Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy elváltozás- Kell-e aggódni? fórum

Anyajegy elváltozás- Kell-e aggódni? (tudásbázis kérdés)


21. Jasmine89 (válaszként erre: 20. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 18:14

Azt mondták, nincs pigment folt a helyén, így nem is kell tőle tartanom. Valószínűleg vissza is fog nőni. (Mondjuk, jobb lenne ha nem). Figyelnem kell azért a helyét, és kenegetnem egy kenőccsel. Szerencsére ma már nem fájt, de próbálom nem nézegetni olyan sűrűn, mert még beképzelek dolgokat.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és biztatást :)

20. 171925f409 (válaszként erre: 19. - Jasmine89)
2012. ápr. 16. 15:42
Majd irj mi volt
2012. ápr. 16. 15:35
Köszi, de én Budapesti vagyok :). Találtam egy magánrendelőt tőlem pár utcányira arrébb, annyira nem is drága. Ma szerintem be is ugrok megnézetni.
18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Jasmine89)
2012. ápr. 16. 13:25

:(((((((

Én elmennék egy maszek dokihoz ez nem játék

Én Szegedi vagyok itt tudok neked javasolni aki nekem is levette

2012. ápr. 16. 13:18
Helyzetjelentés: a bőrgyyógyász finoman szólva leszarta a nyakamat. Megnézte nagyítóval, azt mondta, be van vérezve, felír rá egy kenőcsöt, és majd 3 hét múlva menjek vissza. Kérdeztem, leragasszam-e? Mondta nem kell. Kimentünk patikába, megvettük a krémet. Párom kenné be, erre nincs ott az anyajegy...Rohanás vissza. Mondja a doki, hogy ott van. Megint ki. Tükörbe nézem, igen ott van, ami leesett. Megint be. Mutatnám neki, hogy ott van a kezembe. Rá se pillant, közli, hogy ha leesett, akkor nem anyajegy volt...Na már most. Először azt mondta, hogy egy bevérzett anyajegy. Utána már hírtelen nem az????Másodszor anyu is pont ugyan így járt...Valaki tud tanácsolni egy magán bőrgyógyászt, aki ért is a dolgához?
2012. ápr. 14. 18:34
Majd a bőrgyógyász megmondja, hogy mi lehet a baj, és esetleg elküld a megfelelő szakorvoshoz. Mivel anyukádnak volt melanómája, így bizony sürgősen keresd fel az orvost. Minden anyajegyváltozást figyelni kell, és időben orvoshoz kell vele fordulni.
2012. ápr. 14. 12:31

kell aggódni nagyon is....

és ne az ügyeletes doki szava legyen a mérvadó hanem tessék el menni vele bőrgyógyászatra....


én az enyémbe be kapartam és be is vérzett egyből leszedték és szövet tanra küldték később kiderült hogy rossz indulatú sejtek is voltak benne...


igaz hogy most egy pár centis heg ltzik a helyén de inkább ez mint valami komoly baj...

14. honeywald (válaszként erre: 3. - Jasmine89)
2012. ápr. 14. 12:09
ilyen nekem is volt, de engem kifejezetten zavart mert rondának találtam, szal leszedettem sztk-n belül, semmi baja, és nem is csunya már a seb gyogyulási helye :))
13. dovima
2012. ápr. 14. 12:09

Én a helyedben tuti mennék orvoshoz,az én sógornőm melanómában halt meg...nem ilyesztegetni akarlak,de sajnos neki is levettek 11db-ot Kékgolyóba és csak 6-ról csináltak szövettant,mert a többinek semmi baja...na de mégse?mert rá 5 évre áttétek voltak és mind a melanómát adtak,5 hónap alatt elment...

persze ez csak egy ilyen,lehet kutya bajod sincs...

2012. ápr. 14. 12:07

Most igy itt ezen neked nem fog tudni senki segiteni, borgyogyasz kell, hogy lassa, utana meg szovettan. A forumon latatlanba sokra nem mesz.

Menj el minel hamarabb, de nem 1-2 napon fog mulni, tehat egyelore ne aggodj.

11. Suesue
2012. ápr. 14. 12:03
Szombat van, de a semmelweis egyetem bőrgyógyászati részlegén biztos van valaki, egy próbát megér, ha felhívod őket.
10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - Jasmine89)
2012. ápr. 14. 12:02
Igen 2 hét.
2012. ápr. 14. 12:01
Igen, nekem is ezt mondta. Tudom, hogy itt nem orvosok vannak, de hátha volt már ilyen valakinél. Feleslegesen nem akarom átparázni a hétvégét, mert sajnos nagyon tudok az ilyeneken izgulni. Ha jól tudom, a levételt követően 2 hét az eredmény.
2012. ápr. 14. 12:01

Nem feltétlen anyajegyről lehet szó, lehet szemölcs is.

Én évekig anyajegynek hittem a nyakamnál egy szemölcsöt, és amikor már folytonosan beakadt, akkor levette a bőrgyógyász, ott derült ki, hogy mi az.

Viszont nekem nem szineződött el.

2012. ápr. 14. 12:01
Ha van több anyajegyed évente többször menj el és nézesd meg
2012. ápr. 14. 12:00

Igen KELL!!!Nekem múlt héten temettek el egy 34 éves ismerősömet,aki 34 éves volt.levették az anyajegyét és negatívnak értékelték a szövettant.Majd pár hónap múlva a hónaljában csomót vett észre...ekkor visszamentek..ekkor már áttétek voltak...kezelték közel két évig...és végül nem tudták megmenteni...(ez egy vidéki kórházban történt,de Pesten igazolták hogy az orvos tévedett..és ha akkor időben észreveszik akkor ma is élne és meggyógyult volna... ))

Vigyázz nagyon!!több orvossal is nézessétek meg!!!

2012. ápr. 14. 11:59
Ha kiálló vetesd le nekem is azt mondták
2012. ápr. 14. 11:59
Bőrgyógyász többet tud, mint mi.
2012. ápr. 14. 11:59
Ma reggel észrevettem a nyakamon, hogy az egyik ilyen kis hosszúkás anyajegyem nagyon be van dagadva, fekete és fáj. (eddig nagyon halvány barna volt). Az ügyeletes doki azt mondta, hogy nem kell aggódni,bár csúnya, de valószínűleg csak kidörzsöltem és begyulladt. Hétfőn megyek vele bőrgyógyászhoz. Anyumnak nem rég volt melanómája. Persze teljesen be vagyok parázva. Eddig fel se tűnt, hogy lenne vele valami baj. Vélemények?
2012. ápr. 14. 11:58
Milyen?Kiálló?
2012. ápr. 14. 11:56
Anyajegy elváltozás- Kell-e aggódni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook