Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 18 év házasság, többszöri megcsalás, helyre lehet még hozni? fórum

18 év házasság, többszöri megcsalás, helyre lehet még hozni? (beszélgetős fórum)


1 2
36. 2caf8744b6 (válaszként erre: 35. - Nóra 2012)
2016. márc. 4. 21:38

Valóban, mi lehet a kapcsolattal azóta?

Rendbe nem jött az biztos.

Meg lepődnék ha mégis.

2016. márc. 4. 07:14

Kíváncsi lennék, hogy mi van azóta a házassággal, hisz a fórum nem mostanában indult.

Nekem is az a véleményem, hogy kutyabol nem lesz szalonna. Az én volt férjem nem csalt meg, viszont a 4 év házasság alatt folyamatosan csak ígért, szórta a pénzt és a buli mindig fontosabb volt nálunk. Több esélyt is adtam neki, de semmi változás nem volt. Igaz, még folyamatban van a válás, de az idő engem igazolt. Ugyanúgy a haverok és a szórakozás a fontos neki, a 3 éves kislánya mindig csak a második, vagy harmadik az életében.

Szóval jobb kilepni egy rossz kapcsolatból, mint benne, vagy miatta szenvedni.

2016. márc. 4. 07:04
NEM!!!
2016. márc. 3. 22:13
Nem nem lehet. Élni lehet érdekből de jó kapcsolat nem lesz belőle.
32. ina87
2016. márc. 3. 21:40
nem voltam hasonloban.de ha màr megcsalàs volt ès van ott màr csak felöled van ragaszkodàs a fèrjed nem fog vàltozni de te èrzed h mi menyi fèr mèg bele.
2016. márc. 3. 05:12
kizart dolognak tartom!
2015. dec. 6. 07:06
Én biztos nem próbálkoznék.
2015. dec. 4. 18:46
Többszöri megcsalás után mi a pi@át akarsz helyre hozni?? 😞
28. 7908ea23b9 (válaszként erre: 4. - C69ff6d3e9)
2015. dec. 4. 18:08
Nalad a pont . Ketton all a vasar. Ha kell neki szerezze vissza ha nem lepjen ki a kapcsolatbol ennyi.
2015. dec. 4. 18:06
Miert ne lehetne?
26. H.Ancsi (válaszként erre: 24. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 09:08
igen értem, de továbbra sem értek veled egyet. A pasi nem felsőbbrendű -szerintem- akinek megbocsájtható, ha nincs megfelelően kiszolgálva, akkor félrelép, nem egyszer, hanem mindig. Miért nem lépett félre a nő, ő nem volt elhanyagolva,??? miért nem beszélték meg? rengeteg a kérdés, nyilván nem ismerjük a részleteket, de egy kapcsolat számomra az őszinteségen és a bizalmon kell hogy alapuljon, itt pedig egyik sincs meg. Még valami, az a pasi, aki őszintén szereti a párját, nem fog elmenni másik nőhöz azért , mert gond van otthon, inkább megpróbálja megoldani, megbeszélni. Nekem ez a jóban - rosszban.
25. e38364cce9 (válaszként erre: 24. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 08:31

Én igazat adok neked ebben, nem véletlenül mondják, hogy kettőn áll a vásár...ha egy házasság tönkre megy, mindkét félnek el kell gondolkodnia.Ha a félrelépő egy tróger, és csak azétr megy el állandóan mert olyan, akkor is hibás a másik fél, mert miért tűrte.Akkor tényleg lépjen ki belőle.


De szerintem is az első lépés a megoldás felé mindig az, hogy mindkét fél magába néz őszintén, és belátja a hibáit.Így lehet eldönteni -szerintem-, hogy mi is lehet a jó megoldás a válás, vagy a házassáa/kapcsolat megmentése.

24. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 18. - H.Ancsi)
2012. ápr. 11. 22:21
én azért írtam amit írtam, mert említette, hogy ő ugyanúgy elhanyagolta a párját,mint ahogy a párja őt. na most az a pasi akit elhanyagolnak szexügyben, az előbb utóbb félrelép.minél jobban hanyagolja el valaki, annál jobban.így azért nem hiszem hogy csak a pasi a hibás. ha pedig rájött arra hogy hibázott, akkor viszont, ha még akarja őt, akkor járjon a kedvébe. ha én elhanyagolnám a párom szexben, akkor nem csodálkoznék ha megcsalna. sőt azon csodálkoznék, ha nem tenné.érted? :)
2012. ápr. 11. 18:00
Legközelebb összeköltözik valakivel, mert tudja, hogy ha valami ott sem tetszik, vagy megunja, akkor hozzád visszamehet :(
22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Arillas)
2012. ápr. 11. 16:40
Hát, ha eddig tűrtél....
21. júliusi (válaszként erre: 1. - Arillas)
2012. ápr. 11. 15:34
Szia! Az én történetemet megismerheted a fórumaimból.Ha akarsz kérdezni,írj privit!
2012. ápr. 11. 14:28
mintás apa=minta apa :)de mintás lenne ha megtudnám hogy hazudik :)
2012. ápr. 11. 14:26

Én 18 éve vagyok a párommal, és ebből 10 éve házasok.Ő is párszor félre lépett, de akkor még 16-17 évesek voltunk.Amikor évekkel később megkérte a kezem, akkor tudtam, hogy benőtt a feje, és nem fog ilyet tenni többet.Nem is tett, 10 éve vagyunk házasok, van egy gyönyörű kislányunk, mintás apa és férj.Úgyhogy nálunk betudható volt mindez annak, hogy korán jöttünk össze, még fiatalok voltunk.

De nem mindenki tud megváltozni,és ami nagyon fontos, hogy a bizalom már sosem lesz ugyan olyan, ebben nálunk is van bicsak.100%ig én sem bízok benne, de 10 nyugodt, boldog évet már fel tudok mutatni.


Minden esetre akárhogy is döntesz, próbáld magad kicsit függetleníteni tőle, akár vele maradsz, akár nem, mert ahog yleírod én azt érzem ki belőle, hogy a párod azt hiszi bármi tmegtehet veled következmányek nélkül, hiszen úgyis mindig megbocsájtasz neki.Első után nem feltátlenül kell dobbantani, egy baki vagy akár kettő is minden hosszú kapcsolatban becsúszhat, ezt csak az tudja, aki hosszú kapcsolatban él, és pro és kontra is volt már ilyen helyzetben.De ha valakit rendszeresen hülyére vesznek és még jele sincs váltizásnak, akkor el kell gondolkodni azon, vajon tényleg nem kaphatsz-e mástól többet.

18. H.Ancsi (válaszként erre: 4. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 11. 14:16

nem értek veled egyet, még ő udvarolja körbe azt az embert, aki semmibe nem vette????? elhanyolta, nem figyelt rá, előfordul a mai nagy hajtásban, de itt nem egy egyszeri botlásról, hanem hosszu éveken át tartó megcsalásról van szó.

szerintem ebből a kapcsolatból sürgősen ki kell lépni, a gyereknek -főleg mivel már nem pici, és valószinüleg tisztában van mindennek- szerintem csak jobb lesz.

2012. ápr. 11. 14:01

Nem én, de egy ismerősöm járt így.14-15 éve voltak házasok a pasi folyton megcsalta, mindenki tudta, sőt még a testvérével is volt.Ezt nem tudom, hogy tudta e, sztem igen, csak nem akarta tudni.Szóval egyszer megunta és ő is megcsalta, rájött, van olyan pasi, aki tiszteli, szereti, és nem ő a hibás abban, hogy megcsalja a férje.Elváltak a pasival nevelik a már még nagyobb lányukat és lett egy közös.A volt férjnek is lett egy kapcsolata, olyan papucs lett, mint egy ház, mert az új menyecskétől még kap is, ha csúnyán néz, nemhogy félre merne lépni!:)

És egyébként te megcsaltad már?Ki kéne próbálni először hogy milyen és elmondani neki, de aki folyton meg tud csalni évekig és még van neki most is, amit azt mondja le tud zárni, az tudod mit jelent, majd jobban vigyáznak, bár még lehet azt sem, csak ez a jól van hallottam ne mond mégegyszer dolog.A férjed nemcsak szemét, de még pofátlan is.Minek hagyná el a csajt, ha tudja, hogy úgyis megbocsátasz és mellette maradsz?Miért legyen 1 nője, amikor lehet több is.Lehet egy k...va, otthon egy cseléd, és még ki tudja hány...

2012. ápr. 11. 14:00
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon sok igazság van bennük, persze a döntést csak én egyedül hozhatom meg, de mások sorsa, esete is nagyon érdekel és lelkileg segít valamilyen szinten.
2012. ápr. 11. 13:51
nem
14. Arillas (válaszként erre: 10. - Gédi)
2012. ápr. 11. 13:51
Köszönöm szépen a választ. Ha menni fog, ő is csak a személyes cuccait viszi majd, én maradok a gyerekkel és remélem a jó viszony nálunk is megmarad, ha el kell engednünk egymást mindenképpen, akkor még most, amíg nem utáljuk meg egymást, csendben, békében menjünk szét.
13. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Arillas)
2012. ápr. 11. 13:50

Nem jártam/járok ilyen cipőben, mert igaz nem az első, hanem a második megcsalásnál elváltam a férjemtől, 8 hónapos gyerekkel.

Az elsőnél azért nem, mert úgy gondoltam "A lónak is négy lába van mégis megbotlik!".

Adtam a sok könyörgésére még egy esélyt.

Nem tudott vele élni, csak visszaélni, ezért befejeztem vele.


A Te esetedben azonban nem kell elkapkodni a dolgokat, hanem csak ésszel!!!


Mivel Te 18 éve vagy házas, inkább azt mondanám, hogy javasold neki a "nyitott házasságot", ami azt jelenti, hogy Te is keresheted a kellemes perceket házon kívül. Ha kapálódzik ellene, akkor fenyegesd meg, hogy vagy "nyitottban", vagy elhagyod.

Ennek több előnye is lenne, az egyik, hogy szembesülnie kellene az érzéssel, hogy milyen amikor Te vagy mással.

A másik pedig, hogy lehet találkoznál valakivel, aki miatt érdemes lenne változtatni és végleg felszámolni ezt a méltatlan házasságot.


A véleményem pedig az érzelmeidről az, hogy egy ilyen embert nem lehet szeretni, magadat is becsapod. Csak az örökös megcsalások végett, folyton felértékelődik előtted, mert másnak is kell.

2012. ápr. 11. 13:39

ami neki jár, az neked is. Lehet hogy kiveri a biztosítékot amit írok, de mi van akkor ha:

- neked is akad egy olyan férfi, aki visszaadja az önbizalmadat. Papa rájön, hogy te is tudsz alakítani, ha akarsz. Mindketten de leginkább te ezáltal összeszeded magad, és ha akkor is ugyan úgy szereted, és már kicsattansz az életörömtől, amit a papa lát és tetszik neki, akkor még mindig lehet próbálkozni. Ő látja h nem csak egy cseléd vagy, hanem nő aki másnak is kell, talán észhez tér, te meg ki tudja? lehet hogy találsz egy jobbat... vagy csak visszazökkentek a normál kerékvágásba... picit próbálj magaddal foglalkozni...csak magaddal. És dolgozz azért, hogy az önbizalmad, a kisugárzásod a toppon legyen a férjed nélkül is! A többi majd jön magától :)

11. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Arillas)
2012. ápr. 11. 13:37
Igazából a második mondatod után már nem is értem,hol van még benned a kérdés.Szerintem azok után,amiket leírtál,senki nem fogja neked azt tanácsolni,hogy maradj tovább mellette.És ez nyilvánvalóan benned is fölmerült,máskülönben nem kérdeznéd ezt.A gyereketek már nem "kicsi",nyilván el tudnátok magyarázni neki értelmesen,ha válásra kerülne a sor.Szerintem lépj ki ebből a házasságból,és ha ennyire nem passzoltok össze,keress magad mellé olyat,akivel tényleg boldog lehetsz,és add meg a férjednek is a lehetőséget,hogy hozzá illő párt találjon.Egyébként pozitívumként könyvelheted el,hogy felismerted azt,hogy valahol a te hibád is,hogy így alakultak a dolgok (mivel írtad,hogy kölcsönösen nem figyeltetek egymásra).A megszokást és a szeretetet könnyű összekeverni egymással,és ahogy leírtad ezeket,számomra az derül ki,hogy a ti kapcsolatotokat már nem a szeretet tartja össze,hanem az,hogy lehúztatok együtt 18 évet,átéltetek közösen egy csomó mindent,van közös gyerek,lakás vagyon,és tulajdonképpen már egyikőtök se boldog,de ijesztő a gondolat,hogy kiszakadjatok a megszokottból és belevágjatok valami újba.Dönthettek úgy,hogy együtt maradtok,de nem hinném,hogy ez hosszú távon megoldás lesz,inkább csak nyűglődés.Persze,fontos a család meg minden,de én úgy hiszem,néha jobb két külön-külön boldog szülő,mint egy törvény által összeragasztott boldogtalan pár.Ezt a gyerek is megérzi.
10. gédi
2012. ápr. 11. 13:36
Én is 18 év után váltam el, hasonló okok miatt. A különbség az, hogy sejtettem a dolgait, de nem nyomoztam, nem kutakodtam, míg végül ő mondta ki, hogy van valakije, s elköltözik. Nagyon fájt, borzalmas volt, de egyszerűen tudomásul kellett vennem, mert én biztos nem bíztam volna meg benne, annál is inkább, mivel a szétköltözésünk után nagyon sok dolog kiderült, amit az évek alatt tett. Én biztos nem tudnék hinni egy olyan embernek, aki többször megcsalt. Tanácsot adni egy ilyen kérdésben szerintem nem igen lehet, mivel a körülmpnyeidet csak te ismered. Nekem egy szerencsém volt, hogy semmit nem vitt el, csak a személyes holmikat. A lakásban maradhattam és továbbra is segített, amiben tudott. Kapcsolatunk teljesen normális, beszélünk továbbra is, pedig már nekem is új párom van.
2012. ápr. 11. 13:36
Ez nagyon nehéz döntés, amit neked kell meghoznod. Az én férjemnek másfél évig volt valakije, mindenki tudta, csak én nem feltételeztem... Akkor vége lett és nem találtam semmit, ami arra enged következtetni, hogy újra lenne barátnője. Mert én sem bíztam benne. Ami viszont a kapcsolatunkat illeti, hát az elég távolságtartó. Mostanában felteszem magamnak a kérdést, hogy azt az időszakot nehezebb kibírni, amíg a szétköltözés után hiányzik vagy ez az állandó üresség rosszabb.
2012. ápr. 11. 13:35

Szeritem erre senki nem tud neked/helyetted valaszolni.


Ennyit soha nem turtem volna, magadat alazod ezzel, hiaba szereted. Ezt ugy mondom, hogy persze nekem is volt "onalazo" idoszakomm, mert a szerelem vak.


Viszont ha ennyire szereted, akkor hiaba mond need barki barmit.

2012. ápr. 11. 13:34
az a baj, hogy ő is egy kicsit hibás, hiszen mint írta ő is elhanyagolta a párját. így ő ezért megcsalta.ez hadakozás.nem jó.ha tényleg szereti érdemes akkor a kedvét keresni, hiszen egy jól működő kapcsolatban, ahol a szex is működik,ott nem lépnek félre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook