Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erasmus rövid tanulmányterv készítése. Tudna valaki segíteni? fórum

Erasmus rövid tanulmányterv készítése. Tudna valaki segíteni? (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 20. 13:20
A lényegét már megírtam, már csak a befejezés hiányzik. Valakinek valami ötlete, mivel zárhatnám a levelet?
2012. ápr. 19. 12:40

Na igen, de gondolom tetszik a hely, Ausztria teljesen más hely, sok szempontból jobb, mint Magyarország. :)

Köszönöm a segítséget, ha esetleg valakinek még jutnak eszébe támpontok, várom!

4. Mion
2012. ápr. 18. 21:23

Szerintem mindent érdemes feltüntetni, ami alapján arra következtetnek, hogy értékes, érdekes, sokoldalú ember vagy.

Én olyasmiket írtam a motivációs levélbe, hogy szeretném tökéletesíteni a nyelvtudásomat, különböző kulturákat megismerni, új kapcsolatokat kötni, hiszen a kapcsolati tőke manapság igen nagy jelentőségű. Nemzetközi tanulmánykat hallgatok otthon, szóval nekem még ide is vág az Erasmus :)

Én szeptemberben pályáztam, és februárban jöhettem ki. Eléggé messziről jöttem, Szegedről :)

2012. ápr. 18. 12:59

A motivációs levél is hasonló, mint ez a tanulmányterv. :) Te miket írtál a motivációs levélbe, mikor pályáztál? És az önéletrajzban szerinted mit érdemes feltüntetni és mit nem (pl diákmunkát?)?

Én Grazba készülök, szerencsére a határ mellett élek, így nem lesz idegen számomra a környezet. :)

2. Mion
2012. ápr. 18. 12:49

Melyik egyetemre mennél? Én most vagyok kint Linzben, bár tőlem nem kértek tanulmánytervet, csak önéletrajzot, motivációs levelet meg ki kellett válogatnom, hogy körülbelül milyen tárgyakat szeretnék kint tanulni.

Most sietnem kell órára, de később szívesen segítek, ha tudok.

2012. ápr. 18. 12:38
Ausztriába szeretnék menni 1 évre egyetemre, és most kell a pályázattal együtt leadni egy rövid tanulmánytervet. Főként a kiutazás célját és a várható külföldi eredmények bemutatását kérik. Azonban nem tudom, hogy is fogalmazzam meg a lehető legjobban. Mi lenne ideális bevezetőnek? Közgázon tanulok, így kicsit próbálom szakmai irányba terelni a dolgot (miért fontos manapság a gazdasági szakemberek szakmai fejlődése, a külföldi tapasztalatok). Tudna valaki néhány jó gondolatot, mondatot írni hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook