Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? fórum

Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
8. mikormarta (válaszként erre: 7. - Zoja)
2006. jún. 11. 23:03
Mégis az, mégha furcsa is. Van olyan ember, akinek a szive nem a baloldalon van, hanem a jobbon. Nem akadályozza az életét, mégis fejlődési rendellenességnek hívják. A fejlődési rendellenesség nem csak negatív dolog lehet, hanem csak eltér a normális átlagtól. Gondolom, az orvosom eszerint értelmezte.
7. zoja (válaszként erre: 6. - Mikormarta)
2006. jún. 5. 13:21
Miért rendellenes?Legfeljebb nem a megszokott.Fejlődési rendellenesség alatt én egy olyan dolgot értenék ami a balkezest a normális életben hátráltetná,sajna a nyúlszáj ,dongaláb stb.De a balkezesség még csak nem esztétikai hiba sem.
2006. jún. 5. 10:09
A gyermekorvosom szerint a balkezesség végülis fejlődési rendellenesség. Általában öröklődik, ha valamelyik szülő balkezes.Nem okoz semmi problémát,iskolában a padban viszont ne a jobb oldalon üljön, mert akkor lökdösi a padtársa.A másik kézre mag semmi esetre sem szabad ráerőltetni. Hagyni kell, hogy azt a kezéz használja, amelyiket ő akarja.
5. zoja
2006. máj. 25. 00:24
Az én lányom kicsi baba korától láthatóan a bal kezét használja a rajzoláshoz,evéshez stb. ez nem is változott azóta sem.Amikor a két kezét egymásra teszi a bal kéz hüvejkujja van fölűl,ekkor boldogan közli balkezes vagyok.Persze nem csoda hisz én és a férjem is balkezes,bár a nagy lányunk jobbos.
2006. máj. 24. 22:03
Az én fiam is balkezes már felnőtt régen még az volt a szokás hogy az iskolába mindug rá vertek vonalzóval a fejére ha balkezét használta.Most már tudom hogy a bal agyi félteke fejletteb mint a jobb nem szabad erőltetni a babát a jobb kéz használatára.majd ő kezdi használni a kiskezét ha utoléri a jobb féltekét ha nem akkor marad bal kezes.Ugyan olyan ügyes lesz mind a jobb kezes társai.Nem kell ezért el szomorodni nagyon sok hires.szobrász.kőltő.épitész, stb volt balkezes
3. Hoxa
2006. máj. 24. 21:52
Benji is balkézzel ügyeskedik. Akkor eszerint van még idő. :)
2006. máj. 24. 21:46
En ugy tudom hogy oviskorig valtozhat. A fiam par honaposan mikor megkapta az elso bebitornazojat hatarozottan bal kezzel kezdte pufolni, mostanaban 1.5 evesen inkabb a jobb kezet hasznalja. De barmi lehet meg belole. :)
1. Hoxa
2006. máj. 24. 20:00
Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook