Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi a rezsi Komlón? fórum

Mennyi a rezsi Komlón? (beszélgetős fórum)


20. Lencsy (válaszként erre: 19. - .artemisz.)
2012. ápr. 16. 20:48

Gyere csak , szívesen látunk és ha idegen vezető kell szólj bátran :)

Amit leírtál gyakorlatilag a belváros . Mindenhez közel van és jó környék . Kossuth L. utca a fő utcánk, gyakorlatilag egy nyíl egyenes utca ami végig megy a városon . Dózsa Gy. utca panel a város közepének egyik széle kb. Berek utca a város közepének másik széle ..a piachoz és a teszkóhoz 5 percnyire .

2012. ápr. 16. 13:39
Bár már teljesen összezavarodtam a költözéssel kapcsolatban...de még mindig nézegetem a lehetőségeket! Kossuth L Utca , Dózsa Gy, Bem, Berek utca, igazából ezek lennének a nyerők ha mennék!Vagy legalábbis így neten keresztűl... de ha arra kerül a sor akkor egy napot tuti rászánok csak Komló feltérképezésére :)
18. Ncilány (válaszként erre: 15. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 21:19

Tudtam hogy egyre gondolunk..

Elég gyakran megyek le gyalog. ( férjemnek nincs bérlete, és mostanába voltunk párszor együtt ere arra )

2012. ápr. 15. 21:05
De nagyon örülök, hogy ilyen kedvesek és segítőkészek voltatok!!!
2012. ápr. 15. 21:05

Hááát én úgy gondolom hogy ha arra kerül a sor akkor mindenképpen a Tesco környékén szeretnék körülnézni!Arra már párszor jártam!

Most kell egy kis idő...aztán majd meglátom :)

15. Lencsy (válaszként erre: 14. - Ncilány)
2012. ápr. 15. 16:47

igen , változtak most jócskán a buszok, de amennyire én tudom jár rendszeresen 9 és 1 közt is csak nem a sima 8-asok hanem az "A" és "B"-sek , de a városba lejutás szempontjából ez nem gond , nameg aztán gyalog lejutni a főtérig is csak kb 20 perces út:)

A konkrét hely a Kazinczy utca ..na annak a környékére sem ! Én fel látok az utca elejére és ihajjjjj ...

Iggen van piacunk is , jó ,hogy mondod ..tényleg :D

14. Ncilány (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 15:45

Helyesbítenem kell. ( ha csak nem változott az utóbbi hetekbe, mert kevesebbet járok a 8 helyi járattal mostanság )

Fél 9 -től kb 13.00. igencsak ritka a buszunk.. Nekem csak ez a jó. És sajna az " elitbe " lakom ".

Az a 20 percenkénti eléggé kihasználjuk..

Én " bevándorló " vagyok, 24 éve lakok itt.

És bizony bármilyen is, nem akarunk elmenni innen. Megszoktam, és a 4 X után nem biztos hogy szerencsés új helyen, új élet. ( max amibe most fogtunk, de az is itt Komlón van ez még belefér az elképzelésembe - elképzelésünkbe )

Körtvélyest én is csak hírből ismerem. És bizony ha csak minden kötél szakad, akkor mennék oda lakni.

Buszok még ritkábbak mint Szilvásba.

Habár ovi ott is van. De suli az a város más részébe kell menni.

Ahova meg semmiképp nem mennék, itt azt hiszem egy konkrétra gondolunk mindketten..

Pár dolgot még kihagytunk : a Piac! ;). Nincs mozink ;(((

Én szeretek lemenni. Megvannak a szokott helyeim.. Mit hol veszek. Házi tej..

13. Lencsy (válaszként erre: 12. - .artemisz.)
2012. ápr. 15. 13:54

Az öszvonalas bérlet 5390 ft és ha Pécsre mész akkor határtetőig érvényes , tehát a pécsi jegyet vagy bérletet csak határtetőtől kell megvenni .


Hát igen, a költözés sosem egyszerű, de egy új élet sokszor nagyon sokat lendít :) Honnan jönnétek és miért ha szabad megkérdezni !? :)

2012. ápr. 14. 22:43

Lányok nagyon hálás vagyok, de tényleg!

Gyerek nincs.. és a mai helyzeteket nézve nem is lesz :(

Már csak annyi a kérdésem, hogy Komlón a helyi járatra a bérlet mennyibe kerül?

Erről nem találok információt!

Olyan bizonytalan vagyok.... nem pont Komlóval kapcsolatban, hanem ez az egész költözés!

Nem egyszerű :(

11. Lencsy (válaszként erre: 9. - .artemisz.)
2012. ápr. 14. 12:34
A busz közlekedésünk egész jó , így a Pécsi busz könnyen megközelíthető a város bármely pontjáról . Ha hagyományos fűtésű lakás is megfelelne ami olcsóbb is ..akkor ahogy Ncilány írta a kökönyös-i városrész megfelelne, mert a pécsi busz ott megy keresztül így nem kell lemenni a városba, hogy felszállj. Ami a másik olcsóbb fekvésű rész , az Kenderföld .Itt is találsz hagyományos fűtésű, vagy egyéni fűtésű( gáz , kazán) -os tégla lakásokat , amiknek a rezsije olcsóbb a panelektől . Mind két említett városrészről azt kell tudni, hogy nem tartozik az elit környékhez , ezért is olcsóbbak a lakások, de egy-egy utca kivételével ahová NEM SZABAD költözni ..abszolút élhető környék ! Jó magam is kenderföldi vagyok immáron 36 éve és szeretek itt lakni :) A szilvási illetve a belvárosi rész az ami az elitnek számít ..igazából csak annyiból, hogy itt találhatók a panelek ..amik szerintem jóval drágább fenntartásúak, mint a hagyományos tégla lakások , így inkább a jobban kereső réteg lakja . Pécsi busz megközelítése szempontjából szilvás is jó, mert 10 percenként járnak a buszok ami mind a főtérre fut be ahol csak át kell szállni a pécsire. Az egyetlen városrész amit nem ajánlok az Körtvélyes !Panel lakások, nagyon olcsón megszerezhetőek , de egyrészt kiesik a várostól , a busz viszonylag ritkábban jár ..télen körülményesebb és nagyon lepusztult maga a környék . ..legalábbis szerintem ,de sok komlói osztja a véleményem :) Nem tudom, hogy mennyi idősek vagytok illetve vannak e gyermekek ..ezért még annyit elmondanék, hogy általános iskolánk van 5 darab , közép iskolánk viszonylag jó szakmákkal 2 darab + gimi óvoda 5 darab és 1 bölcsőde. Sport csarnok, uszoda, közösségi ház, színház , sport pálya ..az üzletek közül Tesco , Lidli, Spar ( mind a város központban ) . Én elfogult vagyok, mert törzsgyökeres komlói vagyok és nagyon szeretem a városunkat ..de szerintem minden ami szükséges lehet egy normális lakhatáshoz, gyerekneveléshez , jó kis közösséghez ..az megvan itt :) Munkahely ugyan nincs sok, de az nincs máshol sem sajnos ..Hát ennyit tudtam segíteni :)
10. Ncilány (válaszként erre: 9. - .artemisz.)
2012. ápr. 14. 05:31

" Pécsi " úti megálló. Fürst Sándor, Pécsi út, Ságvári azok saját fűtésűek.

Onnan a " kertek alján " házak közötti járdán le lehet rövidíteni az utat.

Lakásvásárlás, költözés, elég nagy leégés szokott lenni.

2012. ápr. 13. 22:29

Húúú nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igazából annyira nem vagyok Komlón ismerős :(

Az első elképzelés az olyan helyen lenne ami közel van a Pécsről közlekedő busz megállójához!

Lehet ez a végállomás vagy amerre megy a busz!

Igazán még semmi konkrétum... csak információgyűjtés, mert ez egy komoly döntés!

2012. ápr. 13. 20:22

Ma mondta egy ismerősöm a kb ( 60 m2 ) 59 m2 re emlékszem.. A fűtés mérővel - költségosztó 52.000. Ft! Persze mivel kisgyerek van, így nem tudja elzárni, és szélső lakás. Itt gondolom a melegvíz fogyasztás legalább 5 m3, mert annak a felfűtése is 2500 Ft / m3..

A közösköltségük 12.000. Ft lett mert nemrég volt a felújítás - szigetelés műanyag lépcsőházi ablakok.

katasztrófa ez így ahogy van.

Egy másik pedig 10.000. Ft körüli fűtésszámlát mondott az a lakás 50 m2 körül.. ( ismerem akit említett ) Szerintem Ők lezárták a radiátorokat.. És amit a szomszéd lakások adtak, abból éltek.

Persze aki egyedileg fűt, ott is tuti hogy spórol egyes lakó. Mert nincs lóvé tüzelőre. A mellette lévő meg ha nem akar megfagyni, fűt mint a bajnok..

Ha van neki is miből. ;(((

2012. ápr. 13. 12:29
Én téglalakás párti vagyok , mert a rezsije olcsóbb , kevésbé van csótány , a közös költségben nincs lift használati díj , csendesebbek, mert vastagabbak a falak és a lakás levegője sem olyan száraz . A tégla lakások közt is van már jócskán egyedi gáz fűtéses ami még mindig jóval olcsóbb ,mint a távfűtés ! Az én lakásomból ugyan nem indulhatok ki, mert hiába tégla, de központi gázos ami nagggggyon drága ! ÁÁá magasabb a rezsi télen ,mint a panelosoké ..
6. Lencsy (válaszként erre: 1. - .artemisz.)
2012. ápr. 13. 08:56
Ncilány Kb . reálisan írta az itteni árakat ! Városrész szerint hol szeretnétek a lakást ?
5. .artemisz. (válaszként erre: 4. - Ncilány)
2012. ápr. 12. 21:52

Igen a menetrendet megnéztem és az sokkal jobb, mint amilyen a mostani :)

Hááát átgondolandó ez a költözés az tuti!

4. Ncilány (válaszként erre: 3. - .artemisz.)
2012. ápr. 12. 21:32

Csúcsidőben van busz a 2 város között ( menetrendet nézted? )

Amúgy fél óra kb.. Hétvégén se rossz.

Szemétdíjat ( mást is biztosan kihagytam ami fontos lenne ) az kb 2000 Ft / hóó. Sőt 7000 Ft volt a 3 havi számlánk.

3. .artemisz. (válaszként erre: 2. - Ncilány)
2012. ápr. 12. 21:30

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Egyenlőre még csak feltérképezem a helyzetet... de szigeteltben gondolkodom!

Pécs előnyösebb lenne , viszont Komlón olcsóbbak a lakások meg amúgy elég jó a közlekedés Pécsre!

2012. ápr. 12. 21:25

Közösköltség 6.000 - akár 10.000. is lehet.

A fűtés az attól függ szigetelt e, és van költségosztó. Ahol nincs még, ott akár télen 30.000. is lehet. Megsúgom nem biztos hogy nem penészedik a lakás mióta műanyag ablakos, és szigetelt egy ház.

A vízdíj úgy emlékszem 1200 Ft / m3. ( nem is nézem meg, mert csak ideges leszek a számoktól ).

2012. ápr. 12. 21:18
Szeretnék információt kérni azzal kapcsolatban, hogy mennyi Komlón egy 1,5 szobás panellakás ill. gázfűtéses rezsije?Tervezem a költözést, de szeretnék információt gyűjteni előtte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook