Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízum, letelepedési engedély Magyarországra, Afrika fórum

Vízum, letelepedési engedély Magyarországra, Afrika (beszélgetős fórum)


16. noemy89 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 9. 09:37
Enissa...Nagyon szépen köszönöm,sokat segítettél.Igen,jobban utána kéne járni,csak olyan zavaros ez nekem :S Most azt se tudom,hol kezdjek neki.De el fogom olvasni a linket,amit küldtél!
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Noemy89)
2012. ápr. 8. 23:34

".Igen van ott nagykövetség,a"....most olvastam nincs képviseletünk ott.

Innen bővebb információkat megtudhatsz. Olvasd el, nagyon fontos dolgokat tudhatsz meg.


[link]


Az országban nem működik sem hivatásos, sem tiszteletbeli magyar konzulátus. Javasoljuk, hogy szükség esetén vegyék föl a kapcsolatot az Európai Unió valamely tagállamának helyi képviseletével.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Clau26)
2012. ápr. 8. 22:50

Szerinted olyan még nem is fordult elő, hogy a magyartól kellett menekülni?? Sajnos nem egyszer megesik. Általában az anyaotthonok nem a külföldi férjek miatt vannak csordultig, hanem saját nemzetünk férfitagjai miatt.

Nem mondom, hogy külföldi nem lehet szemét, de így nem lehet általánosítani.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Noemy89)
2012. ápr. 8. 22:44

Szia, bocsánat először is, azt hittem csak valaki felvetette és kész (előfordult már)


Szerintem természetesen hazajöhetnétek.

Az Idegenrendészeti Hivatalban tudnak adni bővebb felvilágosítást.


Az biztos nem hetekbe fog telni az ügyintézés,hónapokba.

Le kell fordíttatni az ott hivatalos nyelvre az irataidat,születési, személyi, cím, iskolai végzettség. Csak a hivatalos fordítóirodait fogadják el. Itt simán százezres nagyságrendre számíthatsz. Igazolást, hogy nem élsz házasságban.

Helyesebben járjatok utána, hogy ott mit kérnek, hogy hiánypótlás miatt ne keljen várakoznotok.

Ott kell egy tolmács (Magyarországon kell legalábbis), hogy tudd mit írsz alá. Egyházi esküvőt nem fogadnak el itthon hivatalosnak, ha ott esetleg el is fogadják. Nem ismerem az ő szokásaikat, csak megjegyeztem.

12. noemy89 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2012. ápr. 8. 21:42
Igazából Portugál,nem tudom miért kéne menekülnöm.Szeretjük egymást,és nem érdekből...
11. noemy89 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 8. 21:41
Hidd el,én se értek sok mindent...De lejárt,és most az iskolai papírokat is elkérték....Igen van ott nagykövetség,az ügy folyamatban van.De ha pl ott házasodnánk össze,akkor vissza tudnánk jönni együtt?
10. noemy89 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 8. 21:39
Húúú,köszönöm.Legalább nem reménytelen.Köszi hogy aggódsz,tudom hogy rengeteg az érdek házasság,és akik csak a vízum miatt akarnak.De hiába mondanám,hogy ez igazi ami kettőnk közt van,ezt csak mi tudjuk.Együtt akarunk lenni,és ha ehhez az kell hogy összeházasodjunk...
9. noemy89 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. ápr. 8. 21:36
Ez nem csak tőle függ!Amit meg tudott tenni,megtette,innentől kezdve már csak várni tudunk!
2012. ápr. 8. 11:38
Szerintem nem is valós a kérdés, lehet egy jó kis vitára számított a fórumindító, és más ninck néven kuncogott volna. Feltette a kérdést, és be se dugta az orrát.
7. Hné80 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2012. ápr. 7. 15:12
Olyan gyorsan meneküljön, hogy lába se érje a földet!!!!!!!!!!!!!! (szintén tapasztalat)
2012. ápr. 7. 13:58
menekülj az afrikaitól..tapasztalatból írom..keress 1 magyar palit
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Noemy89)
2012. ápr. 6. 23:02

Nem hiszem, hogy házasságkötés miatt visszaengednék, rögtön az a kérdés merülne fel bennük, lett volna ideje szerelmi házasságot kötni itt tartózkodása alatt. Arra gondolnának alibi házasság, ha nagyon akarjátok, ha Te kiutaznál az lehetne a megoldás, mert utána családegyesítés jogcímén már ő is kapna beutazást, letelepedést.

Ehhez viszont nem ismerem a körülményeket, hogy azt mondjam jó szívvel Neked,fuss és legyetek boldogok. Nem tudhatod , nem álarcot hordott-e hazánkban.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. ápr. 6. 22:53
Hidd el, ez nem a beutazni vágyó pipogyasága, nagyon kemény szabályok akadályozzák a beutazást.
2012. ápr. 6. 22:51

Szia!


Nem értem, ha nem fejezte be a tanulmányait, hogy járhatott le a vízuma.

Van nagykövetség Angolában?..mert ha nincs akkor bizony elhúzódhat. Bőven belefér, hogy nem kap vízumot, kevés afrikai kap Magyarországra beutazást. azt nagyon nem ajánlanám, hogy ott köss házasságot, mert nem tudhatod mit írsz alá.

2012. ápr. 6. 22:46

Ezt neki kellene megoldania.

Ha ennyit nem tud elintézni, akkor arra sem érdemes, hogy itt éljen.

Ne a házasság legyen a mentőöv a számára!

2012. ápr. 6. 22:33
A barátom Luandából jött,tanulmányait itt folytatta,még nem fejezte be.Családjával élt itt kb 3éve.Lejárt a vízuma,vissza kellett mennie,meg lett igényelve az új vízum,ez már lassan 2hónapja,de még semmi nem történt.Nem értem miért megy ez ilyen nehezen.Ha esetleg nem kapná meg,hogyan lehetne megoldani?Én a házasságra gondoltam.Ha össze szeretnénk házasodni,kaphat-e vízumot?Vagy ha mondjuk ott,Angolában házasodnánk össze?Mi lenne a megoldás? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook