Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha fogamzásgátló tabletta és óvszer sem jöhet számításba, akkor mivel...? fórum

Ha fogamzásgátló tabletta és óvszer sem jöhet számításba, akkor mivel...? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 1. 19:36
a méhen belülieszköz,de nagyón,megkelnézi,mit vásárólúnk,és a szakdoi tanácsát,kel kérni. /én is igy csinálóm.} midenkinek,más ajánlanak.
33. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Zuzóka)
2012. ápr. 13. 16:24
nekünk elsőre összejött;)
32. e57e061615 (válaszként erre: 30. - Nalla)
2012. ápr. 13. 15:22

Nem létezik olyan, hogy időben kihúzás, mert az előváladékban is lehetnek ivarsejtek.


Piros cérnával körbetekeréssel beborított karikát, amire egy kacsatoll és egy jáspis van felfűzve. A fejetek fölé kell felkötni.

2012. ápr. 13. 09:30
Ha valakinek egyáltalán nem férne bele a baba az életébe, akkor én sem ajánlanám a megszakításos módszert. Nálunk nem lenne gond ha így alakulna, ezért nyugodt szívvel alkalmazzuk. Én is szedtem régebben fogamzásgátlót évekig. De szenvedtem is tőle rendesen, és igen nehezen derült fény arra, hogy a gyógyszer van a háttérben. Aztán amikor az egyik legjobb barátnőm halt meg tüdőembóliában, amit a gyógyszer okozott, végleg abbahagytam. Sose tudni mit okoznak ezek a plusz hormonok a szervezetben, akkor már inkább egy gyerek minthogy esetleg belehaljak vagy örökre maradandó károsodásom legyen. Persze ez most szélsőséges példa, de mivel engem közelről érintett és saját bőrömön tapasztaltam, soha többé nem fogok szedni gyógyszert és semmi mást sem amiben hormon van.
30. Nalla
2012. ápr. 13. 06:26

Húha-húha... :)

Egyre jobban hajlok a spirál felé... Utána olvastam, és hát elég ijesztőek, amikor a nők a rossz tapasztalataikról írnak, na de tényleg mindenkinek más jön be.

A megszakítással az a baj - erre főleg a tegnap éjszakám után jöttem rá :) - hogy mikor már ott tartunk, nincs annyi lélekjelenlétem, hogy azt mondjam: "... most húzd ki!" :P Úgy érzem, ez nálunk kihatna az egész feelinre... Meg ismerem magam, és tuti, hogy minden hónapban rágnám a kefét, hogy időben kihúztuk-e...? :) Nem bírnám cérnával.

A korábbi munkahelyemre is úgy kerültem, hogy az elődöm terhes lett, s mint utólag kiderült, ők is megszakításos módszerrel védekeztek 7 évig. Aztán becsúszott. És ez bármikor megtörténhet... Nem szeretem a meglepetéseket.

A számolgatás változatlanul elég bonyolult nekem, főleg a Jónás módszer! :)

És, Devla, milyen kabalát ajánlasz az ágy fölé? :D

XXX

29. e57e061615 (válaszként erre: 28. - 3cde375c32)
2012. ápr. 12. 18:01
Én még nem is láttam olyan óvszert, ami nem természetes latexből készült. A hozzáadott teafa kivonat baktériumok, gombák ellen védhet, de mivel gumi nélkül nem volt gond, valószínűleg erre semmi szükség. Leggyakrabban a spermicid anyagok irritálnak, néha egyéb síkosító összetevők. Tényleg nem felesleges több féle márkát kipróbálni. Elvileg létezik nem latex óvszer, de én még csak elviekben hallottam.
2012. ápr. 12. 17:46

szerintem is próbálj még az óvszerek között kísérletezgetni..van síkosított,meg valódi kaucsuk..a teafás is jól hangzik,arról még nem hallottam.de a nedvesített óvszer is kiszáradhat használat közben egy idő után,ha ezt érzed,cserélni kell..

Másrészt lehet,hogy a srácra nem passzolt jól a gumi,vagy nem jól vette fel,és ha gyűrődött,akkor is irritálhat téged.

27. e57e061615 (válaszként erre: 13. - Nalla)
2012. ápr. 12. 17:22

A naptárazás egyáltalán nem bízható, annyi erővel kabalát is köthetnél az ágy fölé. Pesszáriumot tudtommal Magyarországon nem forgalmaznak. Spirált tetethetsz, és bármit is mondanak ellene, még mindig jobb, mint egy nem kívánt gyerek.

Igazából a legrosszabb reális kockázata a spirálnak, hogy ha nem tudják ambulánsan levenni, akkor lamináriát helyeznek fel, és ha ez így lenne, akkor esetleg gyengébb lehet a méhszáj, és ha gyengébb, akkor a koraszülés esélye valamivel nagyobb. Igazából ennek az eshetősége sokkal más módszerek kockázati aránya alatt van. Általában járóbeteg szakrendelésen lekapják, ha erre igény merül fel.

26. Lencsy (válaszként erre: 17. - Pocak25)
2012. ápr. 12. 17:13
Nem ismerem , mert nem váltottam ki , így nem is cáfolom, hogy igazad lehet :)
2012. ápr. 12. 17:09
Szerintem aki nem akarja a véletlenre bizni magát és szeretné elkerülni a nem kivánt terhességet az nem a megszakitásos módszerrel fog kisérletezgetni....
24. csgybzs (válaszként erre: 23. - Mézesmagzag)
2012. ápr. 12. 15:14
Nem azon múlik, pont ez a lényeg, hanem az előnedv. Mert, hogy abban is van életképes spermium...de már olyat is hallottam, hogy attól nem lehet.... erre senki sem tudja a választ szerintem..
23. mézesmagzag (válaszként erre: 22. - Zuzóka)
2012. ápr. 12. 15:12
Min múlik-min múlik... :) hát időben kell abbahagyni ez a lényeg a pontos megszakítás :) de van úgy ám, hogy nagy a kisértés de az ember tudja meddig húzhatja ha eszénél van. :)
2012. ápr. 12. 14:39
Mi is már 4 éve, hogy csak megszakítással védekezünk és nem estem teherbe. Fene tudja min múlik ez. Kíváncsi leszek majd ha gyereket akarunk mennyi idő alatt jön össze.
2012. ápr. 12. 14:28
Na szóval azt mondja, hogy hatékony...
20. csgybzs (válaszként erre: 19. - 3436656412)
2012. ápr. 12. 14:28
Na ez egy nagyon érdekes dolog. Annyi helyről hallani, hogy mennyire nem hatékony, mégis, aki így védekezik és beszél róla, kivétel nélkül évek (akár 10 is) hatékony.... Hogy létezik ez??
2012. ápr. 12. 14:27
megszakítás!
18. csgybzs (válaszként erre: 17. - Pocak25)
2012. ápr. 12. 14:18
Én is pont ezt írtam róla. De mivel minden ember másként reagál minden ilyen dologra, lehet ki kell próbálni. Nem tudhatjuk.. Én mondjuk már nem kísérletezem, marad a sterilizálás, de aki még akar babát, annak hosszú távon lehet érdemes próbálkozni több dologgal... a fene tudja... aki már valamivel megégette magát nem szívesen ajánlgatja...
17. pocak25 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. ápr. 12. 14:07
Nekem pont ettől tünt el a aszexuális vágyam, és kiszáradtam . Én nem ajánlom , és tényleg drága.
16. Lencsy
2012. ápr. 12. 12:23

A fogamzásgátlótól máj daganatom lett 19 éves koromban 1 évnyi szedés után így az nálam kilőve . Spirál mellett teherbe estem , elvetéltem ..kilőve .

Az óvszertől kiszárad a hüvelyem ...kilőve .

Nálunk maradt a megszakított közösülés ami mint tudjuk nem túl megbízható és van akinél kihat a szexuális együttlétre ..nekünk eddig bejött ( 9 év ). Amit nekem az orvosom kimondottan javasolt az a Novaring hüvelygyűrű ! Azt mondja, hogy a hölgyek nagyon szeretik, mert észrevétlen, biztonságos és lehet vele szabályozni a menstruációt ( ha valakit érdekel hogyan szívesen leírom )..Nos ..a sok dícséret ellenére ami engem visszatart tőle az az ára ! 1 havi ..azaz 1db gyűrű 3600 forint a 3 adag már 10 körül van , és én valahogy nem is bízom benne ! A hormontartalmáról csak annyit, hogy igen van benne hormon de nagyon minimális így a májbetegek is alkalmazhatják, mint pl én !

2012. ápr. 12. 12:13
Lehet, hogy h...-e kérdés, de pesszárium létezik még? Mert ha igen, az sem lehet rossz.
2012. ápr. 12. 12:09
A megszakításos módszer nekünk nagyon bevált, régebben ezt kombináltuk kúppal. Az is jó volt csak ráuntunk a használatára.
13. Nalla
2012. ápr. 12. 10:07

Hát igen, én is most néztem utána, hogy van, akinek a gyűrű is ugyanazokat a mellékhatásokat okozza, mint a tabletták... Csak annyi a különbség, hogy a gyűrűnél nem megy át minden a tápcsatornán, hanem a hüvelyben szívódik fel... Úgy látszik, mégse ez lesz a nyerő... :(

Megszakítással védekezni elég para, szerintem. :) Bár, ha teherbe esnék, nem veteném el, na de az a célom, hogy a megfelelő időben jöjjön... :) Mégis félek, hogy csak ez a módszer marad nekünk is...

Ezek a számolgatós dolgok meg... Nem tudom. Ezzel tuti a dolog? Úgy értem, volt már, aki akkor is teherbeesett, mikor elvileg nem is volt peteérése?

Van esetleg erről valami átfogó tanulmány valahol a neten? Mert a lényeget értem, és ésszerű a dolog, de mi van, ha...? :D

Bonyolult vagyok, mi? :)))

2012. ápr. 12. 09:57
Egyébként van spirál nem szült nőknek is. Talán lily gold a neve? Igen az. Kifejezetten nem szült nőknek van kifejlesztve.
11. csgybzs (válaszként erre: 5. - Nalla)
2012. ápr. 12. 09:56
A hüvelygyűrű ugyanúgy hormontartalmú és nagyok sok embertől jön visszajelzés, hogy nem bírta (én sem, pedig nagyon erős fogamzásgátlót szedtem előtte évekig). Ha nem muszáj ne mérgezd a szervezeted hormonokkal. Nekem a gyűrűtől a libidóm teljesen eltűnt, zsibbadtak a karjaim és csomók voltak a mellemben.... :S Persze nem kell, hogy mindenkinél így legyen, de utólag a nőgyógyász is mondta, hogy tízből öt nőnél vannak gázabb mellékhatások is.
2012. ápr. 12. 09:51
spirál,megszakításos módszer,naptár szerinti
2012. ápr. 12. 09:30
Jónás módszer?Sokan arra használják,ha babát szeretnének viszont akkor vissza felé is működnie kell!:)A neten megtalálod,sok sikert!
2012. ápr. 12. 09:26
Nekem mondjuk van gyermekem , de idegenkedem a spiráltól én is. Mondjuk nekem nem gond még egy bébi. Ha jön jön ha nem nem. :D
2012. ápr. 12. 09:24
Szia!! Nekem a hüvelygyűrű is csökkentette a vágyam, mivel abban is van hormon. És én is így vagyok az óvszerrel . Most megszakítással védekezünk, de az meg nem 100%-os. Gondoltam kipróbálom a pharmatexet hátha bejön.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Nalla)
2012. ápr. 12. 09:22
Meg a hüvelykúp és a hüvelytabletta leginkább azoknak javallott, akiknél nem baj, ha becsúszik a bébi. Nem gigabiztonságos módszer ...
2012. ápr. 12. 08:44

Köszönöm az eddigi tippeket! :)

Még nem szültem, de majd szeretnék, szóval a spirál kilőve... Meg egyébként is olyan ijesztő gondolat... :)

Egyébként 2 éve élek párkapcsolatban, és a hűség kölcsönös, szóval elméletileg csak a terhesség ellen szeretnék védekezni, amíg nem jön el az ideje.

De a hüvelygyűrű és a teafás óvszer jó tippek, azt hiszem, ki fogom próbálni mind a kettőt! :)

A hüvelykúppal az a problémám, hogy ugye egy s más nem jöhet szóba vele... :P

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook