Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Flixotide-t használja még valaki? fórum

Flixotide-t használja még valaki? (tudásbázis kérdés)


18. luciti
2013. szept. 18. 11:06
Ide irok hatha valaszol ra valaki, akinek tapasztalata van a flixotide-dal. Korulbelul mennyi ido alatt erezheto mar a hatasa?
17. Kriszta0930 (válaszként erre: 16. - Anitaklara)
2012. ápr. 10. 18:33
Köszi kérdésed,délután voltunk a drnéninknél ő megvizsgálta és most hála az Istennek nem hallott semmit a tüdejénél,azt mondta ez most egy vírusos nátha!Ami könnyen meglehet,mert ahogy hazajöttünk a kórházból akkor a 3tesója pont beteg volt!Mindenesetre adjam neki még a Ventolint azt mondta napi 3-szor 2puffot ha fulladna akkor adhatok többet is neki ezt mondta!!!
16. Anitaklara (válaszként erre: 11. - Kriszta0930)
2012. ápr. 10. 14:46
Hogy van a kicsi?Remèlem javult!!!!
15. Anitaklara (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2012. ápr. 9. 22:11
Akkor a ti+dnek kicsit komolyabb asztmàja van ezek szerint. El se merem kèpzelni. Nekunk azt mondtàk az ilyen kicsi kori asztmàt a gyerekek majdnem 70-80%- kinovi idovel. S ez valòban igaz lehet, mert mi most vàrjuk az eredmènyeket az asztma vizsgàlatròl. Remèlem pàr napon belul màr tobbet tudunk. Lehet le is àllhatunk a flixotidròl. Pont most 4-èn voltunk ezen a fuvokàs vizsgàlaton, ès pàr szòban annyit mondtak nem rossz. Hàt remèlem!!!!
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Kriszta0930)
2012. ápr. 9. 20:04
azt nem mondanám....ha ennyire egyszerű lenne nagyon jó lenne....de sajnos nem az.mi 6 féle gyógyszert szedünk,közgyógya még most lesz a gyereknek.remélem kinövi ezt a dolgot,mert nagyon rossz.
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Kriszta0930)
2012. ápr. 9. 20:04
azt nem mondanám....ha ennyire egyszerű lenne nagyon jó lenne....de sajnos nem az.mi 6 féle gyógyszert szedünk,közgyógya még most lesz a gyereknek.remélem kinövi ezt a dolgot,mert nagyon rossz.
2012. ápr. 9. 19:51
Én is Flixotide-et használok már évek óta, hogy pontos legyek 6 éves korom óta, és tényleg jó :)
2012. ápr. 9. 19:19
Úgyhogy már akkor az kezelés is számít,úgyhogy hatnia kell most már
2012. ápr. 9. 19:18

Igen most olvastam utána,hogy a :


PULMICORT csoportjába tartozó további gyógyszerek és gyógytermékek (Obstructiv légúti betegségekre ható egyéb szerek, inhaláló szerek)


AEROX 200 µg túlnyomásos inhalációs oldat

AEROX JET 200 µg túlnyomásos inhalációs oldat

ALVESCO 160 µg túlnyomásos inhalációs oldat

ATROVENT N 21 µg/adag túlnyomásos inhalációs oldat

BUDESONID EASYHALER 100 µg/adag inhalációs por

BUDESONID EASYHALER 200 µg/adag inhalációs por

BUDESONID EASYHALER 400 µg/adag inhalációs por

FLIXOTIDE DISKUS 100 mikrogramm/adag inhalációs por

FLIXOTIDE DISKUS 250 mikrogramm/adag inhalációs por

FLIXOTIDE DISKUS 500 mikrogramm/adag inhalációs por

FLIXOTIDE EVOHALER 125 µg/adag túlnyomásos inhalációs szuszpenzió

FLIXOTIDE EVOHALER 250 µg/adag túlnyomásos inhalációs szuszpenzió

MIFLONIDE 200 µg inhalációs por kemény kapszulában

MIFLONIDE 400 µg inhalációs por kemény kapszulában

SPIRIVA inhalációs por kemény kapszulában

SPIRIVA inhalációs por kemény kapszulában + HandiHaler

SPIRIVA RESPIMAT 2,5 µg inhalációs oldat

9. Kriszta0930 (válaszként erre: 8. - Anitaklara)
2012. ápr. 9. 19:15
Köszi a nyugtatást,csak rossz,mert az első befulladásunk nagyon gáz volt a másodiknál már éreztem,hogy inkább este vigyük fel ne várjunk éjjelig!Azt mondták,hogy jól tettem!Amúgy bent a kórházba még Pulmicortot kapott szerintem az is hasonló mint a Flixotide!
8. Anitaklara (válaszként erre: 7. - Kriszta0930)
2012. ápr. 9. 19:04

Ugyanezt èltem àt. Ahogy csak meghallottam a gyereket hogy km km, az idegeim a pattanàsig feszultek. El nem tudod kèpzelni, mennyit èjszakàt toltottem az internet folott gornyedve, hogy talàljak valami megoldàst, javaslatot, tanàcsot. A leheto legrosszabb az ilyen esetekben, hogy amikor kiderul egy dolog, nem tudsz ròla semmit se. S ez legalàbbis szàmomra nagyon megterhelo idegileg. A màsik èjjel nem alszol, mert a gyerek csak kohog, kohog, ha meg nem kohog, akkor azèrt nem alszol, mert attòl tartasz tortènt valami ès befulladt. Ateltem ezeket, tudom mi a dolog. Sokszor mèg ma is èjszakàzok, amikor hallom kohogni ot, de màr krizisek nèlkul. A legfontosabb orr fujàs. JEssikàm hiperaktiv is ès bàrmit kèrek tole, azt megelozi mindig egy heves vita, mert o nem akarja csinàlni. Az orrfujàs mèg a mai napig egy mumus nàlunk. AMikor meghallom szipogni mint ma is. A kovetkezo jelenet zajlik.

-JEss fujd ki.

-Nem.

-JEssi fujd ki lègyszives.

-NEm. MAjd kèsobb.

-JEss fujd ki mert megàlitom a kocsit ès kiraklak, gondok lesznek.

Na akkor nagy nehezen tàska dobàlàs kozben eloszed egy zsepit ès kifujja. Fèlig. :-)

NE aggòdj. El fog mulni, a flixotid nem hasznàl azonnal. A kohogès van ugy hogy kitart mèg napokig is de nem fullad. éjjelente kohognek tobbet, ez az asztma jele. JEss mindig ketto hàrom fele kezd kohogni, akkor tudom màr nem lesz alvàs. Nyugi. Màsok gyermekei is asztmàsok ès èlnek. én midig ezt hangoztattam magamnak anno.

7. Kriszta0930 (válaszként erre: 6. - Anitaklara)
2012. ápr. 9. 18:56
Nagyon szépen köszönöm a választ!!!!Igen sajnos pánikolok,ha egyet köhög már görcsbe rándul mindenem és tiszta ideg vagyok!!!Nekem azt mondta a háziorvosunk aki mellesleg pulmonológus,hogy Ventolinozzam még pár napig őt!!!Amúgy tegnaptól kapja Flixotidot reggel és este!De ma megint köhög és folyik az orra!Ez egy ördögi kör úgy érzem!1hete még a kórházban voltunk!
6. Anitaklara (válaszként erre: 5. - Kriszta0930)
2012. ápr. 9. 18:47

Szia Kriszti.

A flixotide valòban arra valò, hogy megelozze a befulladàst, azaz nyitva tartra a horgoket a kicsinek. A ventolint pedig akkor kell adnond neki, amikor hallod hogy sipol a kicsi amikor kohog. Az èn lànyomnàl is hàrom ès fèl èvesen diagnosztizàltàk az asztmàt, addig vagy hàromszor voltam vele a surgossègin. A lènyeg, hogy rendszeresen hasznàld. Ahogy az orvos leirta. Nekem adtak egy papirt, amin minden rajta van. ha èrdekel elokeresem Neked ès skennerben elkuldom. A lànykàm most màr 8 volt màrciusban, mèg mindig hasznàljuk a flixotidot, de kèt ève nem volt krizisunk. Elèg sokat kutakodtam anno az interneten, meg olyan tipus vagyok, aki ha nem tud valamit arròl addig keres ès kèrdez ès kutat, amig egy èlo kèt làbon jàro lexikon nem lettem. Amire èn ràjottem, azok a kovetkezok. A lehet legfontosabb, ne pànikolj. MErt ha a gyerek èrzi hogy pànikolsz sokkal konnyebben befullad. Te vagy neki a biztos pont. Ha azt làtja fèlsz, o mèg jobban fog fèlni. én ahogy elkezdtuk a lànyomnak a flixotidot, azonnal mondtam neki minden este ès reggel: flixotidoztàl? Mèg mai napig kèrdezem reggel este. Aztàn ha van rà keret, Sòpipa. és uszàs. nagyon jo manom is jàr. Jovore emelem neki heti ketto hàromra. Sobarlang is jo. Havan lehetosèg tengerre egy hèt nyaralàs. A budapesti korhàznak, heim pàlnak van egy forum oldala is ami kifejezetten asztmàs gyerekek szuloinek van. Sokat segit ha màsokkal megebszèled, ami zavar ami fèlelemmel tolt el. De nyugi. NEm lesz baj, egy kis odafigyelès. NE pànikolj, ne sztresszelj. Ez a legjobb tanàcs amit egyenlore adhatok, aztàn ugyis ràjossz majd Te magad is. Ha van kèrdèsed csak nyugodtan tedd fel. :-)

2012. ápr. 9. 18:38
utóbbi fulladásunk előtt 1hetet volt oviba,már pénteken orrfolyással jöttünk haza és vasárnap befulladt ismét,azán kórház lett!De jövőhéten viném már újra oviba,csak félek az újjabb fulladástól! :(
4. Kriszta0930 (válaszként erre: 3. - Mtt80)
2012. ápr. 9. 18:36
Igen nekünk is így mondta a drnőnk,csak még pár napja jöttünk haza a kórházból és még adnom kell neki a Ventolint is egy darabig így mondták!De arra vagyok kíváncsi,hogy így tényleg nem fog befulladni,h a flixotidet használjuk?
2012. ápr. 9. 18:32
Az én fiam is használja, ő asztmás. Ez tényleg jó, csak ezt állandóan kell használni, a ventolint meg csak akkor, ha konkrétan fullad.
2012. ápr. 9. 18:30
Kisfiam 3.5éves 4hét alatt 2-szer kerültünk kórházba fulladás miatt,elsőnek Márc 6.-án,aztán Ápr 1.-én mindkétszer 3éjjelt voltunk bennt!Az első után csak a Ventolint kaptuk,de a mostani után már a Flixotidet is!!!Állítólagf ezzel megelőzzük a befulladást!Használja valaki a gyermekének,tényleg jó???
2012. ápr. 9. 18:28
Flixotide?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook