Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az életem részei: anime, manga fórum

Az életem részei: anime, manga (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életem részei: anime, manga

21. Lightwarrior (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. ápr. 17. 11:47

Azért találni olyan animét, aminek van mondanivalója - nem is kevés -, és megmutatja a helyes irányt. Tudni kell jól (és megfelelő életkorban) választani.:-)

A túlzásba vitt imádat persze káros, mint szinte mindenben.


További szép napot!:-)

2012. ápr. 16. 09:00
A mangát én is szeretem, ha a licával párosul :-))
2012. ápr. 16. 08:52

Amire emlékszem, hogy előte a Juharfalva lakói ment, amit nagyon szerettem.

Amúgy tényleg nem tévedtem, wikin utánaolvastam 7-8 éves lehettem mikor vetítették ('90 végi vagyok, '98-'99ben adták le)

De azt hiszem a téma szempontjából ezek lényegtelenek.

Mindenki annyit enged a gyerekének, amennyit és amit jónak lát.

Én szeretem őket, mostanában a Naruto mangát olvasom.

18. Ami.
2012. ápr. 15. 21:02

Férjem is néz animét rendszeresen,mangát nem olvas.Engem egyik sem érdekel,viszont szépnek találom a rajzokat,tetszenek a figurák.

Shongoku-t én is szerettem,felsős voltam amikor délutánonként ment a tévében szóval 13 éves.

Miramira nem tudom te hány éves vagy,de ugyanakkor ment a "Szélamun" is.23 vagyok,10 éve néztem ezeket,akkor is kerültek le képernyőről,még aláírásokat is gyűjtöttünk a suliba.Ha te 10 éve voltál 7 éves,akkor most 17nek kéne lenned.

Én kifejezetten szerettem ezt a 2 mesét,semmi gondom nem volt vele,a baj ott kezdődik ha valaki nem tud különbséget tenni valóság és álomvilág között.

17. Xaomi (válaszként erre: 16. - Miramira77)
2012. ápr. 15. 14:19
Engem pedig 5-10 éves korom környékén már horrorfilmek elé engedtek(11 éves koromig ágybavizeltem és néha fél éjszakákat nem aludtam arra várva hogy mivel kell majd szembenéznem a sötétben,rémálmok tömkelege).Egy dolog hogy mindezek ellenére is tartom az álláspontom hogy ne tartsuk a gyerekeket buborékban,az én szüleim óriási hibája már abszolút nem ide tartozna.Ha volna gyerekem és a belátásom szerinti korában Animét engedném neki hogy nézzen az biztos hogy beszélgetnék vele erről,hogy tudja a tényeket,de visszafelé sem engedném hogy lépjen és csak kockásfülű nyulat meg egyéb ilyen régebbi alkotásokat nézzen.Fontos követni a fejlődést,de csak azt a fejlődést ami értékekkel bír.Az animék többsége azért tetszett annyira mert erős érzéseket mutattak be:barátságok,szerelmek,árulás,csalódás.Aki azt mondja hogy egyes magyar mesék többet tanítanak a gyerekeknek mint a Japán társaik azzal egyetértek,dehát más kultúra.De ezek mégis sokkal értékesebbek mint jónéhány pszihopata amcsi rajzfilm.Ezeket gondolom én.További jó hetet.
16. Miramira77 (válaszként erre: 15. - Xaomi)
2012. ápr. 13. 09:38

Okok. 13 évesen. Én kifejezetten a z 5-10 év közötti gyerekekre gondolok. Akkor még nem kell az indokolatlan erőszakot látni.

Sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt. Engem sem féltettek a szüleim, de hét éves voltam, mikor a "Szelámúnt" levetitették. Szerettem meg minden, de éjjel bevonultam anyukámék közé, úgy féltem.

15. Xaomi (válaszként erre: 13. - Miramira77)
2012. ápr. 12. 20:46
Én abszolút értetlenül nézem az ilyen,nem gyereknek való egyes durvább anime véleményeket,vegyük azt az egyáltalán nem kizárt lehetőséget hogy egy gyerek szemtanújává válik valami ronda dolognak,közlekedési eszköz elgázol valakit,verekedés tör ki 2 férfi között és vér folyik,melyik gyerek fog hamarabb túl kerülni a megrázkódtatáson?Az amelyik buborékban élt mert a szülei csak a világ szép és emészthetőbb oldalát mutatták meg,vagy az amelyik betekinthetett a világ árnyékosabb oldalára is,mert az élet nem csak ugrabugrándoló macikról és hófehér nyuszikákról szól!Más:én 13 évessen végignéztem a dragonballt és a sailor moont is,véleményem szerint nem vagyok sem vadállat sem tömeggyilkos mondjuk mert láttam Trunks hogy vágja félbe dermesztőt stb... Az viszot megbélyegezett hogy apám bántalmazta édesanyám és szemtanúja voltam.Hol van ehhez képest egy rajzolt világ durvasága?Fényévekre!!!Minden jót
14. Venezuela (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. ápr. 11. 18:22
Egyet értek veled,teljes mértékben!
13. Miramira77 (válaszként erre: 8. - Betyárninja)
2012. ápr. 11. 18:10

A HTF nem anime. De amúgy szeretem, főleg ha nehéz napjaim vannak.

Én egy időben rá voltam kattanva a meleg szerelmi mangákra (yaoi) de csak a soft verzióban.

A dragonballal és a Sailor moonnal az volt anno a baj, hogy bevágták főműsoridőbe, pedig nem éppen annak a korosztálynak volt való, aki akkor nézte a tévét.

12. syria (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. ápr. 11. 16:33
Egyetértek. Valahogy én sem tudok elszakadni Walt Disney-től. Nekem az az etalon.
11. 83e25137af (válaszként erre: 9. - Vebera)
2012. ápr. 11. 12:31

Akkor küldöm.



Mangát mondjuk nem rajzolok de hasznosítható a technika más stílusnál is :)


ja alkotni csak úgy tudok én is ha van ihlet, van hogy hónapokig leállok egy egy képpel :D

10. vebera (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. ápr. 11. 12:21
Tudom, hogy nem bántásként mondod, nem is vettem fel.:) Tény, hogy nagyon sok anime nem gyerekeknek való és még ízléses sem. Én is megválogatom amit nézek. A homoszexuális tartalmúakat kifejezetten kerülöm, mert sok nekem. Engem igazából az zavar, hogy a környezetem nem nem fogadja el az én érdeklődési körömet..
9. vebera (válaszként erre: 3. - 83e25137af)
2012. ápr. 11. 12:17
Szívesen megnézném azokat a trükköket. Én is szoktam néha rajzolgatni, de csak ha az ihlet jön. :)
8. Betyárninja (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2012. ápr. 11. 11:52
Pl. ott van a Happy Tree Friends (amit nem nagyon szeretek csak megemlítésként arom ide) - erre kitűnő példa h nem minden az aminek látszik/szánják ;D
7. Betyárninja (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2012. ápr. 11. 11:50
Ez így van, vannak kifejezetten felnőtt témájúak is! ;)
6. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. ápr. 11. 10:51

Talán azért mert az animék hiába rajzolva vannak, nem gyerekeknek valók. Van kifejezetten kicsiknek, pl Kukucska kalandjai, Moomin, a Miyazaki filmek. De inkább tinédzserek és felnőtteknek szóló, ami az animaxon megy.

A homoszexuális elemeknél valószínűleg a Gravitation animére gondolsz. Tipikus shoujo(fiatal lány) alkotás. Tény, hogy nem 5-10 éves gyerekeknek van.

2012. ápr. 11. 10:36
én Tajvanon élek, és itt is nagy hóbortja van ezeknek... még tizenévesen én is vettem pár mangát, azokkal elvoltam, de az amiméktől a falra tudnék mászni (a sok visitozás, favicc és még ki tudja mi), főleg hogy itt minden csatorna azt ontja magából. persze aki szereti élvezze, de ne akkor mikor én is ottvagyok mert veszélyes a tévé szemszögéből nézve. :P
2012. ápr. 11. 10:35

Én felnőttként (34) lassan két gyermek apjaként is ha nem is napi szinten, de mindig találok magamnak egy kis időt, egy-egy órát, félórát, amikor megnézek egy-egy animét. mangát nem szeretek annyira olvasni gépen, de az anime az más. A feleségem sem szereti őket, de tudja, hogy ez nekem fontos, életem része, és elfogadta, elnézi, ha DVD-re írogatom őket, ha gyűjtöm, ha minden kedd este Bleach (volt eddig ugye), de nem létkérdés számomra.


ha kell, szó nélkül otthagyom, és foglalkozok azzal, ami a dolgom éppen, tehát nem baj, ha nem kedd este néztem meg kedvenc sorozatomat...


Felnőttként teljesen más, mint gyerekként... Én sem engedném/engedem a fiamnak, hogy ilyeneket nézzen, előtte sose nézek én se. Majd ha felnő, eldönti. És tudatosuljon mindenkiben, hogy igenis általában felnőtteknek készülnek, és nem a Songokutól lesz valaki degenerált és gyilkos...

(sokkal inkább a népbutító Mónika-show, való világ

és hasonló förmedvényektől.. :-) )


Én például ki nem állhatom az Animaxot és társaikat, mert néha ugyan lehet rajtuk jó mese, de az igazi, értelmes mesék valóban hiányoznak a palettáról. Meg amúgy sincs tévénk...

2012. ápr. 11. 10:06

Szia


Akkor (ha még nem találkoztál vele) lehet hogy téged érdekelne Mark Crilley munkássága. Youtube-on néztem a rajz oktató videóit meg a "time-lapse" dolgait és imádom. :) tanultam is pár rajz trükköt tőle. ha netán érdekel elküldöm privibe :)


és Japánt én is imádom, egyszer szeretnék elmenni egy cseresznyefa ligetbe mikor virágzik.. hajj :)))

2012. ápr. 11. 09:56

Szíved joga, hogy olyan dolgoknak hódolj, mint pl. az anime és a manga.

Én személy szerint ki nem állom őket. Teljesen meghülyíti a gyerekeket. Az ilyen jellegű "mesék" legtöbbször erőszakot tartalmaznak, sőt, az Animax-re betekintve nem egyszer fedeztem már fel ezen "alkotások" tartalmában homoszexuális elemeket.

Láttam már tizenévesek profiloldalain, hogy manga-lányokkal photoshoppolják össze magukat, ez szerintem nagyon beteges, akárcsak a hentai, ami persze már egy másik "műfaj".

Kár, hogy ez a sok semmitmondó mese kiszorítja a régi meséket, amiknek még volt mondanivalója is a gyerekek számára!


Természetesen nem bántásképpen írtam ezeket a sorokat. További jó szórakozást kívánok neked, de a magam részéről maradok a régi jó meséknél. :)

2012. ápr. 11. 09:08
Kiskorom óta többször próbáltam magamnak hobbit találni. Bélyeget, szalvétát gyűjtöttem, zenekarok után kutattam amiknek esetleg a rajongójuk lehetek. De sajnos Néhány nap után meguntam. Lassan felnőtt fejjel 2008-ban megismerkedtem az animéval és a mangával.

Ugrás a teljes írásra: Az életem részei: anime, manga

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook