Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) fórum

Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2023. jún. 8. 23:25
Voltam reumatológián, keresztcsont gyulladás miatt fogok járni interferencia kezelésre, masszázsra, fizioterápiára és gyógytornára, remélem segiteninfog!!
2023. máj. 12. 21:42

Hasonló cipőben járok én is.

Nekem augusztus óta (9 honapja) fáj a derekamnál. Eleinte nem vettem komolyan, mert csak akkor fájt, mikor a hatamar nem tartotta semmi. Viszont sulyosbodott, igy egy hónapja voltam sebeszeten, ahol rtg alapján megállapítottak, hogy sclerosis megfigyelető. Es meg par probléma van. Keddre kaptam időpontot reumatologushoz. Keresztcsont gyulladásra gondolt a sebész, remélem tudnak segíteni, mert egyre rosszabb

97. 55Judit (válaszként erre: 96. - Gyuszi67)
2023. febr. 27. 17:07
Én nagyon sokat olvastam, szinte már mindent a CBD olaj hatásáról, mert szedem egy hónapja. Írják róla hogy hatékony segítség az ízületi gyulladás és fájdalom esetén is. Én másra használom, de annyit észrevettem hogy a reggeli kis ízületi merevségem eltűnt.
2023. febr. 27. 16:38

Sziasztok!

Látom, nem nagyon pörög ez a téma.

Sajnos én is "áldozatul" estem eme kellemetlen kórnak és nagyon kevés információt leltem ennek -főleg biológiai terápiás- gyógyítása kapcsán.

Olvasni elég kellemetlen mellékhatásokról is, ami eléggé megriaszt, hiszen mindig is tartózkodtam a gyógyszerek felesleges bevitelétől...

...szóval ha valaki benne van ebbe a fajta kezelésbe és megosztaná véleményét, tapasztalatát előre is megköszönném!

95. BrigiViki (válaszként erre: 94. - Doloresz21)
2021. ápr. 11. 20:02
Szia! Nagyon hasonló panaszaim vannak. Megkérdezhetem, hogy te hogy vagy a bejegyzésed óta?
94. Doloresz21 (válaszként erre: 93. - Pázizita)
2019. jún. 12. 21:24
Szia,nekem a januári rtg felvétel szerint kezdödő sacroileitisem van. Jobb oldalon fáj a keresztcsontom melett egy pontban, ami kisugárzik a csipőlapát irányába. Főként éjszaka fáj, vagy inkább olyan égő, sajgó érzetem van, ezért pár óra alvás után felébredek. Sajnos nem akar jobb lenni, hiába tornászom naponta. Járok manualterapeutához, de egyenlőre nem sikerült megtalálni, hogy konkrétan mi fáj. Hiába nyomogat különböző pontokat, arra nem reagál fájdalom, ez miatt ő úgy gondolja, hogy nincs ízületi gyulladásom. Most egy másik reumatológushoz megyek, hátha komolyabban vesz, mint az sztk rendelés keretében az orvos. Szeretnék MR-re menni, mert idegesít, hogy nem tudom mi okozza ezt a folyamatos fájdalmat, amin a gyógyszer sem és a torna sem segít. A feszülés nekem is megvan ott ahol neked. Sajnos én is számítógép mellett dolgozom, így csak ritkán állok fel, ilyenkor mindig úgy érzem, hogy nem sikerült teljesen kiegyenesednem, kicsit be kell melegednie, hogy jobb legyen. Hogy vagy most, voltál azóta orvosnál?
93. pázizita (válaszként erre: 92. - Pázizita)
2019. ápr. 15. 14:37
Neked milyen tünetei, panaszaid vannak?
92. pázizita (válaszként erre: 91. - Doloresz21)
2019. ápr. 15. 13:35

Szia! Nekem bal oldalon mutatott az Mr diszkrét sacroileitis valószínűséget, bár a reumatológus, akinek ez a szakterulete, azt mondja a felvételek alapján, hogy ez nem az EGYENLŐRE...

Másik reumatológus, aki csak egy sima szakrendelesen van, szerinte ne nyugodjak meg, ez bechterew. Bár ő a felvételeket meg sem nézte.

Nekem a gerincem mellett nagyon feszul a bal oldalon a lumbalis résztől lefelé. Csípőm is feszül, ég a bal oldalon. Illetve érzem, hogy ha erősen megnyomom, illetve hanyatt hsa fekszem érzékeny a si.

2018 szeptembereben volt egy 38,5 lázas állapotom 75os Crp-vél, és 2 keresztes vizelet némi üledékkel. 2 doboz antibiotikum után is maradt az állandó hőemelkedés, hidegrázással, fáradékonysággal. Bal oldalon volt egy nem működő vesem, amit 2 hete kivettek, mert erre is sokmindent lehetett fogni.

Hőemelkedés, gerinc melletti feszes izomzat, sí ízület fájdalma, ide oda sugárzó, égő fájdalmak továbbra is maradtak. Ha ülök sokkal rosszabb. És ráadásul irodai munkat végzek. Non szteroidot nem szedhetek 1 vesevel pláne. Gyulladtnak érzem nagyon sokszor az egész testem. És nincs diagnózisom 😫

91. Doloresz21 (válaszként erre: 90. - Pázizita)
2019. ápr. 8. 05:49
Szia, én jobb oldali sacroileitis problémával küzdök november óta. Voltam elektro kezelésen, jártam masszásra , most gyógytornászhoz járok. Sajnos nem úgy tűnik, hogy bármi is használna,még a fájdalom csillapító sem. Te hogy vagy?
2018. nov. 9. 09:40

Sziasztok!


Jár még itt valaki ilyen,és hasonló problémákkal mostanság? 2015 márciusa óta nem látok hozzászólást... :-(

89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Mezei Virág)
2015. márc. 13. 13:51
Mivel kíméled a lábad, áthelyeződik a súly a másik lábadra, a test egyensúlya is felbomlik. Nagyjából így, konyhanyelven.
88. Mezei Virág (válaszként erre: 87. - Gergő92)
2015. márc. 13. 13:47

Ortopédián voltál? Röntgen?

A test egyensúlyban tartása érdekében a gerinc eldeformálódik, azért fáj.

Nem mandulaműtéttel kéne kezdeni, hanem a boka rendbetételével. A gyulladást meg kell szüntetni. Borogatás, pihentetés. Szakorvos biztosan tudja a legjobb megoldást.

Vitaminok, ásványi anyagok is segíthetnek.

2015. márc. 12. 20:00

Sziasztok. Még 2014 szeptemberében (22 évesen) egy fitnesz teremben valószínűleg megerőltettem a bokámat mert egy kiadós alvás után reggelre bedagadt (bal boka) és azóta is be van dagadva. Nem tudtam rendesen járni, nem volt hatalmas a probléma, de utána a derekam és a jobb lapocka területe is elkezdett fájni. Kezdetben aflamint szedtem, de egy hónap után már gyengének bizonyult, és áttértem az arcoxiára. Közben vérvétel magas süllyedési értéket (normál 4szeresét), magas crp-t mutatott ki. Pozitív lett a HLA B-27 antigén vizsgálat. Gócot nem találtak sehol, de a idült garatmandula gyulladásom van, az utóbbi években sűrűn be volt gyulladva. Következő lépés a mandulaműtét és utána biológia terápia humira ,stb… Elmúlhat-e a mandulaműtét után az ízületi panasz? Ha jól tudom a biológiai terápia is csak lelassítja, és nem gyógyítja meg a panaszokat. Van ötletetek másik megoldásra, mert arcoxia 90 mg szedése melett is fájnak a talpaim, de a többi fájdalmat szépen megszűnteti, ha nem szedném aludni, járni sem bírnék.

Válaszotokat előre is köszönöm: Gergő

86. astarta (válaszként erre: 85. - Krista13)
2014. ápr. 27. 13:54

Nem feltétlenül jelent SPA-t. Az ok is változó, trauma, fertözés, autoimmun..

Gondolom voltak laborvizsgálat, RF, ANA, HLA-B27, CRP, nálad ezek hogy állnak?

Milyen gyulladáscsökkentöt szedsz? Javulnak a panaszaid?


Nekem kb. 2 hete lett végre diagnosztizálva, hogy sacroileitis-em van, csontszcintigráfiával.

Tavaly novemberben voltam MR-en is, az nem mutatta, csak azt, hogy az ágyéki gerincnél az izomzat enyhén atrófiás, erre fogták, hogy ezért fájok, mert gyengék az izmok. Gyógytorna, ami persze semmit nem segített ezen a problémán..

A derékfájásom kb. 1,5 éve kezdödött, eleinte heti 1-2 alkalommal, de tavaly nyár óta napi szinten. Napközben szinte semmi bajom (bizonyos megmozdulásoknál valami húzódik a jobb csípömnél, de kibírom), de hajnalban, 4 körül mindig felébredek a fájdalomra, nem bírok aludni, söt nem bírok fekve maradni sem. Ha felkelek, utána rövid idön belül jobb lesz. Csak így aztán nem tudom kialudni magam, egy idö után ez kikészíti az embert.

2 hét méulva megyek reumatológushoz, kíváncsi vagyok mit javasol. Nálam minden laborérték negatív, kivéve az ANA enyhén emelkedett, így valószínüsíthetö valami autoimmun eredet...

2014. márc. 15. 19:15
Sziasztok. 2. honapja faj a keresztcsontomnal es a csontizotop vizsgalat ketoldali SI erintettseget jelzett. Szedem a gyulladascsokkentoket de minden nap van fajdalmam. Sokat olvasgatok most ebben a temaban es rengeteg kerdes merul fel bennem. Eloszor is mitol van ez, erre meg nem kaptam valaszt. A sacroileitis ugye nem feltetlenul jelent SPA-t? Ez mibol derulhet ki? Remelem valaki elolvassa es valaszol a kerdeseimre. Elore is koszi.
2014. márc. 12. 16:09

Sziasztok! Frissen diagnosztizált sacroileitises 26 éves, volt versenysportoló férfi vagyok. Ma pont egy éve, hogy se járni, se ülni, se semmit nem tudok az SI fájdalmaktól. Most került a képbe az itt sokat emlegetett MTX.


Én nem is a betegségről akarok kérdezni, mert azt máris unom :D Tulajdonképp sacroileitises nőtársamat keresem 36-éves korig. :) Ha van kedve valakinek levelezni csak írjon: schniermarton@gmail.com

83. .Dri.
2013. dec. 16. 11:32
Lassan 2 éve, hogy nagyobb megterhelésre (bár volt, hogy csak sétától) fájni kezdett a derekam, ezen az éven végre ki is derült, hogy miért. Nekem igazából hólapátolással kezdődött. :D Utána alig bírtam állni, feküdni, ülni meg végképp nem hetekig, lesugárzott a fájdalom a derekamból a lábamba, főleg a bal oldalamon. Orvosok nem igazán tudtak mit mondani, csak azt, hogy hát lehet, hogy le kellene fogyni (68 kg voltam és vagyok azóta is), de ezt a fogyós dolgot egy kedves ismerősünk, aki gyógytornász megcáfolta, így nem is foglalkoztam az orvos véleményével. Teltek-múltak a hónapok, és ha többet kellett hajolgatni, akkor nagyon bedurrant, alig bírtam megmozdulni. Folyamatosan áramütésszerűen sugárzott le a fájdalom a lábamba. Aztán visszamentem ahhoz az orvoshoz a nyáron, mert előjött egy újabb tünetem: a lapockáim között megjelent egy olyan fájdalom, amit semmihez nem tudnék hasonlítani, de mindig éjjel keltett fel, rendkívül fájt, és nem tudtam vele mit kezdeni; csak sírni tudtam. A doki elküldött vérvételre, de arra egyébként is jártam, mert Crohn-beteg vagyok és ez a tény volt az, ami miatt elküldött egy csontszcintigráfiás vizsgálatra közreműködve egy gastroenterológussal. Bár Bechterew-kórra is gondoltak, végül mire a vizsgálat lezajlott a hátam már nem fájt, és ott nem is látszott semmi gyulladás.. Viszont a derekam tájékán igen, így derült ki, hogy sacroileitisem van. Csak az a baj, hogy nem kezelhetik sehogysem a Crohn-betegség miatt. Mert a gyulladáscsökkentő, amit felírnának, elvileg "rosszat tenne" annak a betegségemnek. Így most annyit tudok csinálni, hogy tornáztatom, de utoljára igazán októberben fájt, szóval most jól megvagyok. :) Remélem ti is.
82. szeder12 (válaszként erre: 80. - Nosztyfiu)
2013. júl. 27. 13:27
Nekem több mint egy éve van bal oldali sacroileitis-em, a jobb oldalon is fáj, de ott nem annyira. Nekem is állandó a fájdalom,nagyon megvisel,mindenre kihat az életemre. Viszont én nem hiszek a gyógyszerekben,hogy mérgekkel ebből meg lehetne gyógyulni. Pár hete rátaláltam egy kiváló csontkovácsra, 4 kezelés után ugy 70%-ban javult az állapotom. Lehet hogy ez csak szintentartásra elég, de lehet hogy teljes javulást el lehet érni vele? Nem igazán tudom. Az biztos, hogy eddig kisugárzott az egész lábamba,de most már csak a derekamnál fàj. Sajnos az orvos külföldön van,csak ezért nem tudom ajánlani,ha valakit érdekelné.
81. schniermarton (válaszként erre: 80. - Nosztyfiu)
2013. júl. 21. 15:06

Szia,


Hogy alakult ki a betegség Nálad? Volt előtte valami trauma? Tudsz rendesen ülni, járni, hanyattfeküdni?


köszi

80. nosztyfiu (válaszként erre: 79. - Kingi7)
2013. máj. 2. 11:56

Sziasztok,


Él még ez a forum? Azért írok mert szeretnélek megkérdezni titeket a tapasztalataitokról. Én most 31 éves vagyok és kb 3 éve szenvedek a sacroileitis-sel, hozzáteszem kb 1 éve lett egyáltalán azonosítva, mert addig az orvosok mindenféle baromságokat mondtak, sportoljak meg az ülő munka...stb.

Nekem egyelőre csak a keresztcsontomnál jelentkezik a fájdalom, de az majdnem folyamatosan és fájdalom csillapító meg gyulladásgátló nélkül nem is tudnák létezni...


A doki, aki azonosította a bajomat Salazopyrint írt fel 500mg-osat, most ezt szedem napi 2-t. Az első 1 hónapban el is múlt a fájdalom, már kezdtem örülni, de aztán visszajött és azóta Cataflamot is szedem mellé majdnem folyamatosan, ami nem túl "egészséges"... ráadásul ezzel együtt is fájok.


A fő kérdésem, az lenne, hogy kihez érdemes fordulni aki végigvinne a különböző kivizsgálásokon és javasolna terápiákat, mert nálam még ez sem történt meg.. csak annyit mondanak, hogy szedjem ezt a gyógyszert, nem lehet tudni hogy mi okozza és kész... :(


Megköszönök minden tanácsot vagy észrevételt!


Ti hogy vagytok? Változott valamit az állapototok?


üdv, N.

79. kingi7
2012. máj. 20. 22:14
Sziasztok! Jelentkezem :) egy hónapja szedem a trexánt, az izületeim egész jól borzasztó hányingerem van :S . A másik történet, hogy az izmaim nagyon fájnak, remegnek mint a kocsonya, olyan gyengécskék :S mitől lehet? Hogyan lehet javítani rajta? Valaki tud valami okosat?
78. kingi7
2012. ápr. 23. 19:35

Én mondjuk csak kb 8 éve szenvedek az izületeimmel, minden másra fogtam. A vicc az, hogy terhelésre nagyon gáz. Most már terhelni sem kell, mondjuk biztos a szülés is rátett...

azt nem tudom, hogy kérdeztem, de teljesen elmúlt, olyan vagy,mint egy 20 éves?:) mármint úgy mozogsz? Én már azt sem tudom milyen...a fáradtság is lehet a folyamatos fájdalom és gyulladás tünete?

A Lenkei vitaminok tényleg jók? Nekem valami komplex kellene, ugyan is rettentő vashiányos vagyok.

77. szimba (válaszként erre: 76. - Kingi7)
2012. ápr. 23. 18:29

hát a vitaminadagom bőségesen megvan, Lenkei alapcsomagot szedek+C-vitamint (2-3000 mg/nap).

nagyon átérzem a helyzeted, drukkolok, hogy javulj! én ugyan jó egy éve szinte tünetmentes vagyok, de 11 évet gyakorlatilag végigkínlódtam, iszonyú rossz volt :(

76. kingi7
2012. ápr. 23. 18:20

Én ma kérdeztem meg a dokit, azt mondta, hogy jó a multivitamin is, ha van benne folsav. Nem értem miért kell....

' hete majd meg pusztulok, olyan kockásan megyek, mindenem fáj, az őrület határa... semmit nem tudok szinte csinálni :( kérdeztem a dokit, hogy mit vegyek be, azt mondta, hogy amig hatni nem kezd szedthetem az aflamint. Majd kiderül... az érdekes, hogy az összes izmom is fáj mellé, nem csak az izület.

2012. ápr. 23. 17:20
Akkor kérdezzetek rá a kezelőorvostól. Sokszor a hatástalan MTX oka h., nem kap a beteg Folsavat. Vagy legalább a háziorvostól.
74. szimba (válaszként erre: 73. - Kingi7)
2012. ápr. 23. 17:05
A biológia terápia mellé heti 1-szer 20 mg-ot szedtem. Másfél hónapőja kellett abbahagynom a biológiait (a GOT és a GPT-m majdnem 4-szerese volt a felső határértéknek), és az MTX-et is 15 mg-ra csökkentettük (szintén heti 1-szerre veszem be).
73. kingi7 (válaszként erre: 72. - Szimba)
2012. ápr. 22. 23:17
Nekem se... ez a pláne, te mennyit szedsz? milyen gyakran?
72. szimba (válaszként erre: 71. - Pirosbegre)
2012. ápr. 22. 22:36
én nem kapok mellé, illetve nem is mondták, hogy szedjek :(
2012. ápr. 22. 20:10
Mindegy hogy hány mg a trexan, akkor is kell folsav. Bocsi ez lemaradt.
70. pirosbegre (válaszként erre: 69. - Kingi7)
2012. ápr. 22. 20:10
A trexan mellé is kell és az injectio mellé is, mindegy hogy szájon át vagy injectioban kapod akkor is kell folsav. Van folsav és folinsav, az egyikből 5, másikból 10 mg kell, de nem tudom pontosan melyikből mennyi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook