Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Brazil tartós hajkiegyenesítés fórum

Brazil tartós hajkiegyenesítés (beszélgetős fórum)


1 2
32. Dyndi
2016. jan. 6. 14:05

Nem mindegy,hogy alfa par'fossal' vagy a brasil cacau keratinossal egyenesíttettek!!!!

Akinek a brasillal lett megcsinálva elégedett! A legnagyobb baj,hogy szeretik az egyéb márkákat Brasilnak eladni mert még mindig sokan nem tudják mi a különbség a kettő között.Szóval azt tapasztaltam,hogy aki elégedetlen mindig kiderül,hogy tartós hjegyenesítést kapot de nem a Brasilt! Igen drágább de jó!

2015. jún. 19. 14:39
Sziasztok! Nekem 3 napja csinálták meg a kiegyenesítést. Nagyon meg vagyok elégedve,szép ápolt, selymes hajat kaptam. Ráadásul a frizurám meg is követelei,hogy teljesen egyenes legyen. Nagyon tetszik,örülök,hogy megcsináltattam!!!
2015. jún. 6. 18:15

Sziasztok!

Derekam aláig ért a fekete hajam ,egészséges volt gyönyörű! Kitaláltam ,szőke leszek!Egy év alatt 6-szor radíroztam(semmit nem ért) 12 *szőkítettem,szivattam,és nem tört le! Kicsit persze szálkás száraz de meg volt a hossza!

Alfaparfos egyenesítésre rábeszélt a fodrászom!Sajnos belevágtam!Első hajmosás után már nem volt egyenes sőt száraz és söprűs kezelhetettlenné vált! Ami a leginkább bosszant, hogy a szőkítést túlélte de az egyenesítést nem ! Szép lassan hagytam el a hajam hosszát kb.2 hónap alatt!Most vállig ér!:.((((((

2015. jún. 1. 14:39

Sziasztok! Egyre jobban kezdek felháborodni, hogy még mindig etetik az embereket a brazil 'keratinos' hajegyenesítéssel és mi nem vesszük észre miről szól!

1.nem tartalmaz keratint! A keratin nem büdös, nem marja a szemed. Az anyagnak két fő összetevője van: formalin+szilikon. A szlikontól lesz szép fényes a hajad, a formalintól pedig egyenes. Na ettől könnyezel!

2 . méreg! Egy ideig szép tőle a haj, de a vegyszerek egy idő után elaruljak magukat.

3.sajnos a magyar embereket csúnyán meg lehet vezetni, semmi másról nem szól, csak a pénzről!

4. A formalin rákkeltő anyag, hő hatására még brutálisabban károsítja az egészséget!

5. Több országban is betiltott termék rákkeltő hatása miatt!

Tehát itt nincs keratin és természetes anyag!Vegyszer az van és majd nem tudod mitől vagy rákos! Azokat a fodraszokat sajnálom a legjobban, akik tudatlanságuk miatt használják az anyagot, vagy a főnök kötelezi rá. Akit érdekel nagyon szívesen atkuldom a Hajasek által forgalmazott Brasil Cocou biztonsági adatlapjat!

2015. ápr. 12. 09:46
Én 12 napja csináltattam meg, és nagyon tetszik. Nagyon száraz, furán hullámos (nem az a szép egyenletes) hajam van alapból. A kezelés óta sokkal fényesebb, puhább, egészségesebb. Csak ajánlani tudom a saját tapasztalataim alapján.:)
27. potti
2015. márc. 27. 13:54
De ha esetleg vki tényleg tudna olyat, ami segít helyre tenni ( valósan !! ) a hajat, megköszönném én is.
26. potti
2015. márc. 27. 13:53

Sziasztok! Ez az első, hogy vmilyen forumban egy témához hozzászólok.

Én is elvagyok keseredve teljesen :( novemberben lett a hajam megcsináltatva, száraz, göndör, vékonyszálú a hajam. Az egy dolog, hogy másnapra már összeugrott, de mondta is a fodrászom, hogy NEM hajegyenesítés.. ez csak mellékhatás... de azóta folyamatosan vágatom, de sajnos nem a vége törik, hanem az egész tönkre ment. Kb. állig le kellene vágatnom. Szanaszét van töredezve, az állaga OCSMÁNY!! Durva tapintású, néhol göndör, néhol egyenes. Ricinusolajat teszek rá 3 naponta, talán segít. Meg szedek vitaminokat.Szerintem nincs amitől helyre jönne, meg kell várni még lenő :/ Azért is írtam ehhez a témához, hogy ne csináltassátok meg. Nekem jó helyen, tanult fodrász csinálta ( elvileg ). Átverés ez is sajnos. Lehet vkinek bevált, de annak tuti nagyon erős amúgyis a haja, tehát kibírta a vegykezelést.

25. arrival (válaszként erre: 24. - B111)
2015. márc. 8. 01:27
Szerintem nem tudod, max moss surun hajat. 1-2 honap es kijon magatol.
24. b111
2015. márc. 7. 22:00
Sziasztok!Hogyan tudom s.o.s a brazil keratint semlegesiteni valamivel kiszedni?1 hónapja csinálták,de nem szeretném ha a tovább benne lenne a hajamban..Van valamilyen "semlegesitő szer"?Válaszokat köszönöm!
2015. febr. 10. 13:54

Sziasztok, én két hete csinaltattam brasil cacau hajkiegyenesitest, vékonyszálú se nem göndör se nem egyenes hajam van, a fodrász javasolta mert az utóbbi pár hónapban lett feketerol kivilagositva a hajam és eléggé megviselte, és állítólag ez amellett hogy hónapokig nem kell vasalnom még nagyon jót is tesz a hajnak mert feltolti keratinnal...

Az eredmény: gyönyörű puha és egyenes hajjal jöttem ki a fodrásztol, majd a következő napon már olyan volt a hajam mint a seprű, nem egyenes, száraz , törik és nagyon csúnya... ha megmosom szep egyenesre megszarad de másnapra megint vállalhatatlan lesz... egy biztos.. jót nem tett a hajamnak.. szerintem vágathatom le..

2014. nov. 30. 20:18

Saját tapasztalat:

Erős szálú, hullámos hajam van, nem lehetett kivasalni, mert szinte azonnal göndörödött vissza. Hosszabb kleopátra fazon.

Alfaparfos hajegyenesítés: Mosás után rá kellett vasalni, de ezután nagyon jól működött, ellenállt a párának, egyenes maradt. A hatása két és fél hétig tartott, kb. 5 mosásig. Utána visszakaptam a hullámaimat. 10000 Ft volt.


Brazil hajegyenesítés: Mosás után csak meg kell szárítani hajszárítóval, közben a kezemmel húzgálom a tincseket. Nem kell rávasalni, tök egyenes. Nekem két hónapja tart, és nincs változás, a barátnőmnek 3 hónapja, és ugyanolyan mint frissen.

Hátránya: Az első egy hónapban csöpögött a zsír a hajamból, pedig előtte nem voltam hajlamos erre. Próbáltam száraz sampont használni, hogy ne kelljen annyit mosni, több-kevesebb sikerrel, mert fekete a hajam. De szőkéknek beválhat.

Nagyon eltöredezett a vége, át kellett nyíratni. Ami nem csoda, hiszen nagyon vékony tincsenként csinálta a fodrász, egy tincsen 10-15-ször húzta át a vasalót.

Ami fontos, hogy használjatok szulfátmentes sampont, semmi balzsam, semmi mélyreható sampon, semmi spray nem kerülhet a hajra, mert közömbösíti a hatást.

Én ezt használom, lágyítja a hajat.

[link]

A haj összeesik amúgy, lelapul, de egyenes az biztos. :) 20000 Ft volt.


Én újra meg fogom csináltatni, ha letelt a fél év, (mert ennyit ígért a fodrász) mert megkönnyítette az életem. Minden nap sportolok, nagyon izzad a fejem, magától megszárad, és tök egyenesre.

2014. jún. 30. 17:26
Ez már a nem tudom hanyadik hajas topic vagy 10 különböző friss regisekkel,ennyire nem megy a WH-nak?? nagyon átlátszó.
2014. jún. 23. 23:36

Sziasztok!


A Lafferton szalont ismeri valaki innen? Hajkiegyenesítést szeretnék csináltatni és szükségem lenne egy megbízható helyre. :)

2014. jan. 9. 20:11
Lehet kapni brasil cacaot???ha nem vagyok fodrász?
18. theemy (válaszként erre: 12. - Heni777)
2013. júl. 28. 00:57

Szia!


Engem érdekelne. Tudnál nekem több információt adni?

17. Rescue (válaszként erre: 16. - 499547a867)
2013. jan. 17. 08:05
Nem véletlenül a genetika által adott hajszerkezet illik az adott személyhez. :)
2013. jan. 17. 00:12
Nos én pont egy hete voltam. Gondoltam kipróbálom, mert olyan sok helyen reklámozták, és két fodrász is javasolta. Nekem hullámos, dús, vékony szálú a hajam, és sehogy sem áll, ha pedig kifésülöm szálkás, semmilyen a vége. A fodrász egy új természetes anyagokkal rendelkező, és formaldehid mentes terméket rakott a hajamra. Utána a lelkemre kötötte, hogy két napig ne mossam, ne fogjam fel stb. Szögegyenes lett, és hát mit mondjak, nekem ez sajnos, nem áll túl jól. Nem tetszik. Olyan szopott gombóc hatása van a frizurámnak. Most arra várok, hogy "múljon" a hatás. Szóval ha dúsabb, de vékonyabb hajad van,(nem olyan mint egy mediterrán csajnak:), számíts rá, hogy a kezelés után negyed annyinak fog tűnni a hajad. És ez nem mindenkinek áll jól.....:(
15. Tschiki (válaszként erre: 13. - 8b7e22b4a7)
2012. okt. 16. 12:57

Bencsi Szabolcs csinálja nekem Budán.

Van honlapja, elérhetőséggel. Több barátnőm is jár hozzá, mindenki meg van elégedve

2012. aug. 19. 13:26

Nekem alaposan roncsolt!

Soha többé!

Nem gondoltam volna én is kábulatban voltam előtte.Sima és fényes, de törik és vizesen nyúlik mint a takony,a szép egyenesre vágott hajam úgy letöredezett már,hogy u alakú,két oldalt váll alá ér és már csak a gerincvonalamnál ér lapockáig.

13. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 11. - Tschiki)
2012. jún. 19. 22:25

Szia!

Rég fórumoztam.

Érdekelne,hogy hol csináltattad.Én Pesten lakok.

2012. jún. 11. 23:07
Sziasztok én rendszeressen használom a brasil cacau keratint 3-4 havonta és én nagyon szeretem mert megkönnyiti a minden napjaimat ha esetleg valakit érdekel csak maga az anyag mert egyszerű otthon is megcsinálni és igy pénzt is sporolhattok nekem van anyagom mivel csak nagy kiszerelésben lehet beszerezni akkor irjatok nyugottan
11. Tschiki (válaszként erre: 8. - 8b7e22b4a7)
2012. máj. 25. 08:46
Kihagytam: Nem azt a sampont használom. Mindig olyat, amit éppen kedvem van venni. Kétnaponta mosok hajat (sport miatt), könnyű megszárítani, vasalót azóta elő sem vettem.
10. Tschiki (válaszként erre: 8. - 8b7e22b4a7)
2012. máj. 25. 08:43
Szia! Brasil Cacau egyenesítés. Mosás, szárítás, anyag felkenése, hideg levegővel szárítás, vasalás, mosás, pakolás, szárítás. Ebben a sorrendben. 2,5 óra volt összesen. 20e Ft. volt.
2012. máj. 20. 00:10

Találtam egy ilyet:



[link]

8. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 7. - Tschiki)
2012. máj. 19. 23:52

Szia!

És melyiket próbáltad?A Brasilt,vagy a Keratin Lisst?

El tunád mesélni a menetét?Hányszor mostak,hajat,mi- mit követett,hogy történt az egész.Árfekvésben körülbelül mennyi?

Azt a sampont használod-e amit ajánlanak hozzá?

Köszönöm válaszod.

2012. máj. 18. 07:43

Szia! Nekem hosszú, göndör, szőkére festett hajam van, Hónapokig gondolkodtam, hogy megcsináltassam-e, mert nem hittem a csodálatos hatásban, és féltem, hogy tönkreteszi a hajam.

Március 20-án csináltattam, nagyon elégedett vagyok. Azóta a frizura mosással együtt 20 perc, nem kell vasalni, bármilyen időjárásban ápolt, selymes és egyenes a hajam.

2012. máj. 15. 08:09

Az az érdekes számomra,ha nem károsít, miért kell kiöblíteni,fixálni és a többi.Nézni nem-e nyúlik a haj....

Kicsit dauer szaga van, amit keratin pakolással turbóznak fel.

Arra volnék kíváncsi, ha megvenné az ember csak a Keratin Liss Balsam kondicionáló, 125 ml-krémet....felkenné,egyenesre szárítaná és vaslná,mit érne el.Egészséges haj?Talán már ettől valamivel egyenesebb lenne,mert nem meggyötört.Elvégre a dauer szagú kezelések által okozott károkat ezzel teszik láthatatlanná..

Ha rajtam múlna és volna rávalóm, én biztos csak a Brasilt választanám.

2012. máj. 9. 10:29

köszönöm Linda, de ezt már elolvastam.:)

jó lett volna élő tapasztalatot hallani, mert írni bármit le lehet, de ezek szeriont senkinek semmi tapasztalata.:(


van egy másik szer is: DKA Evolution, viszont erről egy darab magyar írást nem találtam, úh. ha erről tudsz vmit, akkor kopizd be.:)


ők hirdetik:

[link]

2012. máj. 3. 11:42

Nem próbáltam még.De ezt találtam róla:


Nirvel Keratin Liss keratinos tartós hajkiegyenesítő rendszer normál hajra

Nirvel Keratin Liss keratinos tartós hajkiegyenesítő rendszer normál hajra


- A Nirvel új hajkiegyenesítő termékcsaládja, a Keratin Liss, NEM TARTALMAZ FORMALDEHIDET

- A hajkiegyenesítés folyamán keratint juttatunk vissza a hajba, így a haj megőrzi tökéletes állagát, vagy sérült haj esetén jobb lesz, mint a kezelés előtt

- Hosszantartó végleges hajkiegyenesítő kezelést végezhetünk vele

- A folyamatot videón is megtekintheti: [link]

- A szett 5 teljes normál haj kiegyenesítésére elegendő.

- A tapasztalatok szerint eddig a legjobb hajkiegyenesítésre készült komplett termékcsalád, és üzletpolitikánknak köszönhetően az ára csak a töredéke a hasonló készítményeknek!

- A Keratin Liss egy forradalmian új, az eddigiektől teljesen eltérően működő, keratint tartalmazó végleges hajkiegyenesítő termékcsalád

- A simító kezelés alapja a keratin, a hajtonik, amely biztosítja a szükséges tulajdonságokat, hogy újítsák meg a haj szerkezetét, szüntessék meg a termikus hatások, vasalók és szárító, valamint a vegyi anyagok okozta sérüléseket

- Bátran használhatjuk minden típusú hajon a szalonban, és minden eddiginél tartósabb, látványosabb hatást érünk el vele!

- A hajkiegyenesítés ugyanolyan rutinjműveletté válik ezen termékekkel, mint a hajfestés

- Egy új szabadalomnak köszönhetően nem tartalmaz formaldehidet, a hajat nem folyósítja meg a kezelés alatt, ezáltal a különféle fésülő és egyéb műveleteket nyugodtan alkalmazhatjuk, nem kell félni, hogy a haj letörik vagy bármilyen károsodás éri!

- A termékcsalád minden eleme könnyen beépülő keratint tartalmaz, amelynek köszönhetően a haj állaga jobb lesz, mint a kezelés előtt, a haj puha, sima lesz

- Tökéletes megoldás a göndör, hullámos fürtjeid ellen

- 3-4 HÓNAPIG TART, MAJD IGÉNY SZERINT MEGISMÉTELHETŐ

- Kiegyenesítő hatása mellett, javítja hajad szerkezetét, minőségét

- Legújabb, legmodernebb hajkiegyenesítés világszerte

- A keratin behatol a hajba, ahol a belső sérüléseket javítja, majd védőréteget képez a hajszálaidon, hogy megelőzze a további károsodást

- Ezáltal a hajszerkezeteden sima, selymes, fényes eredményt érünk el

- A keratin helyreállítja a haj szerkezetét és védi a hajat a víz, hő által kapott károsodástól

- Minden hajtípushoz ajánlott, függetlenül, hogy festett, dauerolt vagy akár már hajkiegyenesítést is alkalmaztak rajtad

- A kezelést folyékony keratin formában visszük fel, amely behatol a hajad belsejébe, puhítja, egészségesen fénylővé varázsolja és védi a kutikulát a külső káros hatások ellen


Előnyök:

- Sima, puha és fényes haj

- Hidratált és egyenes haj három vagy akár négy hónapon át

- Nem sérti meg a hajszerkezetet, és nem tartalmaz az emberekre nézve káros anyagokat

- Pótolja a haj elveszett keratinját, és bármilyen típusú hajon alkalmazható

- Megfiatalodott, erős és élettel teli lesz a haj

- A fodrász vendégeinek egy olyan látványos, magas szintű szolgáltatást tud nyújtani, amit sehol máshol nem kaphat meg


A csomag tartalma:

- Keratin Liss Pre előkészítő sampon, 250 ml

- Keratin Liss Treatment Cream kezelőkrém normál hajra, 500 ml

- Keratin Liss Balsam kondicionáló, 125 ml

- Keratin Liss Neutralizer neutralizáló, 500 ml

- Keratin Liss Post utókezelő sampon, 250 ml

- Keratin Liss Mask hajpakolás 250 ml



A kezelés folyamata:

1)

- Mossa meg a hajat a Pre Shampoo előkészítő keratinos samponnal, hogy minden szennyeződést eltávolítsunk a hajról és előkészítse a hajat az egyenesítésre

- NE vigyen fel kondicionálót!

- Mélyen tisztít, és pótolja a sérült keratint

- Vigye fel a hajra és a fejbőrre, habosítsa fel, hagyja hatni pár percig, majd meleg vízzel öblítse ki, majd törölközővel törölje meg


2)

- Fésülje ki a hajat, és ossza el részekre

- Ha néhány részen a haj nagyon csomós, mint pl. a szőkített tincsek, ajánlatos felvinni a Pre Perm/ Pre Straightening Protector-t, dauer és hajkiegyenesítés előtti előkezelőt, a hajkiegyenesítési folyamat előtt (Ez a termék nem a csomag része!

- Selyemproteinekből kivont szabad aminosavakkal gazdagítva formulájának köszönhetően ez a termék eredményesen ápolja és védi a hajszerkezetet

- Erőt ad a száraz, különböző behatásoknak kitett hajnak, selymesít és fényt ad

- Vigye fel a termékből a megfelelő mennyiséget a törülközőszáraz hajra, oszlassa el egyenletesen


3)

- A Treatment Cream kezelőkrémmel tartósan kiegyenesíthetjük a göndör vagy túl hullámos hajat

- Könnyen kezelhető krémes állagú

- Ápolja a haj struktúráját és természetes fényt kölcsönöz a hajnak

- Minden hajtípushoz kiválóan alkalmazható, könnyű használni, és tartós eredményt garantál

- Nagyon sérült hajnál először egy kisebb területen próbálja ki!

- Vigye fel a hajtípusnak megfelelő Treatment Cream kezelőkrémet egy ecsettel (használjon kesztyűt!) vigye fel a hajra a tarkótól kezdve, tincsenként egészen a hajvégekig, vigyázva arra, hogy ne kerüljön a fejbőrre

- 15-20 percig hagyja rajta

- 5 percenként ellenőrizze a haj rugalmasságát. Ha az vékonyodik, gyengül és kezd begöndörödni, azonnal mossa le!

- Öblítsük át alaposan, amíg a krém teljesen el nem tűnik

- NE HASZNÁLJON HŐT EZALATT A KEZELÉSI FÁZIS ALATT!


4)

- Meleg vízzel öblítse ki nagyon alaposan, ne maradjon semmi a hajon

- Törölközővel törölje meg


5)

- Vigye fel egyenletesen eloszlatva a hővédő, egyenesítő Balsam kondicionálót, amely keratinos, hajkiegyenesítő hővédő emulzió

- A hajvasaló, hajszárító használata előtt mindig használja, a mindennapi otthoni hajápolásban is

- Vigye fel a hajra, ne öblítse le


6)

- Hajszárítóval szárítsa meg a hajat, miközben egy kefével folyamatosan egyenesítse


7)

- Egyenesítse ki a hajat tincsenként, hajvasalóval amíg teljesen egyenes és sima nem lesz a haj


8)

- A száraz, kiegyenesített hajra vigye fel a Neutralizer neutralizálót egy ecsettel

- Semlegesíti az egyenesítő krémet, és egyenesen tartja a kiegyenesített hajszálakat

- A fixálás alatt a hajat egyenesen kell tartani amennyire csak lehet!

- Könnyen kezelhető krémes állagú!

- Egy ecsettel vigye fel a hajra a tarkótól kezdve, tincsenként egészen a hajvégekig

- Bizonyosodjon meg róla, hogy egyenletesen mindenhol befedi a termék a hajat

- 5-10 percig hagyja rajta

- A fixálás alatt a hajat tartsuk végig egyenes állapotban, amennyire csak lehet, finom mozdulatokkal simítsuk kézzel, egy ritka-fogú fésűvel


9)

- Bő vízzel öblítsük ki a terméket a hajból


10)

- Mossa meg a hajat a Post Shampoo utókezelő samponnal, amely egy keratinos sampon, ami tökéletesen eltávolítja a neutralizáló maradványait

- Vigye fel a hajra és a fejbőrre, habosítsa fel

- Hagyja hatni pár percig


11)

Öblítse ki a hajat és törölje meg törölközővel


12)

- Vigye fel a Mask hajpakolást a nedves hajra és hagyja hatni 10-15 percig, amely egy keratinos, kapilláris helyreállító emulzió

- Ez a hajkiegyenesítő kezelés utolsó fázisa, de fontos eleme, az egyenes haj folyamatos otthoni ápolásának is

- Otthoni használat is javasolt!

- Helyreállítja a haj kapilláris szerkezetét!


13)

- Öblítse ki, majd szárítsa meg a hajat hajszárítóval, vagy vasalóval


FONTOS!!!

- A kezelést követő 3 napban NE mossa meg a haját!

- Ha a kezelés után újra ki akarj egyenesíteni a haját, használja a Balsam kondicionálót

- Ajánlott, hogy a vendég a Balsam kondicionálót, Post Shampoo utókezelő sampont és a Mask hajpakolást otthon is rendszeresen használja

- Hajvasaló, hajszárító használata előtt mindenképpen használja a hővédő egyenesítőt Keratin Liss Balsam-ot



20.300Ft


ITT A LINK:

[link]

2012. máj. 3. 10:50

Az én fodrászom a Keratin Liss nevű anyaggal dolgozik, próbálta már vki közületek?

Tanácstalan vagyok, hogy be merjem-e vállalni, jó lenne, ha vki leírná a tapasztalatát és hogy utána azokat a sampont és balzsamot kell-e használni, ami ehhez a termékcsaládhoz tartozik, vagy jó-e más is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook