Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki abban segíteni, hogy egy egyedülálló anya milyen segélyeket kérhet az önkormányzattól? fórum

Tudna valaki abban segíteni, hogy egy egyedülálló anya milyen segélyeket kérhet az önkormányzattól? (tudásbázis kérdés)


13. e676663877 (válaszként erre: 11. - Inci-finci)
2012. ápr. 9. 09:16

Azt nem rendszeres szociális támogatásnak hívják. Rendszeres gyermekvédelmi támogatást kell igényelni és ahhoz jár többek közt az ingyenes étkezés, tankönyv ingyenessége (iskolás korban) és évente két alkalommal gyermekenként 5800 ft-os pénzbeni ellátás. Továbbá egyes iskolákban tandíj mentesség illeti meg. Tárgyévre jár a kedvezmény csak, évente meg kell újítani.



Senki nincs itt tisztában azzal, hogy pontosan mennyit és hogyan. EZÉRT KELL BEMENNI A HELYI ÖNKORMÁNYZATRA, mivel az helyi rendeletekkel szabályozza le a segélyezést, mivel a segélyeket a saját bevételeiből tudja adni.


Az egy főre eső jövedelem összegét is pontosan meg kell kérdezni. Rendszeres gyermekvédelmi támogatás igénylése esetében az az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 140 %-a az egyfőre eső (ebben az évben 39990.- ahogy már valaki írta).


Átmentei segélyt igényelhetsz mondjuk közüzemi számlák kifizetéséhez, ekkor kérni kell kérelmet, megadni az ott kért adatokat, csatolni a közüzemi számlát, amihez kéred a támogatást és megindokolni a jövedelmi helyzeteddel az igénylést. MINDEN BEÉRKEZETT KÉRELEMRE ADNAK PÉNZT, kötelessége az önkormányzatnak a segélyt kérőt valamilyen támogatással elengedni. Ha ezer forinttal is, de akkor is. Ezt sok ember kihasználja, csak az nem akinek tényleg szüksége van rá, mert szégyelli kérni...


Gáz, áram támogatás: tavaly augusztustól megszűnt mindennemű kedvezmény. Ezt sajnos sokan nem is tudják. Csak azt lehet kérni, hogy védett fogyasztóvá válj, semmilyen pénzbeni ellátással nem jár. Annyi van, hogy ha nem fizetsz iksz ideig (6 hónapos hátralék) közüzemi akkor nem kapcsolják ki a szolgáltatást, és kérhetsz adósságrendezést az önkormányzattól.


És mindennek nézzen utána a kérdező mielőtt bemenne, mert TÉNYLEG LERÁZNAK - nem érdekük kiadni a pénzt. De van aki addig veri az ajtót, amíg meg nem kapja, pedig meg sem érdemli.

12. salabakter (válaszként erre: 11. - Inci-finci)
2012. ápr. 9. 07:43
Igen,erre írtam,hogy mennyi az egy före eső keresetnél a határ.
2012. ápr. 8. 20:19

Attól függ mennyi az egy főre jutó átlag kereset.

Emelt családi pótlék az alanyi jogon jár, 1000-ft kb .

De az önkormányzattól kérhető, rendszeres szociális támogatás, evvel jár az óvodai és az iskolai ingyenes étkeztetés, gáz és áram támogatás.

Szociális osztályon kell kérni az igénylő lapokat.

Kérni kell, különben szépen leráznak.

2012. ápr. 8. 19:54
Amikor elváltam falun éltem, azt mondták, nem adnak semmit.Gyesen voltam pedig nem kerestem, a minimális gyes, a családit megemelték 1000 ft-al.Ennyi volt...
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 8. 18:56
2012. ápr. 8. 18:56
Köszönöm a tanácsokat.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - E676663877)
2012. ápr. 8. 18:53

Nem nézik az egyedülállóságot a szociális juttatásoknál.

A csp-nél számít, kb ezer ft-al jár több gyerekenként.

2012. ápr. 8. 18:51
Ha az egy főre jutó jövedelem több akárcsak 10 forinttal is,mint 39900 forint,akkor semmi nem jár.
5. e676663877 (válaszként erre: 2. - 474687f420)
2012. ápr. 8. 18:46
Semmit nem töröltek el, a helyileg illetékes kormányzat többféle dolgot is adhat, főleg, ha kérik azt és megalapozott is, csak erről nincs tájékoztatva a nagyérdemű.
2012. ápr. 8. 18:44

Az előttem író jól mondja, de nézik azt is, hogy egyedülálló vagy-e vagy sem. Etikailag ez a kérdés fontos egy önkormányzat által adható juttatásnál is.

Hány gyermekről van szó?

Ha egyedülálló vagy és így is vagy regisztrálva az államkincstárnál eleve több a családi pótlék összege.

Az önkormányzatnál átmeneti segélyre lehetsz jogosult, ez egy egyszeri támogatás. Továbbá jogosult lehetsz még gyermekvédelmi támogatásra is.

Jogosult lehetsz még lakásfenntartási támogatásra is.

Minden pontos információért be kell menned a saját önkormányzatodra, mert nyomtatványt és pontos adatokat ott tudnak mondani neked.

Az államkincstáros dolgot meg az illetékes államkincstárnál tudod elintézni.

2012. ápr. 8. 18:30
Kereset alapján jár, és teljesen mindegy, hogy valaki egyedülálló vagy nem. Az egy főre esőt nézik, de hogy mi mennyi, azt nem tudom.
2012. ápr. 8. 18:04
Ez engem is érdekelne, mert régen volt valami, de úgy tudom, eltörölték
2012. ápr. 8. 18:00
Tudna valaki abban segíteni, hogy egy egyedülálló anya milyen segélyeket kérhet az önkormányzattól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook