Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódáztatási támogatás fórum

Óvódáztatási támogatás (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 20. 10:53

Ja, és a GYVT-vel pénzt csak évente 2x kapsz (talán júniusban és decemberben) egyébként támogatják a gyermek óvodai kiadásait, szóval te ugyan nem kapsz pénzt, de a gyerek ellátása ingyenes.

Ezt az előbb lehagytam :)

2012. ápr. 20. 10:52

Akkor vagy jogosult a korábban említett GYVT-re, ha az egy főre jutó jövedelem a családban nem éri el az öregségi nyugdíj kétszeresét, vagyis 39.900 Ft-ot (ha jól emlékszem a papírról, akkor ennyi az összeg, de az tuti, hogy 40e alatt van).

Össze kell adni az összes bevételt, elosztani a családtagok számával (csak a közvetlen család, szóval ha nagyszülőkkel éltek együtt, ők már nem számítanak bele!!!! csak anya, apa, gyerek(ek)) és a kapott összeg kevesebb mint az a majd' 40e, akkor akár teljesen ingyenes is lehet az óvoda.

2012. ápr. 17. 12:57

Köszönöm a válaszokat.

Mi 4 gyerkőcöt nevelünk,1 közülük asztmás és allergiás, emelt családit kapok rá.

2012. ápr. 17. 12:40
Most mennem kell... Holnap leszek...ha valamiben tudok segíteni írjatok privit... igérep holnap válaszolok.....Pussz nektek
19. f7b0203e3a (válaszként erre: 15. - Szamó)
2012. ápr. 17. 12:39
Sajnálom... Neked akkor tuti jár az 50%
18. dorkadorka (válaszként erre: 15. - Szamó)
2012. ápr. 17. 12:38

Sajnálom :-(

Akkor mindenképpen jár és ahogy rika írta kell a szakorvosi vélemény( az a kék papír) és ezáltal megkapja a kedvezményt az oviban.

17. f7b0203e3a (válaszként erre: 6. - Tótágas)
2012. ápr. 17. 12:35
Igen, azt hiszem ez a 100 és 50%-os kedvezmény...De van olyan is, amikor az iskolai végzettségről nyilatkozol...és 1 évben azt hiszem 2x ad az önkormányzat lóvét....és nem is keveset... Nálunk a C.....nyok kihasználják...Én meg mindent fizetek 1 keresetből....nekem semmi nem jár...De nem akarok nyavalyogni...
16. Szamó (válaszként erre: 12. - Dorkadorka)
2012. ápr. 17. 12:35
Sajnálom, hogy neked is beteg a fiacskád!
15. Szamó (válaszként erre: 13. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 17. 12:34
Nekünk (sajnos) van ilyen igazolásunk. emelt családit is kapunk. Vesebeteg a kisfiam, operálni is kellett.
14. f7b0203e3a (válaszként erre: 12. - Dorkadorka)
2012. ápr. 17. 12:32
Ez így van....
13. f7b0203e3a (válaszként erre: 11. - Szamó)
2012. ápr. 17. 12:31
Én úgy tudom, hogy Szakorvosi igazolás kell ahhoz, hogy valaki Tartós Betegnek minősüljön...Sima allergia nem az..../az én fiam is allergiás és nem jár rá semmilyen kedvezmény/ Csak az számít tartós betegnek, aki a Gyermeke után kiemelt CSP-re és GYES-re jogosult.. Nem elég egy háziorvosi igazolás..../feltételezem azt mindenki tud szerezni:)
12. dorkadorka (válaszként erre: 8. - Szamó)
2012. ápr. 17. 12:24
Igen ,50%-os étkezési támogatás jár,függetlenül a keresettől és a gyerekek számától.Tehát alanyi jogon jár a tartósan beteg gyerekeknek..Nekem is a nagyfiam tartós beteg...
11. Szamó
2012. ápr. 17. 12:16

Köszönöm a válaszokat!

Meg fogom kérdezni!


Egyébként most bölcsis, de ott semmi kedvezményt nem adtak :(((

10. urbanszkyviki (válaszként erre: 8. - Szamó)
2012. ápr. 17. 12:15
Tartós betegeknek alapból 50 % az étkeztetési díj. Én is nemrég kérdeztem rá az óvodavezetőnél, mert asztmás-allergiás a fiam. Ez állítólag mindenhol így van.....
2012. ápr. 17. 12:14

Szamó-nak

Őrá is jár valamilyen kedvezmény, tudtommal. Kérdezd meg az oviban..

2012. ápr. 17. 12:11
Nekem tartós beteg a kisfiam. Ő is kaphat vajon?
2012. ápr. 17. 12:08
Rendszeres GYVT-re Debrecenben 100% térítési díj kedvezmény! Érdemes utána járni a lehetőségeknek. Egy gyereknek nálunk 8-9000 a térítési díja havonta. 2-3 gyereknél ez nagyon nagy segítség
2012. ápr. 17. 12:08

"Óvodáztatási támogatásra az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek szülője jogosult, aki három vagy négy éves gyermeke óvodáztatásáról gondoskodik, és a szülő a gyermek három éves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen."Tehát valóban hátrányos helyzetű,iskolázatlan szülők kaphatták.

Ez egy régi 2008-as törvény és egyáltalán nem biztos, hogy ennél a kormánynál érvényben van

2012. ápr. 17. 12:04
GyermekVédelmi Támogatás (GYVT): azok a családok jogosultak rá, akiknek átlagjövedelmük 1 főre lebontva nem éri el a minimumot. Azt viszont már nem tudom, pontosan mennyi, utána kéne nézni. Ha alatta vagytok, akkor jogosultak vagytok rá, ez gyerekszámtól független. Annyit jelent a jogosultság, hogy teljesen ingyen van az óvodai étkeztetés, és régebben járt 1 évben 2x fix 5-6000 ft körüli összeg. Minden évben újítani kell, 1 évre adják, és onnantól számolják, hogy kitöltöd és beadod a papírokat.
4. Lilimama (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2012. ápr. 17. 12:03

Szia!

remélem segítség:

Feltétele:

- a szülő három- illetve négy éves gyermekét beíratta az óvodába, továbbá

gondoskodik a gyermeke rendszeres óvodába járatásáról,

- a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága

tárgyév május 15-én, illetve november 15-én fennáll,

- a gyermek törvényes felügyeletét ellátó szülő/k önkéntes nyilatkozatot tegyenek

arról, hogy gyermekének három éves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik

évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen,

Az óvodáztatási támogatásra való jogosultságot akkor lehet megállapítani, ha a szülő

a gyermekét annak az évnek az utolsó napjáig beíratta az óvodába, amelyben a

gyermek a negyedik életévét betöltötte.

Rendszeres óvodába járásnak minősül, ha

- a gyermek az óvodai nyitvatartási napokon naponta legalább hat órát az

óvodában tartózkodik, és

- a szülő által a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. (VI.08.)

MKM rendelet 20. §.-a (2) bekezdésének a) pontja szerint igazolt és az

igazolatlanul mulasztott napok száma együttesen nem haladja meg a

munkanapokra eső óvodai nevelési napok huszonöt százalékát azzal, hogy a

mulasztásból tíz napot július-augusztus hónapokban a huszonöt százalék

megállapításának figyelmen kívül kell hagyni.

A támogatás összege esetenként és gyermekenként 20.000 Ft, vagy 10.000 Ft, az

óvodába való beíratás időpontjától és a gyermek rendszeres óvodába járatásának

tényétől függően.

A támogatás folyósítása: a tárgyév június hónapjában, illetve a tárgyév december

hónapjában történik a gyermekek szülője részére.

A kérelem elbírálása érdekében a Polgármesteri Hivatal az óvodáktól beszerezni az

óvoda igazolását a gyermekek óvodai beíratásának tényéről, időpontjáról és a

gyermekek rendszeres óvodába járatásáról.

3. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 17. 12:03

Köszi!

Gondolom az önkormányzat az illetékes, majd bemegyek,még odébb van úgyis:-))

2012. ápr. 17. 11:58

Óvodáztatási támogatás: akkor vagy rá jogosult, ha nyilatkozol róla, hogy a 3. gyermeked megszületéséig nincs a 8. általános végzettséged....magyarul csak a 3H-soknak jár.../halmozottan hátrányos helyzetű/

Lehet térítési díj kedvezményt kérni 3 vagy több gyermekes családoknak, szociális alapon /jövedelem/, Tartósan beteg gyermek esetében /kiemelt CSP és GYes/ Valamint akik rendszeres GYVT-re jogosult, annak is jár valami kedvezmény

2012. ápr. 17. 11:52

Ti hallottatok erről?

Most voltunk beíratni a kicsit az oviba most 20 hós,és jövő februárban lesz 2,5éves.Szerencsére már akkortól kötelesek felvenni.Egy kikötés van,legyen szobatiszta.Akkor is felveszik, ha nincs a szülőknek Isten ments munkájuk.

DE a lényeg ez a segély,hogy ki hallott már erről és mi kell hozzá,mikor lehet igényelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook