Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tervezett várandósság - Örökbeadás a megoldás? fórum

Nem tervezett várandósság - Örökbeadás a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 28. 15:45
Nehezen tudom elképzelni, hogy itt jelentkezik örökbeadó szülő valamelyik ajánlkozásra... Csak belőlem váltamak ki rossz érzést az ilyen jellegű próbálkozások?
2017. aug. 29. 08:30

Kedves Kismama!


Szeretetben és rendezett körülmények között élő budapesti fiatal házaspár vagyunk.

Hosszú évek, 8 sikertelen lombikpróbálkozás és vetélések után az örökbefogadás mellett döntöttünk. Minden vágyunk hogy szülőkké váljunk, hisz gyermekkel lehetünk egy igazi család.

Az örökbefogadáshoz érvényes, jogerős határozattal rendelkezünk. Lelkiekben és fejben is eldöntöttük, hogy ezt szeretnénk, úgy érezzük, hogy ez a mi utunk.

Bízunk abban, hogy hátha egymásra találunk egy olyan anyával, aki úgy gondolja, hogy születendő gyermekéről nem tudna kellően gondoskodni és ezért inkább szeretné örökbe adni, hogy gyermekének jobb életet bíztosíthasson.

Ha esetleg ez az anyuka olvassa most levelünket és úgy érzi, hogy szeretne velünk megismerkedni, keressen meg minket, hogy kölcsönösen segíthessünk egymásnak. Hátha mi vagyunk azok, akiket keres.

Kérnénk bárkit, aki tud segíteni nekünk, írjon privátban a babatszeretnenk01@gmail.com címre. Köszönjük szépen.

2017. aug. 16. 08:48

Kedves Kismama!

Ha azt a döntést kellett meghoznod, hogy kisbabádat örökbe szeretnéd adni, akkor mi szívesen felneveljük becsülettel, szeretettel, odaadással. Már 7 éve várunk babára, aki teljessé tenné a kis családunkat. Fiatal házaspár vagyunk Pest megyei kertes családi házban élünk. Ha gyermeked jó helyen szeretnéd tudni, ahol boldog élete lehet, keress minket kérlek a torokbaba001@gmail.com e-mail címen.

32. trikó
2017. ápr. 4. 21:18

Kedves kismama,

Ha nem tervezett várandóssággal lepte meg a sors, kérem jelezze, mert mi nagyon szívesen örökbefogadnánk a babát. Bővebben: 2017gyerebaba@gmail.com

2017. márc. 10. 09:09

Kedves várandós kismama!


Fiatal házaspár vagyunk,

12éve alkotunk egy párt.

Szeretnénk örökbefogadni gyermeket.

Fiú-lány,ikrek,testvérek, minden lehetőség édekel.


Sajnos nekünk nem lehet vérszerinti gyermekünk,Végigcsináltunk minden meddőségi kezelést,lombik beültetést és sajnos nem jártunk sikerrel:(


Ha jó helyre szeretnéd nyíltan örökbeadni,kérlek keress meg,hogy megismerkedhessünk!

Minden megoldás érdekel,megbeszéljük.


orokbebabuka@gmail.com

30. 388b941089 (válaszként erre: 29. - Rita 92)
2016. okt. 17. 07:59

Uramisten :(

Ha tènyleg igy döntesz sztem ne itt keress családot!

2016. okt. 16. 20:23

Németországban élő magyar állampolgár vagyok. Születendő babámat sajnos örökbe kell adnom. Szerető családot keresek.

Bemutatkozo levelet privátban várom.

Köszönöm :(

2015. ápr. 14. 23:42

Kedves örökbeadó szülők!


Sajnos tudomásul kellet vennünk hogy nekünk soha nem lehet vérszerinti gyerekünk.

Elhatároztuk hogy örökbefogadunk egy csecsemõt.

Kérem aki tudd segitsen...bármiben.. Mit tegyünk? Esetleg ismernek-e olyan személyt aki várandós és nem szeretné,nem tudja felnevelni a kisbabát...? Kérem segítsenek hogy örökbe fogadhassunk egy csecsemõt!!!!

Olyan hölgyet keresünk aki nem tudja megtartani születendő babáját és Ő szeretné kiválasztani az öröbefogadó szülőket.Kérem ha van itt olyan nő aki ilyen helyzetben van írjon és mindent megbeszélünk. Nagyon szeretnénk egy kisbabát akit elfogadunk és teljes szivünkből szerethetünk! mail: ani8603@gmail.com



Köszönettel: Ani

2014. jan. 15. 14:27
Budai Ágnes vagyok, a Fészek Alapítvány vezetője, hívjatok bátran: 30-685-8488
26. fészek alapítvány (válaszként erre: 21. - 94653891a5)
2014. jan. 15. 14:24

Kedves Feri41!


Ha sikerül találnotok kisbabát, magának az örökbefogadásnak az intézésében is számíthattok a Fészek Alapítványra!


ÜDv.: Ági

25. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 24. - 37d642591e)
2013. jan. 24. 21:50
Én még láttam az adatlapját, amikor válaszoltam neki. Sőt, gólyát is küldtem:)
24. 37d642591e (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 24. 19:19

Feri41 adatlapja - Általános információk



Általános információk Képek Interaktivitás Játék eredmények Jelek

Bejelölöm kedvencként:


Ez a felhasználó már nem tagja a Hoxa portálnak! (törlését kérte)gy itt a hoxan mennyire király mindenki:))))))))))


Ho

23. 37d642591e (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 24. 19:16
gondolom nem nagy probléma hogy már nincs is itt:)))))) De azért mondjad neki keményen:)
22. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 21. - 94653891a5)
2013. jan. 24. 17:51
Ide is átmásoltad, amit a másik fórumban átmásoltál valakitől??? Milyen eredeti....
21. 94653891a5 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2013. jan. 24. 12:34

Sziasztok!

40 és 41 éves házaspár vagyunk. Tíz éve léptünk ki mind a ketten egy rossz házasságból és házasodtunk össze. Hét évig próbálkoztunk sikertelenül a babával mire orvoshoz fordultunk. Kiderült, hogy feleségem diabéteszes és van egy miómája, amit meg kellet műteni. A műtét jól sikerült, de kiderült, hogy a petevezetékek el vannak záródva és a megnyitására nincsen mód. Túl vagyunk két sikertelen lombikon és a további esélyeink nagyon rosszak.Úgy gondoljuk, hogy az örökbeadóknak joga van kiválasztani, hogy a gyermekét kinek adja örökbe és mi is szeretnénk jobban megismerkedni az örökbeadóval még a szülés előtt és ha lehetséges, akkor minél tovább követni a terhességet az örökbeadóval együtt. Erre szervezeteknél sajnos nincs lehetőség, ezért szeretnénk magán úton megtalálni azt a kismamát, aki minket választana gyermeke szüleinek.


Kisbabánkat mindketten nagyon várjuk. Reméljük, hogy kapunk egy esélyt arra, hogy megismerkedhessünk és gondoskodó, szerető szülei lehessünk.


Ha örökbeadáson gondolkodsz, akkor kérlek keress meg minket akár priviben, akár azorokbefogadas@euromail.hu e-mail címen.


Ui:Megvan ennek a teljesen tiszta és törvényes módja, akár titkos akár nyílt örökbefogadás."


A Gólyahír Egyesületnél örökbefogadásra jelentkezhetnek a

- Magyarországon élő, - magyar állampolgárságú, - legfeljebb 40 éves életkorú

- érvényes alkalmassági határozattal rendelkező, - házaspárok, - legfeljebb egy gyermekkel


A Bölcső Alapítványnál a működésből fakadóan csak újszülöttek örökbefogadása lehetséges, ezért csak a 40 év alatti házaspárok jelentkezését tudjuk fogadni, és csak azokét, akik már rendelkeznek jogerős alkalmassági határozattal.

"

Tehát ezeknél már tőrvényesen nem számithatunk semmire!

20. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2012. ápr. 11. 22:47
Kicsi az esély rá, hogy így találja meg valaki a babáját, de ha mégis, akkor a "sors" így akarta.
19. trapiti (válaszként erre: 15. - Sly7105)
2012. ápr. 10. 20:26
Én nem gondolom. A cél ebben az esetben SZERINTEM nem szentesíti az eszközt. Megvan a módja ennek is, és nem hiszem hogy jó irányba visz ha egy internetes portálon ehhez hasonló felhívásokat lehet közzé tenni.
18. trapiti (válaszként erre: 14. - 3cde375c32)
2012. ápr. 10. 20:25

Sokmindent látott már ez a portál is... rendre felbukkannak mindkét oldalról olyan felhívások, akár "hirdetésnek" is nevezhetném, amelyekben örökbeadni vagy örökbefogadni szándékozók keresnek családot vagy gyereket. Ezzel önmagában nem is lenne baj, csak aztán a folyamat során mégiscsak kiderül hogy sok az aggályos momentum.

Megvan ennek a teljesen tiszta és törvényes módja, akár titkos akár nyílt örökbefogadás esetén, csakhát ugye ott ki kell várni a sort...

17. d58902a11a (válaszként erre: 16. - Orsi86)
2012. ápr. 10. 18:34
Köszönöm az együttérzést. :)
16. Orsi86 (válaszként erre: 1. - D58902a11a)
2012. ápr. 10. 15:50
Drukkolok ,hogy így vagy úgy,de szülők legyetek hamarosan! Mi is éveket vártunk amíg végre sikerült kihordani a kisbabámat ezért az örökbefogadás felmerült bennem is. Szerintem aki nem tudja megtartani a gyermekét annak egy szerető család gondjaira kéne bíznia, mert nagyon sok meddő pár van akik mindent megadnának,hogy szülők lehessenek.
15. Sly7105 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. ápr. 10. 14:03
"babát szerezni"? Háát, gondolom, aki nagyon szeretne, az minden lehetőséget megragad...
14. 3cde375c32 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. ápr. 10. 13:40
miért nem etikus?
13. d58902a11a (válaszként erre: 4. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 10. 12:28
Köszönöm szépen!
12. trapiti (válaszként erre: 11. - D58902a11a)
2012. ápr. 10. 12:01
Van már nem egy ilyen topik, sokan próbálnak fórumokon babát "szerezni". A módszert kockázatosnak tartom és szerinem nem is etikus...
11. d58902a11a (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 10. 11:46
Igen, már hivatalosan bármikor lehetünk örökbefogadó szülők.
10. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - D58902a11a)
2012. ápr. 10. 11:44
gólyahír egyesületről még nem hallottál???
9. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 6. - Sly7105)
2012. ápr. 10. 11:17

Amikor nálunk nem jött a baba, mi is terveztük az örökbefogadást, de biztosan nem merten volna a nyíltat bevállalni (bár tudom, hogy sokan inkább tudni szeretnék, honnan származik a gyermekük, ki szülte), de én rettegtem volna, hogy az uccsó percben meggondolja magát.

Na mindegy, akárhogy is, remélem, hogy szerencsés kimenetele lesz a dolognak, és mihamarabb lesz babája a fórumindítónak! :))

8. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Léda003)
2012. ápr. 10. 11:13

Igen, szerintem is ez nagyon jó dolog lenne.

Hiszen így nagyon sok olyan anyukának lehetne SAJÁT gyermeke, aki valamiért nem képes kihordani a terhességet, nem marad meg a baba, stb.

2012. ápr. 10. 11:12

Sajnálom, hogy nem jött még össze. Azért sok sikert kívánok a sajáthoz is, mert a reményt sosem szabad feladni...

Nem vagyok érintett a témában. Sem állapotos nem vagyok, és sosem tudnék lemondani a gyermekemről.

De mivel nekem is voltak nőgyógyászati problémáim, a férjemmel köztünk is szóba került az örökbefogadás.

Nekem a névtelen jobban tetszik. Nem biztos, hogy szeretném megismerni azokat az embereket. Nem tudom, miért. Talán félnék, hogy milyenek.

Ráadásul akkor ha a gyereknek később el kell mondani az igazságot, nem kell hazudni sem.

6. Sly7105 (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 10. 11:12

Igen, tudom.

De én épp az ellenkezőjéről tudok, illetve olyan példát. Egy ismerősöm végig követte az örökbefogadni kívánt csecsemő terhesség alatti fejlődését, tartották a kapcsolatot az anyával, látogatták a kórházban stb. Nekem ez nagyon furcsa volt. De végülis egy gyönyörű kislány egy nagyszerű családba került és ez a lényeg!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook