Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik olyan gyümölcsös bébiétel ami nincsen tele rizzsel meg minden mással? Szóval csak a gyümölcs? fórum

Létezik olyan gyümölcsös bébiétel ami nincsen tele rizzsel meg minden mással? Szóval csak a gyümölcs? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. t_marcsi (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2012. máj. 28. 05:11

Hát én pl nem csemege gyanánt kell adjam a 3 évesemnek. Sajnos még mindig a tálcás kajákat eszi meg csak. A sült húst, almát, kiflit, kakaót, túrórudit megeszi, de bármilyen zöldséget akarok adni, szájzárat kap, és hisztizik. Próbáltam, hogy nem adok mást, akkor konkrétan 1. vagy nem evett, vagy 2. kilopta a hűtőből a túrórudit, vagy a felvágottat, de akkor sem kellett a rendes étel.


Szóval ez van. Sajnos ilyen is előfordul. Minden elképzelhetőt próbáltam, végigkérdeztem az összes szakembert, akit csak lehetett, és ha nem akarom, hogy húson nőljön fel, akkor kénytelen vagyok tálcásat adni neki. Előtte megkínálom azzal, amit mi eszünk, hátha... érdekes, hogy a bölcsiben megeszik majdnem mindent, csak itthon csinálja ezt :(

64. Guruljka (válaszként erre: 53. - Ceb31d2718)
2012. máj. 28. 03:23

Tök aranyos, hogy már beszélt a gyerek, és még bébikaját adtatok neki!

:D

Gondolom, azaz remélem...hogy csak csemege gyanánt, a rendes étel után, ugye?

63. esőcsepp (válaszként erre: 62. - Ezti)
2012. ápr. 7. 12:20
:-DDD
62. Ezti
2012. ápr. 7. 09:10
Én a topikundító NEM lustaságból kérdeztem, de nem írom le 100-adszor. Viszont tegnap DM-ben láttam trendy-anyut, full designe-ban, legdrágább pelenkát vett és kb. 50 db üveges kaját:S Nehéz volt visszafogni magam, hogy ne gratuláljak.
61. mel81 (válaszként erre: 60. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 7. 06:58
A férjem a legnagyobb pulykafelvágott-gyártó virslijében talált üvegszilánkot.
60. bd55e3f068 (válaszként erre: 57. - Tücke)
2012. ápr. 6. 22:18
Felfogtam a súlyát, de akkor is túlzásnak tartom, hogy ezért valaki azt javasolja, soha ne vegyünk bébiételt. Gyerekkoromban egy zsömlémben szög volt, de emiatt nem mondanám senkinek, hogy ne vegyen soha pékárut.
59. mel81 (válaszként erre: 53. - Ceb31d2718)
2012. ápr. 6. 22:08

Volt ilyen miatt már termékvisszahívás külföldön.

Én biztos felhívnám a céget. Ha nem vesznek komolyan, megemlítenék egy negatív internetes kampányt.

Külföldön egyből visszahívtak minden terméket üvegszilánkos eset miatt.

2012. ápr. 6. 22:01
tényleg a gesztenye, de szereti a fiam:)
57. Tücke (válaszként erre: 55. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 6. 21:37
igen ritka hiba amiből komoly gond is lehetett volna ha a gyerek lenyeli
2012. ápr. 6. 20:35

Nem lett semmi baja, hiszen magnak értékelte a dolgot és jól nevelten kiköpte.

Utána viszont képtelen voltam bármilyen bébikaját adni neki.

55. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - Ceb31d2718)
2012. ápr. 6. 20:25
Ez egy nagyon ritka hiba, ennyiből nem kellene általánosítani.
54. Tücke (válaszként erre: 53. - Ceb31d2718)
2012. ápr. 6. 20:14
az igen de semmi baja nem lett a gyerkőcnek ugye?
2012. ápr. 6. 19:43

Jájj ezt hagy mondjam el!!!

A fiam már rég túl van a bébiételes korszakon...ez mondjuk nem hírértékű, a topik szempontjából. De az már talán igen, hogy mi akkor szoktunk le a az üveges bébikajákról, amikor közölte, hogy "mag" van benne.

Nos ez a "mag" egy szép, méretes üvegszilánk volt.


Szerintem ez mellett a túl sok rizs igazán elhanyagolható mellékkörülmény.


Ne legyetek lusták és inkább főzzetek a kölöknek:P

52. mel81
2012. ápr. 6. 15:00

Szerintem a rizsdara ill. keményítő azért nem káros adalék, szimplán gabona. Laktatóbb lesz tőle a gyümölcs, azért teszik bele. Az problémásabb, ha cukor és/vagy víz van benne, mert az tényleg spórolás a gyártó részéről. De az almalé nem hiszem, hogy probléma.

Egyébként pl. répából már illatra is az "almalével dolgozó magyar gyártó"-é a legjobb, mert tényleg zsenge. A gyerekeim csak azt ették meg, a szúrósszagú bio némettől undorodtak.

Megjegyzem, én sok bébiételt adtam a gyerekeimnek, mert sokára tudták megenni a darabosat (kihányták), és ha elmentünk valahova, jobbnak gondoltam az üveges gyümölcsöt, mint a kekszet. Most is rengeteg gyümölcsöt esznek.

51. Lacry
2012. ápr. 6. 14:54
Rosmannban a hamanek olyan azt hiszem.
50. Szilvita (válaszként erre: 43. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:48
Persze, de az alapíz ugyanaz:) Megkóstoltad? Érdemes. A felnőtt ízlelőbimbóval nem érzel különbséget...
49. Szilvita (válaszként erre: 40. - Gera175)
2012. ápr. 6. 14:42
Az intersparban vettem gondolom máshol is van darált fagyasztott főtt gesztenye. Csak fel kell olvasztani, és belekeverni a kajába. Úgy emlékszem, elég korán lehetett adni.
48. Tücke (válaszként erre: 45. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:27
már 7 éves :) kész nő :DDD
47. t_marcsi (válaszként erre: 43. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:26
Az én fiaim mind a ketten tápszeresek, ott más a hozzátáplálás, mert nem úgy van ahogy TE is írod, hogy változik az összetétele. Sajna a tápszer standard. A hozzátáplálást, is 4 hós kor körül lehet kezdeni, anyatejes babáknál azt mondják ráér féléves kor körül.
46. t_marcsi (válaszként erre: 42. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:24

Nekem a nagyfiam most 3. Február eleji baba, úgyhogy mi 4 hósan üvegeztünk, és ma már nagy fiú... a kicsivel ugyanígy lesz, amíg nem lesz apuéknak vagy anyósoméknak a kertben gyümölcs, addig üvegeset fog kapni. Sokkal megbízhatóbb, mint a boltban vásárolt akárhonnan származó kitudjamivel lögybölt gyümölcsök.


Az üvegeset legalább bevizsgálják, és a drágább fajták nincsenek tartósítva sem, nincs hozzáadott adalék, csak tiszta zöldség és gyümölcspürék. Nekem abszolut nem volt lelkiismeretfurdalásom, amíg üvegből evett a gyerek (hülyeség krumpliból pürét főzni akkor, ha mondjuk háromszorra enne meg egy krumplit... meg ízetlen főzelékeket ugyanezért... mikor már tudtam mit szeret, és normális mennyiségeket evett, akkor főztem neki, és semmi probléma nem volt az átálással).


Szerintem mindenki úgy és akkor etesse a gyerekét, amikor és amivel akarja. Én pl tehéntejet nem adtam a nagynak három éves koráig... ezért támadtak hogy lökött vagyok, meg megszóltak hogy miért nem főzök, miért adok készkaját...


Az alma és a krumpli szokott lenni amúgy az első, de az üveges bébiételek korosztálynak megfelelően tartalmaznak mindent, mert az esetleg még nem ehető gyümölcspürék (pl eper) esetén kivonják belőlük az allergizáló anyagot (barátnőm dolgozott magas beosztásban a HIPP-nél, azt mondta ugyanolyan nyugodtan adhatom a gyereknek, mintha én főztem volna).


A Müllerben brutál választék van, vannak olyan bébiételek is, amiket máshol nem lehet kapni, és olcsóbbak is sokkal (pl. most vásárlási láz kuponnal 20% lejön az amúgy is kedvező árból). Én ott szoktam venni. Igaz még csak 2 hós a kisebbik, de be fogok tankolni egy fél évre előre :)

45. Ezti (válaszként erre: 44. - Tücke)
2012. ápr. 6. 14:23
:))) Mennyibidős?
44. Tücke (válaszként erre: 42. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:20
én csak azt tudom h az enyémmel 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást fokozatosan alma, banán, eper, cékla, spenót, sütőtök, krumpli, répa, husik stb stb nem tudom már milyen sorrendben rég volt de azt biztosan tudom h foga nem volt még 10 hósan és 2pofára ette a milánóit meg a húslevest kevés hússal meg répával tésztával :DDDD
43. Ezti (válaszként erre: 41. - Szilvita)
2012. ápr. 6. 14:18
Nekem meg a gyerekdoki azt mondta pont, hogy azért a legjobb az anyatej, mert változatos, azokból áll össze amit eszünk. Ha belegondolunk, egy tehénnél sem mindegy, hogy mit ezik, a tyúknál sem, aki a tojást tojja:)
42. Ezti (válaszként erre: 36. - Szilvita)
2012. ápr. 6. 14:16

Nekem 2. gyermek, van egy 4 éves fiam is:)

De ha azt mondjátok, hogy ha már eszi az almát akkor rögtön mehet a zöldség, akkor megpróbálom:)

41. Szilvita (válaszként erre: 39. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:15
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a babák nem igénylik a változatosságot, gondolj bele, eddig egy ízt ismert, az anyatejét. Most sem kell hirtelen. Meg neki az is épp elég változatos, ha a krumplit kevered almával, aztán a céklát almával vagy banánnal, aztán a répát krumplival stb.
40. gera175 (válaszként erre: 38. - Szilvita)
2012. ápr. 6. 14:14
A gesztenyét mikor adtad neki, és milyen kiszerelésben vetted?
39. Ezti
2012. ápr. 6. 14:13

Így igaz, köszi, már vettem biopiacon céklát, répát, krumplit, de azért gyümölcs is kellene, monél változatosabban.

Köszi, szép napot!

38. Szilvita (válaszként erre: 34. - Dallam'75)
2012. ápr. 6. 14:12
És a meggy meg a gesztenye meg a krumpli együtt, zabálta:)
37. gera175 (válaszként erre: 34. - Dallam'75)
2012. ápr. 6. 14:11
Dobozos barackot én is adtam neki, de lemostam róla a levet.
36. Szilvita (válaszként erre: 33. - Ezti)
2012. ápr. 6. 14:11

Szia, a DM-ben van 100%-os püré, nem a bébiételeknél, hanem a biokajáknál. Elég nagy kiszerelés, már nem emlékszem milyen, ami biztos, hogy van alma meg mangó.

Viszont miért nem adhatsz neki krumplit vagy sütőtököt? A sütőtök már nem sokáig van, és nagyon fini és egészséges. Vagy répát? Vagy céklát? Amúgy is a zöldségben van a legtöbb ásványi anyag és vitamin, nem a gyümölcsben...

Egyébként én is eltettem barackot, mikor terhes voltam, mert januárra lett fél éves, és össze sem lehetett hasonlítani az üvegessel, klasszisokkal finomabb volt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook