Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon sok vérrel járó menstruáció volt már másnak is? fórum

Nagyon sok vérrel járó menstruáció volt már másnak is? (beszélgetős fórum)


30. Styxia (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2012. ápr. 25. 16:21

Hali..szóval úgy volt hogy március 3-án volt a balesetem és elözö nap hagyta abba a mensim..utánna nem volt meg, de kb. két hétre rá - valószínü hogy vérhiggitó miatt- kicsit rózsaszínen megvolt, de ahogy abbahagytam a vérhiggítót azonnal az is abba maradt. ápr.19-én jött meg elöször normlálisan aztán 20-án - azt hiszem az nap írtam - jött meg ilyen nagyon amikor megijedtem...aztán egészen tegnap reggelig kellett a sok cseppes tampon amit kb. óránként cseréltem...tegnap már normális tampont tettem be, és ma már nem tettem be semmit, mert egész éjjel bent volt a normális tampon és reggel fehéren vettem ki.

Mindenesetre köszönöm a sok választ, mert nagyon megijedtem hírtelen.

29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Styxia)
2012. ápr. 23. 21:09
Most akkor már hány hete vérzel? Mert azt írtad, hogy elmúlt, majd újra megjött, ha jól értettem!
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 27. - Styxia)
2012. ápr. 23. 20:37
lehet hogy már nincs is benned több vér:D
27. Styxia
2012. ápr. 23. 20:33
Hali, ma már a tampont - a három cseppeset- kb. 3-4óránként tudom cserélni és véralvadékok sincsenek.Úgyhogy úgy látszik hogy elmúlt a nagyon durva rész.
26. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Styxia)
2012. ápr. 22. 19:36
Szia! Hogy vagy? Javult a helyzet?
25. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Styxia)
2012. ápr. 21. 20:56
Szerintem 2 nap ebben az állapotban nagyon sok! Én nem lennék nyugodt.
2012. ápr. 21. 20:39
tamponom
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Styxia)
2012. ápr. 21. 20:39

Én nem vagyok orvos, de azért azt nem tartanám normálisnak, hogy óránként tampont kell cserélned.

Nekem is nagyon meg szokott lenni, de akkor is kibír a tampono kb. 4 órát.

22. Styxia
2012. ápr. 21. 20:34
Az orvos akit felhívtam azt monddta hogy ez még normális, ha két nap múlva nem múlik akkor menjek be ügyeletre
21. Styxia (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2012. ápr. 21. 20:34
Hali, hát délutánra kicsit alább hagyott, aztán éjjel továbbra is másfél óránként keltem fel a tampont cserélni de már nem voltak benne olyan nagy alvadtvér darabok..ma is kb. óránként cseréltem a tampont és azzal nem futottam ki. A hasam ma már szinte nem is fájt,a vérzés is alább hagyott egy kicsit
20. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 21. 16:17
Mi lett Veled végül?
19. e676663877 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 20. 22:32
Esetleg valami gyulladásod is lehet pluszban - az alvadt vér darabok erre is utalhatnak. Ha máshoz nem a háziorvoshoz elmennék.
18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2012. ápr. 20. 17:34

Az én kolléganőm meglepődött, amikor azt mondták, hogy meg akarta várni, amíg elvérzik?

Legalább hívd fel az ügyeletet v. valamelyik orvost, aki műtött v. aki a vérhigítót írja fel Neked.

17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 20. 17:32
És azt írtad, hogy egyszer már pont vége lett, és újra kezdődött. Itt valami nagyon nem stimmel!
2012. ápr. 20. 17:31
Nekem mindig is nagyon megvolt, de szerintem ez már túlzás, amiről Te írsz! Mindenképp orvos! Az egyik kolléganőm volt úgy, hogy nagyon vérzett napokig, és végül rosszul lett, és ügyelet lett a vége. Jól leszúrták, hogy miért ilyen későn ment.
15. Styxia (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2012. ápr. 20. 16:09
Hali, nagyon szépen köszönöm, akkor nem vagyok egyedül ezzel...amikor szedtem a tabit akkor nekem nem is voltak görcseim és a vér is hanyagolható mennyiségü volt...miután letettem a tabit megjött még kétszer - amíg ugye hatott a tabi anyaga- ilyen módon...aztán fél évig nem. az orvosom azon a véleményen volt hogy várjunk 6-8hónapot hátha magától rendezödik a dolog és nem kell hormonokat szedetnie egyböl...az utóbbi kb. fél évben kezdett megint beállni tehát kb. 28-32napos ciklusaim voltak, de sajnos a mensi elötti fej, mell és derékfájás visszajött, és ahogy írtam az is hogy,a második naptól kb.1-1,5napig erösen megszokott jönni..de ma jól megijedtem mert görcsöltem és nagyon sok jött meg. Még mindíg tart, de ha gyakrabban cserélem a tampont akkor nem folyik a lábamon le és úgy néz ki hogy, abba maradtak a görcsök is egyenlöre.Remélem hogy, ez most csak egszeri ilyen eset:(
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 20. 16:05

2 éve szedek fogamzásgátlót, előtte annyira erős fájdalmaim voltak, a melleim majd leszakadtak és az extra tampont volt, hogy fél óránként cseréltem.. kb mint egy disznóvágás..Amióta szedem a bogyót a menzim annyira lecsökkent hogy a 3-4 nap alatt ha 2 normál tampon mennyiségét produkálom már megkérdeztem az orvosom normális e egyáltalán..

Mindenesetre jobb ha megklérdezed az orvosod mi a helyzet. Jobbulást!

13. Styxia (válaszként erre: 12. - 54840f0fce)
2012. ápr. 20. 15:47
jó neked...nekem a tabi szedése elött is voltak ilyen "elöntös" napjaim mensi közben de nem annyira mint ma....bár lassan úgy látszik - kopp kopp- hogy múlóban van.
2012. ápr. 20. 15:35
Nekem még soha.
2012. ápr. 20. 15:34

Feltétlenül orvos! Valami csak nincs rendben, és szerintem ezt Te is érzed. A nagy mennyiségű vérzés nagyobb problémákat is okozhat, a vérképben, a csontvelő működésében, amit aztán szintén nehéz visszaállítani a régi kerékvágásba...

Valahogy csak meglehet oldani, hogy eljuss orvoshoz.

10. 032b6d3bda (válaszként erre: 8. - Styxia)
2012. ápr. 20. 15:31
De utána biztosan :)
9. Styxia (válaszként erre: 7. - Prebotka)
2012. ápr. 20. 15:31
Köszönöm, ahogy írtam várok egy kicsit és ha nem múlik akkor felhívom az ügyeletet.
8. Styxia (válaszként erre: 5. - 032b6d3bda)
2012. ápr. 20. 15:30
Én a térdmütétem elötti este pl. nem kaptam vérhiggítót.
2012. ápr. 20. 15:29

Az ugyelet valoban jo otlet. Altalaban azokat a gyogyszereket amit folyamatosan kell szedni, az pontosan azert van mert bizonyos idon belul potolnod kell az adagot, kulonben elvesziti hatasat. Ezt nekem egy doki mondta! Szoval jobban jarsz, ha szakertovel beszelsz, mert vszinu a gyogyszer hatasa mar nem lehet ez!

Jobbulast Neked!

6. Styxia (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2012. ápr. 20. 15:29
Áh szóval ilyen történhet akkor is ha valaki egészséges? Én még nem szültem, de nekem alapból ahogy írtam a második- harmadik napon nagyon sok szokott lenni, de most hirtelen jól meglódult, és nagyon megijedtem.Nögyógyászhoz szoktam járni szürésre, a múltkor megizsgált hüveji uh-val is és teljesen egészségesnek talált bár ez kb.6hónapja volt, azóta nem voltam nála mert panaszmentes voltam.
2012. ápr. 20. 15:28
Ha injekció formájában adagoltad, akkor valószínűleg nincs összefüggés. Hiszen a tablettát szedő betegeket is injekcióra állítják át a műtéti időre, fogászati kezelésre stb. Inj. adása mellett ezek elvégezhetők.
4. Styxia (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 20. 15:27
Arra gondoltam hogy várok még egy kicsit hátha alább hagy a dolog...most a hasam egyenlöre nem görcsöl már...viszont a tampont nemsokára cserélni fogom megint...kb.3/4órája tettem be
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 20. 15:26
Mióta szültem azóta az első napon mindig másfél óra után cserélni kell egy extra tampont... Szóval van ilyen, ne ess pánikba. Ha nem enyhül holnapig, azért hívd fel a dokidat, vagy próbálj elmenni mégis orvoshoz!
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 20. 15:24
esetleg felhivhatnál egy dokit vagy az ügyeletet
2012. ápr. 20. 15:21

Hali, már másfél léve nem szedem a tablettát, és éppen kezd beállni a mensim, de 5hete volt egy balesetem és operáltak is a térdemmel, közben egyfolytában kellett szednem ill. injekcióznom magamnak véralvadásgátlót - heparint- mindennap. Pont a baleset napja elött múlt el a mensim. És mire kórházba kerültem megint elkezdtem vérezni, de nem erösen és nem is nyálkásan csak olyan "húslé" szerüen...amíg szedtem a véralvadásgátlót addig azérz gyengén de vérezgettem. Most kb. egy hete hagytam abba, és el is múlt teljesen a vérzés de tegnapelött fájtak a melleim meg a fejem is - amit tipikus nálam mensi elött- és tegnap megjött...elöször normálisan bár már tegnap is görcsölt a hasam...éjjel is minden rendben volt, de ma nagyon fájt a hasam és nagyon meg vagyok ijedve mert iszonyatosan vérzek...tehát kb.5óra alatt két tampon is átázott teljesen és mikor kivettem a tampont akkor nagyon sok vér jött ki úgy hogy szó szerint a lábam szárán folyt le...meg alvadtvér darabok is. kb. félórát álltam a zuhanyban, mire minden távozott és enyhülni látszik a vérzés, de amint kiveszem a tampont szinte megint máris folyik. Nálam szokásos hogy, görcsölök és erösen is szoktam 1-1,5napig vérezni de ez most nagyon sok még nekem is... lehet hogy a heparin még nem ürült ki a szervezetemböl?

Van aki hasonlóan járt és csak egyszerü mensi volt sok vérrel?

Most nem tudok orvoshoz menni, mert teljesen egyedül vagyok itthon, és a térdemmel még nem tudok menni sem, várni kell amíg a párom hazaér..d.e van valami tanácsotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook