Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Írt fel valakinek fogorvos Dalacin 300 mg kapszulát? Mennyi idő után hatott? fórum

Írt fel valakinek fogorvos Dalacin 300 mg kapszulát? Mennyi idő után hatott? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. megi04
2022. márc. 14. 21:12

4 nap múlva kezdett hatni..

De 1 hét után újra begyulladt..

Nekem az volt a jó,mikor - tán 1000 éve- Dalacin - C -t írt fel.A sima Dalacin kb.cart se ért.Utána írt fel valami mást,az jó volt.

2022. márc. 14. 20:59
Nem összekeverendő a fájdalomcsillapítókkal. Ez antibiotikum, elsősorban fogászati gyulladásokra.Gyulladt fog huzzása előtt, vagy után javasolt, pontosabban használt. Nem fájdalomcsillapító! Azt külön kell szedni ha van fájdalom. Én eddig egyszer szedtem, a gyöngébbet komolyabb fogy gyulladásra nálam hatott. De ha úgy érzed mondjuk 2-3 nap után, hogy hatót akkor is végig kell szedni az egész kúrát. Minden antibiotikumra igaz.
39. 4de07ed93f (válaszként erre: 35. - Dd4fac34d4)
2021. aug. 16. 23:48
cataflam nekem is alapelelmiszer
2021. aug. 16. 23:47
Nekem igen, hasmenesem volt utana nagyon,femes szajiz es 3 het mulvs megint kiujult az inygyulladas
37. emi1206 (válaszként erre: 1. - Soxe)
2013. aug. 28. 16:07
Én Xilox-ot kaptam annak idején. Ez por, egész tűrhető az íze is, viszont ennél szigorúan be kell tartani az előírást, hogy mennyit ihatsz belőle és mennyi időnek kell eltelnie a gyógyszerek bevétele között. Antibiotikumból meg az Augmentin Duo vált be nálam.
2013. aug. 28. 15:54
Cataflam az egyik legjobb gyógyszer, nem értem miért szóltátok itt le...főleg csont és fogfájásra jó.
35. dd4fac34d4 (válaszként erre: 19. - 36a26f5226)
2012. júl. 3. 12:23

Meg kell védenem a Cataflamot! Én amíg dolgoztam és nagyon sokat, kimerítő szellemi munkát, stresszes környezetben, addig szinte mindig szörnyű fejfájásom volt, ha jött a hidegfront. De zűrös helyzetekben vagy időjárási viszonyok között utazáskor is könnyen előjött a gyötrő fejfájásom. Egyedül a Cataflam tudott rajtam segíteni!!! Szerencsére nekem a gyomrom nem érzékeny rá, mint sokaknak, ezért nálam mindig volt, van kéznél Cataflam. Szerencsére ma már, hogy nem dolgozom, alig van rá szükségem.

De ami a fogorvosi fájdalmakat illeti: nagyon kellemetlen fogászati beavatkozásokra volt néhányszor szükségem (pl. rezekálás), és amikor már kiment az injekció hatása, mindig Cataflamot adott az orvos, és nekem arra is nagyon jó volt!

Azért tehát, mert két-három, néhány embernek nem vált be, még nem kell egy jó, másoknak kitűnően beváló készítményt ennyire leminősíteni. Nem vagyunk ebben sem egyformák! Kinek ez a fájdalomcsillapító, kinek az válik be!

2012. ápr. 8. 11:49
Bocs az off-ért. Egyébként a Dalacyn is kellett már és segített, de idő kell neki. És mindenképp be kell szedni az előírt mennyiséget!
2012. ápr. 8. 11:48
Meg kell védenem a Cataflamot, nekünk szokott segíteni. Igaz, a v50-est használjuk, ez igy nem irritálja annyira a gyomrot és sokkal gyorsabban hat mint a síma. Nem túl gyakran kell szerencsére, de amikor kell akkor használ. Persze nem mindenki egyformán reagál a gyógyszerekre. Nekem pl a Kalmopyrin és Algopyrin segít a fájdalom lekűzdésében, de semmi Panadol féleség vagy paracetamol tartalmú nem.
32. Soxe (válaszként erre: 30. - 2100)
2012. ápr. 7. 09:36
Köszönöm! :)
31. Soxe
2012. ápr. 7. 09:32
Én is lehidaltam, amikor nem találtam megyén belül elérhető fogorvost. :( Pedig először végigtelefonáltuk a kórházakat, ügyeleteket, aztán magánorvosokat (de mind lekoptatott, mert nem ügyel) mindent, aztán végül ismerős ismerősének az ismerőse fogorvos vállalt. Egyszerűen durva, hogy ügyelet már nincs megyeszékhelyen sem esténként. :(
30. 2100 (válaszként erre: 29. - Soxe)
2012. ápr. 7. 08:08

70 km-re???

..igen a Dalacinnal ez a szabaly vegig kell szedni..

..akkor mar lassan, ha begyogyul, nem is fog fajni..

jobbulast!

29. Soxe
2012. ápr. 7. 06:57
Na, köszi mindenkinek, aki írt tegnap. Az lett a történet vége, hogy tegnap este már annyira fájt, hogy keresni kellett egy fogorvost. 70km-re találtam ügyeletes magándokit, ő kihúzta minden gond nélkül éjjel. :) A Dalacint végig kell szednem, de legalább már nem fáj annyira. :)
28. Dinasztia (válaszként erre: 2. - Soxe)
2012. ápr. 6. 13:27

A Dalacin antibiotikum, ugyanúgy mint a megemlített Augmentin is.

A fogászaton Augmentint írnak általában, ha nem vagy penicillin érzékeny. A Cataflam fájdalom csillapító és gyulladás csökkentő. Általában fogászati fájdalmakra bevált gyógyszer. Napi adagot nem szabad túllépni.Ha neked a Cataflam nem vált be, próbálkozz talán a többiek által javasolt gyógyszerekkel. Az antibiotikumoknak lassú a felszívódási idejük, azaz nem azonnal hatnak. Viszont az előírt mennyiséget pontosan be kell tartani.

Idézem:

"Az antibiotikumok csak akkor tudják kifejteni megfelelő hatásukat a megbetegített szervezet védelmében, ha a vérben megfelelő hatóanyag-mennyiségben, koncentráltságban, és meghatározott ideig vannak jelen (bár ez minden gyógyszer és hatóanyaggal rendelkező anyag esetén érvényes). Ezért olyan eljárásokkal készülnek, melyek biztosítják a gyógyszer folyamatos felszívódási és a vérben való állandósult mennyiségben való jelenlétüket. Ezért fontos pontosan betartani az orvosi előírásokat, szedésük folyamán."

Továbbá:

"Az antibiotikumok, természetes élő baktériumok, gombák anyagcseretermékei, növények hatóanyagai, vagy szintetikusan, kémiailag előállított kemoterápiás gyógyszerek, melyek más kórokozó baktériumokat, nagyobb kórokozó vírusokat, vagy egyéb kórokozó élőlényeket akadályoznak növekedésükben, szaporodásukban, vagy ellehetetlenítik életkörülményeiket a megtámadott szervezeten belül. A véráramon keresztül, a megfelelő mennyiségben bejuttatott antibiotikumok, a szervezetben, ily módon felszámolják a fertőzéseket, és a kórokozókat elpusztítják. Vannak olyan antibiotikumok, melyek a már elpusztult kórokozók maradványai miatt, vagy jelenlétének termékei miatt létrejött megbetegedésekre hatnak. Ebben az esetben nem maga a kórokozó a megbetegítő, hanem a toxinja, valamilyen mérge, aminek segítségével azután a baktériumok a szervezetben elszaporodhatnak. Ilyen például a legyűrt vírusfertőzések után jelentkező egyéb fertőzések fellobbanása is."

Szóval ezt azér kell szedned, hogy lemenjen a gyulladás és a doki ki tudja vésni a csonkot.

Mielőbbi javulást! :)

27. Soxe (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2012. ápr. 6. 12:18
Köszi szépen! :)
26. Soxe (válaszként erre: 25. - 36a26f5226)
2012. ápr. 6. 12:07
Ezt szerintem kipróbálom Ibalginnal. Bár a Dalacin mellett nem lenne az sok?
2012. ápr. 6. 12:05
Én fogfájásra mindig 4 óránként 2-esével szoktam szedni az algopyrint, vagy vele azonos hatóanyagú panalgorynt, és az mindig hatott, és még soha nem alakult ki hozzászokás, azóta is mindig mindenre hat...
24. 36a26f5226 (válaszként erre: 23. - Fanatic)
2012. ápr. 6. 12:04
Akkor már 3-an vagyunk...
2012. ápr. 6. 11:59
Én nem vettem észre a hatását.
22. Soxe (válaszként erre: 18. - B235ac96d5)
2012. ápr. 6. 11:56

Köszi a tippet! Azt én is ismerem, régebben torokgyulladásra írták nekem, de már nem emlékszem mennyire hatott. Na meg az ilyen tipikus iskolás betegség volt, szóval nem járt nagyobb fájdalommal.


Most egyelőre végigszedem a Dalacint, aztán meglátjuk. Csak a fájdalom múlna már.

21. Soxe (válaszként erre: 19. - 36a26f5226)
2012. ápr. 6. 11:51

A Cataflam nekem anno jó volt, de huzamos ideig szedtem hasgörcs miatt, havonta legalább 4-5-öt. Azóta nem hat, de a többi fájdalomcsillapító sem nagyon. :(


Lehet ott lett elszúrva a történet, hogy 14-15 éves koromban görcsre felírtak belőle napi egyet. :(

20. Soxe
2012. ápr. 6. 11:50
Köszi szépen a válaszokat! Igazság szerint soknak tűnik ez a gyógyszermennyiség amit felírt. Ha még használna is, azt mondom rendben, de így a nagy semmire... A gyulladáscsökkentőben bízom még, aztán pedig abban, hogy ki tudja húzni. Egyébként nincs valami házi praktika a fájdalom enyhítésére? Jegelést próbáltam, langyos sós vízzel öblögetést, de csak enyhe javulást éreztem.
19. 36a26f5226 (válaszként erre: 10. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 6. 11:49
Ha már 2 ember mondja, hogy a cataflan egy rakás sz@r, akkor azért van alapja nem?? Mert számomra sem ér többet annál...
18. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Soxe)
2012. ápr. 6. 11:45
Az Augmentin-t ismerem, az nagyon jó!
2012. ápr. 6. 11:42
fél óra..implant után
16. nik84
2012. ápr. 6. 11:39
mondjuk nekem kihúzott fog helye volt gyulladt!
15. nik84
2012. ápr. 6. 11:37
nekem igen, kb egy nap után hatott!
14. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 12. - Soxe)
2012. ápr. 6. 11:35
Azért ez se semmi a dokitól! 3 óránként lehetne beszedni és max napi 3 db! Durva... :S
13. Soxe (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2012. ápr. 6. 11:29
Az kellemetlen. :( Remélem én azért megúszom. Törött fogról van szó egyébként, az orvos elég pozitívan állt hozzá, azt mondja, amint lemegy a gyulladás ki tudja húzni, bár ahogy mondta "nagy meccs lesz"...
12. Soxe (válaszként erre: 10. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 6. 11:28
Estére írt kettőt, meg reggelre. 2x2 van a dobozon. Szóval kb 16 óra alatt ennyi. Az Ibalgint, meg az Algoflexet még hét elejétől naponta egyet-egyet, mert akkor még nem írt semmit a doki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook