Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » T i mit tennétek? fórum

T i mit tennétek? (beszélgetős fórum)


27. darian (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2012. ápr. 16. 14:59
beszéltünk már róla! Józanabb korszakában benne van, ha piás, tesz magasról mindenre... :( Amúgy egyre inkább afelé hajlok, hogy ennyi volt. Mert ő is tudja, hogy milyen komoly gondokat okoz neki az ivás. De mégis folytatja. És engem bánt, pedig magával van baja. Most pont egy olyan élethelyzetben vagyok, amikor nagy szükségem lenne rá /anyám haldoklik/, ő meg tesz rám magasról. A hétvégét a testvérééknél töltötte.
26. spinneli (válaszként erre: 10. - Darian)
2012. ápr. 16. 12:37

Inkább beszélgessetek arról, hogy hol kérhetne szakszerű segítséget.

Magától és nulla szakmai segítséggel elég valószínűtlen, hogy le tudna szokni.

25. 1b0de372a7 (válaszként erre: 1. - Darian)
2012. ápr. 16. 12:36

Figyuka.. Minden ember a maga nyomoráért felel..kapsz te még normálisat is!

Tudod én 3.5 évet éltem ebben ex vőlegény,játékgép és pia..kidobtam...

Került 5 évébe és lám-lám..boldog család és nevelő apuka majdnem 40 évesen.

Utánna mindig mondta..befejezte..viszont másnál normálisodott meg..tehát neked felesleges erre még éveket lehúzni..ugyanis mindig vissza táncolsz a foscsiba...Minek?


Becsüld ennél többre magad és ne ragadj le ilyeneknél!

24. darian
2012. ápr. 16. 12:30
Amúgy ő is le akar szokni, csak akaratgyenge. Az előző hozzászóláshoz: igenis hibáztatom a családját, mert nemhogy segítenének a leszokásban (vagy békén hagynának minket), a nővére zsarolja, és húzzák vissza abba a posványba, amiből már majdnem kiszabadult. Nagyon megváltozott, rossz irányba.
23. f7b0203e3a (válaszként erre: 16. - Timky)
2012. ápr. 16. 10:22

Osztom a véleményedet!!!!

Az alkoholista ember...beteg ember.. segítségre van szüksége...Lehet itt hibáztatni testvért, családot..stb...De minden ember saját magáért felelős, ha Ő nem akar magán segíteni senki nem tud rajta...

Ha Ő nem dönti el fejben, hogy változtatni akar az életén, akkor le lehet hozni a csillakokat is az égről...semmi nem segít...

Gyereket szülni egy alkoholistának???? MINEK???? kérdezem én... akkor majd megváltozik...szerintem mindenki tudja a választ...NEM FOG!!! cSAK ÍGY ESETLEG MÉG EGY GYEREK ÉLETÉT IS TÖNKRETESZI....

22. darian
2012. ápr. 16. 07:45
Azt hiszem, igazatok van:/ Csak nehéz ezt elfogadni...
2012. ápr. 14. 18:04

Nem, erre nincs trükk, vagy bármi más. A függőséget magát kéne értened ahhoz, hogy értsd azt is, miért mondja kivétel nélkül mindenki azt, hogy hagyd el mihamarabb.

Sajnos ez nem játék. Másfél évet még elvesztegethetsz úgy az életedből, hogy üsse kavics, hát ez van, de ötöt? tizet? huszat?


Elsősorban neked kell belátnod, hogy mi az amit nem kapsz meg ettől a kapcsolattól, amire egyébként szükséged lenne. Mondjuk, hogy ilyen emberre nem lehet számítani, nem lehet rá alapozni, sem emberileg, sem anyagilag, sem semmilyen szinten, mert jön a pia, és az elmos mindent az agyában. Vagy mondjuk, hogy ebben a kapcsolatban te csak harmadik lehetsz a sorban, első a pia, aztán a nővére, és utána jössz te. Neked kell tudnod, vágysz-e erre hosszú éveken keresztül? Ha nem, akkor nincs mese, lépni kell. Nem vagy felelős az ő életéért.

20. cb82b220ce (válaszként erre: 19. - Darian)
2012. ápr. 14. 17:59

Trükk, praktika...?

Ez egy nagyon komoly dolog, ilyesmi nincs rá! A megoldást kell találni, ha nem megy akkor pedig vess vége neki. Ha nem változik de maradsz vele akkor szenvedni fogsz, te döntessz!

19. darian
2012. ápr. 14. 17:32
Rossz titeket olvasni, mert igazatok van. Annyit hozzátennék, hogy amikor összejöttünk, nem ivott. Azt tudtam, hogy problémái vannak az alkohollal, de mivel eddig a nem volt alkesz a környezetemben, nem tudtam, hogy ez milyen. Szóval akkor az egyetlen megoldás a szakítás? Nincs rá valami trükk, praktika, bármi, amivel hatni tudnék rá? Most nagyon mélyen van, napi szinten részeg.
2012. ápr. 14. 15:15

Már bocs, de hülye a címe a fórumnak... Még kérdezed? Rúgd ki, szakíts vele...

Az egy dolog, hogy józanon jó ember... Józanon.

Kell ez a para, stressz, meg aggodalom Neked??

Ne viccelj már! Menjen a nővéréhez, vagy ahova akar... Egy alkoholista sosem lesz 100%-ig gyógyult!

17. 298b15dfdd (válaszként erre: 16. - Timky)
2012. ápr. 14. 14:41
Így igaz,mert vagy előtte lesz az élő példa,és nagy ívben kerüli az alkoholt,vagy szintén alkoholista lesz,és az már nagyon fájdalmas:(
16. Timky
2012. ápr. 14. 14:20
Jobb,ha ettől a kapcsolattól minél hamarabb megszabadulsz! Kutyából nem lesz szalonna",tartja a mondás és ez mennyire igaz!!! Ne félj az újtól,hamar találsz másik párt meglátod!! Az alkoholizmus egy függőség,nem nagyon lehet kigyógyulni belőle! Az alkohol öli az agysejteket és agressziót vált ki ami ,tönkre teszi a kapcsolatotokat!! Csak te iszod meg a levét!!! Kell ez neked??? Egy alkoholistának ne szülj gyereket,legyen eszed!!!!
15. kisj
2012. ápr. 14. 14:11

Az alkoholról leszokni nagyon keveseknek sikerül.

Én a helyedben azonnal otthagynám!!

Legfeljebb akkor gondolkodnék a folytatáson, ha már bizonyította azt, hogy képes leszokni a piáról.


Egy kedves barátom halt meg az alkoholizmusa miatt 38 évesen. Pedig évekkel előtte megmondta neki az orvos, hogy ha nem hagyja abba, akkor meghal.

14. 298b15dfdd (válaszként erre: 10. - Darian)
2012. ápr. 14. 13:48
Ismerős a szitu...,25 évet pocsékoltam el az életemből,mert azt hittem,már nem is tudom,hogy mit hittem:(
2012. ápr. 14. 13:12

A párom apja is alkoholista volt olyan 4-5 évig. Nagyon sokszor úgy megverte az anyját is, hogy nem tudott menni dolgozni. Az anyósom nem is tudom miért tűrte el neki évekig, bár neki a család szent és sérthetetlen.

Aztán 5 év után unta meg és elvált tőle. Ez billentette ki. Elvonóra sem járt, nehogy megszólják őket. Egyik napról a másikra soha többet nem ivott, és azóta sem. 10 év telt el azóta, a család nem tudja, hogy el vannak azóta is válva, talán még azt sem, hogy alkoholista volt.

Persze ez a lépés nem mindenkinél hatásos...

2012. ápr. 14. 13:08
Menekülj!
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - Darian)
2012. ápr. 14. 13:07

Apu családja ugyan ilyen volt. Sőt... anyu éveken keresztül azt kapta, hogy ugyan....nem iszik az annyit, nem lesz semmi baja.


Eljön majd az az idő is hidd el amikor józanul sem lesz már jó ember.

Apámnak a végére az alkohol teljesen elvette az eszét, teljes mértékben és azt se tudtuk, hogy ő már kicsoda. Egyszerűen pusztítja az agysejteket.

10. darian
2012. ápr. 14. 13:04
Egy alkoholistákkal foglalkozó fórumon olvastam,h.az alkeszokat magukra kell hagyni, mikor már túlmennek azon a határon, amit még tolerálunk. Akkor vagy észbe kapnak a sokk hatására,v.még jobban lezüllenek. Nálunk ez úgy ő müködik,h akkor szalad a testvéréhez:( Aki ad neki enni-inni. Hiába kértem,h.ne tegye. Józanon jó ember lenne a párom, ezért rossz ilyennek látnom.
9. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Darian)
2012. ápr. 14. 13:01
Még időben lépj le! Persze végiglehet csinálni egy elvonót,de az is csak időhúzás,és az sem sokkal különb állapot,mint mikor iszik:(
2012. ápr. 14. 12:59

Ha nem szokik le én abbahagynám.

Ez sehova sem vezet.

Alkoholista volt az apám, abba halt is bele 40 évesen.

Sajnos anyu újra és újra megbocsájtott neki és rosszul tette.

Gondolj csak bele. Tudnál vele így tervezni? Gyereket szülni neki, hogy attól kelljen rettegni a gyerekkel is agresszív lesz akár csak szóban?


Sajnos van aki le tud szokni, van aki nem.

Az életedet nem teheted tönkre miatta.

Tudom mit beszélek. Tudom milyen szeretni valakit és utána egyenesen meggyűlölni.


Nem egyszerű de "csak" másfél év.

Nekem most lett vége egy 8 éves kapcsolatomnak és próbálom túl élni a napokat de menni fog.


Gondolj a jövőre.

Ha nem teszi le az alkoholt nektek semmi jövőtök, egy alkoholista mellett pedig ne maradj, saját magadat teszed tönkre.

7. ba935a28b0 (válaszként erre: 6. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 12:58
Osztom a véleményed!
2012. ápr. 14. 12:57
Elsőkörben elhagynám. Ez lehet egy olyan törés, hogy észbekap. De a majdani gyerekedet ne tedd előre tönkre, hogy ilyen apja legyen.
5. darian (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2012. ápr. 14. 12:55
Egyszer sikerült lekoptatni a nőt pár hónapja, de sajna boltja van, ahol ingyen van a pia, ill. megy 'segíteni'.
2012. ápr. 14. 12:55

Egy nővér azért anyáskodó és szívesen másfelé tereli a családtagot,meg is enged neki olyan dolgot amit te már nem!

Küld el elvonóra,ezt nem csinálhatod tovább,tönkretesz!!!Utána bánni fogod!

3. darian (válaszként erre: 1. - Darian)
2012. ápr. 14. 12:50
Lehúzza anyagilag, befolyásolja. A nő meg a pia számomra ugyanazt jelenti. Mikor sikerült eltüntetnem az életünkből ezt a nőt, egész jól mentek a dolgaink. Próbáltam beszélni vele, de a szemembe hazudott. Kettőjükkel nem bírok.
2. honeywald (válaszként erre: 1. - Darian)
2012. ápr. 14. 12:49
ha le akar szokni, akkor ezen az uton elindulva segitséggel megteheti. közben pedig minden káros tényezőt zárjon ki, pl nővérét is, max telefonon beszéljenek heti 1x... nem szabad hagyni ennél mélyebbre süllyedni a párod.
2012. ápr. 14. 12:46
Sziasztok! Az én párom alkoholista. Másfél éve vagyunk együtt, és elég viharos a kapcsolatunk. Józanon értelmes, szórakoztató, ittasan pont ellenkezője. Hol megkéri a kezem, hol kirúg, hozzám cuccol, aztán vissza- unom már. Volt itt már minden: fizikai agresszió /ritkán/, az orditozás, alázás, kvaanyázás viszont sajna egyre gyakoribb. Aki élt már együtt alkoholistával, annak ezt nem kell részletezni. Egyszer a rendőrök is kijöttek, mikor már besokalltam a folyamatos részeg fenyegetőzésétől. Azt hittem, ettől észhez tér, de nem, csak még rosszabb lett minden. Az a legszebb, hogy ő is tudja, hogy minden baj forrása az alkoholizmusa, le is akar szokni, csak. . . Van egy nővére, a válása után ő pátyolgatta. A gond ezzel az, hogy ez a nő nem veszi észre, hogy ezt most már abba kéne hagyni. Indirekt módon folyton belekavar a kapcsolatunkba. Nem száll le az öccséről. Folyton segíteni kell neki valamiben, ha azt megteszi, akkor jön a következő kérés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook