Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi? Igen vagy nem? fórum

Cumi? Igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Cucicsillag (válaszként erre: 42. - 915e4d9553)
2018. ápr. 6. 21:35
Tok igaz!
2018. ápr. 6. 21:34

Nalunk nem volt cumi.

Meg, ha akartam vna sem, mert szuletes utan a noverke a szajaba dugta a kicsinek, de oklendezett tole. Masodik fiam detto,ugyhgy nalunk ez -szerencsenkre-kimaradt.

43. 250a9dd6dd (válaszként erre: 42. - 915e4d9553)
2017. febr. 23. 22:56

Igen, nálunk is hasonló a helyzet. Én nagyon cumi ellenes voltam, aztán valahogy 1 hét után döntöttem úgy, hogy vegyünk egy cumit, mert a kislányom egész egyszerűen imádta csak úgy nyammogni a cicimet, nekem viszont rettenetesen fájt. Úgyhogy amikor már jóllakott gyorsan cumit dugtam a szájába és mindenki boldog volt. Ő is csak elalváskor cumizik, de van, hogy elalszik anélkül is. Szintén sokszor még el sem alszik, de már köpi is ki a szájából. Sose keltem még amiatt, mert felsírt volna, hogy nincs már a szájában.

Mondjuk nekem soha nem jutott még eszembe, hogy alváson kívül bármikor a szájába tegyem.

Szerintem ez az arany középút.


Egyébként a Mam irtószuper cumikat gyárt, a kislányom csak azt az egyet hajlandó szopogatni :)

42. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Krisztina:))
2017. febr. 23. 21:50

Majd a babád eldönti.:)


Az én gyerekeim az ujjukat szopták. Próbáltam a cumit, nem kellett nekik. Ők választottak.

Az unokáim cumiznak. Kizárólag az esti altatásnál. De van olyan, hogy alig hunyják be a szemüket, a cumi már ki is csusszan a szájukból.


Én nem tartok egyik szokástól sem. Egy idő után - amikor már érdeklődőek, egyre többet játszanak, az ujjszopósok szépen leszoknak (az enyémek legalábbis hamar leszoktak), mert foglalt lesz a kezük a játékkal. A cumi azoknál a babáknál, akik nap közben is megkapják - na az egy kicsit neccesebb, mert ugye azt tudják akkor is szívni, amikor játszanak.

De ki előbb, ki utóbb, leszokik.

2017. febr. 23. 16:25
Igen, igen, igen. A cumi jó.
2015. szept. 12. 22:55
Egy nagy igen!Az elsőnél azt gondoltam nem kell majd én megmutatom megy az nélküle:)Aztán rájöttem ez nem olyan egyszerű, és cumis lett.2 évesen minden gond nélkül leszokott róla.A másodiknak automatikusan adtam a cumit, ő még csak 1 éves,majd jövőre öt is megpróbálom leszoktatni.
2012. aug. 15. 11:58

Mikor mi hazajöttünk a kórházból a kicsi annyira szopta az ujját, hogy ellilult neki. Akkor vettem neki természetes gumiból készült cumit. A védőnő hörgött, de én közöltem vele, hogy a cumit bármikor elvehetem, ellenben az ujjával. Kinevetett, hogy majd szenvedünk a cumival. Hát kérem. Mikor 1 évesek lettek, mindkét lányomtól elvettem. Volt 3 rossz napunk és kész. Ellenben a hugom még 11 évesen is szopta az ujját, mikor megfeledkezett magáról. Az unokahugom pedig még 18 évesen is szopta álmában. Az az ujja el is deformálódott, és a fogaival is gond van. Ezenkívül a körmét is rágja még akkor is, ha az már vérzik és fáj.

Én bizony mindkét gyerekemet rászoktattam a cumira, mert első napokban mindig kiköpték, és újra az ujjukat szopizták. Viszont ha az ujjuk sem kell nekik, akkor persze nem kell a cumi sem.De ez ritkaság.

2012. aug. 15. 11:50
igen
2012. aug. 15. 11:47
YES
2012. máj. 5. 14:00
Rákapott az "ízére", így könnyebben mozdulunk otthonról. Nem kell ciciztetni, ha görcsöl a poci...
35. mogyianyu (válaszként erre: 34. - Kattantak)
2012. ápr. 18. 18:53

Bizony aki nem próbálta milyen egy babát éjjel-nappal nyugtatni valahogy, hogy ne sírjon és ő maga nem állt még az ájulás szélén, az nem tudja. A többedik gyereknél meg pláne....

Az én kicsimnek viszont még mindig nem kell a cumi...

2012. ápr. 18. 16:03

sziasztok.. én amég nem volt gyerekem borzasztóan cumi ellenes voltam (hiába amég nincs tapasztalat, nem is tudja sokszor az ember miről beszél).. aztán megszületett a kislányom... császárral szültem 2 nap után már velem töltötte az éjszakákat, hiába adtam enni, a cici alig kellett Neki, a pótlást sem fogadta el... a kórházba ahol szültem nem jöhetett be látogató, így azért éjjel nappal küzdeni kemény volt (jah, egy hétig voltam kórházba).. az utolsó előtti éjjel rákérdezett a nővér, hogy nem akarom kipróbálni a cumit? hát én akkor már bármit kipróbáltam volna.. megkapta, és végre aludtunk :).. iszonyat cumi mán volt, de szép lassan megtanulta, hogy csak alváshoz használjuk.. aztán azzal a résszel megküzdöttünk, de nem vettük el erőszakkal.. egyszerűen elcseréltük, persze nem volt egyszerű megtalálni amire oda adta, de akkor szó nélkül, úgy hogy kb egy hónap múlva kapta meg, de soha többé nem kereste a cumit, még a bölcsibe sem...

6 hete született a kisfiam, a kórházba már cumival érkeztem :)... nah hát Ő úgy tünik legalább is eddig, hogy nem akar nagy cumis lenni... pedig sokszor hálát adnék érte... most még nehezen köti le magát.. persze lehet mondani, hogy most csak az a dolgom, hogy Őt nyugtatgassam, játszak, foglalkozzak vele, de második gyereknél erre már nincs lehetőség mindig.. főleg, ha a nagy is ép otthon van, mert beteg, és bizony, ilyenkor jól jönne ha más is megnyugtatná mint a cici.. mert fiam meg nagy cicis, aminek örülök, de nem feltétlen akarom, hogy csak azon nyugodjon meg, mert már másra is kell figyelnem, szóval most a cumi áldás lenne.. néha elfogadja, de van mikor olyan undorral néz Ő is, hogy csak na :D... szóval tervezhetünk, lehetünk ellene dolgoknak, de az tuti, hogy a gyerek dönti el :)

33. elszabadult hold (válaszként erre: 28. - B81fcd1219)
2012. ápr. 17. 16:47
..Akkor a gyerek a cumiellenes :)
32. Cippora (válaszként erre: 31. - Orsibigyu)
2012. ápr. 16. 13:46

Nem kétlem,hogy lehet cumi nélkül is,én sem terveztem cumiztatni,de két átordított,nem alvós,idegileg kikészülős hónap után megváltás volt,hogy berakom a cumit a szájába és alszik!Sőt tovább megyek,engem az sem fog érdekelni,ha még 2 évesen is kell neki a cumi az elalváshoz.Cumiz felnőttet még nem láttam,így nem aggódok :) Minden gyerek el fogja hagyni előbb-utóbb!

Egyébként én is azon vagyok,hogy csak alváshoz használja,eddig így is van.De persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!Na meg az én gyerekem tápszeres,szóval nem tudtam cicivel megnyugtatni,elaltatni,mint oly sokan teszik akik tudnak szoptatni...

31. orsibigyu (válaszként erre: 25. - Cippora)
2012. ápr. 16. 10:32
Én nem gondolom azt, hogy olyan a cumi mintha cigit dugnának a gyermek szájába, de az biztos, hogy sikerült bebizonyítanom a családban, hogy lehet cumi nélkül is gyermeket nevelni. Egy olyan családban, ahol a fiam a 1Odik unoka volt. Sógornőm fiai, még 2 évesen is cumiztak, és folyton úgy fényképezte őket, mert az milyen cuki. Csak az a baj, hogy 4-5 évesen is úgy beszélnek mintha cumi lenne a szájukban, mert mikor beszélni tanultak akkor is a szájukban lógott.
30. orsibigyu (válaszként erre: 27. - Martin3)
2012. ápr. 16. 10:28
Én azt vettem észre, hogy a fog, az genetikailag olyan amilyen. A családban másnak nem állnak "bénán" a fogai?
29. cooltim (válaszként erre: 23. - Cooltim)
2012. ápr. 14. 06:15

Tegnap a lenyeget nem irtam le...

A kislanyom egy honapja alussza at az ejszakakat. Azaz azota, amiota nem cumizik. Valoszinu koze van hozza, mert majdnem napra pontosan azota. Viszont, amiota leszokott a cumirol, azota ragja az also szajat. Nagyon csunyan bepirosodik neki mindig. Nem tudom hogyan fogom leszoktatni rola. Olyan cumi utani potcselekves!!!

2012. ápr. 14. 00:00
Cumi ellenes vagyok,bár vettünk 2-őt,hogy legyen.Talán 2-szer volt a gyerek szájában.Utálta.
27. martin3 (válaszként erre: 1. - Krisztina:))
2012. ápr. 13. 23:32

szia! 4 gyerkőcünk van, a 2 lány ujjszopizós a 2 fiú cumis (van, volt), abszolút ők döntötték el melyik kell, ugyanis amelyiknek nem kellett a cumi, az megtalálta az ujját...Viszont a cumiról 1-2 nap alatt leszoktak a fiúk( 2 illetve 3 évesen), a nagylányom viszont csak 5évesen az ujjszopásról, a kicsi most 1,5éves és van még ujjszopi bőven. A fogaik viszont mindegyiknek béna lett, akár cumi, akár ujjszopás, viszont nem tudhatom, hogy ettől-e(valószínű). Viszont feltalálták már a fogszabályzót, így nem izgulok ezen, ha itt az ideje mindegyiknek lesz ahogy elnézem...

viszont mind2 hasznos, mert megnyugszik tőle a bébi, akár így akár úgy

2012. ápr. 13. 23:11

Fiam 11 hónapos lesz, már a kórházban a kékfény alatt cumit dugtak a szájába, ezzel nagyjából el is dőlt nálunk ez a kérdés, itthon is megkapta.

Néhány hónappal ezelőtt teljesen magától úgy döntött, hogy nincs szüksége többet a cumira. Nincs helyette más, nem kell neki se a cumi, se az ujja.

2012. ápr. 13. 22:28
10 hónapos lányom cumival alszik,engem nem zavar,ameddig igényli,addig hadd cumizzon.Én úgy gondolom majdnem mindegyik gyereknek kell valami ami megnyugtatja,elaltatja.Van akinek a cumi,van akinek az ujja,de rokon kislánynak egy "rongyija" van.Nem kell ebből tragédiát csinálni,nem is értem sokan úgy vannak a cumival mintha legalábbis cigit dugnék a szájába.
2012. ápr. 13. 21:22

Én azzal voltam mindig, hogy nem akarom sem elhallgatattni, sem magamat egy műanyaggal pótolni. Amíg szoptattam- 1 éves koráig- addig mellen aludt el. Utálom azt mikor sír a gyermek és a szájába dugdossák a cumit. Te mikor panaszkodsz, hogy fáj valamid, hogy éreznéd magad, ha ahelyett, hogy meghallgatnának betömnék a szádat valamivel. Ez tiszteletlenség lenne. Egy gyermekkel miért tesszük ezt meg?

1 éves korára elválasztottam, és mivel sokat volt a kiságyban napközben, megtanult elaludni úgy, hogy a kiskutya plüssét, a Vau-vaut magához szorítja, mindennap ugyanazon rituálé után, kb 8kor letesszük aludni. Problémamentesen alszik, nem ébred meg, mert kiesett a cumi.

Se újját nem szopja, se cumit, se nem rág semmit, csak a kutyust szorongatja, de ha kiesik a kiságyból nem kel fel, hogy jajj nincs ott a Vau-vau. Mikor fáj a foga van rágókája amit hűtőbe teszek és azt adom oda rágni, de ez csak pár napig kell.

2012. ápr. 13. 21:13

Nalunk a kislanyom 3 honapos koraig nem kerult elo a cumi. Apa "poenbol" egyszer betette a szajaba es valahogy ugy maradt. Onnantol kezdve cumizni kezdett es egyedul aludt el az agyaban, nem igenyelte tobbet a ringatast. Most juliusban lesz 3 eves. Azt hittem sosem teszi le a cumit... Nagyon fuggo volt. Aztan fejre allt a kismotorral, megserultek a fogai, a szaja, inye, minden. Nem tudott cumizni. Abba is hagyta emiatt. Egy honapja nem cumizik, nem is emliti.

Ha valasztani kell, inkabb cumi, mint az ujja!!!

De raersz meg ezzel foglalkozni- jo egeszseget kivanok!!!

2012. ápr. 13. 20:58
Inkább a cumi,mint az újjszopás!Én is elég sokáig szoptam,és emlékszem nagyon nehezen szoktam le róla,borsozták paprikázták,nem jött be!Majd az is alakul,hogy a baba akarja-e vagy sem!És saját tapasztalat,hogy tényleg káros az újszopás,húgomnak,és nekem is szünetes elöl a fogunk! :(
2012. ápr. 13. 20:32
Én cumi párti vagyok! A kislányomnak az alváshoz kell+ könnyebben megnyukszik. A cicimet elfogadta míg volt elég tejem, nem volt gond, jó evő, vidám kisgyerek! Majd leszokunk, sokan leszoktak már és leszoktattak már a cumiról, a cselek nem rosszak amiket itt olvasok:)
2012. ápr. 13. 20:20
Nálunk volt cumi. Általában csak alváshoz. Aztán mikor 2,5évesen szinte naponta szétrágta, két-három cumi után meguntam. Mondtuk neki, nincs új a cumi, és majd hoz a játéktündér ajándékot cserébe. Este elaludt nélküle, mire hazért a bölcsiből várta egy tűzoltófelszerelés (rá van kattanva a tűzoltókra). Még párszor kérdezte, kap-e cumit, de mondtuk, akkor elviszi a tündér a játékot, mert a tűzoltók nem cumiznak. Inkább nem kellett a cumi neki.
2012. ápr. 13. 20:10
IGEN!
18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 20:08
az utolsó mondatoddal vitatkozom, mert ha a tejfogak csálén nőnek, illetve deformált a szájpadív, akkor a maradó fogak se lesznek szépek
17. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Krisztina:))
2012. ápr. 13. 20:05

Én igent mondok! :)

Jobb mintha az ujját szopná.

Nekem cumizott és szépen le is szokott róla igaz csak négy évesen! :))

2012. ápr. 13. 20:03
Én nem vagyok cumipárti. Az első gyermekemnél volt, és bár szopizott, de nem lettek szépek a fogai, holott 1,5 évesen el tudtuk venni tőle. A cumi bizonyos anyatejes babáknál cumizavart okozhatnak,és nem veszik el többet a mellet. Az is deformálhatja a szájpadlásukat és az ínyüket akármilyen "jól kifejlesztett", és utána nehezen szopiznak. Az anyamellen is tudnak a babák komfortszopizni, amikor nem szívnak anyatejet, csak megnyugtatják magukat, és nincs szükség a cumira.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook