskenyér sem tk kenyér ezért nekünk nem jó, csak az amire rávan írva, hogy tk és minimum 70%ban tk. A legjobb a Ceres tk tönkölybűza kenyere.

Túrót is ehetsz az jó nekünk. Gyümit lehetőleg csak uszira.

2012. ápr. 30. 00:46
bocsi ,etrendrendezes,
2012. ápr. 30. 00:39
sziasztok itt vagyok en nem eszem most mar feher kenyeret egyaltalan csak barna'vagy magos rozs kenyeret mert talan raknak szinezeket hogy barnabb legyen a kenyer de amihez muszaly csak ahoz eszek kenyeret es kevesett reggelre megeszem a ket szelett rozs kenyeret sonkaval vagy siman piritosnak zoldseggel teat kavet egyszer iszom egy nap napkozben meg eszek ezt azt a leveshez nem eszem egy ket falat kenyernel tobbet gyumolcsot eszek talan a banan nem igazan jo nekunkeszek sajtot is az jo nekunk es probalok minnel zsirszegenyebb kajakat enni mert fogyassal mozgassal etrenddeles fokent stresz nelkuli napok jobban gyogyitanak minket mint a gyogyszerek este arra ugyelek hogy sose nassoljak es nem eszek edesseget napkozben egy kicsit
17. szilveee (válaszként erre: 15. - Granat35)
2012. ápr. 28. 23:06
Szia! Én is fogytam a diétával, de én kombináltam lúgosító étrenddel is. A sok zöldség és gyümölcs állítólag lúgosít, amely a nődokim szerint optimalizálja a szervezet működését. Ez nekem olyannyira bejött, hogy pár hónap alatt ledobtam 4 kg. kb még ugyanennyit kéne. Te mit eszel a fehér kenyér helyett? Helyettesítetted vmivel, vagy más eszel teljesen?
16. szilveee (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. ápr. 28. 22:59
Valahol azt olvastam, hogy gyümölcsöt ne együnk. De gondolom csak azt ne, amiben sok cukor (természetesen gyümölcscukorra gondolok) van. Az IR diétát nem tudtam csinálni mellette, mert állandó volt az étvágytalanság mellette, és a mellékhatások is igen erősek voltak nálam. Fél évig birtam (1000 mg) majd abbahagytam egy évre, majd megint megpróbálkoztam vele (először 1500 mg, majd megint csak 1000 mg-ot próbáltam), de az Mercformin XR-rel sem volt jobb a helyzet, igy azt sem birtam. Ekkor majdnem egy évig próbálkoztam a dologgal. Rájöttem, hogyha étrendi úton próbálnám meg a vércukorszintet optimalizáni, akkor ugyanazt érhetném el, mint a merkforminnal. De nem tudom, hogy csináljam, mert nagyon nagy a káosz. Ezen kéne változtatni, de egyedül nem megy. Neked használ a diéta?
2012. ápr. 26. 22:48
hello mindenkinek szia bcicus szia ihoney nagyon jo dolgokat irtok nagyon bejon nekem ez kanalra amennyi tapad cukor es igazad van bcicus neked is en igaz annyira ra voltam allva a feher kenyerre es most mar ket honapja nem eszek feheret mar nem is kivanom viszont naponta eszek sajtot max.ketszer este narancs vagy alma en ket eve szedem a met.et es az eurythrox 0.25.t mostvan folirva dufhaston 6 honapra voltam most januar vegen gyogyfurdon nalam alacsony a progi szint eppen ezert teherbe tudok esni csak sajnos eppen nehez a megtartas volt mar negy veszitesem amibol ketto muvi uton fejezodott be bocs ha hosszura sikerultem de nagyon erdekel a tapasztalataitok mert van 6kg pluszom mar hasznaltam egy meregtelenito kurat ezutan aloe verat is ittam ezek alatt fogytam 2 kg.ot en regebb kimondottan sovany alkat voltam de a kezelesek alatt meghiztam es nehezebb fogyni
14. Bcicus (válaszként erre: 13. - Szilveee)
2012. ápr. 26. 20:35
Zöldségeket kell enni, és délután gyümit is de a tk lisztből készült készítmények is kellenek. IR diétát is csináltad a merckformin mellett? Mennyit szedtél, mennyi ideig?
2012. ápr. 26. 20:16
Sziasztok! Én is pcos-es vagyok, és már számtalan gyógyszert kipróbáltam. A mercformintól egészen a diane 35-ön át, a ciklusfelépítő gyógyszerekig. Egyik sem használt, mind csak egyéb mellékhatást okozott. Elmentem egy nőgyógyászhoz, aki a lúgos étrendet ajánlotta. És azt állította, hogy volt páciense, aki teljesen meggyógyult. Szerintem viszont nincs teljesen igaza, hiszen nem elég főként zöldségekből és gyümölcsökből álló étrendet alkalmazni, hiszen a inzulinszint is fontos. Abban viszont igaza volt, hogy a megfelelő tápanyagokat és vitaminokat a teljes kiőrlésű kenyérből és a pusztán húson alapuló étrendből nem kapod meg. Ti mit gondoltok erről?
12. Bcicus
2012. ápr. 25. 21:48
A barnakenyerekben max 1-2% tk liszt van. Olyat kell venni amiben legalább 70%.
11. lhoney
2012. ápr. 25. 18:15

Reggel 6dk barnakenyer+sonka + zoldseg

Tizorai : tejeskave korpovit keksz

Ebed : valamilyen szarnyas husi zoldseggel leves is ha fozok eszek belole

Uzsonna : gyumolcs vagy 2 dl gyumolcsle

Vacsora : 3 dk barnakenyer sonka + zoldseg +tej (este szabad)

Van vagy 5 napra recept es azt valtogatom bocs h hosszan irtam

10. lhoney
2012. ápr. 25. 18:11
olvastam az IR dietarol igazad van lenyegebe azt kellene nekem bevalt amit most csinalok es elindult a fogyas is u h folytatom en is hallottam h szinezik a barnakenyeret de nem hiszem az ize teljesen mas sokaig ha eszed es utanna megkostolod a feheret rendesen erzodik a liszt ize rajta
9. lhoney (válaszként erre: 7. - Granat35)
2012. ápr. 25. 18:09
Szia granat35 nekem is sok a dolgom ugy hogy nyugi de legalabb neha valtunk szot es tudunk egymsrol az is jo :) amugy igaza van bcius nak napi 5x kell etkezni es keveset es meg van hogy mit es barnakenyer johet en is kavezom nyugi :) nem teszek 1 kanal cukrot csak megvizezem a kanalat es amennyi cukor ra ragad annyit teszek bele ez a csel :P valamit kell tegyek bele
2012. ápr. 24. 15:32
leírod egy napi étrended
2012. ápr. 24. 14:14
koszi
6. Bcicus (válaszként erre: 5. - Granat35)
2012. ápr. 24. 13:49

Nem iszom kávét soha, De a cukrot felejtsd el, teljesen. Nyírfacukort használj vagy édesítőt.

Tejet sem szabad rakni a reggeli kávéba.

2012. ápr. 24. 13:41
szia bcicus kosz az infot a kaveval kapcsolatban ugy ertem regebb ittam ket kavet ket cukorral most iszok egy kavet egy cukorral tudom az lenne lehet jo ha nem kaveznek de te ha kavezol esetleg hasznalsz edesitot bele vagy min.is cukorral?
4. Bcicus (válaszként erre: 3. - Granat35)
2012. ápr. 24. 12:41
Akkor potn rosszul változtattál. NApont 5ször kell enni 3 óránként 7-19 között. Nem szabad sok gyümit enni, csak uzsonnára egy kevsete. kenyerete kell enni, de nem barnát, mert az ugyanolyan mint a fehér csak szinezve van, hanem minimum 70%ban teljekiörlésű kenyeret.
2012. ápr. 24. 09:57
sziasztok csajok irnatok nekem ezekrol a dietakrol ugyanis nekem pcos.em van es en is valtoztattam olyant hogy keves kenyer az is csak barna minimalis az edessegeves este nem vacsizok es tobb gyumolcsot meg zoldseget eszem de ettol eltekintve erdekelne a ti velemenyetek es jaj bocs ihoney nem volt idom irni neked tulsagosan elfoglalt voltam de fogok mert szeretnek egy ket dolgot irni-tudni es addig is mindenkinek jobbulast
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Lhoney)
2012. ápr. 22. 14:57
Inkább ir diétát tarts a gi diéta nem mindenben jó.
2012. ápr. 22. 12:39
Sziasztok 1 hete fogtam neki a GI dietanak gondolom mindenki hallott mar rola akinek a PCOS ismeros fogalom szoval gyereket szeretnek igy muszaj ezt a dietat csinalnom hogy az inzulinom alljon helyre , gondoltam ha barki szivesen csatlakozna megoszthatnank tapasztalatainkat egymassal :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook