Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan viselte a terhességet? A végefelé vagyok, 26 hetes kismama vagyok és nehezen telnek már a napok, más is így volt vele? fórum

Ki hogyan viselte a terhességet? A végefelé vagyok, 26 hetes kismama vagyok és nehezen telnek már a napok, más is így volt vele? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Adelka88 (válaszként erre: 30. - 6b08b99072)
2012. ápr. 21. 13:01
JA probalgatok is csak sok valtozatom sajna nincs jobb felen vagy balfelen tudok fekudni ujabban meg ahogy lefekszem nem kapok levegot sem ,felemeltem a parnaimat de ugysem lett jobb,mar tanacstalan vagyok sajna...szerencsed volt es orulok h konyu terhesseged volt ,vannak am szerencses kismamak is hogy megsem erzik az egesz folyamatot csakhat ez is ember fuggo...minden jot kivanok!
31. Bcicus
2012. ápr. 20. 22:34
Én az utolsó napig élveztem, soha egy percig semm kellemetlenségem nem volt.
30. 6b08b99072 (válaszként erre: 14. - Adelka88)
2012. ápr. 20. 22:26

Próbálj meg másképp feküdni, az, hogy gyakran jársz a wc-re attól is lehet, hogy nyomja a hólyagod a kicsi :)

Nekem elsőre áldott jó terhességem volt, összesen 2x voltam rosszul, akkor is kifogta a babó a szabadnapokat. Az utolsó napon még buszoztam, vásároltam, tortát sütöttem, az emberek meg is jegyezték, hogy túl fogom hordani (4napom volt még hátra), éjjel mégis a szülőszobán kötöttem ki.

29. Adelka88 (válaszként erre: 27. - 8ffce0973f)
2012. ápr. 20. 16:53
Szegenykem,orulok h atveszelted :) es igy igaz itt kizart h melegem legyen :)) londonban elunk orokke esik az eso
28. Adelka88 (válaszként erre: 25. - Gliadin)
2012. ápr. 20. 16:51
Koszonom nagyon szepen gyonyoru soraid.udv es minden jot kivanok!!
27. 8ffce0973f (válaszként erre: 1. - Adelka88)
2012. ápr. 20. 15:43
Én annyira türelmetlen voltam a 37. héttől, hogy alig tudtam elviselni saját magam. :) Ráadásul szörnyen meleg is volt. Úgyhogy nézd a jó oldalát. Rólad legalább nem folyik a víz. :P
26. itioti
2012. ápr. 20. 15:36

Sziasztok!

Csatlakozom rika83-hoz!

Szintén 36 hétig dolgoztam, még bírtam volna,de nem hagytak :-)Nyáron szültem júliusban 40 fokban+ ráhúztam 11 napot.Az utolsó héten minden nap nst-n voltam és minden másnap vizsgálták a magzatvizet!Született egy 4kg-os csemetém!Szülés előtti nap még a szintén pocakos barinőmmel csaviztunk egész nap :-) Nagyon nagyon vizes voltam! De imádtam minden percét!Kitartás azért még van 1 kis időd!

2012. ápr. 20. 15:35

Sziasztok!


Andelka!


A várandósság leg szebb részénél tartasz.

Nincs szinte hányás, a baba jelzéseiből tudod hogy rendben van.


Szóval most kényesztesd magad járj társaságba,esetleg nyaralni (jön a nyár)pihenj sokat, mert ezekről egy darabig le kell mondanod.


Most te legyél a központ.


Az áldott álapt egy csoda! Élvezd minden percét.


Kívánok minden jót, erőt egészséget!


Amíg benned éltem,

Bölcsőm volt a tested,

Befelé figyelve

Kívánságom lested.

Hívogató élmény

Érzem, hogy közeleg,

Segítsetek, kérlek,

Hadd menjek közelebb.

Mikor megszülettem,

Bár szemedet láttam,

Bevallom most már,

Kicsit visszavágytam.

S egy halk szavú asszony

Meghallván a vágyam,

Apa mellkasára

Odafektet lágyan.

Ám te megnyugtatón

Karjaidba vettél,

Felkínálva emlőd,

Csendben megetettél.

Hogy míg átöleli

Kicsiny hasonmását,

Boldogan hallgassam

Szíve dalolását.

Lassan tisztult a kép,

Erősítve bennem

Keserédes érzést:

Íme, megszülettem.

Meleg tenyerével

Simogatja bőröm,

Ha elszenderednék,

Most ő lenne őröm.

Születtem embernek,

Eredendőn jónak,

Erre a világra

Földi halandónak.

Megpihen a test, és

Ünnepel a lélek,

Gondolatban anya

Festett ilyen képet.

Megjöttem, itt vagyok,

Éppen körülnézek.

S egy ismerős szempárt

Felismerni vélek.

Olyan jó így együtt

Feküdni az ágyban,

Mama pocakjában

Ilyen álmot láttam.



Békés biztonságban

Indul földi létem,

Hálásan köszönöm

Csendes születésem.



M. Ambrus Kinga

2012. ápr. 20. 15:25
Én is úgy voltam, mint Timmycat :D ALig vártam, hogy mehessek szülni, amikor meg elkezdődtek a fájások, azon imádkoztam, hogy ne maradjon benn, ez ne AZ a fájás legyen :DDD
23. Adelka88 (válaszként erre: 19. - Mogyianyu)
2012. ápr. 20. 15:18
Meg a konny is kicsordult a szemembol olvasva valaszodat,koszonom valaszod es minden jot es egesseget boldogsagot kivanok nektek!
22. mogyianyu (válaszként erre: 17. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:17
Vagy inkább 1 éves.... :)
21. mogyianyu (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 20. 15:16
És mikor kibújt és naponta max. 3-4 órát alszol? :)
20. Adelka88 (válaszként erre: 15. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 20. 15:14

Jo otlet a naplo igenybe is veszem :D

Fiucska lessz elvileg azt mondtak,aztan remelem minden ok lesz es egesseges lesz

19. mogyianyu (válaszként erre: 14. - Adelka88)
2012. ápr. 20. 15:14

Várod a végét, de tartasz is tőle! Ez normális!

A szülés mindenkinek "megy", de ha rágod magad miatta, akkor megviselőbb. Én az 1.-re mint egy vizsgára mentem, de nem stresszeletem, mert tudtam, hogy a végeredmény garantált! :)

A másodiknál már alig izgoltam mikor rájöttem most van itt az idő. Ott volt a párom, a dokim, a szülésznő kedves volt, szépen lassan belefolytam a folyamatba. Nem mondom, az utólsó órát kihagytam volna, de utána , mikor már a hasmon feküdt a picim, el is felejtettem minden kínt!

Tudod, hogy nagyon fog fájni, de azt is, hogy miért, hogy mit kapsz cserébe, és hogy nemsokára vége lesz!

Koncentrálj most a babádra, beszélgess vele a lelki köldökzsinóron keresztül, és hallgass az ösztöneidre!

2012. ápr. 20. 15:12
Én terhesség alatt írtam a szakdolgozatom és államvizsgáztam. Utána egy hónapom maradt összeszedni szegénykém ruháit, és az alap felszerelését! Tehát nem unatkoztam, de az utolsó 2 hétben már nagyon türelmetlen voltam. Annyira vártam Őt...Nem is tudom mit csináltam volna ha nem foglal le a suli! :D nah, most azért tudnék cserélni, és csak egy-egy napon csak lustálkodni, vagy csak fél8ig aludni! de azért nem cserélném el a világ össze kincséért sem! :D
17. Pen80 (válaszként erre: 4. - Mogyianyu)
2012. ápr. 20. 15:10
Én is. Már 15-16 hetesen toltam volna előre az időt - legalábbis a másodiknál. Az elsőnél még úgy élveztem meg minden, de a másodiknál már az elején ott akartam tartani, hogy már legalább 3-4 hónapos legyen a baba :DD
2012. ápr. 20. 15:07
ne is mond:D íg yhogy este 6 után nem iszok max fél pohár folyadékot(többit nap közben) így is mennem kell kétszer éjjel:S és hol a vége ha már befordul a feje és nyomni fog??:S
2012. ápr. 20. 15:05

hozz létre itt naplót:)sok időt ignybe vesz és imádni fogod évek múlva amikor pl vissza mész melozni vagy jön a kövi baba hogy milyen volt elsőre,miket éreztél és mitől féltél:))))

nem azt mondom ülj itt egész nap,de sztem hasznos ha vezetünk egyet a minden napokról:) lehet titkos is és akkor nem látja más:P


ne aggódj a szülésnél mindent oké lesz, ha elmondanának mindent akkor se tudnál teljesen felkészülni:) a percek másodpercek hozzák majd a dolgokat:) ránézel a babádra és megnyugodsz:) fiú vagy lány lesz?:)

14. Adelka88 (válaszként erre: 7. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 20. 15:04
Koszonom a taancsokat....ami az ejszakai alvast illeti en pl ha kifarasztom magam sem megy ejszaka az alvas :) egy orankent wc re jarkalas :))
2012. ápr. 20. 15:01
Nekem semmi bajom nem volt terhesség alatt...36 hetesen még dolgoztam, mellette fősulira jártam...nem mondom, hogy a gyomorsav kellemes volt, de ki lehetett bírni.. Bár ez gondolom attól is függ ki mekkora súlyú babyt szül, és mennyit szed fel a terhessége alatt. Lehet én szerencsés voltam, 3850 gr volt a gyerek...én viszont csak 5 kg-ot híztam egész terhességem alatt.
12. Adelka88 (válaszként erre: 3. - Gesztenye78)
2012. ápr. 20. 14:59
Nehezen mozgok hamar csak elintezem magam feloltozom elvagyok mar ugy faradva h lihegek mint egy kiskutya,a hatam es a derekam szakad le es a fejem is kikeszitet mar rengeteget faj a fejem hozza teszem kulfoldon elunk es itt mas a rendszer nem fogllakoznak a kismamakkal csak vizelet vizsgalat van es vernyomas meres minden 3 hetben,mikor emlitetem a problemaim az orvosnak azt kozolte velem hogy ez normalis...csak hgoy szabaduljon mihamarabb tolunk :)) Lelkileg meg aggodom vajon foge nekem menni a szules eleg eross leszek hozza (elso gyerek)mi var ream szules utan,konyen felepulok-e vagy nehez lesz meg ijen dolgok forognak a fejemben egesz nap.
2012. ápr. 20. 14:59

nekem semmi problémám nem volt, nem vizesedtem, nem bálnásodtam, meleg sem volt, de már alig vártam, hogy "megszabaduljak" az édes tehertől; aztán mikor menni kellett elgondolkodtam, hogy tényleg akarom én ezt, de akkor már mindegy volt :)


Pihenj, használd ki hogy most még nyugi van, az utolsó 4 hétben már nem dolgoztam, sétálgattam, olvasgattam, pihengettem... hidd el a java még hátra van

10. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. ápr. 20. 14:52

még annyira nem,csak ma zavart a kosz előtte mert bejjebb tolódott és megláttam mi kandikál ki alóla:DD


no meg később nem lesz időm rá:S


legszívesebben végig henyélném a 6 hetet és azt csinálni amit akarok,de nem tehetem:D ez van:D


még a cuccok se állnak készen pedig veszélyeztetett lettem és elvileg szigorú ágynyugalom a végéig,ahhoz képest napok óta gazolok ma füvet is vágtam és du még a maradék szőlőt is kikapálom:O


bolond vagyok?lehet,de meg kell csinálnia vkinek ezt is...ha fájni kezdek pihenek,ráérek:)

9. Anatita81 (válaszként erre: 7. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 20. 14:49

Tényleg, én is sok filmet néztem!


Akkor rád is rád jött a fészekrakás... ;)

2012. ápr. 20. 14:47

Akkor tényleg nincs sok hátra. Én elsőre akkor kezdtem "fészket rakni", folyton pakoltam, mostam... :D

Gondolom táskák összerakva, fel vagy készülve.

Én nagyon vártam a végét, de nem nyüglődtem. A negyedikről naponta min. kétszer lementem piacra, boltba, csavarogni veszélyeztetett létemre. 10 nappal előbb is jött a babám.


Másodikra meg az volt a legjobb időszakom, nagyon aktív voltam! Kényeztettem a lányomat, játszótérre jártunk, sokat sétáltunk. :)


Amúgy egyetértek az előttem szólókkal! :)

2012. ápr. 20. 14:44

:)34.hét és jó lenne túl lenni rajta:D

de nem értem magam,ezután semmir enem esz időm,így h 2.baba:DDD most még tudunk mászkálni bármi, aztán picit kötöttebb napok várnak ránk:P


sétálj sokat, olvass,netezz,filmet nézz, vagycsak ha teheted ülj ki az udvarravagy egy padra és nézd az emebereket...


nekem az első téli baba volt,szinte beszorultam a házba de elvoltam...21.század:D


most meg csinálok mindent, mert úgy látom soha nem érek a végére a 6hét alatt, átmosni minden szekrényt, félrehúztam ma a tűzhelyet is kitakarítani alatta stbstb:D bármit csak elfáradjak annyira h éjjel tudjak aludni mert már az se mindig megy simán:D

2012. ápr. 20. 14:36
Most már legalább jó idő van! Használd ki!
2012. ápr. 20. 14:36
Így!:) Nem akarlak elkeseríteni, de ez még egész nyugis időszak, eztán jön csak a neheze;))
2012. ápr. 20. 14:35
Én 2x voltam terhes, nem volt semmi kül. bajom, és tervezett volt midkettő, mégis alig vártam, hogy vége legyen....
2012. ápr. 20. 14:35
Nekem az utolsó pár hét volt az, amikor nagyon vártam, hogy szülni menjek. Nem is azért, mert nehezen viseltem, türelmetlen voltam már. Most 19 hetes vagyok. Miért telnek nehezen a napok? Fizikailag vagy lelkileg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook