Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
387. Liimo (válaszként erre: 362. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 11:18
akkor a gyerekeiddel van gond. Amikor kicsik voltunk, allandoan vittek minket valahova a szüleim kirandulni. Evente egyszer nyaralni. Emlekszem ezekre es nagyon jo visszagondolni ra.
386. kitrákotty (válaszként erre: 384. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 10:48

Az enyémek még nincsenek tízévesek, de már azért többe vannak akár havonta is, mint fillérek.....

biztos én is rosszul csinálok valamit....

385. csgybzs (válaszként erre: 382. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 10:41
Nem tudom, én ilyet sehol sem látok a környéken.... nem tudom honnan veszitek, hogy aki már egy fokkal jobban él egy villany nélküli tanyánál, az aranyban járatja a gyereket... nem kéne ennyire végletekben gondolkodni.
384. 34c48a3825 (válaszként erre: 382. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 10:39

Persze, hogy nem kell túlzásokba esni, az nem is jó.


De sajnos az, hogy ne menjen a gyerek szinte sehová, mert nem futja rá vagy egy gyereket nem tudok önállóan nevelni, de kell a másik, az nem lehet normális!


Minden pénzbe kerül, ha tetszik, ha nem. Én például egyikük első 10 évét sem tudtam fillérekből megoldani, mint itt az egyik topictárs. De biztosan én csinálok valamit rosszul vagy a gyerekeim extrák nagyon.

383. 34c48a3825 (válaszként erre: 379. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 10:36

Most biztosan én leszek a milliomos, pedig nem így van. Például a gyerekekkel a saját gyümölcsfáinkról közösen főztük be a lekvárt, mert legalább tudom, mit esznek és az is egy élmény. De nem vagyok hajlandó 1-2-szer strandra vinni őket egész nyáron vagy nem elküldeni táborozni, Állatkertbe...


Tudom, hogy sajnos sokan nem tehetnek meg sok mindent, bármennyire is szeretnék. Ez nagyon szomorú. De azért ennél többre kell törekedni!

382. Gavrilo1 (válaszként erre: 378. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 10:36

Senki sem mondta hogy ne menjen a gyerek színházba és stb. Csak túl van misztifikálva az egész. Mostanság az a trendi, hogy a gyerekek mást se csinálnak egész nap mint ilyen-olyan tanfolyamokra járnak már 4-5 évesen. A heti 1-2 angolnak meg pl. semmi jelentősége nincs . Vagy nagyon intenzíven, vagy inkább sehogy- csak pénzkidobás.

Nem filléreskedésről van szó!

381. kitrákotty (válaszként erre: 378. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 10:34
Teljesen egyetértek minden szavaddal!
380. kitrákotty (válaszként erre: 373. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 10:33

MA nagyon kevés anyukának van ennyi ideje, hogy egy társast hipp-hopp megrajzoljon, vagy jelmezt varrjon.

persze ha nincs munkája/állása, és otthon van, akkor igen, de a dolgozó anyáknak nincs ennyi szabadidejük, azt a keveset meg ami van, inkább a gyerekkel töltik! :-))

379. csgybzs (válaszként erre: 378. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 10:31
Én is, de már meg sem merek szólalni. Aki nem tudja megfelelően felnevelni az ne szülje meg.... (és megint nem a milliókra gondolok) számomra már az is épp elég negatív, mikor a szülők maguktól vonnak meg mindent, hogy a gyereknek meglegyen. Ez nem normális. Senki se szül azért, hogy magával toljon ki....
378. 34c48a3825 (válaszként erre: 370. - Martin3)
2012. ápr. 13. 10:26

Elborzadva olvaslak benneteket.

Ne menjenek a gyerekek színházba meg "világot"látni és ne szélesedjen a látókörük, s tábor, se semmi, mert "minek"?!


Atyaúristen!!!!


Én nem vitatom, hogy filléreskedve is felnő az a szerencsétlen gyerek, de ez KELL, hogy a norma legyen?!


Meg hogy minek a szép szoba? Hát azért, mert fejleszti vizuálisan. Persze, minek az, tudom...hát én inkább mindhármat IGÉNYESSÉGRE és MINŐSÉGRE nevelem ebből a szempontból IS, minthogy beléjük ivódjon, hogy jó a vacak is ...


Ne haragudjatok, én elhiszem, hogy van, aki nem teheti meg a legjobb szándék mellett is, hogy minőségben éljen, de ne ez legyen már a NORMÁLIS!

377. adfa0d8bdb (válaszként erre: 376. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 09:49

Ez már eléggé szubjektív kérdés, ki mit engedhet meg magának és a gyermekének...


De akkor sem tudsz meggyőzni arról, hogy egyszobában négyen szűkölködve (ami albérlet) 1 keresetből fedezve mindent NEM IDEÁLIS állapot egy gyermek vállalásához!

376. Gavrilo1 (válaszként erre: 371. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:39
Persze hogy jó a strand, de mi pl. inkább a természetes vizeket választjuk. 1-2 strandolást meg mindenki megenged egy szezonban magának és a gyerekeinek.
375. martin3 (válaszként erre: 372. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:38
még soha nem vittem a gyerekeimet játszóházba, pedig megtehetném. Nem hiszem, hogy sokat vesztettek vele...azt hiszem semmit
374. martin3 (válaszként erre: 369. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 09:37

na ugyanezt írtam:)

most mennem kell, tudjátok megyek "mentálisan" fejleszteni a kölköt....és pl leadhatnám este a nagylányom(7éves) és a picit a nagyszülőknek, mert apuka nem lesz itthon, lenne egy szabad estém(mivel a 2 fiú nagypapánál lesz)mégsem teszem meg, mert a nagylányom "kiélvezheti", hogy anyával lesz, tartok neki egy "csajos" estét, csak rá fogok figyelni és tudom, hogy ez neki ezerszer többet jelent bármilyen pénzzel megvehető dolognál.

2012. ápr. 13. 09:36
Ja, és egyszer előfordult, hogy vinni kellett az oviba mindenkinek egy játékot. Anya úgy oldotta meg, hogy egy délután rajzolt, saját maga készített egy társasjátékot, azt vittem be. Semmibe nem került, de garantáltan az enyém lett a legegyedeibb. A jelmezeket is mindig maga varrta, míg más szülők bementek az első boltba egy méregdrága jelmezért. Semmivel sem volt különb, mint az én jelmezem.
372. adfa0d8bdb (válaszként erre: 370. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:35
A játszóház nem zárja ki a társasozást!
371. adfa0d8bdb (válaszként erre: 368. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 09:34

Nyilván, de azért nyáron csak jólesik 1x-2x strandra elmenni vagy tavasszal kilátogatni az Állatkertbe! Eseteleg egy vasúttörténetis nap...

Az elég sivár, hogyha mindennap kimegyünk a parkba vagy fára mászunk...

370. martin3 (válaszként erre: 360. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:33
na látod a játszóház az az egyik legnagyobb szülő lehúzó dolog! ahelyett, hogy odaülnél társasozni, játszani a gyerekedhez. Nem erre van szükségük, hanem arra, hogy anya és apa játszon velük, de ez ma ritka, mint a fehér holló...a kisgyereket elsősorban szociálisan, mentálisan kell megerősíteni, fejleszteni különórákkal ráérünk 10éves kortól is(kivéve idegennyelv). Sokkal meghatározóbb élmény számára felnőttkorára, hogy anya ott ült vele és társasozott, és jókat nevettek, mint az hogy a játszóházban min játszott...
369. Mazsinka (válaszként erre: 367. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:33
Nagyon igaz. Én arra emlékszem, hogy a szüleim kiskoromban sokat játszottak velem. Kint tollasoztunk az udvaron, kiütőcskéztünk, árokmacskáztunk, futóversenyeztünk. Persze az utcabeli gyerekekkel karöltve. Összeállt az utca egy nyáresti tollasra. Nagyon jó élmények! A legszebbek! Mobilt gimis koromban kaptam először, számítógépet is, saját tévét is...nem lettem semmivel sem szegényebb.
368. Gavrilo1 (válaszként erre: 365. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:30
Azt az időt egy parkban üldögélve és játszva is el lehet tölteni, vagy fára mászva, tollasozva. És az ilyesmire annyira tudnak emlékezni!
367. martin3 (válaszként erre: 358. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 09:29
nem gondolnám, hogy kényszermegoldás...épp az a lényeg, hogy egy 7 éves gyereknek az erdőben valő játszás és focizás, sorverseny stb kellene hogy örömet szerezzen, és nem a múzeum!!!!! Érted? itt pont nem feltétlenül az anyagi oldaláról van szó...hanem az a sikk, hogy már elsőben is ki tudja hova mennek...minek? miért kell bekapni a világot? majd ráér múzeumot nézni felsőben vagy 3-4. osztályban...
366. Gavrilo1 (válaszként erre: 356. - Clau26)
2012. ápr. 13. 09:29
Tudod, ha egész életedben arra készülsz hogy megvédd magad , neghogy a fejedre essen egy tégla, akkor mindig sisakban kell járnod, végül majd egy autó üt el.
365. adfa0d8bdb (válaszként erre: 362. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 09:28
Nem baj, nekem már az együtt töltött idő miatt is megéri!
364. d838452ed6 (válaszként erre: 360. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:28

Pontosan. Nagyon fontosak a programok is.

Most megyek készülödni ultrahangra, klassz lenne ,ha megmutatná a nemét a baba, mert a férjem mindig vicces fiúnévvel illeti..:)), nehogy baj legyen belőle..:))

363. martin3 (válaszként erre: 348. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 09:27

úgy értem, hogy munkanélküli vagyok, hogy a gyerkőcöt egy határozott idejű munkaviszonyba szültem bele, vagyis kell keresnem másikat, mert ott már betöltötték a helyet.

De épp azon vagyok, hogy legyen más, és időben kezdtem el keresni, ráadásul nem ültem tétlenül itthon, míg a 4 gyerek volt, hanem elvégeztem még egy egyetemet, este 9-éjjel 1-ig tanultam. meg lehet csinálni, nagyon fárasztó volt, de ez van. Ha munkát akarok képezni kell magam, hogy minél több esélyem legyen...

hát persze, az első gyereknél még én is itt varrogattam a falvédőt és extra szép szobája lett(tényleg), a 4 babánk a nappali egyik sarkában alszik a kiságyban, és köszöni értelmes, okos baba, nem attól függ az értelme, hol hajtja le a fejét. (pláne nem másfél évesen). A nagyobbik kislányom most volt 7 éves, a babakori szobája most lesz lecserélve, az Ő igényeire, most fogom neki kifesteni, úgy ahogy ő szeretné. A fiúk szobáját meg persze álomszerűen meg lehetne csinálni verdásra és egyéb fiús dolgokra, van már falimatrica 500.-/ért a teszveszen és van 20ezerért kézzel készített....kérdés a 20ezres megéri-e a többlet kiadást, amikor a gyerek az első alkalommal fog zsírkrétát és egy óvatlan pillanatban összefirkálja a falat...Mert tudod elméletben szép dolog a gyereknevelés, majd meglátod az élet milyen:)

És megértem azokat is (tényleg) akik úgy gondolják, hogy 1 gyerek és annak mindent megadunk...csak nekem nem ez a véleményem és nem feltétlen ez a helyes út. Ugyanis a férjem rá az élő példa, hogy egykeként a mai napig képes úgy leülni vacsizni, ha nincs megterítve még, hogy magának tesz egy tányért, és leül enni....Olyan berögzült egyke, hogy nem tudom érte "megszidni", hiszen a vérében van. De tudod, amikor anyukája váratlanul meghalt 3 éve, azt mondta: most sajnálom igazán, hogy nincs testvérem. Én meg baromira sajnálom, ha meghal apukája, senki nem lesz számára csak mi. És ha én kilépek ebből a kapcsolatból? kije marad? se gyerek, se senki, kezdheti előről az életét. Ezekben az élethelyzetekben egy tesó igenis rengeteget tud segíteni.

A tesóm most akar válni és velem beszéli meg a dolgait, nem a szüleinkkel, vagy mással

362. Gavrilo1 (válaszként erre: 360. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 09:27
Elmondhatom, hogy a gyerekeid egyáltalán nem fognak emlékezni a játszóházakra, színházakra és semmiféle hatással nem lesz rá a későbbi életében. Ha megkérdezem az enyéimet halvány lila gőzük sincs hányszor és hol voltunk, pedig elég sokfelé jártunk. Nem vesztenek semmit , csak mi szülők turbózzuk fel az egészet.
361. a0c1361e44 (válaszként erre: 343. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 09:25
Igen, ez így igaz. Én csak kapkodtam a fejemet, amikor a nem "túl elit" iskolában már alsósoknak volt mobilja, stb.
360. adfa0d8bdb (válaszként erre: 348. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 09:21

Én is hasonlóan érzek...

Akkor érzem jól magam, ha a gyereknek meg tudok teremteni mindent (és most nem a mobilra, laptopra, MP4-re gondolok)... ami szerintem fontos!

Hogy mindennap főzhessek neki, hogy tudjak neki gyümölcsöt adni mindennap, hogy hetente-kéthetente elvigyem valahová (játszóház, kiállítás, játszópark, Állatkert... stb)

Nekem ezek fontosak, és én speciel egy egyszobás lakásban nem érezném jól magam ha oda kéne szülnöm!

2012. ápr. 13. 09:19
És még valami: barátnőmék gyerekét annyira fejlesztgetik, hogy még magyarul se tud, de már angolul beszélnek hozzá, mindenféle ketyerét megvesznek neki, a gyerek eközben meg jóízűen eljátszik órákig egy üres szörpös palackkal XD
358. csgybzs (válaszként erre: 354. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:19

És akkor? Mert a tiédből kimaradt? Akkor a gyerek se menjen?

Közeli erdőbe osztálykirándulás... ezek már mind mind a kényszermegoldások, hogy forintokból minden meg legyen oldva......

Nekem ez nem egy idilli családkép, ne haragudj....

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook