Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
537. e57e061615 (válaszként erre: 527. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 21:41
Meg még valami. Ha valaha is felütöttél volna egy közepes szótárat, akkor tudnád, hogy egy netes és egy közöpes szótárnak a tartalma eléggé más. A neten általában pontatlanok a szedetek, sokkal kevesebb információt tartalmaznak, és nem ritka a tévedés. Nem véletlen, hogy a nyelvtanárok nem szeretik, ha azt használják a diákok.
536. Mazsinka (válaszként erre: 535. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 13. 21:12

Igen, jelképesen írtam, amit írtam. Nem értem, miért van az, hogy egyesek egyik hozzászólásban még kérkednek valamivel (hogy milyen drága volt a szótár-lényegtelen momentum), a másik pillanatban meg az ellenlezőjét bizonygatják, ők juszt se hordták sehova a gyereket, egy fillért sem költöttek magánórákra.


Igazából nem is hoztam szóba a gyerekedet, még csak nem is a te hozzászólásodra reflektáltam, ráadásul a hozzászólásom sem volt egy cseppet sem indulatos vagy sértő senki számára se, se okoskodó, se kérkedő, csak leírtam a véleményemet, tapasztalatomat.


S ha a lányod a négy fal között tanult meg önerőből japánul, akkor ügyes volt. Nem értem, miért kell minden hozzászólást kiforgatni, én nem vagyok egy rosszindulatú ember, csak nyitott szemmel járok a világban. És lehet, hogy a te lányod nem olyan, de a szomszédé olyan, nagyon is!!!

535. mosolyka1111 (válaszként erre: 532. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 20:51

Mazsinka, akkor elárulok valamit: a lányom a négy fal között tanult meg japánul, egy szótárt kapott, és tankönyveket vettem neki, mert ő ezt kérte, másfél évvel ezelőtt. A netről töltötte le a leckéket, angol nyelvű oldalakról, az angolt használta közvetítő nyelvnek a japán tanuláshoz, és most már folyékonyan beszéli. Letette a vizsgákat belőle hivatalosan, japán anyanyelvű vizsgatanárnál,és mindehhez még nincs tizenhat. Nem hordtam többek között Keleti Nyelvek Iskolájába, (pedig azzal fel lehet vágni.)

Szóval nem kell a japán szótárt a fejemhez vágnod (jelképesen sem).

Ha ilyen egy üresfejű, mindent megkapó, akarnok gyerek, mint a lányom, akkor jó, én nem is vitatkozom tovább.

2012. ápr. 13. 20:37
Attól meg pláne falnak megyek, hogy egy gyerek az első pár évben nem kerül szinte semmibe.Hát az igények....
2012. ápr. 13. 20:35
Ez hülyeség, hogy nem kell vinni a gyereket ide-oda, mert ÚGYSE fog rá emlékezni...Én cipelem őket mindenhova, járunk állatkertbe,medveparkba, kirándulni aránylag messze.Igen voltak velünk óriáscsúzdás wellness-hétvégén tavaly, és EMLÉKEZNEK rá!!!Arról nem is beszélve, hogy nekünk is jó program ez és tartalmas, hisz minnél több a közös emlék, annál jobb.Szóval nemcsak a közeli erdőbe kell menni kullancsot gyűjteni...
532. Mazsinka (válaszként erre: 531. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 20:04
A különóra nem egyenlő az iskolával, hanem egy plusz, csak sajnos mostanában már ez az alap. Így egy átlagos gyerek már labdába sem rúghat. Vagy mégis? Erről a férjem jut eszembe, aki nem járt különórára, se zenére, se táncra, se múzeumba, se szakkörre, mégis mérnök lett, és kétszer, háromszor annyit keres, mintha nem lenne az, egyszerűen csak szorgalmas volt, okos, és otthon, a négy fal között megtanulta azt, amit meg kellett.
531. e57e061615 (válaszként erre: 528. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 19:54

Erről a férjem jut eszembe. Neki pont úgy él a fejében a nyelv óra emléke, hogy szenvedett, és inkább ment volna ki jó időben focizni. Most persze nem olyan rossz, hogy két-háromszor annyit keres, mintha nem beszélne idegen nyelvet.

Különben ha megkérdezzük bármelyik gyereket, hogy szeretne-e iskola helyett focizni, társasozni, vagy valamelyik kis pufók hörcsögöt, hogy szeretne-e sport helyett X-boxozni, sokan válaszolnának igennel.

530. e57e061615 (válaszként erre: 527. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 19:49
Nekem nem túl sok tényleg pénzes családból száramzó ismerősöm van, de mindegyik jól képzett, minimum egy nyelvet felső fokon beszél, a második-harmadikat csak középen, jól fizető állásuk van, és úgy, hogy nem apu, anyu barakta őket oda, hanem mint bármelyik halandó, beadták a jelentkezésüket. Egyik sem szórja a pénzt, egyik rem menőzik, nem viselkednek lekezelően senkivel.
2012. ápr. 13. 19:47
Teljesen ki lett sarkítva a fórum a gazdagokra és a szegényekre.Mi egyik sem vagyunk,csak egy olyan család,akik két gyerkőcöt nélkülözés nélkül tudunk nevelni.De ha még egy gyerkőcöt vállalnánk,azt hiszem már felelőtlenek lennénk.
528. Mazsinka (válaszként erre: 527. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 19:22
És még valami: anyukák itt elregélik, hogy a gyerekeik mimindenre járnak, sport, úszás, múzeum, színház, tánc, zene, szakkör, különóra, mert hogy futja és kell! Otthon meg a gyerekek többsége nem is akar szakkörre járni,utálja, unalmasnak, nyűgnek tartja a programok felét, és inkább menne focizni a szomszéd gyerekkel.
2012. ápr. 13. 19:12

Érdekes módon a környezetemben egy olyan gazdag vagy módos gyerek sincs, aki tudja kezelni a "gazdagságát". Mert ha találkozik a szegény gyerekkel, mindig előtörnek a különbségek: én ilyen különórára járok, te semmire, nekem ilyen telefonom van, neked semmilyen, én ezt kaptam karácsonyra, te semmi olyat, ami nekem nincs.


Egy idő után ezek a gyerekek igenis elszállnak. Nem tanulják meg, hogy vannak dolgok, amit nem lehet, csak követelőznek, és mindig többet és többet akarnak. A pénz még néha a józan felnőttet is megbolondítja, nemhogy egy kisgyereket, aki nem túl racionális lény, és sokszor olyat mond vagy csinál, amit nem lenne szép csóróbb társával szemben.


Minden ember más korlátokat szab magának. Van, akinek fontos egy japán szótár, más felmegy a netre, és megnézi az ismeretlen szavakat ennek töredékéből. A jóléthez könnyű hozzászokni, de a "mindig több kell" érzés ott motoszkál belül...és aki mindent megkap, aztán kevés dolgot tud értékelni az életben, és ez így igaz, ahogy írom.


Négyévesen voltam először a tengeren. Nem emlékszek szinte semmire. Tavaly elmentünk nászútra oda a párommal húsz év után. Gyönyörű volt. Megnéztem minden sziklát, kavicsot, lefényképeztem a fákat, a vizet, magamba szívtam mindent, és úgy örültem mindennek, hogy hatalmas élményt jelentett. És közben nem arra gondoltam, hogy de kár, hogy a szüleim nem hoztak el ide minden évben, hanem arra, hogy ha elhoztak volna, most semmire nem tudnék itt rácsodálkozni, nem okozna ekkora örömet, kíváncsiságot, újdonságot az ittlét.

2012. ápr. 13. 19:00

Még jó, hogy aki megtanult fillérezni meg szűkölködni, az mér rutinszerűen teszi azt, jó neki.


Mert milyen rossz annak, aki törekszik arra, hogy ne kelljen ezt tennie.


Sőt arra is, hogy ne gürizzen, hanem dolgozzon stb.


Na, én kiszálltam innen. Semmi keresnivalóm ott, ahol az a normális, hogy az alkalmi munkából élők rabszolgázzák a dolgozókat vagy lassan szégyellni kell, ha valaki korrekt megélhetést biztosít a családjának.


Hála istennek, sokunkat nem ezekre a dolgokra neveltek.


Sziasztok.

525. 2f7db3f503 (válaszként erre: 524. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 13. 18:55

lehet, nem olvastad végig a fórumot, de pontosan arra céloztam, hogy rengetegen Bloody Mary példáját sarkítják elég ronda módon, elég neki az öö baja, de a nagy segítöö hozzászólók csak rugdossák, erre a csivava. Ennyi.


Egyébként pont a hirtelen szegényedöö gazdagok nem tudnak kiutat a 8000Ft-os kozmetikus hiányából...mindegy, többet a fórumhoz nem szólok hozzá, eléggé bepipultam, tisztelet a kivételnek, de nagyon SAJNOS szántam idööt a orum végigolvasására...

2012. ápr. 13. 18:43

Bocsánat, hogy megint hozzászólok.

Ficir, nem csivaváról, meg luxus ruhatárról van szó, az anyagi biztonság nem ezt jelenti.

Miért kell mindig a szélsőségeket alapul venni?

Attól, hogy a lányomnak pl. meg tudok venni egy japán szótárat 30 ezerért (mert annyi volt), attól még nem lesz drogos, értéktelen, szar ember, aki nem tud mit kezdeni a jóléttel.

És az egészség, csak a mi példánk: endokrinológiára 1 év bejutni, tb alapon a szakrendelésre. Ha kivárjuk, a lányom már duplájára hízott volna, és cukorbeteg lenne. Eljutottunk egy magán egészségközpontba, ahol kivizsgálták, és a javulás útján halad.

Egy hasi utrahang a mi városunkban tb-re 2 hónap. Fájt az oldala, elvittem magánba UH-r. Ezek mind apró dolgok ám, semmi luxus benne, de akkor is, ide 10 ezer, oda 20 ezer, és bármikor bárkinek becseszhetnek ilyen dolgok.

Ettől függetlenül 4 éve nem voltunk nyaralni, mióta recesszió van, inkább félreteszünk még jobban.

Szerintem nem kell mindig sarkítani, hogy aki viszonylag biztonságban él, az csak szarházi hülyegyerek lehet, mert nem így van.

523. Gavrilo1 (válaszként erre: 521. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 18:35
Nem helyes táplálkozás, ez még szerintem sem pénz függő. DDD
522. a14deb9047 (válaszként erre: 521. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 18:33
Lásd Schmuck Andort :D
521. e57e061615 (válaszként erre: 516. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 13. 18:29
Azért ma már baromira nem úgy van, hogy a kövérség a gazdagság jele.
520. 34c48a3825 (válaszként erre: 518. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 13. 18:26

Igazad van. Nehogy ne legyenek valakinek filléres gondjai, mert különben drogos lesz.

Nehogy ízléses környezetben éljen az a szerencsétlen, mert akkor is drogos lesz.

Ja.

519. 34c48a3825 (válaszként erre: 516. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 13. 18:25

Mi nem "gürizünk, hogy ne haljon éhen a család", hanem dolgozunk.

Nem vagyunk rabszolgák és a környezetünk sem ilyen emberekkel van tele.


Ezt a hülyeséget meg be lehetne fejezni, hogy van a szegény , de jó ember, meg van az agyatlan pénzes, aki 100kilósra eteti a nem tudom, milyen ruhákban járatott gyerekét. Aki nem csóringer, annak száz kilós a gyereke?!


Nekem még soha az életben nem adták ingyen a gyerekek ételét a boltban. Neked sem. Pénzből él az ember. Ez tény. Te is abból élsz.

518. 2f7db3f503 (válaszként erre: 508. - Hannapanni)
2012. ápr. 13. 18:20

Igazad van...


"Aki félre akarja érteni és túlozni akar, az úgyis megteszi."


Mondjuk az is milyen jó, hogy a fórumindító tanácsot kért, érveket, erre jól leordítják a fejét és kikiáltják szívtelen, felelöötlen és ne soroljam, milyen embernek, mert az könnyebb, mintha szólnának, hogy "ez a gondolatom támadt, erre figyelj".

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.255.174


Egyébként pont a magániskolás, magánórák árát titkon baromságokra (és drogra) költöö sznob gyerekeknek van a legboldogtalanabb gyerekkoruk, ennyi eröövel a kvasok pénzbööl lehet venni csivavát luxusruhatárral, meg színben passzoló kosárkával és szobácskákkal(hogy jól érezze magát), meg kutyatanfolyammal, hogy még kecsesebben mozogjon...azt is lehet mutogatni nagy büszkén...


Kedves Bloody Mary, a legjobbakat kívánom Neked és ugyan itt a hozzászólók 90%-a átment támadásba, de sem az anyós, sem más veleménye nem olyan értékes, hogy Magadra vedd. Ööszintén drukkolok, hogy megtalálj pluszmegoldásokat, kiegészítéseket, amik segítenek a legjobbat kihozni a helyzetbööl, míg lábra nem álltok!


Szeretettel:


ficir

2012. ápr. 13. 18:18
Még valami: a dolgozó ember valóban rabszolga, reggeltől-estig gürizik, hogy ne haljon éhen a család. Vagy a gazdagság miatt, hogy még több legyen. Rabszolga hát, mi ezen a fura?
516. Sz.Izolda (válaszként erre: 515. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 18:17
A világ inkább ott tart, hogy csak annak van értéke, aki gazdag, az merhet vállalni gyereket, ezért egész Európában csökken jelentősen a gyerekek száma. Aki ez ellen szól, hogy igenis nem muszáj annak a gyereknek márkás cuccokban járnia, és 100 kilónak lennie 8 évesen, azt szólják le.
2012. ápr. 13. 18:00

Hihetetlen hová fajult ez a fórum... Már ott tartunk, hogy a dolgozó ember rabszolga, mondja ezt az alkalmi munkákból élő.

Aki biztonságban él, dolgozik, kereteit felismerve vállal és nevel becsülettel gyereket, az valami szégyellnivaló, mert csak a szegénységben van az érték meg az emberré nevelés.

Hová tart a világ?

514. kitrákotty (válaszként erre: 507. - Macilányy)
2012. ápr. 13. 17:53

szerintem ne mi mondjuk meg, hogy mit gondolunk, hanem inkább keress fel orvost!


terhességi tesztet csináltál már?

(érdemes lenne)

513. 34c48a3825 (válaszként erre: 507. - Macilányy)
2012. ápr. 13. 17:50

Azt, hogy ne itt kérdezgess, hanem keress fel egy nőgyógyászt vagy minimum vásárolj egy terhességi tesztet.


Ugyanis a fórumozás nem mutatja ki a terhességet :)

512. 0a84e34983 (válaszként erre: 497. - Hannapanni)
2012. ápr. 13. 17:50
Szóval szerinted az normális hogy ha valaki egyik napról a másik napra él,mégis szül egy csomó gyerkőcöt?Nekünk két gyerkőcünk van,nem is lesz több,mert akkor már felelőtlennek érezném magam.Nálunk is van szeretet,de csak attól nem lehet jól lakni.Férjem sokat dolgozik,de nem érzi magát rabszolgának,mert abból élünk amit keres,és egyébként is dolgozni kell.A mi gyerekeink is emberek lesznek,mert látják,hogy mi mennyit dolgozunk azért,hogy nekik mindenük meglegyen.
511. 34c48a3825 (válaszként erre: 497. - Hannapanni)
2012. ápr. 13. 17:49

Nem tudom, te hol élsz az alkalmi munkáidból évek óta, ahol szerinted a dolgozó ember a rabszolga.


Az én környezetemben az emberek dolgoznak s élnek. Állandóan és nem alkalmanként. Nem rabszolgaként.

510. 34c48a3825 (válaszként erre: 508. - Hannapanni)
2012. ápr. 13. 17:48

Ezt írtam? Nem.


A ridegtartás azt jelenti, hogy a szenvedés meg a filléreskedés az igaz ösvény, mert úgy lesz ember a gyerekből, különben elkorcsosulna.

509. 34c48a3825 (válaszként erre: 506. - Hannapanni)
2012. ápr. 13. 17:47

A cserebere meg a pénzcentizés kényszermegoldás. Lehet így is élni, de nem az a norma, hogy kényszermegoldások tömkelegével de szép is az élet.


Az optimális az, ha nem téma a pénz. Sem pro, sem kontra. Az ember kifizeti, amit kell és kész.

E felé törekszik mindenki, nem oda, hogy fillérezgessünk, mert hű, de jó az.


A dolgozó ember pedig nem rabszolga.

508. Hannapanni (válaszként erre: 504. - 34c48a3825)
2012. ápr. 13. 17:46

Aki nem akarja érteni, az úgysem fogja.

A kevés pénz hol egyenlő a ridegtartással??????

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook