Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor még se jön a baba? :-o fórum

Most akkor még se jön a baba? :-o (beszélgetős fórum)


12. LoLiNa
2008. jan. 2. 06:13
nekem 2 héttel elötte voltak jóslók. 5 perces fájásokkal mentem. be nem tudtak volna elöbb rángatni...:) fél órát voltam a szülőágyon összesen. még ctg-t se tudtak nézni, mert "orditottam", hogy ne tegye rám, jön a baba :)))
2008. jan. 1. 16:46
Nekem voltak jóslófájásaim a szülés előtt már egy héttel elkezdődött. Nappal fájtam, éjjel semmi. Amíg el-elmúlik a fájdalom, főleg, ha testhelyzetváltoztatásra (jó hosszú szó), addig jüóslófájásaid vannak. Elvileg. Persze, szültem együtt anyukával, akinek 3 fájása volt, reggel-déklben este egy, és éjjel megszült. De, alapból ezek még valószínűleg jóslók. Pihenj sokat, és ne aggódj.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - A5e77950a3)
2008. jan. 1. 16:25

"ha bemész bennnt fognak,és lehet hogy 1 hét is eltelik mire meglesz a baba"


Ez ilyen sokáig, akár napokig is eltarthat hogy órás, fél órás fájásaim vannak?

2008. jan. 1. 14:42

Szia!


Én két babát szültem már, de egyiknél sem voltak jóslófájásaim. Az elsőnél a kezdetektől mát 10 perces fájásaim voltak. A másodiknál azért már én is gondban voltam. Délután fél 4kor kezdett el fájni a pocakom. Volt hogy 5 percenként fájt, de volt, hogy 10 percenként. És a fájás is egyszer jobban fájt, egyszer pedig alig. De nekem ez az össze-vissza fájás nem tarott olyan sokáig. Este 11-kor volt 3 10 perces, 2 5 perces és onnantól már csak 3 perces.

Én is nagyon kétségbe voltam esve, mi 25 kmre lakunk a kórháztól. Felhívtam a szülésznőmet és ő azt mondta, hogy ha már rendszeres akkor induljunk, addig bármi lehet, akár el is múlhat. Pedig én akkor már 1 nappal a kiírt időpont előtt voltam. Beszéltem egy kedves ittlévő barátnőmmel is, aki nagyon benne van ebben a témában. Sok szülésnél volt már jelen.

Szóval én úgy gondolom, hogy várhatsz még egy picit. De a fájás időpontjait szerintem jó ha írod. Ha már rendszereződtek a fájások, akkor mindenképp hívj mentőt, nehogy autóval indulj el ilyen időben!!!

REmélem tudtam segíteni, de ha mégsem, akkor menjetek be a kórházba. És attól pedig ne félj, hogy elseje van. A gyermekedről van szó!!!

BUÉK

8. a5e77950a3 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. jan. 1. 14:38
Szia!Szerintem még ráérsz!Próbálj minél többet pihenni.Ha már rendszeres és nagyon nem hagy békén akkor ráérsz kórházba menni.Ha már az igazi fájások lennének akkor már nem tudnál aludni tőle.Másrészt ha bemész bennnt fognak,és lehet hogy 1 hét is eltelik mire meglesz a baba.A 2 évesed meg örül ha veled lehet.Nekem is egy rettentő anyás 2 évesem van.Majd várjuk a szüléstörténetet.Kitartás!Könnyű szülést és egészséges babát kívánok.Kisfiú lesz vagy kislány?
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - 6c91d15a46)
2008. jan. 1. 14:21
hát ez az hogy elseje van és nem merek :S
6. 6c91d15a46 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. jan. 1. 14:20

Szia!

En nem tudom, mert megnincs babam. De mi lenne, ha felhivnal valakit telefonon? Vedono? Orvos? esetleg korzeti orvos? Tudom, januar 1-je van de neked ez fontos es valaki csak megmondja mi legyen a teendo.

2008. jan. 1. 14:09

az a problémám a kórházba menetellel, hogy kb. 50 km-re van tőlünk, szóval nem 5 perc hogy csak leugrok megkérdem a dokit mit csináljunk. Ezért vagyok tanácstalan. És ráadásul a 2 évesemre is kellene addig vigyáznia valakinek. A családot meg még nem akarom e-miatt ugrasztani, mert még korainak tartom, amúgy most nappal is vannak fájások, érdekes hogy éjjel alvás közben nem éreztem.

A fájások meg tök összevissza vannak, hol fél órás, hogy egy órás. De ha mozgok akkor akár negyed óránként is van. Szóval tök össze vissza semmi rendszer nincs, tényleg nem tom mit csináljak. :(

4. ansza (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2008. jan. 1. 12:15
szerintem hogy megnyugodjál,menjél be a kórházba.sok baba 38 hétre született,az enyém is.nekem semmi különös előjel nem volt,csak annyi,hogy pár nappal szülés elött kis jóslófájások voltak.hétfőn még ctg meg tanácsadás volt,a doki mondta is,hogy lehet elöbb meglesz a kiirt időpontnál a baba.erre kedden éjjel már mentem szülni.én arra vártam hogy nyákdugó meg magzatvizelfolyás lesz,mint a nagykönyvben.hát eggyik se volt...este kilenckor kezdödtek a fájások,éjfélkor már 5 percesek voltak,ekkor mentünk be a kórházba.kszerda hajnali 5-kor meglett a babuci.szerintem első szülésnél ez jó gyors volt,bár annál fájdalmasabb.dehát mindenkinél más,lehet,hogy már ti is nemsokára találkoztok.kitartást neked,könnyű szülést kivánok!
3. daroki (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. jan. 1. 11:01
Hogy biztosan megnyugodjál menjél be a kórházba egy vizsgálatra!Végülis sokan szülnek meg már a 38.héten.Ezek sztem azok a bizonyos jóslófájások lehetnek,de csak tippelek,mert ugyan 3-szor szültem,de jóslófájásaim sosem voltak.(Császárral szültem mind3-at)Sok sikert,szép és gyors szülést,egészséges picibabával:)Sok tejcsivel!:))
2008. jan. 1. 10:37
senki nem tudja mit kellene tenni ilyenkor? :(
2008. jan. 1. 10:15

Tegnap délután fél 5-től hajnali negyed 2-ig órás/félórás fájásaim voltak ülő, fekvő, nyugalmi helyzetbe. (38. hét) már készültünk, hogy talán irány a kórház, aztán azért még lefeküdtünk aludni, mert még korainak véltük elindulni, és azóta meg nem érzek fájásokat.

Most ilyenkor mi van? Még se jön a baba? Volt már valaki hasonló szituba? Vagy azért csak elinduljunk?

Mit csinálnátok a helyembe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook