Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Békeharcosok fóruma fórum

Békeharcosok fóruma (beszélgetős fórum)


16. Hannapanni (válaszként erre: 4. - Mese)
2012. ápr. 17. 18:11

Egyetértek Veled is, és Cassiellel is.

Nem lehet senkit megváltani, megjavítani, jó útra téríteni, mindenki önmagáért felelős. A tetteiért, a gondolkodásáért.


A béke és a harcosság nekem sem jön össze...

2012. ápr. 17. 11:11

Sziasztok!

A világbéke megvalósítása egy nagyon hosszú folyamat, amit nem lehet véghez vinni egyik napról a másikra: ez évszázadok eredménye lehet csupán.

A békeharc, mint fogalom nem ellentétes, lásd békemozgalmak. E mozgalmak tagjai szavakkal harcolnak a békkért.

Történelem szakon végeztem, és a diplomamunkámat is békeharcosokról írtam, azaz az 1896-os VII. budapesti béke-világkongresszusról. Ez a kongresszus a korabeli békeharcosok világkongresszusa volt, és ha újra lenne béke-világkongresszus Budapesten, én biztosan elmennék meghallgatni az előadókat. Bertha von Suttner bárónő szónoklatai nagyon nagy hatással voltak rám, ő volt az egyik XIX. századi legjelentősebb békeharcos.

E békeharcosoknak sikerült késleltetniük az első balkáni háborút a XIX. század végén, és már ez is nagyon nagy eredmény.

Ők is hittek benne, hogy a világbéke idővel megvalósítható, kár, hogy e fórum látogatói közül sokan ebben nem hisznek.

Egyetértek azokkal a hozzászólókkal, akik azt írták, hogy a szívünkben legyen először béke.

Ezt a gondolatot én továbbgöngyölíteném: ha a szívünkben béke van, akkor azt kifelé tudjuk sugározni, ha sok embernek béke van a szívében, akkor sok ember sugároz ki békét magából, és ez idővel elindít egy nagyon lassú folyamatot, ami a világbékéhez vezet.

Jómagam kimondhatatlan szeretetet érzek a szívemben mind a hétmilliárd ember, és az egész glóbusz iránt, és mindent odaadnék azért, hogy béke legyen a Földön. Számomra minden ember olyan, mintha érdes testvéreim lennének. számomra a felebarát egyben azt is jelenti, hogy a testvérem. Az emberek testvérek az isteni teremtésben, hiszen egy fajhoz tartozunk, és egyetlen a mi Teremtőnk: Isten.

Ha tehetném, magamhoz ölelném az egész glóbuszt Isten valamennyi teremtményével együtt, és ezt meg is szoktam tenni képzeletben, ami számomra hatalmas öröm.

E hónapban lesz egy éve, hogy rátaláltam a baháí vallásra: Isten azt nyilatkoztatta ki Bahá'Ulláh Próféta által, hogy a világbéke megvalósítható. Hitem megerősödött Istenben, és még erősebb vágy fűt atekintetben, hogy minél többet tegyek azért, hogy sokkal jobb világban élhessünk. Ha minél többen csatlakoznak a világbéke ügyéhez, az számomra hatalmas öröm.

Ha vannak itt Komárom-Esztergom megyében élő békeharcosok, akkor írjatok privit.

Üdv: Napirai

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Jstefan)
2012. ápr. 16. 22:50
Jól szóltál. Ufff Ahogy az Omega énekelte "ilyen a világ s kell a fegyver"
13. jstefan (válaszként erre: 1. - 0c0354cc5a)
2012. ápr. 16. 22:29
Amióta ember él a Földön mindíg volt, van, és lesz háború.Mindaddig lesz háború amíg az emberiség teljesen el nem pusztul.A háborút mindíg egy másik ország elfoglalásáért indítják abban az esetben ha azon a területen természeti kincsek találhatók.A világbéke egy rózsaszín álom ami soha nem válik valóra.Napjainkban már készülnek a katonák az újabb országok elfoglalására vélt vagy valós indokok alapján.Álmodozni szabad,a háborúk megrendelői, és elindítói úgysem kérdezik meg a civil lakosságot a békeharcosokat, sőt valamilyen hazugsággal megnyugtatják őket,és ők elhisznek mindent.Még arra is képesek hogy a régi jól bevált szokás szerint beöltöznek az ellenség egyenruhájába, és elkövetnek olyan akciót hogy megmagyarázható legyen egy katonai invázió, sok ezer ártatlan ember kiírtásával.
2012. ápr. 16. 22:13

Ööö...nem akarok kötözködőnek tűnni...de mi az hogy "békeharcosok"? Harcolni a békéért? a béke és a harc hogy jön össze? Nekem az két ellentét....de mindegy....


Egyébként azt gondolom hogy amíg ember él, addig nem lesz világbéke! Az csak illúzió hogy majd mi egyszerű emberek meg tudjuk ezt oldani....sajnos....

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Mese)
2012. ápr. 16. 22:02
Az is jó! A lényeg a lényeg! :)
10. mese (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2012. ápr. 16. 21:58
:) Pont ezt írtam!:) csak kevésbé szép fogalmazásban...:P
9. mese (válaszként erre: 7. - 97f33311ff)
2012. ápr. 16. 21:56
ezt nem tudhatjuk. de a remény hal meg utoljára:)
2012. ápr. 16. 21:56

"A szeretet otthon kezdődik. Így szól a Biblia:


'Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat.'


Túlságosan gyakran feledkezünk el az utolsó két szóról - mint tenmagadat. Mindaddig képtelenek vagyunk bárkit is szeretni ott kint, amíg a

szeretet nem belülről fakad. Az önszeretet a legfőbb ajándék, amelyet önmagunknak adhatunk, hiszen ha szeretjük azt, aki vagyunk, nem fogjuk bántani magunkat, s nem fogunk bántani másokat. Ha mindenki megbékélne önmagával, nem lenne háború, gengszterizmus, nem lennének terroristák és hajléktalanok. Nem lenne rend-ellenesség, aids, rák, nyomor, nem lenne éhezés. Szóval én ezt tekintem a világbéke feltételének: teremtsük meg belső békénket. Vezéreljen a béke, a megértés, a részvét, a megbocsátás, de mindenekelőtt a szeretet."


/Louise L. Hay/

7. 97f33311ff (válaszként erre: 6. - Mese)
2012. ápr. 16. 21:52

igazad van, mondjuk, ha beüt egy meteor, és kihal az emberiség, akkor aztán tuti világbéke lesz)

Visszatérve a témához - soha nem lesz világbéke, mert valahol mindig van(nak) nagyhatalmú emberek, akiket a pénz vezérel bármi áron.

6. mese (válaszként erre: 3. - 97f33311ff)
2012. ápr. 16. 21:48
sose mond, hogy soha!:)
2012. ápr. 16. 21:48

szep a vilagbeke gondolat, de haboru mindig lesz. Max a media nem fog rola hirt adni, de az ma mar foleg kizart.


Lehet, hogy a lelkedben dulo haborut szeretned vilagbekekent elsimitani?

4. mese
2012. ápr. 16. 21:47

Szia!


nagyon jó olvasni, a soraidta, és tudni, hogy van olyan ember, aki ezt szívből érzi.

Számomra a világbéke egy olyan fogalom, amit ha el akarunk érni, nem a világot, a körülöttünk lévőket kell megváltozatnunk, vagy más szemléletre inspirálni, hanem magunkban kell megtermeteni a legnagyobb, és legtisztább világbékét. Tudom, hogy a világon lévő háborúk, szörnyűségek, azért vannak, mert az emberek önmagukban, saját magukkal nem kötnek békét. Nem másokkal kell, hanme magunkkal. És sok önmagában békétlen ember okoz kaotikus állapotot, háborút, lázadást, vért, stb.

2012. ápr. 16. 21:45
Hajrá! és ezt hogy képzelted el? Szerintem a Földön sose lesz világbéke, ahhoz már túl züllött, és rossz, minden téren.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0c0354cc5a)
2012. ápr. 16. 21:44

Szia!


Sajnos ez túl bonyolult, hogy megoldható legyen. Háttérből irányítják.

Nagyon szép lenne, ha világbéke lenne, de a háborúban van a legnagyobb üzlet, érdekek fűződnek hozzá, hogy soha ne legyen béke. :(

2012. ápr. 16. 21:39

Sziasztok!

29 éves hölgy vagyok. Számomra a világbéke nagyon fontos. Kamaszkorom óta az a legnagyobb vágyam, hogy egyszer béke legyen a Földön. Amég osztálytársnőim arról ábrándoztak, hogy milyen jó lenne, hogyha x énekessel/színésszel/sportolóval járhatnának, vagy milyen szuper lenne valami jó csávót összeszedni a disco-ban, addig én nem jártam disco-ba, és legfeljebb fizikusok, meg matematikusok szerelméről ábrándoztam, pedig sem a matekhoz, sem a fizikához nem értek. Jókat röhögtek az osztálytársaim rajtam, amikor egyszer kijelentettem az egész osztály előtt, hogy szerelmes vagyok Einsteinbe, meg Newtonba, vagy éppen Pascalba. Ez nem baj, mert minden kamasz kitalál mindenféle hülyeséget, és ez is azok közé tartozott a mai eszemmel nézve, de az nagyon fájt, amikor azért röhögtek rajtam, mert azt mondtam, hogy az a legnagyobb álmom, hogy béke legyen a Földön.

Amég gimnáziumi osztálytásaim szerelmi ügyeiket tárgyalták, mások mindenféle ifjúsági magazinokat bújtak, én az Ensz Alapokmányát, meg az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát olvasgattam, és arról ábrándoztam, hogy milyen jó lenne, ha valami csoda folytán soha többet nem lennének a Földön háborúk, akkor nem lenne nálm boldogabb ember ezen a glóbuszon.

Tizenhét éves voltam, amikor először hallottam arról a rettenetes intézményről, amit úgy hívnak, hogy gyerekkatonaság: hetekig tartott, mire ezt sikerült lelkileg feldolgoznom. Akkoriban elcsíptem egy beszélgetést, amikor egy osztálytársam egy sráccal, aki évfolyamtársunk volt a gimiben, arról tárgyaltak, hogy mit szeretnének csinálni a hétvégén, vagy mit szeretnének a legjobban csinálni, az osztálytársam azt mondta jó hangosan, hogy mindenki hallja, hogy neki minden vágya egy jó nagy és egy nyomdafestéket nem tűrő szót mondott, ami b betűvel kezdődik. Jómagam azt gondoltam, hogy ez a srác nem tudja, mi a szenvedés, és nekem az minden vágyam, hogy szereljék le a gyerekkatonákat, és soha többet ne sorozzanak be gyerekeket a hadseregekbe.


Várok ide mindenkit, akinek minden vágya az, hogy béke legyen a Földön.

Békeharcosok, beszélgessünk!

Vitassuk meg, mit tehetnénk azért, hogy béke legyen a Földön!

Sok szeretettel ölel mindenkit: Napirai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook