Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » USA -ba a turistavízumot mennyi idő alatt lehet elintézni? fórum

USA -ba a turistavízumot mennyi idő alatt lehet elintézni? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 3. 08:49

Sziasztok!


Ma megkaptuk az ESTA-t mindhármunknak, nagyon klassz. :-)))

Köszönöm a segítségeteket!!!

2012. ápr. 19. 14:48

Valószínűleg nem értek rá az okmányirodában beírni a rendszerbe, hogy elkészült. Nekünk sem szóltak, mily meglepő.

Drukkolok az ESTA-hoz, bár no para, mert mondom nekünk negyed percen belül megadták:)Mindkettőnknek:)

Arra is figyelj, hogy kell hozzá hitelkártya, fent van az oldalukon, hogy milyet fogadnak el.

2012. ápr. 18. 12:45

Megkaptuk az útlevelet, nem tudom mi a francot írt ki tegnap a rendszer, hogy nincs még kész :-D

nagyon örülök nekik :-)))

24. Kangaroo Island (válaszként erre: 23. - Zuzóka)
2012. ápr. 17. 14:06

közben megtaláltam, köszönöm, meg is néztem a neten, sajnos nincs kész még :-/

mi júni közepén megyünk, nem tudom még mivel, azt hiszem British Airways-el

23. Zuzóka (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 17. 13:47

Június elején indulunk és air france-al megyünk.

Amikor bent voltatok igényelni az útlevelet kellett, hogy kapjatok egy A4-es papírt, amin az adataitok szerepelnek, ez a magánútlevél igénylő lap és egy példányt kaptatok belőle. Felhívod őket és a kezelő automata szerint választasz menüt, ha rosszat választasz sem gond, mert majd tovább kapcsolnak. Bemondod az igénylő lapon szereplő bizonylatszámot és megkéred szépen, hogy nézzék már meg, mert nagyon várjátok és régen készen kéne lennie.

22. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Zuzóka)
2012. ápr. 17. 10:03

WOW, mi csak Los Angelesbe megyünk, talán onnan még kirándulunk valamerre autóval. :) Mikor mentek? Hátha találkozunk :-)))

Te írtad, hogy hívjam fel az okmányirodát, milyen osztályt kérjek? kérdezzem meg, hogy kész van-e az útlevél?

2012. ápr. 17. 09:40
Mi Los Angeles-t érintve megyünk tovább Francia Polinéziába.
2012. ápr. 16. 21:45

en eltem az USAbna, akkor nehez volt bejutni, ma mar az ESTA-val sima ugy. Ha nincs priuszotok, akkor siman benegednek, no para.


A hataron adnak 3 honapra pecsetet, aminek nincs koze az ESta ervenyessegi datumahoz. Az ESTA azert 3 honap, hogy 3 honapon belul induljatok el vele. Utana mar a pecset szamit, amit a hataron az utlevelbe kaptok.

19. Kangaroo Island (válaszként erre: 17. - Zuzóka)
2012. ápr. 16. 16:57
Ti merre mentek amúgy?
18. Kangaroo Island (válaszként erre: 17. - Zuzóka)
2012. ápr. 16. 16:57
én nem merem megvenni a jegyet a regisztráció nélkül, ahhoz túl sok pénz, hogy elbukjam esetleg :-/
2012. ápr. 16. 16:45
Mi vízum nélkül vettük meg a repjegyet, csak személyi igazolvány számot kértek és utazási iroda intézte.
16. Zorkusz (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 16. 15:55
Ok:)
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Zorkusz)
2012. ápr. 16. 15:33

Rendben, szólok mindenképp :-)

De írok naplót is róla, hogy mi hogy megy, ha érdekel, nézd meg :-)

14. Zorkusz (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 16. 15:30

Nagyon szivesen.Remelem tudtam segiteni.


Ja meg valami.Elobb az Estatok legyen meg utana vegyetek repjegyet,mert kerni fogjak.


Sok szerencset es jo utat kivanok!Majd ird mar meg legyszi,hogy megkaptatok e,meg mi hogy ment!

13. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Zorkusz)
2012. ápr. 16. 15:27

Értem, akkor ezek szerint nem sokkal vészesebb, mintha más európai országba repülnék, mert ott is kb. ez van az ellenőrzéskor, a súlyhatár talán 20kg, de arra még ráérünk, előbb legyen meg minden. :-)


Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, nagyon aranyos vagy. :-)

12. Zorkusz (válaszként erre: 10. - Zorkusz)
2012. ápr. 16. 15:20
....tudod ha esetleg egy szalalmis szedvicset tamadna kedved a zoknidba dugni,es atcsempeszni akkor ne tedd!:DDD
2012. ápr. 16. 15:18

Az jo ha a parod beszel angolul.Nem is kell profi szinten,csak hogy megertessetek magatokat,meg ha mondanak valamit a repteren vagy a hataron akkor tudjatok valaszolni.


A repcsin is majd adnak egy kis zold urlapot,par kerdessel,kb azok lesznek rajta angolul,amik az Estason.

A legjobb kerdes hogy terr... vagy e:),nem akarom kiirni.

10. Zorkusz (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 16. 15:15

Ha tudtok meghivolevelet kerni,az csak jo,max nem kerik el,de legalabb van ha megis.


Ja es a csomagokra van sulyhatar is.Erre mar nem emlekszek,de az utazasi irodaban meg tudjak mondani.Kb 24 kilo korul van a feladott csomag.A kezinek meg biztonsagosan be kell fernie a repulo tarolo dobozaba.Nem tudom azt hogy hivjak:),tudod ami a fejetek felett lesz.Az kb egy nagy laptop taska meret,vagy egy nagyobb kezitaska.


A repteren majd mikor mentek befele a repulohoz kabatot,ja azt nem mert nyaron nem kell:D,szoval az ovet,cipot,pulcsit le kell majd venni,beletenni egy taroloba ami futoszalagon megy,atsetalni az ellenorzo elektromos kapun,ha nem sipol,akkor visszaoltozhetsz.Sokszor meg a zokniba,nadragszaraba is beneznek,vagy felhuzatjak,hogy nincs e ott valami.


Ezt csak leirtam,hogy jo tudni.

9. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Zorkusz)
2012. ápr. 16. 15:13

3-an megyünk, mi ketten szülők+gyerek.

Rokonlátogatásra megyünk, meg nyelvet tanulni anyanyelvi környezetben, mert a rokonok nem beszélnek magyarul. A férjem jobban beszél angolul, én megértetem magam.

Igazából nagyon nem akarunk vinni semmit a ruhákon, alapvető dolgokon (fogkefe, fésű, hajgumi, stb...) kívül, meg pár szuvenír

8. Zorkusz (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 16. 15:09

Beszeltek angolul?Az hogy az egesz csalad megy,mit takar?Te a parod meg a gyerekek?


A hataron megfogjak kerdezni,hogy minek josztok,kihez meddig akartok maradni.Ezek az altalanos kerdesek.


Idefele meg,hogy mi van a csomagban.Nem lehet eles szuroszerszam meg a feladott nagy csomagokban sem,folyadek max 1,5dl ha jol tudom.De meg a nagy flakonos hajlakknak,samponnak stb sem orulnek...jobb az ilyesmit otthon hagyni.Es hazafele sem ajanlom,mert ki fogjak dobatni veletek.En igy jartam anno.Ja meg jobb ha ennivalo sincs a kezipogyaszban,az a biztos.


Az hogy a testverednek volt elutasitott vizum kerelme,az nem szamit.Azt nem veszik figyelembe.

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Zorkusz)
2012. ápr. 16. 15:02

nem volt még elutasított vízumunk (csak a testvéremnek kb. 10 éve, de ő nem turistáskodni akart), büntetve se voltunk, azon kívül h az egész család megy, nincs semmi kivetnivaló rajtunk (szerintem).


Esetleg meghívólevelet kérjünk a rokonoktól?

2012. ápr. 16. 14:59
Hívd fel az okmányirodát és kérdezz rá az útlevélre. Nekünk 3 hetet ígértek és 1 hónap után is mély hallgatásban voltak, pedig azt ígérték szólnak. Már régen kész volt az útlevél és nem szóltak. Szóval kérdezz rá, hátha a tietek is ott lapul valahol. Az ESTA vízumot 3 napon belül ígérik.
2012. ápr. 16. 14:58

Köszönöm a válaszaidat.

Akkor szerinted 2 hónap alatt elintézzük bőven a dolgokat?!

Magán úton megyünk, utazási irodán keresztül vesszük a jegyeket, de nem szervezett út, mert rokonokhoz megyünk, max.2hónapra, de inkább 1,5.

2012. ápr. 16. 14:56

Szia!


Tegnap igényeltem a párommal ESTA vízumot. Ezt csak akkor lehet kérni, ha biometrikus útleveled van, ha régi, akkor régi hagyományos vízumot kell igényelni.

Mi a hitelkártyás fizetés után azonnal megkaptuk az engedélyt, mindketten. Furcsálltam is nagyon, mert ember nincs , aki ennyi idő alatt elbírálja, szóval ebből gondolom, hogy ha mindenre optimálisan válaszolsz, akkor automatikusan megadják. Ha van olyan válaszod, ami problémás lehet, akkor megy elbírálásra. Persze ettől még az utazáskor simán visszaküldhetnek ha nem szimpi a fizimiskád…

2012. ápr. 16. 14:53

Ja es ha minden rendben van akar 2 oran belul is visszaigazolhatjak neten keresztul,hogy megkatatok vagy sem.De max 2 nap.

Azt majd ki kell nyomtatni,hogy biztos ami biztos nalatok legyen az utazasnal.Nem feltetlen kerik,de jo ha megvan nyomtatva is.Ha ne adj Isten barmi kavarodas lenne,azonnal tudod mutatni...ugy mar konnyebb visszakeresni stb.


Meg hogy jonnetek?Utazasi irodan keresztul vagy magan uton?

2012. ápr. 16. 14:48

Szia!


En ugy tudom,hogy az Esta ne egyenlo a rendes turista vizummal.Az Esta az "csak" egy beutazasi engedely,amit 3 honapra adnak meg.

Netes oldalon keresztul lehet igenyelni,ahol sok kerdes van,a legfontosabban,hogy volt e mar elutasitott vizumkerelmed,tultartozkodttal mar valaha,voltal e buntetve,es jelenleg folyik e ellened birosagi targyalas...Kb ilyesmik.Az ezekre adott valaszok alapjan biraljak el hogy megkapod e(megkapjatok e,ertelem szeruen).


Az estat az igenylestol szamitva 1-2 napon belul megkaphatod,igy ovatosnak kell lenni,mert csak 3 honapig ervenyes,nehogy tul koran kerjetek meg.A hazautazas idopontja utan kell lejarnia.


Az urlaphoz majd kell az uj utlevelszamod...mas most nem jut eszembe.


A tobbi mar azon mulik,hogy a hataron beengednek e titeket.Ugy ertem,nem a szandekodon,hogy te nem akarsz kikoltozni,hanem hogy ott megadjak e ezt a "bizalmat" nektek,hogy bejohettek.


Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha van kerdesed,es tudok akkor szivesen valaszolok.

2012. ápr. 16. 14:30

Június közepén szeretnénk az USA-ba menni,

1,5 hete csináltattunk útlevelet (azt mondták 30 napon belül készen van), de még nem érkezett meg, anélkül meg nem tudjuk kitölteni az online ESTA regisztrációt, és aztán akarjuk megvenni a repjegyeket.


Vajon el tudjuk intézni a dolgokat 2 hónapon belül?


Mennyi az esély arra, hogy nem kapjuk meg a vízumot? Rokonokhoz mennénk, itthon van fix állásunk, saját lakás, nem áll szándékunkban kiköltözni.


Minden tapasztalat érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook