Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Puha vs kemény(ebb) első kiscipők? Most akkor melyik is a jó? fórum

Puha vs kemény(ebb) első kiscipők? Most akkor melyik is a jó? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 6. 13:14

Hajlékony talp és olyan sarokrész, ami tartja a bokát.

Szóval ezek a kocsicipő típusúak nem jók. Azt mondják, hogy lakásban legyen cipőben, kint a füvön (ha van rá lehetőség) pedig mezítláb. Kint pl ha jó idő lesz, szerintem lehet rá adni ezeket a kocsicipőket, az olyan, mintha zokniban lenne.

Több helyről is hallottam, hogy olyan 3-4 éves korig nem is szabadna mást a lábra adni, csak ami tartja a bokáját. (Nekem a nagyobbik bokasüllyedéses, neki szupinált benti cipőt vettem az oviba, akkor jártam utána ilyen dolgoknak)

2012. ápr. 5. 20:35
+t
2012. ápr. 5. 19:51
Márkákat udok, miből mi van, az elv a lényeg, amiről még nem tudtam dönteni...
2012. ápr. 5. 19:36
:) totál ellentétes még a dokik véleménye is
2012. ápr. 5. 19:30
Ötvenen túl lettem lúdtalpas... :D
2012. ápr. 5. 19:30
puha hacsak nem olyan helyes az orra, h nem érnek oda a lábujjaim :)
2012. ápr. 5. 19:23
az elefantennek van ú.n. 1.cipője, annak puha a talpa.
2012. ápr. 5. 19:08

A egyértelmű. Bár sima benti padlón teljesen mindegy h mezítláb van-e, kint a göröngyös talajon füvön kell edzeni a bablábat :)

A B verzióban számomra semmi igazság nincsen.

2012. ápr. 5. 19:08

superfit,elefanten...ezekkel nem lőhetsz mellé.

a magátólbefelé dől azért nem ennyire általános,ezt doki tudja megmondani,nekünk pl kifejezetten nem ajánlották sem a döntött,sem a harántemelős cipőket.

2012. ápr. 5. 19:00

A verzió: attól lesz lúdtalpas, ha kemény a cipő, mert nem erősödnek kellően az izmok, a puha cipő természetességet kölcsönöz, az kell


B verzió: azért lesz lúdtalpas, ha puha a cipő, mert a babaláb puffancs, nincs a talpboltozata még jól kialakulva, magától befelé dől a lába, ezért kell a belső talpélnél megemelt, kemény, bokát tartó cipő, hogy helyre billentse a lábat


Akkor?? Mindkettőben van igazság sajnos.

2012. ápr. 5. 18:58
Puha vs kemény(ebb) első kiscipők? Most akkor melyik is a jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook