Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthoncsere fórum

Otthoncsere (beszélgetős fórum)


16. Bcicus (válaszként erre: 15. - Csicsirka)
2012. júl. 3. 00:05
Én nem mondtam, hogy nem pompás hely, csak hogy nem turista paradicsom. Én nagyon szeretem, nem véletlenül élek itt és lakom a 3. lakásomban, nem tudok elmenni, nagyon szeretem.
2012. júl. 2. 23:55
Igen , valóban nem egy pompás hely Újpalota , de aki esetleg messziről jön :) annak tökéletes, nem nagy a nyüzsgés, közelben vásárolni lehet éjjel-nappal, öt perc a pláza, és a bkv is elvisz fél óra alatt bármilyen nevezetességhez, persze nem utolsó szempont ha valaki pestre jönne akkor ingyen lakhatás is megoldott. nekem már az is megfelelne ha valaki ugyanezt ajánlaná , Szegeden, Kaposváron, Debrecenben vagy például Sopronban. Én azért rajta vagyok a témán , még bizom az emberekben és remélem össze is jön , puszi sziasztok !
2012. júl. 2. 18:32

Ez kulfoldon mar " megszokott " , baratnomek, igy voltak hollandiaban, aztan angliaban, es most keszulnek amerikaba.

Ok pl. Kb.minden szemelyes adatukat le kellett adjak, bankszamlaszamot is!!!! De eddig sehol nem eltek vissza vele, valoban szigoruan orzott adatok ezek, most, hogy mar tobb helyen is voltak, akikkel lakast csereltek ietak roluk refenciat, es azota sokkal tobb ajanlatot is kapnak, de ez tenyleg csak a bizalmon alapul...

En gondolkoztam rajta, hogy kiprobalom, de egyszeruen nem visz ra a lelek, hogy atadjam a lakasom, a sajat agyam ezer idegennek...biztos vigyaznanak a lakasra, es takaritva adnak at ( pont a referenciak miatt )...de akkor is:) Mi van ha ilyen gombas labu, zsiros korpas haju, meg kitudja milyen bor- es mas egyeb betegsegekkel kuzdo vkik jonnenek pont az en lakasomba?? Fu...nekem mindig ez jut eszemebe:))

13. Bcicus (válaszként erre: 11. - Csicsirka)
2012. júl. 2. 18:11
Hát Újpalota nem éppen a nyaralók legnagyobb célpontja:)
2012. júl. 2. 13:12

Én azért nem lennék olyan naív hogy ilyenbe belevágjak, főleg nem a mai világban, és ebben az országban főleg nem.

Tele van csalókkal.


Nem mondom ez egy szépen elgondolt ötlet lenne. ha

az ember bízhat a másikban.


Amúgy ha a filmeknél tartunk én olyat láttam ahol a csaj aki lakást cserélt, utána ellopták a személyazonosságát, és lecsukták :), mert azt hitték, hogy egy bűnöző :)

2012. júl. 2. 13:08

Sziasztok. Én láttam a filmet és nagyon tetszik a dolog. Utána is olvastam de egyes oldalakon olyan regisztrációs dijat kérnek hogy annyiból már el is mehetek nyaralni :) Én szivesen benne lennék ilyen dologban egy pár napra szivesen kölcsönadnám a lakásom azért , hogy cserébe én is új helyeket fedezzek fel és kicsit kikapcsolódjak :) Ha valakit érdekel tehát én benne vagyok. Pesten élek Újpalotán. Ha valakit érdekel a dolog , jelentkezzen és megbeszéljük :)Tudom hogy a bizalom már senkiben nincs meg a mai világban , de miért ne használhatnánk ki ezt a lehetőséget hogy otthont cserélünk pár napra , nem csak rosszindulatu emberekből áll a világ.

Várom hogy valaki jelentkezzen , és köszi a lehetőséget, nagyon jo ötlet volt tőled Husika 24. Puszi, és szép napot mindenkinek ! :)

2012. ápr. 19. 08:23
Ha jól tudom az angol oldalon is van kaució, és kőkeményen ellenőrzik ezt a dolgot. Sok adatot meg kell adnod, a lakásod állapotát leírnod, fényképpel vagy videóval rögzítened. Persze így is lehet visszaélés hiszen nem ellenőrzik a valóságtartalmát sem az adatoknak sem a fényképeknek. Azért ha fel van töltve vagy 10db kép egy nagyjából középosztálybeli házról az nagyon valószínű hogy nem csalás. És sokan a szomszédot is megbízzák vele,hogy ha van valami akkor azonnal jelezzék, vagy a bejárónőt nem mondják le és ő is tud figyelni. Szóval azért ott sincs akkora bizalom. De olyan ez mint a cserediák program, azt sem igazán ellenőrzik és hetekre hónapokra küldik meg küldöd te is a gyerekedet ráadásul idegen országba. Bár Amerikában szokott lenni nekik egy 10 órás kurzus a kultúráról,hogy vész esetén milyen számot hívjanak,hova fordulhatnak pontosan, hogyan jutnak oda. Na de az csak hasonló rendszer.
9. tixtina (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2012. ápr. 18. 22:37

mikor "léptünk"

Szóval távozásunk angolosan zajlott,bár i nem nyúlunk semmihez,de ez azért nem mindenkire jellemző.

Egyébként én sem szívesen engednék idegeneket a lakásomba.

8. tixtina (válaszként erre: 7. - Ami.)
2012. ápr. 18. 22:35

Sehogy-a bizalom alap.

Ha nem bízol a másikban,hogyan engedhetnél be bárkit is a lakásodba???

Két éve béreltünk egy házat Bogácson.

A szekrényekben,drágábbnál drágább irha bundák voltak, a konyhában modern gépek,stb.

Kauciót nem kértek,nem ellenőriztek,mikor léptük.

Azért ez nagy felelőtlenség:OO

Valszeg nem égette meg a bokáját a tulaj.

7. Ami.
2012. ápr. 18. 22:31

Én nem láttam a filmet.Miről szól pontosan az otthoncsere? Jó sejtem h bizonyos időre pl 1 hét a család beköltözik a lakásomba ők meg az enyémben.

De hogy lehet elkerülni h eladja a drága cuccokat vagy károsítsa őket,oké h elméletben mindenki vigyáz az értékekre,meg nem fosztja ki az éléskamrát,de a gyakorlatban ez hogy néz ki?

2012. ápr. 18. 19:34
El nem tudom képzelni, hogy beengedjek a lakásomban egy idegent, még ismerősöket is csak ritkán.
5. Lencsy (válaszként erre: 1. - Cdc2ef33e1)
2012. ápr. 18. 19:03
Nagyon tetszett a film és simán el tudok képzelni egy otthoncserét . Kis változatosság :)
4. 2100
2012. ápr. 18. 18:38
..nekem is jo lenne nyaron egy 2 hetes "otthoncsere"
3. cdc2ef33e1 (válaszként erre: 2. - Sirga)
2012. ápr. 18. 17:10

Természetesen én is így gondoltam. :)

Azért indítottam el ezt a fórumot hátha olyan emberek akadnak itt össze akik szívesen cserélnének otthont.

Végtére is közeledik a nyár, a jó idő és rengeteget lehetne spórolni az otthoncserével.:)

2012. ápr. 18. 17:06
Szívesen, ha tudhatnám előre, hogy a másik fél ugyanúgy vigyáz az én otthonomra, mint én az övére ...
2012. ápr. 18. 17:05

Sziasztok!


Nem tudom láttátok-e a Holiday című filmet amiben a két főhősnő otthont csereél egy otthoncsere program keretein belül. :)

Szerintem ez egy nagyon jó tuti dolog lehet van már magyar otthoncsere honlap is és persze van egy angol nyelvű is, amit a filmben is "használtak".


Ti részt vennétek ilyenben? :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook