Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kisfiam minden előzmény, tünet nélkül két napja 39 fokos lázban ég esténként. Órákig ordít kifordult magából teljesen. fórum

10 hónapos kisfiam minden előzmény, tünet nélkül két napja 39 fokos lázban ég esténként. Órákig ordít kifordult magából teljesen. (beszélgetős fórum)


1 2
56. bibity
2012. ápr. 7. 20:37
az jó, hogy jobban vagytok! Ne érts félre a pöttyök, amire gondoltam, ártalmatlanok, nem is viszket, semmi, és 2 nap alatt el is tűnik. De ha az sincs, még jobb:)
55. ca39633091 (válaszként erre: 54. - Bibity)
2012. ápr. 7. 16:18
Szia!Lekopogom ma még láztalan volt és semmi pötty egyéb tünet,ja kivéve hogy hasmenése van..remélem nem lesznek pöttyök belöle:-)
54. bibity (válaszként erre: 53. - Ca39633091)
2012. ápr. 7. 06:07

A láz lement már? Pöttyök jöttek ki végülis, ami a 3 napos lázra utalna?

Mi azt végigéltük, a 3 óránkénti lázcsillapítóval sem ment 38 alá 3 napig folyamatosan. Férjemmel 2 óránként ébresztettük magunkat éjszaka, és adtuk a gyógyszert, meg 1-2szer hűtőfürdőztük. De 3. napra kijöttek a kiütések, és jobban lett:)

Nálatok végülis mi volt ez?

53. ca39633091 (válaszként erre: 52. - Joe1972)
2012. ápr. 7. 05:58
:-)már vittem 3szor már jobban vagyunk szerencsére!
52. joe1972 (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2012. ápr. 7. 05:28
vidd gyorsan a orvoshoz
51. ca39633091 (válaszként erre: 50. - Tejespite)
2012. ápr. 7. 04:45
Akkor neked is kijutott az aggodalomból böven..Még jó hogy elmult és nem epilepszia volt.
50. Tejespite (válaszként erre: 49. - Ca39633091)
2012. ápr. 6. 21:38
Hasonlít a tünetek egy része az én fiam kicsi kori problémájához. Két és fél évesen volt egy nagyon magas lázzal járó betegsége, akkor volt először "rosszul", ami azt jelentette, h bágyadtan lógott a kis feje a kezünkön, aztán hasonlóan mint a Tied, élénkebb lett, de úgy viselkedett, mint aki nincs magánál. Éjszaka volt, nagyon meg voltunk ijedve. Pár percig tartott. Aztán az évek folyamán néhányszor megismétlődött. Mindig a magas láz kapcsán, és az esetek többségében akkor következett be, amikor egy időre alacsonyabb lett a magas láza. Az orvos nem igazán tudott mit mondani, habár - mint írtam - nagyon jó dokink volt. Mindig mondta, h akkor kellene látni, mikor épp ebben az állapotban van. Előfordult, h elkezdődött nála, rohantam a 100 m-re lévő telefonfülkéhez, h most jöjjön, mire tárcsáztam és felvette volna már szaladt utánam a lányom, h elmúlt a rosszullét. (akkor még nem volt vezetékes telefon a város ezen részén csak néhány fülke) Mikor már beszélni tudott, akkor mondta, h úgy érzi h rádól a szekrény, h minden olyan nagy. Volt, h darabos mozdulatokkal dörzsölte a kezét, h nagyon rosszul érzi magát, de nem tudta megmondani, mit érez, mondta, h menjetek innen, anyut akarom, és ott álltam előtte, hiába mondtam, h én vagyok az. Megkérdeztem egy nagyon okos neurológus orvost, h nem kellene-e elvinni gyermek neurológushoz, nem epilepszia lesz-e. Azt mondta, h biztos nem az, ki fogja nőni. Úgynevezett agykérgi izgalom, azt hiszem igy fogalmazott, ami a láz következtében illetve a magas láz elmúltával alakul ki. Nagyon rossz látni, de hamar elmúlik maga a rosszullét, és tényleg kinövi.
2012. ápr. 6. 18:34

Sziasztok!Ma de 11 kor ujra kezdödött az egész lázas dolog.Pont elötte érkeztünk haza a dokinötöl és el is szóltam magam hogy éjjel nem volt láza csak a szokásos orditás visitás.Na alig vártam hogy a férjem hazaérjen mivel délben sem ment lejjebb a láz se a kúptól se a fürdetéstöl..a legijesztöbb az volt hogy egyik pillanatban lekókadt fejjel ücsörgött,csak nézett üres tekintettel maga elé,a következö pillanatban vigyorgott és mint aki részeg elkezdett halandzsázni csak ugy...A gyerekosztályon a másik dokinéni se mondott többet mert ö se talált konkrét okot.Szerinte ma van a harmadik nap,akkor vagy jön egy ujabb tünet ami rávilágit az okokra vagy túljut rajta a gyerek és semmi baja nem lesz...Tanácsot adott a lázcsillapitással kapcsolatban,most 3 gyógyszert kap egyszerre.Biztos hogy ez segitett mert már alszik.Persze nézem nem e forró a homloka.

Köszönöm az együttérzö anyukák biztatását!Sokat segit az hogy tanácsokat kapok!És a szopisztrájkkal kapcsolatban:sajnos biztosan ez történt Öcsivel is,ugyanis tényleg aznap mikor elkezdett sztrájkolni,reggel megharapott eléggé feljajdultam.Tuti hoyg benne maradt ez az emlék és azert akarja ledobni magát szinte mikor próbáltam szoptatni...Hát azt irják majd elmulik..hát ezt nem tudom...Na sziasztok mindenkinek kellemes husvétot!

2012. ápr. 6. 12:20
Mi újság? mik a fejlemények?
2012. ápr. 6. 10:27
Én is nagyon kiváncsi volnék,hogy vagytok?????
2012. ápr. 6. 09:31
Hogy telt az éjszaka? Hogy vagytok?
2012. ápr. 6. 08:16

Azt viszont nem értem, ha egy anya segítségért fordul hozzánk, miért kell rögtön támadni, bántani őt? Ha nem érdekelné az, hogy sír a babája, akkor nem kérdezte volna meg itt, hátha valakinek van valami ötlete, netán átélte ugyanezt mint ő.... Bátorításra, tapasztalatokra, együttérzésre van szüksége, mert kegyetlen lehet napokig kínlódni látni a babáját, úgy, hogy nem tud rajta segíteni...


Az orvos kérdés meg elég bonyolult. Olyasmiben kell döntened, amihez nem értesz. Elvileg azért viszed a gyermeked orvoshoz, mert benne bízol, az ő kezébe helyezed a gyermeked életét! És csalódsz benne, mert hiába mondod neki, hogy szerinted baj van, nem segít. Ez elég szomorú.

44. Peggy73 (válaszként erre: 41. - Tandi25)
2012. ápr. 6. 08:06

Egyet értek Tandival, hogy bizti fülfájás, meg abban is, hogy másik orvos kell. :/


Gondoltam még egyébként a kibújó fogacskákra is, aminek a fájdalma kisugározhat a fülbe, és amiatt nem tud szopizni. És a fogacskák okozhatnak lázat is. De a fiam a legnagyobb fogfájásánál is mindig a cicit választotta fájdalom csillapítónak.


Kívánom, hogy minél hamarabb derüljön ki, mi bántja a babádat, és gyógyuljon meg. :)

2012. ápr. 6. 07:32

Fülfájásra van nagyon jó sapka, mióta túl vagyunk a kétoldali gyulladáson, elég gyakran mondogatja, hogy vegyünk sapkát, mert fáj a füle. Felvesszük, és elmúlik neki, magától ki is tisztul. Van két zseb oldalt a füleknél, amibe egy kis tasakot kell tenni, amiben előre fel kell melegíteni a tartalmát. Napi 3-4*20-30 perc javasolt, az a legoptimálisabb időtartam. Különböző méretekben van, de érdemes felpróbálni, mert az én 3 évesemre a 4+-os lett jó...


Azt mondta az orvos, hogy ennél jobbat nem tudunk tenni, mint hagyni, hogy tisztuljon, és szépen lemenjen a gyulladás.

42. t_marcsi (válaszként erre: 20. - Tandi25)
2012. ápr. 6. 07:28

Ennek az előzménye az volt, hogy 3 héttel előtte a 4 napos frissen hazaküldött Minimnacusomra hiába panaszkodtam, hogy nem eszik, megy a hasa, nem hízik semmit. Azt mondta kicsit sárga, majd kitisztul és fog enni. 2-szer is kihívtam 2 nap alatt, hogy nézze meg, harmadik nap bevittem a kórházba, és bent is tartottak 1 hétig. 4 napig folyamatosan kék fény alatt volt, utána kezdett enni.


Erre azt mondta, mégiscsak én vagyok az anyja, Nekem kellett ezt érezni...


Előtte 2,5 évig soha egyszer sem nyúlt mellé, nem mondott hülyeséget, nem siklott el semmi felett, most pedig kétszer is így egymás után... :(

41. Tandi25 (válaszként erre: 29. - Ca39633091)
2012. ápr. 5. 21:20

szerintema füle simán lehet, ha elutasítja a cicit. Mert akkor fáj neki, amikor szívja/szívná.

na mindegy, inkább vidd máshoz...

Jobb éjszakát!

40. Tandi25 (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2012. ápr. 5. 21:18
ez ismerős, az én lányom is aludt rajtam, mikor nem volt jól.
2012. ápr. 5. 20:56
jav.: semmi...
38. memimemi (válaszként erre: 18. - Tandi25)
2012. ápr. 5. 20:56
Mivel semi más tünet nem volt, a lázon, nem-evésen, nyűgösségen kívül, ezért kért egy labor vizsgálatot (vér+vizelet), abból derült ki.
2012. ápr. 5. 20:34
lehet "szopisztrájk", az én lányom is csinálta, esetleg nézz utána a neten, van róla infó...
36. a14deb9047 (válaszként erre: 34. - Ca39633091)
2012. ápr. 5. 20:25
Kérsz egy 31 éves fotelt? Az anyai test melege, illata, közelsége csodákat tud művelni.
2012. ápr. 5. 20:16

1x az én lányom is ordítva ébredt fel kiskorában a délutáni alvásból, mikor lefeküdt még jőkedvú és láztalan volt. Mikor felsírt lázas is volt. Irány a doki, nekünk nagyon jó orvosunk volt és még épp tartott a délutáni rendelése. Középfülgyulladás.

Jobbulást kívánok!!! És amit ilyenkor nekem mondtak, azt adom tovább, jó szándékkal, de én nem tudtam betartani: legyél nyugodt, mert a baba megérzi a szülőn a feszültséget és az sem jó neki.

34. ca39633091 (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2012. ápr. 5. 20:15
Nem mondod...Küldöd a fotelt?Nálunk nincs és biztos itt rontottam el..
33. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Ca39633091)
2012. ápr. 5. 20:12
Nem: ültem a fotelban és rajtam aludt el. Egész éjszaka.
32. c9f9b53798 (válaszként erre: 25. - C9f9b53798)
2012. ápr. 5. 20:08

még annyit, a mi dokink mondjuk adja a gyógyszert, de a minimum adagot az antibigyóból, ha lázas, és kicsit is pirosnak látja a torkát, vagy érzi a füle mögött egy icurit is megduzzadni, mert jobb még itthon kikúrálni, mint a kórházban kikötni tüdőgyulladással, vagy középfülgyulladással ... nem tudom mi a jobb egyébként, de talán ez így mégis jobb, nem ráz le, ha meg lenne valami gyulladás, ahogy írta valaki - pl. húgyúti fertőzés is - akkor a gyógyszer arra is jó


mi se hűtöttük, csak a kicsi fejét

31. ca39633091 (válaszként erre: 30. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 20:06
Köszi
30. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Ca39633091)
2012. ápr. 5. 20:06

Jobbulast a picinek! En is aggodnek, annyi felrekezelest hallani vagy mert atsiklanak vmi felett,ami egyertelmu.

Remelem, ma jo ejszakatok lesz!

29. ca39633091 (válaszként erre: 25. - C9f9b53798)
2012. ápr. 5. 20:06
Hát nem mondott semmit.Csak meghallgatta.Tényleg semmi tünet nincs csak a cici elutasitás nyomi kedv orditás mindenért meg éjjelente a láz..
2012. ápr. 5. 20:06
Nálunk anno a fiamnál 15 hósan jelentkeztek ilyen tünetek,, súlyos középfülgyulladás, 3 hétig voltunk vele kórházban.Persze, ez sokmindentől lehet, de én kérnék egy alaposabb vizsgálatot a helyedben.Remélem, nem lesz semmi komoly baj! Jobbulást a picinek!
27. ca39633091 (válaszként erre: 22. - Tandi25)
2012. ápr. 5. 20:04
Ma éjjel ha ujra lesz ilyen láza már kihivom az ügyeletet már én is gondoltam..mert marhára paráztam én is hogy lázgörcse lehet.. Köszönöm a jó kivánságokat meg a tanácsokat hát remélem tényleg majd elmulik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook