Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


87. 83ff5144bd (válaszként erre: 85. - Andi6020)
2012. ápr. 12. 13:58

Anyósék annyit segítenek, hogy ha esetleg megszorulunk hó végén kapunk egy tizest,amit hó elején vissza is adunk :)

szerencsére ilyen csak néha van...

amúgy szomszéd utcában laknak,de pl. vasárnapi ebédre nem vagyunk hivatalosak... :D Karácsonykor, mikor mondtuk h nem itt leszünk hanem az én szüleimnél(innen messze) akkor anyós reakciója ez volt: Ja jó,akkor nem kell annyit főznöm.. húsvétra szintén semmi,pedig itthon voltunk..

lehet nekem vannak csak nagy elvárásaim, de nálunk annó otthon megszokott volt hogy a húsvét hétfő mamámnál telt.. itt még csak meghívást sem kaptunk... :D

86. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2012. ápr. 12. 13:46
Igen, apuka megcsinálta... Miért nem inkább moziba egyedül?
85. andi6020 (válaszként erre: 84. - Ennész)
2012. ápr. 12. 13:42

Egyrészt az, hogy "A férjednek meg még csak-csak" elég érdekes.

Másrészt meg, nem tudhatjuk, hogy anyósék mennyit segítenek nekik.

84. Ennész (válaszként erre: 14. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 12. 13:38
Maximálisan egyet kell értenem! Milyen anyós, após az ilyen??? Egyáltalán nagyszülőnek meri magát mondani???
83. adfa0d8bdb (válaszként erre: 73. - D940a253b8)
2012. ápr. 12. 09:13

Igen, ez a tipikus happy end, mikor az apuka egycsapásra megváltozik... Ez ilyenkor a nemvárt babás anyukák dédelgetett álma, szépen is hangzik!

De sztem nem lehet (nem elég) a csodában bízni ha egy ember életéről van szó!

Mert mi van ha rámegy a kapcsolatotok?Kibírja ezt a nyomást a férjed hogy kész tények elé állítod?Hogy több pénzt kell hazahoznia?Hogy négyen alszotok majd egy helyiségben?Hogy az egyiknek ovit, másiknak bölcsit fizetni?Közben lakbér,rezsi,csekkek,kaja?

82. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 12. 08:46
Fújjj...
81. adfa0d8bdb (válaszként erre: 79. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 12. 08:34

Én is egyetértek! A mai világban sajnos nagyon meg kell gondolni! Még saját házba is hatalmas felleősség gyereket vállalni, nemhogy albérletbe!

Szerintem a születendő gyerek érdekei a legfontosabb, nem az hogy te mit akarsz...

Annak a gyereknek jó lesz? Boldog gyerekkora lesz? Mindene meglesz ahhoz hogy egy egészséges felnőtt váljon belőle?

80. andi6020 (válaszként erre: 79. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 12. 08:24
Az említett mondástól én is falra mászok...:P
79. d9ae06cd11 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. ápr. 12. 08:19
Persze, ahol 3-nak jut... Ez egy elavult duma, régen lehet hogy így volt, de mára nagyon nem érvényes. Hova szüljön? Az egy szobás albérletbe?
2012. ápr. 12. 07:26
a fórumindítónak: te tudod/ ti tudjátok hogy megengedhettek-e magatoknak egy újabb babát, a leírtak alapján én nem tenném. nekem is van meglepetés babám, édes-aranyos kis csaj, de ha időben észreveszem, lehet hogy nem lenne...
2012. ápr. 12. 07:18

Kedves fórumindító, szerintem nem vagy túl korrekt, már bocsánat.

A férjed nyakába akasztasz egy komoly lelki problémát, magadból meg mártírt csinálsz.

Nyilván nem azért hagytad abba a gyógyszert, amit indoknak felhoztál.

Te már akkor gyereket akartál.

Ennek pedig közös döntésnek kellene lennie.

A közös döntést meg nem akkor kellene meghozni, amikor az a kérdés, hogy abortusz, vagy sem.


Ilyenkor komolyan sajnálom a férfiakat.

76. andi6020 (válaszként erre: 62. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 07:14
Medve anyám...
75. andi6020 (válaszként erre: 53. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 07:13

Jesszus.

Te érted is amit olvasol, vagy csak kimazsolászod belőle ami neked tetszik?

74. andi6020 (válaszként erre: 42. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 07:10

A d) pontot is olvastad?

"az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén

Írásban kell kérelmezni a súlyos válsághelyzet kinyilvánításával – ez mindössze egy aláírás. Emellett kötelező tanácsadáson kell megjelenni a Családvédelmi Szolgálatnál két alkalommal, amelyből az első a magzat megtartását célozza. A két tanácsadás között legalább 3 nap várakozási időnek kell eltelnie.


A törvényi definíció szerint súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz."

2012. ápr. 12. 06:24

Szia, én leírom az én esetemet , de egyettértek az előttem szóló egyik lánnyal , hogy te szeretnéd , azért fogant ez a baba !!!

3 éve teljesen véletlenül lettem terhes .Én nem szedtem fogamázsgátlót a kislányommal az mellett maradtam terhes , akkor az orvosok azt mondták valőszínüleg a spirál mellett is terhes maradnék , így az óvszert javasolták .Szóval én vagyok az a nő aki ha elolvassa a férje személyi számát már terhes lesz .13 évig így volt , aztán véletlenül terhes lettem , bementem vizsgálatra , pánik itthon , teszt negatív , orvos megállapítja kb 7-8 hetes és aznap a vizsgálat után kb 3 órával vérzés ,görcs !Irány a kórház , már nem tudtak mit csinálni befejezték műszerrel , én sírva vonyítottam senki nem tudott megvigasztalni .Akkor másnap amikor hazajöttünk leültünk a férjemmel és megbeszéltük ha lesz rá lehetőség szülök egy harmadik babát!35 éves voltam férjemnek nem volt munkahelye ,egy darabig félretettük a projektet.Aztán egy évre rá férjem talált melóhelyet és elkeztük a babagyártást.11 hónapig nem jött össze.Pánik , csodaszerek , hőmérőzés , tervezgetés , 2 hetente nőgyógyi , idegileg padlón. Én aki rögtön terheslettem mind a kettő másikkal nem foganok meg !!!!Aztán átsírt éjszakák , irigykedés a terhesekre ......Férjem 9 hónap után megunta ezt és közölte ő már még sem akar babát , ilyen áron nem !!!Hisztiztem , szó szerint , azt értem el , hogy továbbra sem védekeztünk , de férjem már nem szerette volna.Egy szilveszteri éjszaka után , januárba azt vettem észre , hogy éjjel sokat járok pisilni , de ennyi , se mell fájdalom , se rosszullét , se semmi más .Aztán 3 hét késés után már megmertem venni a tesztet és mondtam a férjemnek.Hajnalba csináltam meg és amikor + lett rohantam telefonálni neki:Hát nem örült.Aztán jött a pokol, döntsem el én mi legyen , de őt nem fogja érdekelni , felneveli ,mert az ővé , de ő kihagy minden mást .Gondolhatod , a lelki zsarolással teljesen összetörtem már tényleg azon gondolkodtam elvetetem .Felhívtam a védőnőt nem szóltam a telefonba csak zokogtam .Akkor eljött hozzám és elbeszélgettünk .Tudtam ha elvetetem soha , de soha nem fogom megbocsájtani a férjemnek ,akár külön is mentem volna tőle.Ha megtartom és nem fogja szeretni!?2 hétig tartott ez az állapot , aztán vettem egy nagy levegőt és közöltem megtartom lesz ami lesz !

Ő tudomásul vette , de nem kaptam semmi kényeztetést , se támogatást se semmit .A nagy fiam 17 éves volt , a lányom 14 éves volt én és a párom 37.Anyukám sem repdesett az örömtől , gondolhatod mit hallgattam , pedig neki csak a genetikai vizsgálat után mondtam el , amikor kiderült minden rendbe a babával. Egyedül apukám támogatott mindenben és a kollégáim .A terhességem 27 hetéig egyedül intéztem mindent a terhességgel plusz az addigi munkám , plusz a kislányom középiskolai felvételije .....Aztán a munkahelyemen bevéreztem ömlött a vér belőlem , mentővel irány a kórház , férjem utánam.Kiderült a méhlepény a méhszájon helyezkedik el teljesen befedi , mind ez a 27héten .Amikor rám kötötték az infúziót könyörögtem a jó istennek ne vegye el tölem a babámat , mégegyszer nem élném túl . Akkor elmondták akár én is meghallhatok vele együtt .Szigorú ágynyugalomra fogtak , napi fél órát kelhettem fel , enni , inni , fürdeni , mosdóra .11 hétig feküdtem a kórházba ez alatt 3x véreztem be , de szerencsére mindig csak kicsit és meg tudták állítani a vérzést .Aztán 11 hét és 5 nap után jöttek a görcsök , irány a műttő és éppen egészségesen megszületett a kisfiam !!

A férjem megörül érte !!!Becézgeti , kényezteti , szeretgeti .Ami az elején volt teljesen eltünt.Már a kórházi bent fekvésem alatt is jött velem mindenhova , volt ,hogy ő tolt el az uh-ig tolókocsival !A műttő előtt várt és előbb látta a babát mint én !!!Megnyugodott és teljes szívével szereti.

A dolog pikantériája , hogy a kisfiam nagyon anyafüggő , szereti az apukáját , de vannak dolgok amit csak én csinálhatok meg neki, vele .A férjemnek nagyon sokat kellett dolgozni neki , hogy elfogadja őt .Én erre azt mondom , a magzat megérezte , hogy az elején én akartam és apa nem és sokat kell vezekelni a férjemnek még , hogy teljesen elfogadja!

Én azt tanácsolom neked , hallgas a szívedre.Az eszedet tudod arra fordítani , hogy kitalálj valamit a helyzet javítására , de ha szív megszakad nem lehet mit tenni !

Az adatlapomon láthatsz egy fényképet a kisfiamról , nekem minden szenvedést megért!

Bocsi , hogy hosszúra sikeredett , csak őszintén leszerettem volna írni mindent!

72. Totyka
2012. ápr. 12. 01:38
71. 91d4989ab9 (válaszként erre: 70. - Liimo)
2012. ápr. 12. 01:25
mit is várunk azokután hogy van olyan forum, hogy igaz hogy Károly herceg felesége az ABBában énekelt?:D
70. Liimo (válaszként erre: 69. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 01:22
meg az is durva, h vannak akik meg terjesztik is ezt a teveszmet.
69. 91d4989ab9 (válaszként erre: 67. - Liimo)
2012. ápr. 12. 01:17

hányan érthetik ezt félre és szülik meg a gyereket mert a bulvárban kijött pár cikk hogy az alkotmány védi a magzati életet?



durva hogy van aki azért szüli meg a csemetét mert nem tudta hogy van választási lehetősége:(

2012. ápr. 12. 01:16

legális azt jelenti hogy törvényes, tehát engedélyezett


és utána felsorolja hogy milyen esetekben

67. Liimo (válaszként erre: 62. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 01:14
ajjaj, komoly szövegertesi problemaid vannak. Most sem tiltott az abortusz.
2012. ápr. 12. 01:14
nem mehetsz be a nagyajton de nyitottak négy kiskaput amiből az egyik tárva nyitva van:D ilyen a szitu:D
2012. ápr. 12. 01:13
Na, léptem, a legjobbakat a topic indítójának!!
64. 91d4989ab9 (válaszként erre: 59. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 01:12
de nincs megtiltva:D
63. Liimo (válaszként erre: 53. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 01:11
kevered a szezont a fazonnal.
62. 36a26f5226 (válaszként erre: 61. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 01:11
Tudom, hogy megy, nekem már volt jó pár éve, amikor még nem volt tiltott...
61. 91d4989ab9 (válaszként erre: 53. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 01:10

az a törvény amit leirtál jól tudod, de a d pont szerint irsz egy papirt hogy súlyos válsághelyzetben vagy mert....


aztán behivnak kétszer a családvédelemhez ott elmondod mi van , elsőre probálnak segiteni hogy igy meg ugy meg lehetne tartani stb


3 nap mulva meg megkérdezik meg gondoltad e magad, ha nem akkor megadják az engedélyt


nem egy kellemes eljárás de a nő két dologért tenne meg bármit, ha akar gyereket meg ha nem

60. Liimo (válaszként erre: 45. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 01:10
no igen, en hatterbe szoritom a sajat önzösegem(vagyis 2.baba) es vedekezek.
2012. ápr. 12. 01:10

Mondjuk én nem támogatom az abortusz törvényt, mert igenis az anyának kell eldöntenie, hogy mit akar tenni a testével, és nem idegen férfiaknak, akik még milliomosok is...


Senkinek semmi köze nem lehetne hozzá, nem beszélve arról, hogy állambácsik döntenek erről is... Könnyen alkotnak így törvényt, nem nekik kell megszülni...Én igenis támogatom az abortuszt, nem szabadna megtiltani...

58. 83ff5144bd (válaszként erre: 47. - 36a26f5226)
2012. ápr. 12. 01:07

Süni, ez arról szól h indokolt e vagy sem...

az indokolt abortuszt ingyen végzik,aminek orvosi vagy egyéb háttere van..

amit az anya önmaga kér, alaptalanul, csak mert nem kell neki a gyerek,azt pedig 26ezerért végzik el.. előtte 2-3 elbeszélgetés, és lelkifröccs, aztán az anya döntésén múlik folytatás..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook