Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztelőre milyen ajándék az illendő? fórum

Keresztelőre milyen ajándék az illendő? (tudásbázis kérdés)


28. Erikaberika (válaszként erre: 27. - 3436656412)
2012. ápr. 17. 10:58

Igen? :-)

Neked melyik van?

Első ránézésre nekem kicsit ufókocsi, de ahogy többször néztem, már én is ilyet vennék talán!

Miért annyira jó amúgy?

27. 3436656412 (válaszként erre: 24. - Erikaberika)
2012. ápr. 16. 22:15
nem csodálom,h stokkét szeretnének:) nekünk az van,a világ legjobb babakocsija:)
2012. ápr. 16. 19:00
Amúgy május elején lesz a keresztelő, úgyhogy már nincs túl sok időm. :-)
2012. ápr. 16. 18:59
Kisfiúnak lesz!
2012. ápr. 16. 18:59

Köszi :))


Igaziból az a kérdés, mekkora összeget adjunk.

Úgy tudom, Stokke márkájú babakocsit szeretnének venni, arra gyűjtenek, az pedig nem olcsó mulatság (elég rozoga a babakocsijuk, nagyon jót szeretnének végre helyette és valamiért pont azt).

Semmire nincs szüksége a kicsinek konkrétan, mindene van, rengeteg játék, ruha, pelenkát, kozmetikai cuccokat meg tudják venni és meg is szokták, ez nem lenne "ajándék".

Valamit pluszba szeretnék, aminek örül majd a pici, nem csak a pénzt.

De -ha tehetem, nem vagyok gazdag, de meg tudom húzni a nadrágszíjat, értitek- nagyobb összeeget fogok adni azt hiszem, hisz tudom, mennyibe kerül, amit venni akarnak...nem?

Az ezüst dolgok, maradandó, de ők nem szeretik az ilyen úgymond csecsebecséket, nem sértésnek mondom véletlen sem, csak van, aki szereti az ilyen térgyakat, van aki nem, a szülők nem szeretik.

2012. ápr. 16. 17:28
Nagyon szép ezüst (anyagi akadály esetén esetleg ezüstözött) kis csörgőt ill. szelencéket lehet kapni, direkt erre az alkalomra. Első kiesett fogacskát vagy első hajtincset szokás tárolni bennük.
22. abeni
2012. ápr. 16. 15:41

Szerintem nem illik kérdése, hanem mire van szükség. Nemrégiben a férjem keresztapa lett, egy autósülésbe pótóltunk bele. Arra volt igény.


De ha valami emléket szeretnél, akkor a www. penzvero.hu oldalon elég jó dolgokat találsz.

21. 3436656412 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. ápr. 16. 14:30
ez nagyon jóóó!
2012. ápr. 16. 14:28
en ugy gondolom mindenkepen olyat vegyel ami a babanak kell. Mi a keresztfiunknak labal hajtos kismotrot vettunk a szulok is motrosak es o is alandoan burogot akkor :)
19. olvedireka (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2012. ápr. 16. 14:26
fiu kaphat pl. aranyláncot vagy aranykarkötőt
18. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Erikaberika)
2012. ápr. 16. 14:24

A keresztelőmre díszdobozban monogramozott evőeszközt kaptam édesapám húgától - aki még ma is él -, azzal a megjegyzéssel, hogy az esküvőmön ehetek vele először :)

Ennek november 7-én volt 57 éve...

Mindenképpen olyasmivel ajándékozd meg, amire és rád szívesen gondol, ami mindig jóérzést vált ki belőle.

2012. ápr. 16. 14:17
2012. ápr. 16. 14:14

ez nem rossz ötlet:

[link]

2012. ápr. 16. 14:13

nálunk keriék tesók,mármint kerianya lett az én tesóm és keriapa a férjem tesója:) szvl nem házasok:)


keriapától kaptunk etetőszéket,mert kb időszerűvé is vált, és jelezte h megveszi hisz úgyis kell, hasznos ajándék:)


kerianyától pedig teddy macit aminek a hasán egy kis monitor van és mesét zenét lehet rá tölteni, igaz akkor még nem érdekelte, de most 2éves már és a hosszú úton leköti egy ideig:)


fülbevalót akartak,de nem engedtem,nincs kilőve a lányom füle és nem is akarom még hogy legyen:)

keresztelő ruhát meg magam intéztem,könyebb volt...


ruhának nem örültem volna, dögivel volt/van,pelenka kozmetikai cucc szintén nem nagy dolog...


maradandó de hasznos legyen:)


mennyi idős a keresztelendő? fiú vagy lány?:)

2012. ápr. 16. 14:11

játék,pelenka szerintem nem illik keresztelőre

Azt kaphat szülinapra,karácsonyra,ünnepekre

Valami különlegesség,amiről a keresztelő jut az eszébe vagy pénz

13. pzsvi
2012. ápr. 16. 14:09
Én azt gondolom aki keresztszülő az bizalmi viszonyban van a szülőkkel...és akkor meg lehet kérdezni, hogy mit szeretnének....ha pénzt adtok akkor is vegyetek valami apróságot a gyereknek, könyv, játék ilyesmi.
2012. ápr. 16. 14:08

Az én kislányom a keresztapjától egy egyedi,különleges ajándékot kapott: egy ezüst poharat,a Disney figuráit ábrázolja.

Különleges dolgot akart,szerintem az is lett:)


Én a keresztfiamnak pénzt adtam,de nem sokat,hisz folyamatosan vásárolok neki ételt,játékot,ruhát...


Szóval szerintem 5-10ezer elég!

2012. ápr. 16. 14:06
keresztelő ruha.... kislánynak fülbevaló vagy nyaklánc, fiúnak nyaklánc... de mindenképp valami ékszer..nálunk ez a szokás....
2012. ápr. 16. 14:05

Nálunk a keresztszülök vették a ruhát és Ők adtak "adományt" a templomnak!De mellette kaptunk ajándékot!Pelus torta,ruha és játék!

Szerintem fiúnak is lehet ilyenek venni!

2012. ápr. 16. 14:04

Keresztszülő leszek, igen.

Az lehet, hogy személytelen a pénz, de ha jól sejtem, gyűjtenek valamire (persze a kicsinek), ezért is gondoltam.

Azt hittem, ilyenkor szokás 30-40-50.000-et is adni.

Pláne hogy tudjuk, hogy százezres tétel, amit venni szeretnének a kicsinek.


somagot nem csinálnék, mert az olyan egyéni, ki mit szeret használni, és nem örülnék egy kozmetikau csomagnak, mert nem sok az esély, hogy eltalálják, milyet szeretek.

8. Bella 13 (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2012. ápr. 16. 14:00
Nálunk a keresztszülők vették a ruhát.
7. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Erikaberika)
2012. ápr. 16. 13:59

Szerintem a pénz teljesen személytelen.

Ha nincs jobb ötleted, inkább készíts egy kis ajándékcsomagot hasznos dolgokkal: törlőkendő, pelenka, kozmetikumok, apróbb játék stb.

És a ruha is mindig jó választás.

Ha mostani méretből már csurig vannak, akkor is lehet nagyobbat venni. Egy pici gyerek gyorsan nő, és sok ruha kell.

2012. ápr. 16. 13:59

én annyit hallottam hogy kislánynál ruhácskát, vagy fülbevallót állja a keresztszülő

na de fiúnál?


mik vannak?

2012. ápr. 16. 13:58

nálunk is aktuális

te leszel a keresztszülő?

4. katie_rose (válaszként erre: 1. - Erikaberika)
2012. ápr. 16. 13:55

Szerintem az összeg attól is függ,hogy te leszel-e a keresztszülő. :)

Ha nem,akkor 5-10 ezer forint.

3. b2b5205284 (válaszként erre: 1. - Erikaberika)
2012. ápr. 16. 13:54
Amennyit a pénztárcád enged, valamint annyit amennyit jószívvel, örömmel tudsz adni.
2012. ápr. 16. 13:51
Amennyit tudsz:)
2012. ápr. 16. 13:48

Hello,


igazándiból azt hiszem, pénzt adunk, de mennyit illik, mennyit szokás ilyenkor adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook