Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 20 hónapos és a nagylábujj melletti lábujja egyre jobban ráfekszik a nagylábujjára. Mit tehetek? fórum

Kislányom 20 hónapos és a nagylábujj melletti lábujja egyre jobban ráfekszik a nagylábujjára. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
72. contu
2008. ápr. 5. 01:03
A naplómban a 192-es és a 197-es képen látszik a sínbe tétel. A 197-esnél jobban sikerült.
71. czfhk (válaszként erre: 70. - Contu)
2008. ápr. 2. 00:48
Köszi :)
70. contu (válaszként erre: 69. - Czfhk)
2008. márc. 31. 23:59

Én is remélem. Egyelőre még azon küzdünk, hogy valahogy rajta is maradjon a kötés reggelig. Holnap megkérdezem a gyerekorvostól, hogy nincs-e vmi jó ötlete.

Megpróbálom majd lefényképezni.

Köszi! Én is jó egészséget kívánok a családodnak!

69. czfhk (válaszként erre: 68. - Contu)
2008. márc. 31. 21:25
Örülök, hogy pozítív volt az orvos hozzáállása. Remélem, használni fog a tanácsa. Ha sikerül, lefényképeznéd nekünk is, hogyan kellene "sínbe tenni" a lábujjakat? Sajnos, nálunk már nem aktuális, de hátha más felhasználhatná. Jó egészséget családodnak! :)
68. contu
2008. márc. 30. 14:01
Csütörtökön voltunk egy újabb orvosnál. Nem annál, akit ajánlottak, mert ő bizonytalan ideig külföldön tartózkodik. A helyettese nagyon kedves, szimpatikus doki. Majdnem elájult, amikor mondtam neki, hogy az eddigi két doki műtétet javasolt. Azt mondta, hogy dehogy kell műtét. Ez nem olyan nagy elváltozás. Megmutatta, hogy hogyan kell "sínbe tenni". Egy gézt kell átfűzni spécin az ujjai között éjszakára. És tornáztatni kell. Azt mondta, hogy amikor majd elkezd járni, akkor is javul a helyzet. Önálló járáskor kell majd kontrollra vinni. Egyelőre most még azt kell valahogy kikísérleteznem, hogy a kötés reggelig a lábán maradjon. Eddig még nem igazán sikerült elérni. Mindenesetre örültünk a doki hozzáállásának.
67. czfhk (válaszként erre: 66. - Contu)
2008. márc. 2. 14:09
:(
66. contu
2008. márc. 2. 14:03
Pénteken voltunk csípőultrahangon Laurával. Megkérdeztem az ortopéd orvost, hogy mi a véleménye a lábujjáról. Azt mondta, hogy ez örökletes. Picit megpróbálhatom tornáztatni, széthúzni. Nem biztos, hogy ettől javul, de lehet. Ha a későbbiekben problémát okoz, akkor műtéti úton lehet rajta csak segíteni.
65. contu
2008. febr. 29. 01:58
Végre kaptunk időpontot a többek által dícsért doktornőhöz. Április 2-án megyünk hozzá. Majd beszámolok róla, hogy mit mondott.
64. pavelancsika (válaszként erre: 63. - Czfhk)
2008. febr. 18. 15:21
Igen és a cipővel is vigyázni kell!
63. czfhk
2008. febr. 18. 13:47
Képzeljétek, arra jöttem rá, /lehet, hogy ti már tapasztaltátok/ hogy nagyon kell vigyázni a baba által hordott harisnyanadrág, zokni lábfejrészére. Ha nagyon szűk, mert alapanyag takarékosság miatt készülhet ilyen, akkor a lábujjakat összezáródásra készteti és ez ront a lábujj amúgy is kiálló helyzetén. Most én inkább egy-két számmal nagyobb harisnyát adok a kis lábára.
62. edek (válaszként erre: 25. - Contu)
2008. jan. 16. 22:12
Nem okoz problémát.Egyáltalán nem zavarja.
61. pavelancsika (válaszként erre: 59. - Zsütyi)
2008. jan. 12. 07:32
Emmának is igy áll, ha rááll. Szerintem ez már nem vészes. Mondjuk neki a kisujja befordul a többi alá, ha megy, de az már a következő baj.
60. contu (válaszként erre: 59. - Zsütyi)
2008. jan. 12. 00:08
Mivel ez nem is kalapácsujj. Az csak felnőtteknél alakul ki a rossz cipőktől. Találtam egy jó orvosi oldalt a láb betegségeiről, ott volt a leírása. Persze Laura bajáról ott sem írtak.
2008. jan. 11. 17:24

Raktam fel még egy képet, amin látszik hogy milyen amikor rááll a lábára. A középső ujja kicsit aláfordult a másodiknak és így összesimulnak.

Egyébként a doki nem kalapácsujjként diagnosztizálta, hanem "a lábak rendellenessége"-kén. A leragasztás pedig szóba se került.

58. pavelancsika (válaszként erre: 56. - Zsütyi)
2008. jan. 11. 12:13

Köszi a képet. Tényleg olyan, mont Emmának.

De bunkó az a doki! Még, ha le is kell amputálni akkor sem mondjon ilyet, ne kelljen előre ettől parázni!

Emmát sem zavarja semmiben eddig. :)

57. czfhk (válaszként erre: 56. - Zsütyi)
2008. jan. 11. 01:24

Szia Zsütyi! Ez elég durván hangzik, én is utánaolvastam a neten, elküldök néhány linket, amelyekben nem teljes amputációról van szó. (Jól megijeszthetett az orvos.)

[link]

[link]

[link]

Én csak azt nem értem, hogy miért bízzák ránk, szülőkre a lábujj leragasztását, miért nem csinálják meg az orvosok szakszerűen, főleg, ha igaz, hogy gyermekkorban könnyebben orvosolható?

56. zsütyi (válaszként erre: 50. - Pavelancsika)
2008. jan. 10. 22:22

Lefényképeztem. Így áll most. Ennél fentebb volt az ujja. Azóta lentebb simult kicsit.

A cipőben elfér, mert akkor rendesen áll, és amúgy is magas a lábfeje, így olyan cipőt hord, aminek elég bő az eleje.

Az ortopédián én is kérdeztem hogy mi lesz ha nem javul. A doki azt mondta hogy rendbe fog jönni. De ha mégse, és nagyobb korában problémát okoz akkor meg lehet műteni. Kérdeztem milyen műtéttel. Mire azt válaszolta hogy amputálják! De ez egy köztudottan bunkó doki volt. Szóval azóta sem tudom biztosan hogy komolyan mondta e? Valahogy ez után a megjegyzése után nemm volt kedvem tovább kérdezősködni. :(

Minden esetre nem fájlalja, szóval remélem hogy később sem lesz gond.

55. contu (válaszként erre: 54. - Czfhk)
2008. jan. 10. 21:47
Feltétlenül. :)
54. czfhk
2008. jan. 10. 15:16
Írj majd kérlek a fejleményekről.
53. contu (válaszként erre: 52. - Czfhk)
2008. jan. 10. 14:45
Hát egyáltalán nem nyugtatott meg. Az egyik fórumon ajánlottak egy ortopéd gyerekorvost. Kérek beutalót, időpontot és elviszem hozzá. Erről az orvosról a Nők lapja oldalán is ódákat zengenek.
52. czfhk
2008. jan. 10. 14:15
Megnéztem Emma fényképét, Adélkának is ilyen. :( Grétinek a kislábujjával volt gond. Emlékszem, amikor Grétivel lúdtalp vizsgálaton voltunk, lehetett kb. 1,5-2 éves, az ott dolgozó egyik nővér azt mondta, hogy nyugodjak meg, neki is ilyen a kislábujja és semmiben nem akadályozza őt, a cipőviseletben sem. De lehet, hogy ez a második lábujj már gondot jelenthet később, nem tudom, igaz zsütyi azt mondta, hogy a kisfiának nem jelent problémát. Lehet, hogy én is elviszem Adélt ortopédiára. Contu, gondolom, nem nyugtatott meg az orvos válasza, engem sem.
51. pavelancsika (válaszként erre: 49. - Contu)
2008. jan. 10. 13:04
Én azt sem tudom kihez vihetném, mert itt tuti nincs külön gyerek ortopédia és a felnőtt is csak 1 héten egyszer van. TÖMEG!
50. pavelancsika (válaszként erre: 48. - Zsütyi)
2008. jan. 10. 13:03

Köszi, hogy leirtad ez picit megnyugtat. :) Mindenki azzal jön, hogy ilyet még nem látott.

5 éves, ha jól emlékszem akkor Ő már mondaná, ha zavarná vagy fájna. Ha nem áll rajta most is olyan, mint volt?

49. contu (válaszként erre: 47. - Pavelancsika)
2008. jan. 9. 22:56
Kellett beutaló. Igen gyerek ortopéd orvos volt. Elviszem egy másik orvoshoz is. Nem szeretném megműttetni. Hátha van rá más megoldás. Ajánlottak egy jó orvost.
48. zsütyi (válaszként erre: 31. - Pavelancsika)
2008. jan. 9. 21:38

Szia!

Az én kisfiamnak is pontosan ilyenek a lábujjai. Mi is elvittük 2 évesen ortopédorvoshoz, aki azt mondta hogy ez még rendeződhet, és azóta valóban javult a helyzet. Ha rááll a talpára, nem is látszik.

2008. jan. 9. 21:31
Műteni??? Jesszus. Kellett beutaló? Ez direkt gyerek ortopéd orvos?
46. contu (válaszként erre: 45. - Pavelancsika)
2008. jan. 9. 14:24
Szia! Azt mondta, hogy 6 éves korában szépen meg lehet műteni. Kérdeztem, hogy nem lehet-e valamit csinálni, hogy ne kelljen műteni. Azt mondta, hogy nem. Felkeresek majd egy másik orvost is. Azt nem is értem, hogy miért pont 6 évesen. Nem volt túl közlékeny az orvos.
45. pavelancsika (válaszként erre: 37. - Contu)
2008. jan. 9. 09:34
Már nagyon várom mit mondott a doki? :)
44. czfhk (válaszként erre: 43. - Pavelancsika)
2008. jan. 8. 09:07
Köszi
43. pavelancsika (válaszként erre: 39. - Czfhk)
2008. jan. 8. 07:49
Köszi A Te gyerkőceid is nagyon édesek és szép a rajz is! Nagyon ügyes a Gréti. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook