Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
327. martin3 (válaszként erre: 321. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:47
én meg téged sajnállak....bűn az, ha egy nő gyereket szeretne??? a hülye anyagiak miatt már itt tartunk, szép...
326. 0a84e34983 (válaszként erre: 9. - 83ff5144bd)
2012. ápr. 13. 08:47
Mégis anyósnak meg apósnak mi köze ahhoz,hogy nektek hány gyereketek van,lesz?
2012. ápr. 13. 08:46
Ez nem egy "nem várt terhesség", ez egy "várt terhesség"...:(
324. Mazsinka (válaszként erre: 319. - A0c1361e44)
2012. ápr. 13. 08:46
Akkor biztos én jövök "furcsa" közegből, mert felénk a nagyszülők, szülők az utolsó fillérjüket is odaadnák, hogy a gyereküknek jobb élete legyen. Támogatják unokát is, vigyáznak is rá, ha kell, sőt a gyerekek látogatják is őket öreg korukban (a többség). Persze a hoxán ennek ellenkezőjét olvasom minden egyes fórumban.
323. martin3
2012. ápr. 13. 08:46

jesszus! az utánam szóloknak írom(utolsó 1-2 oldal), ti miről beszéltek??? igen, lehet gyereket nevelni úgy, hogy kinyaljuk a "seggét", minden szart, amire egyébként, ha jól belegondolunk nincs is szüksége megveszünk neki, és lehet úgy is, hogy megnézzük mire adunk ki pénzt. Egyszerű beosztás kérdése. Nem feltétlen az a gyerek a boldogabb, aki mindent megkap és tömik pénzzel. Az is általánosítás, hogy azokból kerül ki a narkós, drogos szeretethiányos gyerek, mert ez sem feltétlen igaz, de nagy számban igen. Hiszen aki általában a jobb módú réteghez tartozik, ott apuka ezerrel dolgozik és alig látják, kérdés mi éri meg. Hazatolni a talicska pénzt, és utána azon keseregni, hogy kamasz korukra nincs apjuk, azt sem tudják ki ő(szinte), nem is ismeri a gyerekeit. Ilyenkor szólal meg az ellentábor, akik szegények, hogy azért elfogadná a talicska pénzt, csak azért, hogy apa nincs otthon. Hát nem így van, rengeteg család ezen bukik el. Mert nem tudjuk, hol az arany középút. Bocs kicsit sarkítottam és ez csak egy szála a témának.

Én nem nosztalgiázom, de tényleg nézzünk már magunkba, hogy a háború után miből éltek az emberek....Nem azt mondom, hogy most az lenne jó, mert persze fejlődik a világ, az igények, de kissé elfutott a szekér....Nézzünk jobban körül: anya, apa sír, hogy nincs munka, nem tudja fizetni a számlát, de a gyereken ott virít a nike cipő...minek?! Tökéletesen jó lenne egy ugyanolyan, nem márkás cipő, harmad annyiért. (ez csak egyetlen példa volt, sorolhatnám, pl panelban lakik és ott áll a 2-3-4millás kocsi a panel előtt...????) Szóval sokan nem is tudják mire célszerű pénzt kiadni, meg elmennek nyaralni hitelből stb...

És tesó meg kell!! Mi az hogy tízezrek egy gyerek? nekem 4 van, fillérekből meg lehet oldani az első 10évet tuti...(mondjuk különóra nem feltétlenül kell, mi is felnőttünk anélkül, én csak azért járatom a gyerekeim, mert megtehetem, de ha nem tehetném meg, tudok énekelni-zeneiskola, tudok németül, angolul-nyelvóra, tudok úszni, kosarazni-sport, --> szóval ingyen meg lenne oldva a "különóra") Minden megoldható csak akarni kell....Ja és külön szoba, lehet, hogy kell, de sokan felnőttek 1 szobában, (lásd panel), és semmi bajuk nem lett, akár külön neműek is...az meg ráér 12-13év múlva is, addig még sok minden történhet. Minek ezen görcsölni előre?

322. d838452ed6 (válaszként erre: 320. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:45
Hidd el, pontosan tudta mit csinál...:( ez nem felelőtlenség, ez szándékosság.
321. csgybzs (válaszként erre: 320. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:45

Ez így van. Nagyon felelőtlenek az emberek, és igazából nagyon nem értem, hogy miért. Ma már számtalan lehetőség van arra, hogy az ember elkerülje a nem várt terhességet.

De hát azért itt inkább az van, hogy a hölgy nem is nagyon tiltakozott, tehát arra számított, ha becsúszik majd mindenki ujjongani fog.... csak nem ez lett.... Sajnálom az ilyen családban élő férjeket és gyerekeket is...

320. Mazsinka (válaszként erre: 316. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:43

Persze ez nem egy "elvárható" kategória. Viszont ha a nagyszülők úgy éreznék, hogy fontos ez a gyerek, akkor segítenék őket, persze ha van miből, ha nincs, az megint más kérdés.


Őszintén erről az egészről az a véleményem, hogy: védekezés, védekezés, védekezés!!! Aki úgy érzi, hogy nem tudna felnevelni egy gyereket, inkább ne szexeljen, vagy maximálisan tegyen érte, hogy ne essen teherbe. Persze vannak kivételek, de ha elhagyod a fogamzásgátlót, nagy a valószínűsége, hogy teherbe is esel. Barátnőm is így esett teherbe, gondolta, a f.gátló hatása még utána is tart. Azóta másfél éves a gyerek, csak ott a nagyszülők is istápolják, támogatják őket, ahogy tudják, imádják a kisunokát.


Ettől függetlenül mondom, hogy egyre több nő esik felelőtlen szex következményeként teherbe, aztán kétségbeesetten kiállt segítségért. Gondolkodni, aztán cselekedni!

319. a0c1361e44 (válaszként erre: 311. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:40
Manapság sajnos nem úgy állnak az emberek, hogy még egy családot el tudjanak tartani magukon kívül.
318. d838452ed6 (válaszként erre: 315. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:38
igen, igen. Látod, most én is teljeen máshogy látom.
2012. ápr. 13. 08:37
hát azért nem tudom, hány éves, de fiatal, majd lesz később gyereke, vagy nem.. már van egy. Én százszor jobb anyagi körülmények között élek (a kapcsolat is enyhén szólva biztosabb talajokon áll...), de ennek ellenére azt mondom, hogy ha megszületik ez a babánk, nem tuti, hogy lesz másik, meglátjuk, hogy anyagilag milyen.
316. csgybzs (válaszként erre: 311. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:36
Szerintem egy szülő egész életében segíti a gyerekét valamilyen módon 20-25 évig pénzeli is, taníttatja. Ha egy gyerek már felnőtt és a saját életéért tartozik felelősséggel, akkor olyan döntéseket hozzon, ami csak az ő életüket befolyásolja. Nem lehet két ember életét még pluszban leterhelni, csak mert ők úgy gondolják. Ez nem így működik.....
315. csgybzs (válaszként erre: 312. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 08:35
(csak halkan jegyzem meg, pont ezekre a dolgokra szoktam hivatkozni, mikor azt mondom nem kéne mindenkinek gyerek, de általában csak oltást kapok érte.... meg, hogy elmebajos vagyok... )
314. d838452ed6 (válaszként erre: 311. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:34
hát de azért nem úgy, hogy már az első is meghaladja a megélhetési kereteiket.
313. a0c1361e44 (válaszként erre: 297. - Pahet a vadász)
2012. ápr. 13. 08:34

Anyósék és a hozzátartozók ismerik a hátterüket és nem konkrétan ezt a picit nem akarják, hanem előrelátóan azt mondták, hogy szerintük nem kellene mostanában babát vállalni.

Szerintem ez teljesen normális! Főleg abban az esetben, ha a szülők ilyen felelőtlenek, ahogy a fórumindító is leírta...


Nekünk itt butaság lenne bármit is írnunk a baba megtartásával kapcsolatban. Nem hiszem, hogy korrektül átlátnánk a helyzetüket. Nem tudjuk felmérni, hogy anyagilag megtehetik e és azt sem, hogy ki mit él át bármely döntés kapcsán.

2012. ápr. 13. 08:33
hát a flörtölést meg már nem is értem.. épp egy másik fórumon írt egy lány, h megcsalta a paiját, de várja, h teherbe essen. Hát én csak nézek, h emberek hogy vállalnak gyereket. De így már legalább értem, hogy azért az nem úgy van, h egy kapcsolat derült égből villámcsapásként romlikel! Ha így indítanak, nem csoda.
2012. ápr. 13. 08:33

"mind párom, mind anyósék(ők még nem tudják, csak előre közölték annó) nem szeretnék ezt a picit az anyagiak miatt."


Ilyet még nem hallottam, inkább azt kellett volna mondaniuk: nem baj, majd mi segítünk. Rengeteg helyen így megy.

310. d838452ed6 (válaszként erre: 309. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 08:30
ezért gáz.
309. d838452ed6 (válaszként erre: 308. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:30
igen, pont ezt akartam írni, h az a baj, h nem úgy kérnek pénzt, hogy hát a gyereknek 20ezer a csizma, szálljatok már be egy tízessel- hanem alapvető megélhetésre számít rengeteget nekik az a tízes.
308. csgybzs (válaszként erre: 306. - Jozsi.38)
2012. ápr. 13. 08:27

Itt nem is ez a lényeg...hanem, hogy van, amikor tízezer is rengeteg számít nekik. És egy kisgyerek nem havi plusz tíz kiadás... És még ott van a rengeteg ha.... ha apuka lelép (már flörtölgetett mással mióta együtt vannak...) , ha elveszíti a munkáját, ha a gyerek betegen születik, ha később lesz valami allergiája, stb....

És még mielőtt valaki leoltana nem hegyekben álló milliókról van szó, csak arról, hogy ugyanúgy, ahogy lehet jobb 5-15 év múlva, lehet a jelenleginél sokkal rosszabb is. Ha azt a leendő anyuka nem tudná megoldani, akkor butaság bevállalni....

307. adfa0d8bdb (válaszként erre: 306. - Jozsi.38)
2012. ápr. 13. 08:25

Mindegy, a lényeg az hogy ez az egész felállás nem túl harmonikus!

Én ebben a közegben és helyzetben nem mernék babát vállalni!

2012. ápr. 13. 08:23
inkább csak arról volt szó, hogy néha, ha megszorulnak hó végén, kérnek kölcsön egy tízest, vagyis nem rendszeresen, és nem anyósék tartják el őket. tízezer forintból én speciel nem tudnám eltartani magam és gyerekeimet, de mutassatok valakit, ki igen :)
305. d838452ed6 (válaszként erre: 304. - Pahet a vadász)
2012. ápr. 13. 08:18
Én sem mindet olvastam, de vmi olyasmi, hogy már most szinte minden hónap végén kérniük kell tőlük pénzt.
304. Pahet a vadász (válaszként erre: 303. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 08:16
volt olyan infó, hogy anyásék tartják el? Akkor elnézést a hsz-ért... mert az elején fennakadtam ezen, és nem olvastam tovább...
303. d838452ed6 (válaszként erre: 297. - Pahet a vadász)
2012. ápr. 13. 08:08

Hát azért ha anyóséknak kell eltartani, akkor nagyon is van közük hozzá!!

Ráadásul anyósékon kívül az apa sem akarja, nem is akarta, és ez előre tudott dolog volt!

302. Pahet a vadász (válaszként erre: 300. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 08:01
persze hogy lehet... de ha jól olvastam, ott már szinte lelki terror volt részükről. az meg már túlmutat a véleményen.
301. csgybzs (válaszként erre: 266. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 13. 08:01
Még jó, hogy ezt nem a gyerek dönti el! :)
2012. ápr. 13. 07:53
Jó hát beleszólásuk valóban nincs, de véleményük lehet!
299. Pahet a vadász (válaszként erre: 298. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 13. 07:52
az más kérdés! Én az anyós após pároson akadtam ki.
298. adfa0d8bdb (válaszként erre: 297. - Pahet a vadász)
2012. ápr. 13. 07:38
De a fórumindító férje sem akarja - ami az ő helyzetükben jogos is - ő meg azért eléggé érintett a témában!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook