Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapest mely része lenne leginkább nekem való? fórum

Budapest mely része lenne leginkább nekem való? (beszélgetős fórum)

1 2
37. 2a69f78972 (válaszként erre: 36. - No lies, just love)
2012. máj. 2. 21:36
Megpróbálok!:)
2012. máj. 2. 21:19
Sziasztok. Van még erre valaki, aki tudna nekem esetleg segíteni? :)
2012. ápr. 13. 10:30
Na azt nem ismeretem... Viszont ott van Újpesten az egyik kedvenc antikváriumom, csak nagyon ritkán jutok el oda.
2012. ápr. 13. 10:25
kedvencem a Lemila volt, csak most már messze van tőlünk :-/ de mindig találtam 150 Ft-ért valami szexi bugyit :-DDD
33. Porcica (válaszként erre: 32. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 13. 10:20

Amikor én ott laktam (69-es villamos végállomása), akkor még a környező erdőkbe is kijártunk sétálgatni. Egyáltalán nem éreztem, hogy bármi miatt is aggódnom kellene. Ez nagyjából 6-7-8 éve lehetett. Azóta az erdő tele van csövesekkel, meg a kutyáikkal, tök veszélyes. És hát igen, rossz arcok mászkálnak az utcán. Sajnos nem olyan már, mint volt.

Én is szerettem, hogy olyan jól megközelíthető onnan Újpest. Sokszor jártam oda vásárolni, sok jó bolt van.

32. Kangaroo Island (válaszként erre: 30. - Porcica)
2012. ápr. 13. 10:05

Én is laktam a 15-ben, ott nőttem fel, de laktam a panelos részén is, a piacnál.

A panelos részén sötétedés után kimenni nem egy életbiztosítás sajnos, nem egy embert öltek/vertek meg, raboltak ki. A kertes házas rész viszont nagyon jó, kellemes, nyugodt, falusias hangulat, mármint a régi Palota, mert a Pestújhely, Bocskai utca már szintén nem a legjobb, bár még Pestújhely se annyira vész. A Szt.Mihályi úton megy a 96-os, amivel pikkpakk bent van az embert az Újpest Kp-ban, onnan meg már mindenhova el lehet menni gyorsan.

31. Porcica (válaszként erre: 29. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 13. 10:05
Sőt egyetemek honlapján is akadnak hirdetések, és én mentem már be egyetemre is megnézni a hirdetőt, úgy is sikerült már egyik barátomnak albit találni!
30. Porcica (válaszként erre: 24. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 13. 10:02

A 13.-ban már több ismerősömet, batáromat verték meg, és tudom, hogy egyikük sem a kötekedős, belemenös fajta... Szóval rossz tapasztalat.

Ellenben a 8.-ban viszont a legjobb barátnőm lakás van, ahol rengeteget tekeregtünk, bulizni jártunk, éjszaka, meg hajnalba szédelegtünk haza, még sem történt soha semmi.

A 15.-et én is szeretem, a panelos részét, laktam ott 2-3 évet, de az utóbbi méhány évben teljesen megváltozott, kissé lezüllött. Ha onnan kellett a város másik végébe mennem (csak a 173E-vel), akkor gyorsan ment csúcsban is viszonylag, az egy jó buszjárat. A panel kellemes lakás, szó se róla, de irtó magasak a költségei...

Nekem Újpest sem rossz...

Amúgy valóban igaz, hogy ha metró mellett lakik az ember, akkor tényleg nincs távolság!

29. 2f7db3f503 (válaszként erre: 12. - No lies, just love)
2012. ápr. 13. 02:39
egyetemek hirdetöötábláján esetleg..."keresünk bérlöötársat x kerületbe így, meg úgy"
28. 2f7db3f503 (válaszként erre: 11. - Porcica)
2012. ápr. 13. 02:37
Nagyon egyetértek...Budapestnél nincs színesebb és hangulatbarátabb város...
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - C42aaaac41)
2012. ápr. 12. 20:22
Engem is fényes nappal vertek meg ott. A Köztársaság téren.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - 2a69f78972)
2012. ápr. 12. 20:22

És persze ott van a Tisztviselő telep is, ami szintén VIII. kerület, de szép hely. Elnök utca, Bíró Lajos, stb.

Én a XV. kerületet szeretem legjobban. Persze azért, mert ott gyerekeskedtem. 2 éve viszont Újpesten lakok, ez sem rossz.

25. 2a69f78972 (válaszként erre: 23. - C42aaaac41)
2012. ápr. 12. 18:56

Megesik ez mostanában máshol is!:(


A VIII-nak is vannak disztingváltabb részei, főútvonalai, amik pont annyira biztonságosak, mint a Váci utca, csak eleve a nyóckersége miatt olcsóbb.


- Rákóczi út

- Dózsa Gy.út

- Hungária krt

- Kálvin tér

- Múzeum krt

- Bródy S.u.

- Üllői út

- Vajda P.u

...és sorolhatnám még.

24. Kangaroo Island (válaszként erre: 17. - Porcica)
2012. ápr. 12. 17:20

Nem gázoltál bele semmimbe, csak furcsállottam, hogy pont a 13.kerületet nem ajánlod.


Angyalföldet nem nagyon ismerem, de tudom, hogy a Gömb utca környéke, Béke tér, stb...valóban nem a legbiztonságosabb, se a Nyugati tér környéke, az főleg nem, azt én is tudom tapasztalatból sajnos, hogy nem a legjobb, de inkább költöznék oda, mint a VIII. vagy IX.kerületbe.

2012. ápr. 12. 16:40

Minden relatív.:D Én a 4-ben lakom.Pikk-pakk bent vagyok a városban.Közbiztonság szempontjából nem rossz.Bár nem is a nyugalom és béke szigete.:D


A 8 kerről csak annyit,hogy úgy megvertek nő létemre fényes nappal,hogy csak lestem.:S

22. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - No lies, just love)
2012. ápr. 12. 16:34

Mindenképp külső kerületet válassz, mert azok talán(?) olcsóbbak.

De csak olyat keress, amihez a Metró közel van, mert azzal nincs távolság.

A felszíni közlekedés csúcsidőben nagyon keserves.

A belső kerületek közül a VIII. ker.-ben a legolcsóbbak a lakások, a "Nyócker" híre miatt.

Ott főleg a bérbeadókat és a szomszédokat nézd meg!:)

21. Porcica (válaszként erre: 20. - Virus2008)
2012. ápr. 12. 16:28
Csak épp a csúcsforgalom idején évekig tart aljutni bárhová... na meg dögunalom...
2012. ápr. 12. 15:49

Szerintem válassz egy külső kerületet mert az olcsóbb.

Tömegközlekedéssel oda mész ahova akarsz... :)

2012. ápr. 12. 15:46
Szerintem a közbiztonsági megítélése Pestnek nem lehetséges.
18. honeywald (válaszként erre: 1. - No lies, just love)
2012. ápr. 12. 15:39

nekem a jászai mari tér környéke tetszik a legjobban.

Pesti oldalon van pont a margit-híd kezdeténél.

a nagykörúti villamosok is ott járnak (4-es 6-os). Éjszaka is könnyebb oda hazatalálni. Nekem tetszik és kész :D

A vele szemben lévő oldalrol indul a 2es villamos, ot van egy köpésre is a parlament is amugy, de azon az oldalon rettentő drága minden.

jászairol elindulva bárhova be lehet térni bulizni, mert jo közlekedés szempontjábol.

én oda mennék szivem szerint

17. Porcica (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 12. 15:36

Bocs, de részletekbe nem mentünk bele.

Amúgy igen, Bp. 13. kerülete a legveszélyesebb, és ezt tapasztalatból is tudom...

Sajnálom, ha ezzel az önérzetedbe gázoltam esetleg, nem az volt a szándékom!

16. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Porcica)
2012. ápr. 12. 15:27

13.kerület gettó???

Esetleg Angyalföld, de Újlipótváros baromira nem az.

2012. ápr. 12. 11:44

Szivesen!

Pusz!

2012. ápr. 12. 11:42

Jó, rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)

Megírom! :) Puszi!

2012. ápr. 12. 11:26

Nem tudom mennyire laksz messze, de nem olcsó feljönni, tudom.

Csináld úgy, hogy kitűzöl egy dátumot, és arra a napra megpróbálsz minél több lakásnézést beiktatni, beszéld meg úgy a tulajokkal, főbérlőkkel. De sokáig nem szabad várni, mert a lakás úgy van, hogy aki hamarabb odaér, és ráadja a kezét, meg a foglalót, azé lesz.

Sok sikert! Majd írdd meg, hogy mennek a dolgok! :)

2012. ápr. 12. 11:23
Ja, értem. Jó lenne úgy felköltözni, hogy már laknak az albiban ketten, és keresnek egy harmadikat. :D Majd nézelődöm. :)
2012. ápr. 12. 11:21

Szivesen!

Én nem Pesti vagyok, hanem mellette élek, de el sem tudom képzelni úgy az életem, hogy ne mehessek be Pestre amikor csak akarok. Csodálatos város! Rengeteg európai fővárosban jártam már, de csak kevés volt ennyire színes, forgalmas, izgalmas és nyitott.

Még mindig van mit felfeezni benne számomra is, pedig születésem óta itt élek mellette. :)

2012. ápr. 12. 11:19

Úgy tudsz lakótársas albit keresni, hogy különböző oldalakon (vévévé pont albiguru pont hu, meg hasonlókon) keresel olyat, ahol már van egy belakott lakás, és épp elköltözött valaki az egyik szobából. Felhívod, megérdeklődöd, és megnézed. Így tudsz felköltözni legkönnyebben. Olyan embereket találni, akik szintén épp úgy albit keresnek, ahogy te, nem könnyű, és az is ritka, hogy teljesen üres lakást tudtok találni.

Ja ha beszélsz telefonon lakás ügyben valakivel, azonnal kérdezd meg, hogy közvetítő e, és ha igen tedd is le a telót. A közvetítők előbb pénzt kérnek, majd a legtöbbször nem is találnak neked lakást. Az mondják, hogy nem kell kauciót fizetned, így vonzó a dolog, de a legtöbb csak átverés, meg csúsztatás. Csak magánszeméllyel beszélj. Sajnos kaució mindenhová kell (általában 1 hónap, héhol 2-3...).

2012. ápr. 12. 11:16

Nagyon szépen köszönöm! :)

Te mindig pesti voltál? Szeretsz ott élni?

2012. ápr. 12. 11:14
Bocs, 20-25-ört akartam írni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook