Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti nem érzitek felelőtlenségnek, ha a leendő anyuka a terhessége 12. hetéig nem megy el orvoshoz? fórum

Ti nem érzitek felelőtlenségnek, ha a leendő anyuka a terhessége 12. hetéig nem megy el orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. ápr. 10. 16:07
Sajnos élő példája vagyok annak, hogy csak a 8. héten derült ki, hogy méhen kívül tapadt meg...
102. e57e061615 (válaszként erre: 62. - 2a4f521b34)
2012. ápr. 10. 16:01
Méhen kívüli terhesség már a 4-5. héten is okozhat nagyon súlyos panaszokat, az előtt meg értelmetlen orvoshoz futni, hogy megmondják, még semmi sem látszik.
101. Titánia83 (válaszként erre: 94. - Githaj)
2012. ápr. 10. 11:56

Azért, mert azt írja valakiről, hogy primitív, még nem feltétlen primitív!


Biztos nem ismeri: "ne ítélj, hogy ne ítéltess"!

100. Titánia83 (válaszként erre: 86. - Reload)
2012. ápr. 10. 11:54
5 hetesen még nincs is szívhang. Bár hallottam már olyat, hogy valamikor az 5. hét utolsó napján már látszott pulzálás. Van, hogy korábban fogant a baba, de olyan is, hogy később. Az orvosok sem tudják megmondani pontosan, hogy mikor történt a fogantatás! És pont nem ér semmit, hogy az utolsó menstruációhoz viszonyítják. Néha az anyuka pontosabban meg tudja mondani a fogantatás időpontját. :)
99. Titánia83 (válaszként erre: 85. - Gavrilo1)
2012. ápr. 10. 11:51
Nálunk a 12-13. héten csinálják a nyaki redő mérést.
98. Titánia83 (válaszként erre: 82. - Noncsi18)
2012. ápr. 10. 11:51

Figyelj, nem járhatunk minden nap nőgyógyászhoz, hogy nincs e fertőzésünk. Nekem volt, mégpedig a fogantatás után nem sokkal. Sőt, a várandósságom alatt is volt, és nagyon sok kismamának. És nem lett baj.


A fertőzésnek jele van. Tehát hülyének sem kell nézni szegény nőt, mert ha látott volna valami változást, tuti elmegy.


Nekem az ismerősömnek méhszájsebe van, és nem sokára szülni fog. Megnézte a doki, és nem csinált vele semmit.


Sőt, olyat is hallottam, hogy miómája volt valakinek, és szült egy egészséges gyermeket.


Gondolod, hogy a mai szintetikus vitaminok egészséget adnak az embernek? A legtöbb kismamavitamin szintetikus. Én sem szedtem. Természetes alapút viszont igen.

97. M0ncsa (válaszként erre: 96. - Eluka)
2012. ápr. 10. 09:33
Ha ez vigasztal, en nem gondolom, hogy rossz ember vagy, hanem azt, hogy nem a problema gyokerere keresel megoldast, hanem a szimptomara :) Meg azt, hogy a teny, hogy Mo-n - mint azt mar irtad - a 6-8. heten illik megjelenni az orvosnal, nem jelenti azt, hogy ez lenne az egyetlen helyes es jarando ut. Summa summarum, az eredeti kerdesedre a valasz: nem, nem felelotlenseg, hogy nem megy el korabban orvoshoz. Hogy evekig nem volt nogyogyasznal, az mar inkabb, de az meg az o baja.
96. Eluka
2012. ápr. 10. 09:21
Először is elnézést, hogy nem reagálok mindenkinek külön-külön a hozzászólására, de kicsit sok lenne. Köszönöm a véleményeket! A kérdés nem arra irányult, hogy véleményt faragjatok rólam, hiszen nem is ismertek, sem engem, sem a sógornőmet, sem a történetünket, semmit nem tudtok rólunk. Természetesen a kérdésben kiírt dologról megvan a magam véleménye, ugyanúgy, ahogy nektek is. Én nem nevezném véleménykutatásnak, amit csinálok, bár ha akarjátok annak is nevezhetitek. Kíváncsi voltam, ennyi az egész. Mint már írtam korábban mindenkinek más a fontos, más az értékrendünk. Ha esetleg engem erősítettetek volna meg a véleményemben (ami nem így történt), akkor sem futottam volna a sógornőmhöz, hogy megmondjam neki a magamét. És bármilyen furcsa is, én egy rossz szót nem szóltam nekik, nem oktattam ki őket, mert tiszteletben tartom a döntésüket. Gratuláltam nekik, örültem a jó hírnek, a véleményemet pedig pusztán a férjemmel osztottam meg, illetve most ismeretlenként veletek. Ne gondoljátok, hogy én olyan rossz ember vagyok (ez rosszul esett), csak az ember időnként kíváncsi, hogy az amit ő fontosnak érez és tart, azt más emberek hogyan látják. Ezért talán nem kell elítélni, és a véleményem sem fog változni. Sőt még azt is felajánlottam nekik, hogy ha bármi kérdésük van, akkor szívesen válaszolok, ha tudok, és minden rosszindulat nélkül teszem ezt. Most ennyi kívánkozott ki belőlem, de tiszteletben tartom a Ti véleményeteket és az Ő döntésüket is.
95. RockyRoad (válaszként erre: 93. - M0ncsa)
2012. ápr. 10. 08:58
Igy van. Ilyen sogornom lenne, mint a forumindito, en sem beszelnek gyakran vele.
94. githaj (válaszként erre: 46. - Eluka)
2012. ápr. 10. 08:48
Lehet hogy a sógornod primitív, de az ilyen "primitív" emberek sokszor sokkal boldogabban élnek mint a nem "primitívek". Nem foglalkoznak másokkal, nem porognek ki másokon, nem akarnak megfelelni másoknak inkább nyugodtan élik maguk kis életét.
93. M0ncsa
2012. ápr. 10. 08:47

Ebbol a terhesseg-dologbol is csak Magyarorszagon csinalnak ekkora cirkuszt. Mint mar irtak tobben, Angliaban pl. a 12. hetig ra se neznek a kismamara, es itt, Szloveniaban is a 10-11 het magassagaban rendelnek be eloszor, mert elotte "ugysincs mit nezni". Gondolom, sok mas orszagban is igy van.


A topikot vegigolvasva inkabb a "Ki nem allhatom a sogornomet, es minden tetteben hibat keresek. Mit tegyek?" cim lenne a helyenvalo :)

92. RockyRoad (válaszként erre: 79. - B486c9cf7d)
2012. ápr. 10. 08:43

Teljesen egyetertek.

Tiszta rosszindulat az egesz no (forumindito).

2012. ápr. 10. 08:38

Én is a 12. héten mentem először. Annyival volt ez "rosszabb", hogy egyszerre kellett rohangálnom mindenhová. Doki, védőnő,labor, uh...


Noranna76! Nem attól függ, h kap-e pénzt, h a 12 hétig megcsinálják-e neki a kiskönyvet, hanem 4 pecsétnek meg kell lennie a nőgyógyásztól, h megjelent.


Tehát valóban nem felelőtlenség! Szerintem.

90. githaj
2012. ápr. 10. 08:30
nem
89. eandi78 (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2012. ápr. 10. 08:23
Vannak, akik a háziorvoshoz szaladást is túlzásba viszik. Sima náthával (se láz, se köhögés, csak orrfolyás) már mennek, majd kapnak vény nélküli algoflexet és c vitamint. Külföldön be se jut az orvoshoz. Vannak hanyag betegek, de túlzásba se kell vinni.
2012. ápr. 10. 07:39
Itt külföldön 12. hétig nem is foglalkoznak a kismamákkal... Megcsinálod a tesztet és vársz. Ennyi. Szerintem nincs abban semmi felelőtlenség, ha valaki nem megy orvoshoz a 12. hétig, ha nem akar megmaradni a baba, akkor rohangálhat az ember hetente is, úgysem tudják megtartani, ha maradni akar, akkor meg kihúzza valahogy a 12. hétig :)
87. vikucka (válaszként erre: 84. - Gavrilo1)
2012. ápr. 10. 07:24
Én elmentem egy rákszűrésre, de még amikor csak terveztük a babát, egy vérvételre is. Igaz, ettől függetlenül mégis elment a baba. A következőnél várok a 9. hétig, mire elmegyek az orvoshoz. De szerintem mindenki maga tudja, hogy mikor...
86. reload (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 10. 07:22
Ezzel egyetértek. Az első gyerekemmel majdnem 12 hetesen voltam először dokinál, a másodiknál 5 hetesen rohantam. Persze se szívhang se semmi, 2 hétig majd' megőrültünk :S
2012. ápr. 10. 06:55

Utoljára az orvosom pl. konkrétan mondta, hogy ő nem szívesen fogadja a kismamákat a 8. hét előtt, de legjobb csak a 10-12 hét között. Addig annyi minden történhet a magzattal.....

Bár manapság a 11 héten csinálják a nyakiredő vastagság mérését.

84. Gavrilo1 (válaszként erre: 82. - Noncsi18)
2012. ápr. 10. 06:52
Normál esetben egészséges az ember lánya amikor terhes lesz.Nem kell abból kiindulni, hogy valami baja van. Minek kellett volna kivizsgálás.
83. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Molyka)
2012. ápr. 10. 06:18

Legyen véleménye, de én túlzásnak tartom, hogy véleménykutatást tart. Mi lenne ha mindenki azt mondaná, hogy felelőtlen? Akkor megmondaná neki?

Nem értem én az embereket!


Hormonpótlás terhesség alatt? Én elég fiatal voltam, amikor terhes voltam, de nem engedtem volna, hogy hormont adjanak, ahogy a vákuumot sem engedtem. És tudtam, hogy terhes vagyok az első napokban is. Nem teszteltem, mert anélkül is tudtam. Én ezt az örökös tesztelést sem értem.


Én pl. a védőnőnek megmondtam, hogy majd szólok neki ha szükségem lesz rá, ne hívogasson állandóan, ne akarjon kijárkálni hozzám és ne akarja megmondani, hogy mikor legyen meg a kiságy, stb.

Attól nem várjuk jobban a babát, ha tesztelgetünk és dokihoz rohanunk.

Szerintem nem ez a mérce.

És lehet, hogy ez a lány, aki ilyen felelőtlen jobb anya lesz, mint egy olyan, aki azonnal rohan a dokihoz.


Egyébként miért kellene rögtön dokihoz menni? Mit lendítene a doki a helyzeten?

82. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Eluka)
2012. ápr. 10. 04:31
Nem tartom felelotlensegnek, viszont azt igen, hogy meg soha nem volt nogyogyasznal es igy terveznek gyereket..... Azert nem artott volna egy kivizsgalas, lehet valami kisebb fertozese is, vagy akar mehszajseb vagy barmi. en biztos nem vallnek ugy gyereket, hogy nem latott elotte orvos.... Na meg biztos, hogy egeszsegileg is felkeszulnek.... vitamin, sok gumolcs, zoldseg, friss levego. De o tudja, nem tudsz ebbe beleszolni vagy tenni ellene... es mar amugy is mindegy.
81. timycat (válaszként erre: 76. - Titánia83)
2012. ápr. 10. 01:55

Nem a babatervezés előttön van a hangsúly, akkor én sem voltam.

De a fórumindító azt írta, hogy még sosem volt a hölgy nődokinál, itt nem a terhességen van a hangsúly, hanem hogy az éves nőgy. rákszűrést nem véletlenül találták ki

80. Liimo (válaszként erre: 79. - B486c9cf7d)
2012. ápr. 10. 00:40
en is pont erre gondoltam. Enyem is beleszol a gyereknevelesembe, ahelyett, h a sajat haza tajan söprögetne.
79. b486c9cf7d (válaszként erre: 11. - Eluka)
2012. ápr. 10. 00:28
Bakker, az en sogornom se egyszeru, de beloled vegkepp nem kernek.
78. b486c9cf7d (válaszként erre: 3. - Eluka)
2012. ápr. 10. 00:26

Angliaban ez a normalis.


Egyebkent meg a sogornod dolga.

77. Molyka (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2012. ápr. 9. 23:53

Hogy hogy miért van véleménye? Minden embernek lehet véleménye, nem? :)


Én bizony az első pozitív teszt után elmentem, rögtön másnap. Hogy miért? :) Nagyon vártuk a babát, felelőtlennek tartottam volna magam ha nem azonnal megyek. Értelme nem volt. :)))

Elgondolkodtam, hogy a második babánál is mennék-e? Mennék, holott pontosan tudom, hogy nem látszik semmi, nem tudnak semmit csinálni, stb.

Esetleg hormonpótlást adhat az orvos, amit kaptam is, holott nem biztos hogy kellett volna, ez szerencsére sosem derült ki. :)

Mondjuk én a másik véglet vagyok.

Viszont a terhesség alatt nem voltam pluszban orvosnál csak egyszer. Mások vagyunk, én tudom magamról, hogy nem teljesen normális. :)

76. Titánia83 (válaszként erre: 47. - Timycat)
2012. ápr. 9. 23:22

Miért felelőtlenség, ha babatervezés előtt nem megy el valaki orvoshoz? :o


Akkor bizony jó sok felelőtlen anyuka van ezen a bolygón. :(


Már bocsánat, de szerintem babatervezéshez nem kell nődoki. Akkor kell elvileg, ha nem érkezik baba egy bizonyos időn belül. De sajnos sokszor nem is az orvos segít, hanem megoldja a természet. Nem egy történetet hallottam, hogy a hölgy orvosilag meddő, aztán mégis megfogant a baba természetes úton. :)

75. Titánia83 (válaszként erre: 31. - Eluka)
2012. ápr. 9. 23:17

Ebből még nem következik az, hogy felelőtlen, aki nem megy el azokban a hetekben. Én inkább bátornak mondanám, aki tud várni még tovább is. :)


Én aggódós voltam, ezért elég korán elmentem az orvoshoz. Aki visszahívott pár héttel később egy vizsgálatra. :)

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Titánia83)
2012. ápr. 9. 23:17
Jól tudod :) ..és az egész terhesség alatt van három vizsgálat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook