Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A védőnőket ellenőrzi valaki, hogy kijár-e rendszeresen a babákhoz? fórum

A védőnőket ellenőrzi valaki, hogy kijár-e rendszeresen a babákhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. máj. 18. 07:54

Nem tudom jár-e még valaki erre de amit én tudok a következő:

Munkáltató -az önkormányzat

Szakmai felettes: vezető védőnő ántsz ( járási népegészségügyi intézet)

Munkanaplót kell vezetnie amiben rögzítenie kell mit csinált.

Státuszok,látogatások,óvodai tisztasági szűrővizsgálatok, oltások- szűrővizsgálatok szervezése, orvosi tanácsadásokon jelenlét.

45. Bichi
2016. jan. 25. 11:33
Nálunk egyszer volt, mármint lett volna, mert a legrosszabb pillanatban érkezett, és elmondtam neki, hogy ez most nem OK, és szinte még ki sem pakoltam a kórházi cuccaimat. Na többet nem jött :)
2016. jan. 25. 00:01
Hát èn most akadtam ki az új vèdőnőn.ha valami van pl tanácsadás ilyesmi facebookon îrkál ja ès nem hajlandó megadni a számát.itt be is fejeztem vele asszem.ha valami bajom van majd hîvom a règit neki hivatás nem csak egy munkahely!!!
43. Kichei Sára (válaszként erre: 41. - Pgiz)
2013. márc. 7. 13:00
Köszi,hogy ezeket leírtad ! :)
42. pgiz
2013. febr. 28. 01:06

Ha valakinek több igénye van a védőnővel konzultálni, akkor jelezni kell feléje, a néma gyerek stb. Ha nincs igénye, ritkábban szeretné látni, azt is meg lehet mondani.

Nem is divatos szakma, nem is fizet túl sokat, sőt,ezért kell egy jó nagy adag elhivatottság, és ritka a morcos és barátságtalan védőnő.Ha mégis, akkor írjuk a sajgó talp és a fájó boka meg térd számlájára.(Valaki itt írta, hogy annyit megy, mint a postás. :D )

41. pgiz
2013. febr. 28. 00:45

A védőnő feladata a családtervezéssel kapcsolatos tanácsadással, az erről szóló előadások megszervezésével kezdődik. A lakossági célzott szűrővizsgálatokban részt kell vennie, megszervezési feladatai is vannak. A várandósokat gondoznia kell, igény szerint.Kapcsolatot tart ez ügyben a háziorvossal, a gondozásban résztvevő szülész-nőgyógyásszal. A gyermekágyas anyáknak és babáiknak tanácsadás.

0-6 éves gyermekgondozás családban, tanácsadóban és nevelő vagy oktató intézményben. Óvodában a védőnői feladatok ellátása. Iskolában a 6-18 éves korú tanulók ellátása a jogszabályban foglaltak szerint. Az iskolába nem járó otthon gondozott tanköteles korúak gondozása. Családgondozás, ahol szükséges, együttműködés a családsegítő hivatalos szervekkel, gyámüggyel, szükség szerint.

6 éven aluliaknak a státuszok elvégzése. 0-18 éves korig a védőoltások szervezése. Igény szerint előadások szervezése, lebonyolítása intézményekben, és az erre felmerülő igények koordinálása, lebonyolítása.


Ezen feladatok elvégzésének napra kész adminisztrációja. Az egészségügyi adminisztráció.


Ennyit sikerült összeírni.

40. Kichei Sára (válaszként erre: 39. - 18e79e1970)
2013. febr. 27. 17:10
köszi a választ : ) Jó lenne ide is egy ilyen rendes védőnő mint a sógornőd ilyen kellene nekünk is.
39. 18e79e1970 (válaszként erre: 27. - Kichei Sára)
2013. febr. 1. 13:54

Tehetsz panaszt, ha jól tudom az önkormányzat felé, hogy nem vagy megelégedve a munkájával. Egyébként szerintem nem ellenőrzi senki őket.


A sétálgatásról annyit, hogy lehet épp az egyik családhoz ment.


Sógornőm védőnő, nem irigylem a munkáját. Egyrészt nincsenek túlfizetve, másrészt meg tényleg melós.

Akár iskolába, oviba is el kell mennie szűrésre, tanácsadáson lenni. Aztán még jusson is el családokhoz.

2013. febr. 1. 11:24
ja és szerintem nem ellenörzik az egyik barátnőm azt mondta hogy a szomszédjában a védőnő van hogy egésznap otthon van és csak a védőoltásoknál van a rendelőbe de volt olyan is hogy este jött haza fáradtan szerintem ő maga ossza be mikor tud kimenni
2013. febr. 1. 11:21
Amúgy szerintem neki nincs megszabva hányszor kell kimennie van amikor 4 gyerekhez megy ki de lehet másnap 7 hez bár én ezt csak gondolom
36. vikilány (válaszként erre: 34. - Szinesceruza33)
2012. aug. 7. 15:53
Ha alá kellene írni a szülőknek hogy tényleg kint volt akkor biztosan kijárna becsülettel. Így meg azt ír be amit akar
2012. aug. 7. 15:50
Persze vannak kivételek akik tényleg rendesen kijárnak becsületesek nem csak beírják hogy voltak kint.
2012. aug. 7. 15:48
Ebben csak az a bosszantó hogy más ledolgozza a napi 8-10 órát becsülettel. Ez a védőnő pedig csak beírkálja, persze szólni senki nem mer... és megkapja a fizuját így is.
33. trapiti (válaszként erre: 31. - Szinesceruza33)
2012. aug. 7. 15:34
Nyilván megcsinálják.
32. trapiti (válaszként erre: 20. - F7b0203e3a)
2012. aug. 7. 15:34

A védőnőnek nem oda kell mennie, ahol szívesen látják, meg ahol jól érzi magát!!! Sőt... gyanús hogy ezeken a helyeken rendben mennek a dolgok, a putriban lehet több teendő lenne, de oda nem megy, mert nem szimpi???


Nálunk sem jött egyébként, első nap volt, utána kb. kétszer összesen. Amíg a körzeti gyerekorvoshoz jártunk, addig rendszeresen látta a gyereket pl. oltáskor, gondolom, akkor beírta az adatait, meg hogy minden rendben, így nem kellett jönnie.

1.5 év után elhoztam a gyereket egy másik orvoshoz, másik rendelőbe. A védőnő felhívott, hogy ha oltatom a gyereket, diktáljam be az oltás számát telefonon... szerintem ez nem az én dolgom, pláne hogy Ő a kisujját nem mozdította értünk soha. Azóta szerencsére évente egyszer hív a státusz miatt, ami szintén nevetséges... Gondolom ha megnéznénk a dokumentációt, ennél sokkal több látogatásról találnánk bejegyzést...

2012. aug. 7. 15:27

Most voltunk a játszótéren és az egyik anyuka azt mesélte hogy az ő védőnője beírta hogy volt kint náluk (persze ez nem történt meg )


Vajon megcsinálhatnak ilyet ?

2012. jún. 9. 16:43
csak egy itt hozzászóló VÉDŐNŐ tudná pontosan leírni. . .
2012. jún. 9. 16:43
Azt hogy mit csinálnak csak egy itt hozzászóló tudná pontosan leírni... valószinűleg naponta írnak jelentést mit csináltak
2012. jún. 2. 11:45
Valaki azt mondja nagyon sokat mennek mint egy postás. . . valaki pedig azt hogy letudja a kötelező tanácsadást és utána kimegy 1-2 családhoz és ennyi. Szerintetek ??
27. Kichei Sára (válaszként erre: 26. - Vikilány)
2012. ápr. 18. 08:27
Igen az is jó lenne, bár én azt kérdeztem van-e felettese aki ellenőrzi hogy kijár-e vagy csak beírja hogy kint volt és nem ellenőrzi senki...
26. vikilány (válaszként erre: 25. - Viktória31)
2012. ápr. 14. 11:04
hát az jó lenne ha leírná valaki pl. egy védőnő, hogy miket csinál egy nap
25. viktória31 (válaszként erre: 22. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 11. 14:39
Szerintem HA VALAKI LEÍRNÁ hogy mi az a minden amit csinál. Mert mi anyukák csak ezt látjuk hogy sétálgat... akkor lehet mi is másképpen gondolnánk a védőnők munkáját. Mert mi csak ezt látjuk. Ezért gondoljuk hogy de jó neki alig dolgozik.
24. f7b0203e3a (válaszként erre: 23. - Hannapanni)
2012. ápr. 10. 11:15
Köszönöm!!!!
23. Hannapanni (válaszként erre: 20. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 10. 11:08
Teljesen igazad van! Ez kétoldalú kapcsolat, múlik a szülő hozzáállásán és a védőnőn is.
2012. ápr. 10. 10:23

Még valami... /Nem csak a védőnőnek kötelessége keresni a családot/...Azért vannak a kiírt tanácsadások időpontjai, hogy akkor biztosan meg lehet találni a védőnőt...és sztem biztos van egyébb elérhetősége is a védőnőnek pl telefonszám....


Papírmunkáról.... nem tudom, hogy itélkezhet valaki, mondhat véleményt olyan dologról, amit nem ismer....Sztem sokan meglepődnének, mi mindent csinál még a védőnő a "sétálgatás" és a tanácsadás között...mennyi mindent kell vezetni naprakészen...mit hová..és hány helyre kell beírni...és hányfelé kell jelenteni különböző adatokat.... Itt jegyzem meg!!! A VÉDŐNŐ DIPLOMÁVAL RENDELKEZŐ SZAKEMBER!!!! Sztem a jó kapcsolat kialakítása nem feltétlen csak a védőnőn múlik....

21. barbi6
2012. ápr. 10. 10:20

Nálunk kétszer volt kint,három éves a fiam!

Egyszer mikor megszületett,egyszer egy éves kora körül és közölte,hogy nem nyúl a gyerekhez,mert nem mosott kezet...

Múltkor ráköszöntem(a gyerekkel együtt)az orvosi rendelő előtt és nem ismet meg...

2012. ápr. 10. 10:16

Megdöbbenve olvasom a hozzászólásokat...

Sajnos elég sokan negatívan nyilatkoztok a védőnőről... Sétálgat az utcán....boltban vásárol....nem jár ki rendszeresen...


1, a védőnőnek az a dolga, hogy az utcán sétálgasson és beszélgessen... Miért ne mehetne be a boltba??? és ha a esetlegesen az egyik eladó a gondozottja...??? az a baj, hogy úgy itélkeztek, hogy nem vagytok tisztában vele, mit is csinálnak a védőnők tulajdonképp...

3, Látogatásról....az elején tisztázni kell, milyen gyakran igényli a család a látogatást../itt jegyzem meg ez attól függ, a család milyen szívesen fogadja a védőnőt NEM A PÉNZRŐL VAN SZÓ..mert, ha esetlegesen még azt sem mondják neki, hogy ugyan foglaljon már helyet...Ugyan ki menne olyan helyre szívesen.., ahol nem látják szívesen...

19. homern
2012. ápr. 10. 09:53

nekünk kórházból hazajövetel után kijött a gyerekdoki és a védőnő is,majd hetente jöttek felváltva,egyik szerdán a doki,köv. hét szerdán a védőnő. a védőoltásokat is kijött a doki beadni. egy fillérembe sem került ,a védőnőtől kérdeztem hogy ha ő nem is fogad el semmit legalább a dokinak adhatok-e,de azt mondta régóta dolgozik vele,sosem fogadott el ő sem semmit,még rosszul is esne neki...


5. hónapos volt a fiam amikor átköltöztünk a xii kerületből a pesti oldalra, na,itt máshogy van...27 hónapos a fiam,2x látta védőnő 5 hónapos kora óta.... a dokit kihívni meg többezer forint,és csak vészhelyzetben jön,oltani kizárt....

18. abeni
2012. ápr. 10. 09:47
Kisváros lévén nálunk a védőnő sokszor az utcán tudja le a tanácsadást.
2012. ápr. 10. 09:47

az első gyermekemnél egy idősebb nő volt a védőnő, alig jött, de nem is bántam, mindig nyafogott, h mennyi munkája van, nagyon sajnálta magát..pedig már nyugdijas volt..


most egy fiatal nő van, 2 hónapos a lányom, 4 szer vagy 5 ször jött már ki, 2 szer pedig behivatott...és nem kap pénzt..de nagyon lelkiismeretes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook