Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
267. Clau26 (válaszként erre: 258. - Kitrákotty)
2012. ápr. 12. 22:44
de jó olvasni hogy valaki ugyanígy gondolkodik e téren..egyetértek veled..egyébként most beszélgettem 1 nővel..aki teljesen kiakasztott..6! gyereket szült 2 férfinek ebből 2-t előző exférje nevel pedig csak 14éves a legidősebb..a legkisebb kb 2hetes és sír,hogy ott hagyta a párja..4gyerekkel..na szaporodjuk hajrá..szerencsétlen gyerekek..Tényleg ha minden nő csak annyi gyereket szülne amennyit egyedül eltud tartani,kevesebb lenne az éhező száj és a szegénység..
266. 91d4989ab9 (válaszként erre: 265. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 22:40
ha válszthatnék hogy repülni akarok vagy tesót én tesót:D
265. 91d4989ab9 (válaszként erre: 264. - Clau26)
2012. ápr. 12. 22:39
a teso is egy élmény ám, akire még akkor is számíthat ha már ti szülők ....
264. Clau26
2012. ápr. 12. 22:37
Kedves Fórumindító!Végig olvastam a hozzászólásokat.Nekem is van egy 2éves kislányom és lassan 8éve vagyok együtt a párommal,nem mondom,hogy minden tökély a kapcsolatunkban,voltak gondjaink is anno,de alapjáraton jól megvagyunk.Anyagilag nem állunk rosszul,páromnak és nekem is van saját ingatlanunk,DE közösen megbeszéltük hogy nem vállalunk még1 gyereket.Ennek 2oka van:Én a kislányomnak mindent szeretnék megadni,nem csak most hanem minimum18éves koráig.Jelenleg lakást szeretne venni neki a párom(csak 1 példát említsek)Imád repülni,így idén is tervezünk egy nem drága de külföldi utat.Minden hónapba elvisszük valahova:állatkert,játszóház,nyáron:aqaréna,strand stb..és persze normális ételek,ruhák,cipők..ja és később remélem egyetem vagy hasonló..nos lehet szülni 2 vagy több gyereket is DE amit én leírtam az nem luxus csak élményekkel teli gyerekkor..és milyen jó lesz neki h 18évesen nem a 0-án kezdi..Szóval mi ezek miatt nem vállalunk még 1 gyereket..A másik oka amivel sokan nem értenek egyet:Átgondoltam,mennyi gyereket tudnék egyedül felnevelni és sajnos 2-t nem..ha pedig úgy döntenék szülök 2.at,az azt jelentené,hogy 1 kiszolgáltatott helyzetbe lennék,és 1 férfitől függnék,mert ha megromolna a kapcsolatunk,az anyagiak miatt együtt kellene maradnunk,különben szegény gyerek éhen halna..nos én meg ebben a világban nem hiszek az életünk végig tartó kapcsolatban,házasságban.ezért csak annyit vállalok amennyit egyedül elbirok..
263. martin3 (válaszként erre: 262. - 83ff5144bd)
2012. ápr. 12. 20:40

szia! nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak az első párat.

mielőtt beleugrottál volna ebbe a bébi-sztoriba, jó lett volna, ha a párodat "megpuhítod", hogy te már nagyon szeretnél kistesót, jó lett volna, ha ez a kettőtök döntése lett volna...Tudod így joggal érezheti, hogy a falhoz szegezed, zsarolod, és nem feltétlen ért egyet a döntéseddel.

Egyébként meg meggyőzhetted volna sok mindennel, legfőképp azzal, hogy a pénz nem minden. Úgy utálom, hogy a legtöbb babás kérdés, hogy mikor vállaljunk gyereket arról szól, hogy anyagilag nem tehetem meg...MIT????? nekem van olyan ismerősőm, ahol 2 közalkalmazott van, és 4 pici baba egy szoba konyha albiban(mint ti..). És csodásan megélnek, van mit enni, tiszták a gyerekek, normális ruhákban járnak. És igen, lehet nem a legújabb divat szerint, de turiból is simán fel lehet őket öltöztetni, amíg picik alig esznek(kb ami maradékot manapság kidob az ember, az épp elég 2 gyereknek is, mármint úgy értem mennyiségileg). Nekünk is 4 van, igaz ennél lényegesen jobb körülmények között élünk, és mi "megtehetjük", hogy 4 legyen, de én sem szégyellem, hogy turiból öltöznek, szebbnél szebb ruhákba, minek vegyem meg újként, amikor úgyis elszakad, piszkos lesz(festék, homok, fű). Az ételen is rengeteget lehet spórolni, nem kell pékségbe járni, lehet otthon sütni főzni(én minden nap magam sütöm nekik a tízórait és az uzsit...és persze naponta a meleg ételt is).

Az én szüleim is baromi szegények voltak, soha semmit nem kaptam, értsd szó szerint semmit, karácsonykor is max könyvet. Mégis felnőttem, van 2 diplomám stb(és magamnak tanulok, tanultam munka és gyerek mellett is). És kérdem a mi szüleink és nagyszüleink szerintetek hogyan nőttek fel? háború alatt és közben, akkor milyen jólét volt szerintetek? ha így gondolkodott volna az emberiség, ahogy egyesek ma, akkor már rég kihaltunk volna....

Bocs, most általánosságban is írtam, szóval szerintem az anyagi rész nem indok egy gyerek nevelésében...(mindennel lehet spórolni, a fűtéssel, a villannyal, vízzel, ruhán, játékon, kaján főleg, csak okosan kellene csinálni)

262. 83ff5144bd (válaszként erre: 260. - Kitrákotty)
2012. ápr. 12. 20:27

tényleg ráértél..... :D akkor azt is lesd már meg, hogy pl. csp-s fórumban infózni szoktam a többieknek, mert páromnak előbb megjön a rafinál mint sok más banknál.. :D de ha ez is baj,akkor bocs..

a többihez pedig: volt pár gödör a kapcsolatunkban,de kimásztunk belőle, és inkább csak összekovácsolt minket, mert le tudtuk győzni a gondolkat.. persze azt gondolsz amit akarsz..

261. emi1206
2012. ápr. 12. 20:18

Egy gyereket kb. 18-20 éves koráig eltartják a szülei, addig még ki tudja milyen változások lesznek (és sajnos úgy néz ki, nem csak ebben az országban), nagyon nagy felelősség. Amíg kisgyerek, addig még valamivel könnyebb anyagilag, de mi lesz később.? Jó persze éhen halni nem fognak a gyerekeid, de biztos van elképzelésed, hogy mi az amit megszeretnél adni a gyerekeidnek.

Nem irigyellek, tanácsot meg nem tudok, de nem is akarnék adni. :(

2012. ápr. 12. 19:52

Kedves topikindító,

kicsit ráértem, nézelődtem.....


ilyen topikokban fordultál elő többek között, vagy indítottad, hogy mikor jön a gyes (vagy csp?), ill. hogy flörtöl a férjed.....


hááááát, nem rózsás a helyzetetek az biztos, ilyen szituációban gondolni sem mernék babára, nem még nagybátran védekezés nélkül szeretkezni.... :-S


egy dolog, hogy MOST mit mond a férjed, de gondold végig, beleugrotok egy lakáskölcsönbe, meg egy új babát vállaltok, aztán majd egy flört következtében elhagy, elváltok,..... hogyan tovább??

259. kitrákotty (válaszként erre: 257. - Dominós)
2012. ápr. 12. 19:34

az anyagi helyzetüket és a körülményeket is elolvastad?

egyszobában nem lehet kényelmes két gyerekkel!

2012. ápr. 12. 19:33

átfutottam az utóbbi pár tucat hszt....


ha így is éppenhogy kijöttök a havi pénzből, miből fogjátok törleszteni a hitelt????


azon elgondolkodtál amit írtam? ti. hogy annyi gyereket vállalj, amennyiről EGYEDÜLállón is tudnál gondoskodni??

mert ha most neadjisten bármi okból egyedül maradnál, még a MEGLÉVŐvel is nehezen élnétek meg.... gyesből...


A MEGLÉVŐ GYEREK érdekeit, jövőjét tartsd szem előtt elsősorban!

2012. ápr. 12. 19:33
Szerintem ott a válasz a legelején, Te írtad: "ha elvetetem, akkor meg a lelkem törik össze 1 életre..." nincs az az após, anyós, férj, stb... aki rá tudna venni engem ilyenre!
256. Gavrilo1 (válaszként erre: 254. - 34c48a3825)
2012. ápr. 12. 19:27

Hát kicsit szétoffoltuk a topikot!! Elénézést!!

Most megyek kicsilányt fürdetni.....

255. Gavrilo1 (válaszként erre: 252. - 34c48a3825)
2012. ápr. 12. 19:25
Ebben egyetértek, de az ismerettségi háló nem biztos függ attól, hogy hol végeztél. Ebben az esetben az én nem magyar férjem sehol se lenne itt Mo.-n. de nem, ő olyan ismerősi kört alaktott ki más alapokon nyugvót, hogy csak na. Ő erre az élő példa.
2012. ápr. 12. 19:25

Jó beszélgetést a továbbiakban mindenkinek!


Bloody Mary, remélem, megfontolt döntést hoztok majd, minden szempontból!

2012. ápr. 12. 19:21
De fölösleges ezekről beszélni, a fórumindítónak filléres gondjaik is vannak alkalmanként, így az tartozik a tárgyhoz.
252. 34c48a3825 (válaszként erre: 251. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 19:19

Nem mondtam, hogy nem így van.

Azt mondtam, hogy szociológiai TÉNY, hogy 3 dolog befolyásolja a boldogulást: kulturális tőke (tudás), materiális tőke (pénz), társadalmi tőke (kapcsolati háló).


Így aztán a boldogulási aránya is sokkal jobb azoknak, akik ezzel rendelkeznek. Ez is szociológiai tény.


Ez így van és ezt tudomásul kell mindenkinek vennie, így működik a világ. És kötelességünk nem elzárni ezektől a gyerekeket lehetőség szerint.

251. Gavrilo1 (válaszként erre: 247. - 34c48a3825)
2012. ápr. 12. 19:17

Attól hogy valaki menő magánsuliba jár nem lesz inteligens, egyáltalán nem biztos hogy sikeres lesz.

A sima fapados kerületikbe jár nálunk a kerületi értelmiség, politikai vezető réteg, vállalkozók gyerekei. Itt is lehet nagyon jó ismerettségekre szert tenni, ha akar az ember.

250. 34c48a3825 (válaszként erre: 249. - A14deb9047)
2012. ápr. 12. 19:14
Kire célozgatsz?
2012. ápr. 12. 19:13

Ennyi lenézést :(

Sajnos a legtöbben nem Eszterházyak vagyunk és nem Oxfordban végeztünk.

248. 34c48a3825 (válaszként erre: 246. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 19:12
Igen, bármi megtörténhet. De erre alapozva tervek nélkül élni felelőtlenség. Gyerekkel duplán az.
247. 34c48a3825 (válaszként erre: 245. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 19:10

Az ismerősöket pedig hol szerzi az ember? Bizony, az iskolában (nemzetközi felmérések szerint is).


Nagyon nem mindegy tehát, hogy melyik iskolában ki mellett ül a gyerek. És a befolyásos szülők gyerekei lesznek a befolyásosak később, akik nem a kerületi fapadosba járatják a gyerekeiket.

246. Gavrilo1 (válaszként erre: 244. - A14deb9047)
2012. ápr. 12. 19:09
Pontosannnnn! Végre valaki érti mire gopndoltam!!!!!
245. Gavrilo1 (válaszként erre: 241. - 34c48a3825)
2012. ápr. 12. 19:08
Nekem is ezt jelenti, de én azt tapasztalom hogy sokkal fontosabb, hogy hol vannak ismerőseid. Családtagom eszelős iskolákkal, tapasztalattal, nyelvtudásokkal képtelen elhelyezkedni. Túlképzett, pedig már sok mindent letagad, még ismerős menő fejvadász sem tud állást szerezni neki. Ha kezdő lenne, tapasztalat nélkül, léányegtelen hogy milyen egyetemről, főiskoláról pikk-pakk tudna neki állást szerezni és nem is rossz fizetéssel. Ez van.
2012. ápr. 12. 19:06
Amikor a fiam megszületett, volt minden: lakás, férj, munkahelyek, stb. 11 nap után és 2 éven belül a gyermekemen kívül semmim. Bármikor bármi megtörténhet. Soha semmire nincs garancia, viszont így nem lehet élni, félni, rágódni, hogy mi lesz később ennyi meg annyi idő múlva. Az élet a legnagyobb történetíró és rendező.
2012. ápr. 12. 19:06

Nézd, lehet ezt csűrni-csavarni, de egy fillér tartalék nélkül, alig kijőve a pénzből gyereket vállalni felelőtlenség.

Valaki írta: lehet itt kalkulálni és kell is.


Ugyanis a gyerek PÉNZBE KERÜL. Egyre többe. Azt pedig elő kell teremteni valahonnan.

242. 34c48a3825 (válaszként erre: 240. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 12. 19:04
:)
241. 34c48a3825 (válaszként erre: 239. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 19:03

Nem, a jó állás mindkettőt jelenti.


De persze, ha majd lesz valahogy meg minden mindegy, akkor nem számít.


Nekem számít. A szüleimnek is számított. És mindhárom gyerekemnek is fog.

2012. ápr. 12. 19:03
Bocs, hogy közbeszólok, de olyan jó, hogy így elbeszélgetnek itt az emberkék hajbakapás nélkül, ez tetszik:)
239. Gavrilo1 (válaszként erre: 238. - 34c48a3825)
2012. ápr. 12. 19:01
A jó állás nagyon relatív. Van akinek a pénz összegét jelenti, van akinek a munka milyenségét.
238. 34c48a3825 (válaszként erre: 234. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 18:56
Mindkettő nagyon fontos. Többek között azért is, mert a jó gyakornoki programokra, majd a jó kezdő munkahelyekre a jó iskolákból lehet bekerülni, ui. azokkal partnerségben alapítják meg azokat például.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook