Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen aki császárral szült, mik a tapasztalatok? fórum

Szombathelyen aki császárral szült, mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 8. - Kiskoz)
2012. ápr. 18. 12:57

Hát, ez a szombathelyi kicsit más:) Az elkötéssel nem tudom, mi a szitu, nekem első gyerek volt és szeretnék még, úgyhogy szóba sem jött:) Van egy ismerősöm, aki 2-t szült császárral (2 különböző kórházban), és neki ugyanott vágtak. Azt mondta, a másodikat kicsit nehezebben viselte, de azért ki lehetett bírni.

A fürdetést amúgy nem Te csinálod, ezt csak a személyzetnek szabad, de ott lehetsz és végignézheted. Szoptatás, pelenkázás persze a Te dolgod, meg esetleg átöltöztetni, ha vmi "baleset" történik. Meg persze egész nap veled van a baba, ha sír, megnyugtatod, stb. Itt a csecsemősök nem jellemző, hogy felkapkodják a síró babát, kevesen vannak és nem mindig vannak ott az újszülött szobában. Ha esetleg nem megy a szoptatás és tápszerre van szükség, akkor szólni kell a nővérnek, mert maguktól nem biztos, hogy megkérdezik, és csak ők itathatják meg pohárból (bár lehet, hogy felügyelet alatt Te is csinálhatod, ezt nem tudom, én szoptattam).

Katétert itt is kötnek be a műtét idejére, és akkor veszik ki, mielőtt felkelsz a megőrzőben és átmész a normál szobába.

10. Miramira77 (válaszként erre: 9. - Kiskoz)
2012. ápr. 18. 09:25

Nekem az első volt. De ha jól tudom vna valami szabályozás arra, hogy császár közben lekössenek.

Kor és gyerekek számáról szól, ha jól tudom.

Anyukámnak felajánlotta a doki, ő 39 volt és a negyedik gyerekét hordta. Végül kijött a húgom a természetes kijáraton :)

9. kiskoz (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2012. ápr. 17. 21:29

neked első császárod volt ez? tudsz vmit esetleg erről az elkötésről a műtét során?

a varratszedéses kérdésemmel közben már megelőzött a másik hozzászóló, és válaszolt is:-)

2012. ápr. 17. 21:24

Akkor ezek szerint ha altatást választok, nem, ha pedig érzéstelenítést kérek, akkor bejöhet a férjem a műtőbe...?

Az az igazság, hogy ez a 2. szülésem lesz, az első (4 évvel ezelőtt)császárral végződött, viszont nem itt, hanem Celldömölkön szültem, ezért vagyok kíváncsi, hogy itt mennyivel másképp működnek a dolgok. Ott pl. a 7. napon engedtek haza, nincs rooming-in, hanem 3 óránként hozták szoptatni a babákat stb. Az első felkelésre még élénken emlékszem, szörnyű volt, de muszáj volt:-(

Neked első császár volt ez tavaly? Mert olyat is hallottam / olvastam, hogy a másodiknál (a harmadiknál pláne) már arról is nyilatkozni kell, hogy hozzájárulsz-e ahhoz, hogy egyúttal elkössenek-e a műtét során, elkerülve így a további esetleges terhességeket, ami már elég kockázatos a 2-3 vágás miatt. Nem is tudom, hogy így a 2. műtétnél vajon u.ott vágnak-e, mint ahol az első heg van? Vagy 1-2 cm-vel odébb?

És a babákat ellátni azon túl, hogy én teszem tisztába, szoptatom, kell még vmit csinálni? Pl. fürdetni?

Nem tudom, itt hogy van, de Cellbe katétert kötöttek be, itt is így van?

7. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2012. ápr. 17. 12:05

Én tavaly júniusban szültem ott császárral. Nekünk nagyon sokat kellett várni a szülőszobán (7,5 órát), mert foglalt volt a műtő. A papírruhát szerintem érdemes megvenni, mert előtte infúziókat kapsz majd és szülőszobában leszel, ahova jó, ha elkísér a párod, mert legalább nem vagy egyedül és oda is csak ebben a ruciban lehet belépni. Engem nem altattak, hanem gerinctájéki érzéstelenítést kaptam, így megengedték a páromnak, hogy bejöjjön velem a műtőbe. A gerinc szurit nem nézhette végig, utána jöhetett csak be, pont látott felvágva, mert hiába a fejemnél ült, nem takart elég jól a lepel, úgyhogy csak erős idegzetűeknek:)

A babát ugyanúgy elkísérhette az első fürdetéshez, öltöztetéshez és fényképezhetett.

A császár után a megőrző szobába vittek, itt még 16 órán keresztül nem mozoghattam (az érzéstelenítő miatt nem is tudtam volna), infúziókat kaptam (sós, cukros oldat). A baba 6 órát tölt a megőrzőben, ha nincs komplikáció, utána beviszik hozzád, megnézheted. Én másnap kerültem normál, rooming in kórterembe. Nekem nem volt megterhelő ellátni a babát, csak az első felkelés volt nagyon vacak. Az ágyak nagyon magasak mondjuk, így a felkelés-lefekvés nem olyan kellemes, de kibírható. Mi először csak császárosok voltunk egy kórteremben, de miután az egyik csajszi hazament, normál módon szült kismama került hozzánk. Császár után 4 napot kell bent tölteni, és ha veled is minden ok, és a baba súlya is elkezd gyarapodni, hazamehetsz, varratszedésre pedig visszamész. 1 héttel a császár után szednek varratot.

6. kiskoz (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2012. ápr. 17. 10:38

Oké, köszi!

Gondolkozom, de biztosan fog még eszembe jutni kérdés, később visszanézek!!

2012. ápr. 17. 10:28
Bármi kérdés?
2012. ápr. 17. 10:26

Evőeszközt vigyél, értéket ne!

Köntös, haskötős bugyi, Nagy és erős betétek (csak ötöt kapsz összesen, ami ráadásul nem ragasztós és szar. Én arra használtam, hogy zuhanyzás után a kötésemre tettem, hogy ne ázzon el a ruhám!)

Nincs ott túl sok minden. Mindíg kérj plusz hálóinget!

3. kiskoz (válaszként erre: 2. - Miramira77)
2012. ápr. 17. 10:22

Köszi a gyors választ!!

Esetleg ha bármi hasznos tanácsod, infód van még, azt is szívesen fogadom!:-))

2012. ápr. 17. 10:13

Én ott szültem.

Nekem nem engedték be, mondván úgyis alszom. chö. De orvosa válogatja.

Sőt ott kell leginkább.

Vegyesen vannak.

Megterhelő, de nem baj. Mozogni kell és legalább a baba motivál.

Ötödik.

Délután, ha jól emlékszem, háromtól. Van ott egy üvegajtó, oda kitolod a babádat és megmutatod. A látogatók nem mehetnek be a szobákba, de te kimehetsz a folyosóra.

2012. ápr. 17. 09:54

Sziasztok! Ha van köztetek olyan, aki már szült a Markusovszkyban császárral, tudna válaszolni 1-2 kérdésemre?

Pl. kíváncsi lennék, hogy ha férjem is bejön velem, esetleg figyelheti a műtétet ablakon keresztül? (korábban vkitől hallottam, bár nem volt benne biztos). Azt a bizonyos papírruhát akkor is meg kell venni, ha nekünk tutira császáros szülés lesz?

A kórtermekben vegyesen vannak a császáros és simán szült anyukák? Mennyire megterhelő ez rooming-in rendszer a császáros kismamáknak?

A császáros anyukákat hányadik napon engedik haza?

Látogatási idő hogyan van a szülészeten? A látogatók hol nézhetik meg a babákat, ablakon keresztül?


Így első körben ennyi lenne, nagyon köszi előre is, ha valaki válaszol!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook