Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanirodával kapcsolatban szeretnék kérdezni, mint vevő, tud valaki segíteni? fórum

Ingatlanirodával kapcsolatban szeretnék kérdezni, mint vevő, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. michelle.r (válaszként erre: 60. - 3532273647)
2012. jún. 12. 19:59

Miiiiiiii? Ha teszel egy írásos ajánlatot, 1%-os letéti díjat kell letenned(az ajánlott összeg 1%-a) amit csak akkor veszítesz el, ha visszalépsz. Ez az összeg a Duna House-nál úgy tudom, 400.000 ft egységesen. Ha a tulaj lép vissza, neked visszajár.


Semmilyen más esetben nem kell fizetned az ügynökségnek.

Melyik volt ez az iroda?

61. michelle.r (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2012. jún. 12. 19:56
Ez nem igaz. A mi házunkat az Otthon Centrum adta el, engedtek a jutalékból. Amit megvettünk azt is velük, ott is engedtek 400.000 forintot, mert a tulajdonos nem ment lejjebb mi pedig feljebb.
2012. jún. 12. 15:35
Lemondtam róla,ill. ők rólam,de jó ez így.Sehogy nem volt ez tiszta,és még ők mondták,hogy én nem vagyok komoly...miért?Mert nem akartam aláírni egy olyan papírt,amivel arra kötelezem magam,hogy akkor is fizessek,ha nem jön össze az üzlet?Én komolytalan vagyok,de hogy őket milyen jelzővel tudnám illetni,nem írom ki,mert azonnal moderálnák!Van tisztességes iroda?Mert ide be nem teszem többet a lábam!
59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 58. - 3532273647)
2012. jún. 12. 13:46
az ingatlanos? :) soha nem fog kisebb jutalékért dolgozni senkinek! A tulajnak kell erre majd rájönnie, és neki kell engednie részedre az árból, csak természetes, h nem akar, mert tudja, h 5-6%-ot lenyel a közvetítő......
58. 3532273647 (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2012. jún. 12. 10:22

Szia!

Az én voltam..a szerződésírás reggelén lépett vissza az eladó.

Ez egy zűrös(bankhitel,közösköltség tartozás)lakás,mondtak egy árat,elfogadtam,másnap hívtak,hogy a tulaj nem ment bele,csak 800e Ft-val drágábban.Szerintem ők már eleve megegyeznek a tulajjal,meddig mehetnek le.

Ráadásul alá akarnak iratni velem egy vételi szándéknyilatkozatot,meg sem kérdeztem,melyik összegről,én csak árajánlatot tudok tenni írásban.

Amúgy árverezés közeli a lakás,az ingatlanos mondta is,hogy a pénzből a tulaj egy Ft-t nem lát.

Remélem,belátja,hogy a kisebb jutalék is jobb,mint a semmi.

Ildi

57. simple (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2012. jún. 12. 09:20
Nekem? Sajnos nincs. Tuti ingatlanosom van meg, de ház az még sajna nincsen. :-(
56. michelle.r (válaszként erre: 52. - Simple)
2012. jún. 12. 09:19
Nem úgy volt a múltkor, hogy megvan a tuti ház? Rosszul emlékszem?
55. andi6020 (válaszként erre: 54. - Simple)
2012. jún. 12. 09:17
Nahát, ezt nem is tudtam. Köszi.
54. simple (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2012. jún. 12. 09:16
Mert aláírta, hogy az a bizonyos ingatlaniroda mutatta meg neki a lakást, így hiába veszi meg más irodán keresztül a lakást, az első irodának akkor is jár a jutalék!
53. andi6020 (válaszként erre: 52. - Simple)
2012. jún. 12. 09:10
Miért nem tud átmenni?
52. simple (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2012. jún. 12. 08:55
Így van, tehát nem tudsz átmenni most másik irodához. De van annyi eladó ingatlan, keress másikat, sokan meg vannak szorulva, akik olcsóbban is odaadják. Én is épp megyek házat nézni, amit már a bank fog elvenni ha nem tudják eladni, mert a hitelt nem tudják fizetni, az ilyen ingatlanokra lehet alkudni.
51. michelle.r (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2012. jún. 12. 08:37
Az még elfelejtettem, hogy ez egy évig hatályos,utána már nem kötelezhető a tulajdonos az ügynökségi jutalék megfizetésére.
50. michelle.r (válaszként erre: 49. - 3532273647)
2012. jún. 11. 22:13

Nem az ingatlanossal egyezkedsz, ő a tulajdonos válaszát közvetíti. Az nem ok a kisebb vételárra, hogy hitel van a lakáson, majd az előlegből kifizeti, vagy a banknak utalsz.


Ne tolj ki a tulajjal, ki kell fizetnie az első iroda jutalékát, mert ő mutatta meg neked először. Ha perelnek, nyerni is fognak.


Amit alá írtál, azt jelenti, hogy az az iroda hozott össze a vevővel, s ha ebből üzlet lesz, a tulajnak fizetnie kell.

49. 3532273647 (válaszként erre: 48. - Simple)
2012. jún. 11. 21:38

Az ingatlanossal kell egyezkedni,ő képviseli a vevőt..engedett ő is, én kevesebbet szeretnék adni érte(nem tiszta a tul. lap,hitel van rajta).

Több iroda is hirdeti,meg kellene próbálni a többinél is próbálkozni.Aláírtam,hogy megtekintettem,szerintem az csak arra vonatkozik,hogy utána nem megyek vissza a háta mögött egyezkedni a tulajjal.

Most nem csak a tulaj,én is az irodához vagyok kötve??

48. simple (válaszként erre: 47. - 3532273647)
2012. jún. 11. 20:38
Hogy érted, hogy nem tudtatok megegyezni? Megegyezni a tulajjal kell, nem? Szerintem nem tudsz átmenni másik irodához, hisz itt már aláírtál.
2012. jún. 11. 19:52
Kérdeznék én is:teszik a lakás,de nem tudtunk megegyezni az irodával.Többen is hirdetik,át tudok menni egy másik ingatlanoshoz?A megtekintési lapot aláírtam.
46. 2fba804d68 (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 18:04
Azt mondja a párom, hogy csak úgy, a "levegőbe" nem adja el a lakását. Jelenleg ki van adva, hasznosítva van, rendesen fizető lakóval, amivel nem érne fel, ha a bankban tartaná. Szeretne egy normális környéket, normális házzal találni előbb. A lakását vszínű, hogy megvenné a lakója, így remélem az gyorsan lemenne.
45. michelle.r (válaszként erre: 44. - 2fba804d68)
2012. ápr. 18. 16:02

Ha úgyis eldöntöttétek, miért nem adjátok el az egyik lakást, abból tudtok foglalózni és előlegezni, a másodikat már sokkal könnyebb lesz így. Biztosan van tulajdonos, akinek nem sürgős a pénz, akár fél évet is vár a végtörlesztésre. Persze ilyen esetben jobb ha tehermentes ingatlant kerestek.

Semmi sem lehetetlen ;)

44. 2fba804d68 (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 15:24

Egy picit igen. :D

Megijedtem egyrészt attól, hogy 2 lakással a nyakunkon nem lesz olyan egyszerű besétálni az irodába, másrészt meg, hogy az ingatlanosok vetítenek, hogy könnyebben eladják...

43. michelle.r (válaszként erre: 41. - Simple)
2012. ápr. 18. 14:17

270 m2.

Mi is az elsőt vettük meg, amit megnéztünk.


Egy ideje minden üzletem ilyen ;). majd mesélek, ha érdekel. most megyek dolgomra :)


Most már ti is jó kezekben vagytok, remélem, minden úgy lesz, ahogy szeretnétek!!!


Nuki, elriasztottunk?

:D

42. simple (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 14:08
Mekkora volt egyébként a házatok?
41. simple (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 14:07
Na, mi pont fordítva vagyunk. Jelenleg lakásban, nagy terasszal, igaz a rezsi is nagy, mert a lakás is az. De meg vagyok őrülve, hogy házba mehessek, kerttel. Ha ez a ház most összejön, (nagyon bízom benne, és minden úgy áll eddig) ott is nagy lesz a rezsi, de ennél nem nagyobb mint ami most van. Egyébként ritka az ilyen, hogy az ember első látásra szerelembe esik az ingatlannal, a vevőidnek szerencséje volt. Ti is jól jártatok és ők is, bár minden üzlet így végződne.
40. michelle.r (válaszként erre: 39. - Simple)
2012. ápr. 18. 14:01

Egyáltalán nem. Egyszerűen túl nagy nekünk, a kertet sem használták a kölykök soha. Vagy nem voltunk itthon vagy a teraszon. Most vettünk egy 140 m2 alapterületű + 70 m2-es, belső kétszintes tetőtéri lakást, 40 m2 terasszal :). Zöldövezetben, mégis elérhető távolságban, nem kell annyit autózni. 40.000 volta legmagasabb gázszámla amit mutatott, tittttttta bódottág :DDD


És az a plusz jó benne, hogy imádják a házat. Ugyanilyen elosztásban vannak a gyerekek, imádják a beépített bútorokat, úgy ahogy van, beleszerettek. Nem értem, mi a fenének ekkora ház ilyen költségekkel, de örülök, hogy örülnek :D

39. simple (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 13:53

Nyilván vannak köztük is kivételek, nem mondtam hogy nem. De tény, hogy a többségük nem való ingatlanosnak. Most nagy mázlink volt, hogy ezzel az úrral összehozott a sors.

Te igazán korrektül viselkedtél, és látod így is elment a ház. Én ezt nagyon sokra becsülöm. Sajnos kevés az ilyen ember, de örülök, hogy még van!

Gyönyörű lehetett amúgy, nem sajnáltad eladni?

38. michelle.r (válaszként erre: 36. - Simple)
2012. ápr. 18. 13:48

Ugye, ugye?

Tehát már nem igaz, hogy az ingatlanosok úgy általában ilyenekolyanok. Hisz neked is van már egy profi, nekem is, ez már kettő :DD


Nálunk a nappaliban a terasz felőli fal teljesen üveg. a télikert egyik oldala szintén. B-minősítést kapott, szigetelt, de akkor is üveg. Azzal kezdtem, hogy 160.000 forint a legvadabb gázszámla. Mondja el az érdeklődőnek, mert nincs kedvem mauzóleumot csinálni a házból, hogy aztán elhúzzanak, ha kiderült.


Hosszú távon az őszinteség és az egyenesség mindig kifizetődő ;)

37. simple (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 13:47
Jelenleg még budapesti vagyok, igaz nem itt keresek ingatlant. Sajnos én nem találkoztam ilyen jó ingatlanosokkal, mint te, de ez is felhígult mára. Nekünk amúgy mindenre van egy állandó emberünk, autószerelő, akitől a gumit vesszük a kocsira, asztalos, redőnyös, riasztós, műszaki cikkes, orvos stb. Ha bármi kell, csak a telefonért nyúlunk, és szerencsére ez hosszú évek óta így van. Mert megbízhatóak, korrektek. Én ezt imádom. Mindig ezt magyarázom mindenkinek, hogy ez sokkal kifizetődőbb, mint átverni az embereket, mert ő utána már még egyszer nem jön vissza. Én meg még az ismerőseimet is hozzájuk küldöm,így többszörösen jól járnak. Ők is boldogok, dől a pénz, és mi is, mert pontosan, szépen, időben meg van amit kérünk. Nem bonyolult szerintem.
36. simple (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 13:40
Ez így van, és mindenkinek ez lenne az érdeke. Hisz kinek jó az, ha hazudik (tulaj vagy ingatlanos mindegy), hisz úgyis megnézem, és utána járok mielőtt megvenném, és kiderül a turpisság, nem jön létre az üzlet. A másik oldalnak is jobb lenne ha csak az menne el megnézni, aki olyat keres, nagyobb eséllyel menne el az ingatlan. Minket azért nem szeretnek, mert mindennek utánanézünk de tényleg mindennek, így nem tudnak átverni. Most sikerült megtalálnunk ezt az ingatlanost, aki forró nyomon van, minden apróságot elmond nekünk, ha negatív dolog akkor is, és ez szerintem így nagyon korrekt, biztos hogy ezek után tőle fogunk venni. De az elmúlt időkben nem találkoztam ilyen egyenes, és talpraesett ingatlanossal, mint ő. De tényleg nem értem azokat a tulajokat vagy ingatlanosokat akik valótlan dolgokkal csalogatják oda a vevőket, mit gondolnak, hogy nem derül ki az igazság? Ki az manapság, aki ennyi pénzt kiad, és nem nézi meg, hogy mire? Pláne a mai időkben, mikor nincs vevő a piacon.
35. michelle.r (válaszként erre: 33. - Simple)
2012. ápr. 18. 13:35

Szerintem nem túlzok, ha azt mondom - nem tudom hol élsz, én budapesten - kb. száz ingatlanos van a városban, aki igazán érti a szakmáját.


Franciaországban nagyjából ügyvédek és orvosok szintjén van a megbecsülésük, és nagyjából úgy is élnek, Ez itt kevéssé mondható el.


off:

De ebben az országban szerintem már egyetlen szakmának sincs igazán jó hírneve.

34. michelle.r (válaszként erre: 30. - Simple)
2012. ápr. 18. 13:32

Pontosan erről beszélek az elejétől fogva. De sajnos ez egy össznépi játék, a vevő át akarja verni az ingatlanost, a tulajdonos nagyon sokszor nem mond igazat. És a sok hülye nem kéri le a tulajdoni lapot, amikor megbízási szerződést köt. Legtöbbször egyébként a tulajdonos hazudik méretet illetően. Simliznek, hogy kevesebb legyen a közös költség, ezért kisebb méretet diktáltak be a tulajdoni lapra. A lakás valójában nagyobb, de a vevőt meg a tulajdoni lap érdekli.


Egyszerűbb lenne ez az egész, ha mindenki tisztességesebben viselkedne egy ilyen bizniszben :/

33. simple (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 13:25
Hát a tapasztalataim ezt mutatják. Nagyon kevés, aki korrekt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook