Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig mehet el a munkáltató? fórum

Meddig mehet el a munkáltató? (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 20. 13:12
Sajnos az én nővéremet sok-sok év után vezető pozícióbol egy pillanat alatt hajították ki, mert az egyik többnapos ünnep előtti utolsó munkanapon a beosztottjai felálltak és közölték, hogy "mi mind háziasszonyok vagyunk, gyerekekkel, sajnáljuk, évek óta ez megy, most nem vagyunk hajlandóak bennmaradni késő estig túlórázni". A vezetőség pedig ezt úgy ítélte meg, hogy nővérem nem alkalmas főnöknek, ha az embereit nem tudja fegyelmezni. Másnap már nem kellett mennie.Teszem hozzá, ezt megelőzően évekig túlóráztak ezek a nők éjszakába nyúlóan és egyszer azt mondták elég!Szomorú, de igaz!
10. ozike0501 (válaszként erre: 9. - Aville)
2012. ápr. 20. 07:27
Ere gondoltunk mi is, de 4 emberből szerintem csak 3-an "állnánk fel"... :(
2012. ápr. 20. 07:22
Szerintem csak akkor tehettek ellene, ha mindannyian, egységesen azt mondjátok, h nem. De tényleg mindannyian!!! Kicsi az esélye, h mindenkit kirúgjanak!
2012. ápr. 20. 07:15
Sajnos ameddig csak akar!!És ez csak rosszabb lesz,hiszen semmi ellenállás-a szakszervezet egy elcsépált fogalom,pedig újra fel kellene fedezni és életképessé tenni!
2012. ápr. 20. 06:52

Annyira gusztustalan, hogy bármit megtehetnek! Amúgy ezek a lényottok együtt tanulásnak és tudásunk csiszolásának van mindig emlegetve. Az "oké", ha egy héten egyszer"csak" egy estét vesznek el, de az összeset el akarják venni. Ez már nonszensz szerintem!

Van, akinek kisgyermeke van otthon, van aki nő és háztartása, férje van. Ezt a családjaink sem viselnék el hosszú távon szerintem...

6. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Ozike0501)
2012. ápr. 20. 06:42
Nálunk speciális továbbképzések voltak,mindenkinek kötelező volt a részvétel,vizsgáznunk is kellett,akinek nem sikerült,annak adtak még egy lehetőséget,ha az sem sikerült,akkor repült.Az egész szépséghibája a dolognak,hogy olyan dolgozókat is köteleztek,akinek gyakorlatilag semmi köze nem volt a szakmánkhoz,viszont a vállalat dolgozója volt...
2012. ápr. 20. 06:35
Mármint nem sokat tehettek.Egyébként a meatinget nem köteles a munkáltató minkaidőben tartani.
2012. ápr. 20. 06:34
Manapság?Szerintem nem sokat!
2012. ápr. 20. 06:33
És hogy a fórumcímre konkrétan válaszoljak: ma gyakorlatilag szinte bármeddig elmehet bármelyik munkáltató. ha nem tetszik, a legtöbbünk helyére másnaptól lenne tíz másik. Ez a szomorú valóság:(
2012. ápr. 20. 06:32

Szia!


Ha ez képzésnek számít, márpedig úgy tűnik, akkor nem valószínű, hogy ki kell fizetniük, még talán jó, hogy nem nektek kell érte fizetni. Az nyilvánvaló, hogy a munkaidőn kívül történik:( Sajnálom, épp elégnek tűnik pedig a fél nyolctól ötig tartó munkaidőd, de a továbbképzések, egyebek máshol is így zajlanak, vagy hétvégén. az se jobb.

2012. ápr. 20. 06:27

Sziasztok!


Maszeknál dolgozom és néhány hete (pontosan 6) minden csütörtökön ott kell maradnunk meetingen. Amivel nem lenne alapesetben semmi gondom, DE! Nem fizetik ki és az utóbbi időben rendszeresen 8 óra után van vége (munkaidőnk egyébként reggel fél 8-17 óráig tart), de ezt a jelenlétibe nem írhatjuk bele (mármint csak a munkaidő kerülhet bele, az ilyen esti ottmaradások nem.)... Gond az, hogy ezek olyan céllal indultak, hogy mindenki megtanuljon mindent (még akkor is, ha nem dolgozott soha az adott témában és nem ért hozzá) és cseszegetik az embert. Ha tudsz is mindent, akkor hülye példákkal úgy belekevernek a mondandódba, hogy az jön le, hogy nem tudsz semmit. Pedig nem így van!

Tegnap közölték, hogy ha jövő alkalommal nem tudunk mindent tökéletesen, akkor minden nap ott kell maradnunk.

Kérdezem én, mit tudunk ez ellen tenni úgy, hogy ne haragítsuk magunkra őket? Ha esetleg lenne egy felvétel erről, hogy mire köteleznek, azt mire tudnánk használni?

Ha valakinek van hasonló tapasztalata, akkor ossza meg velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook