Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pavlik kengyel fórum

Pavlik kengyel (beszélgetős fórum)


2015. febr. 16. 15:39
Sziasztok, megint én vagyok. Édes Vicánk 13 hónapos múlt, 16 hétig volt rajta a kengyel. Szerdán levehettük, vasárnap hasrafordult. 13 hónapos és 1 napos korában elindult, azóta meg sem áll. Önállóan megy, mindig mondjuk neki: Tipitopi hova mész?:)))) Mindenkinek kitartást, aki ezzel a problémával szembesül. Ja, és kedves védőnőnk meg sem kérdezte soha, hogy hogyan állunk a mozgásfejlődésse. Erről ennyit...
2014. máj. 20. 12:06

Sziasztok! Jó régen érkezett ide hozzászólás, de azért megírom kislányom történetét, hátha valakinek tudok vele reményt adni. Vicuska egy hetes korában vette észre az orthopédus, hogy laza mindkét csípője. Innen 4 hét volt a terpeszpelus, majd rákerült a kengyel. Szóval 5 hetes kora óta rajta van, csak este vehetjük le fürdetésnél fél-egy órára. Jövőhéten lesz 5 hónapos, lehet, hogy két hét múlva leveszik, ha jó lesz a röntgen. A szívünk megszakad érte....

Amíg másnak természetes, hogy megöleli a gyermekét, te mindenhol akadályba ütközöl. Ott van az a ... szíj. De erős leszel, ott van benned, hogy ezt a bébiért kibírod, mert hidd el, neki ez semmi.

2012. ápr. 20. 23:08
Én kengyelben álltam fel, szóval jó soákig hordtam. Én csak anyumnak köszönhetem, hoyg nem maradtam úgy, mert a kerületben rosszul rakták rám, de ő észre vitte és elvitt máshova, a doki majdnem szívbajt kapott mikor meglátta.
6. e676663877 (válaszként erre: 1. - Sznmanna)
2012. ápr. 20. 22:42

Én hordtam. Jó régen volt. Csípőficammal születtem, a jobb combcsontom nem illeszkedett rendesen. A kórházból már így hoztak haza és énrajtam nagyon sokáig rajtam volt, 6 hónapig biztosan.

Azután sok torna következett, hogy karban tartsák az ízületeket, izmokat. Teljesen normális gyerekkorom volt, gyógytornára jártam, meg sokat tornáztam. 9 évesen hosszútáv futó lettem, napi 10 km-eket, később a dupláját futottam. Igazából nagyobb problémám sosem volt a csípőficamom miatt. Két fiút szültem, spontán, hüvelyi úton - ez is zavartalan volt és könnyű.


A lényeg az, hogy tornáztatva legyen a lába, azok a csípőmozgások, amiket majd megmutatnak az orvosok mindennap legyenek elvégezve. Fontos neki, főleg azután, hogy így le van szíjazva szegényke.

Későbbiekben javaslom az úszást (már akkor is, ha leveszik róla a kengyelt), az nekem is nagyon sokat segített Tehermentesíti a gerincet és teljesebb értékű csípőmozgást eredményez.

2012. ápr. 20. 22:36
Én hordtam gyerekkoromban sokáig, mert igen komolycsipőficammal születtem, teljesen rendbe rakta.
2012. ápr. 20. 11:47

Sziasztok!


Nekünk két és fél hónapos kora óta kell hordani, mert a bal csípőnél szintén a tok nem volt elég erős.Most lassan már öt hónapos lesz, még egy vagy két hónapot mondott az orvos és remélhetőleg teljesen megjavul. Nem tud szegény semmit csinálni csak a lábát emelgeti, hasra sem lehet tenni ebben, de hát ez van :( majd csak lekerül egyszer.

2012. ápr. 20. 11:17
6 hetes korától hordta 8 héten át, mert a tok amiben az ízület elhelyezkedik nem volt elég erős és könnyen ki tudták az ízületet mozdítani belőle.
2012. ápr. 20. 11:05

Szia!


A nagyobbik lányom hordott ilyet, kb. 2 és fél hónapos korától 1 hónapon keresztül. Kötött volt a bal csípője, de a kengyel használatával ez megszűnt. Mikor levették, teljesen egészségesnek nyilvánították, és azóta sem volt semmi gond. Szépen fejlődött a mozgása, nem volt semmi visszamaradás. 8 hónaposan felállt, 11 hónaposan már önállóan tudott járni. Ma már 4 éves elmúlt, balettozni tanul. Szóval semmi hátránya nem származott belőle.


Nektek miért kell hordani?

2012. ápr. 20. 10:14

Sziasztok!


Szeretnék olyan anyukákkal beszélgetni, akiknek a babája pavlik kengyelt hord vagy hordott. Kérdéseim, hogy pontosan miért került rá, meddig hordta, amikor levették teljesen meggyógyult-e és hogyan fejlődött a mozgása utána a babának? Az én kislányom kb.két hónapja hordja.


Köszönöm válaszaitokat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook