Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 15 hónapos oltás következményei. fórum

A 15 hónapos oltás következményei. (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. temmp
2013. jan. 30. 15:28

Majd' elfelejtettem. A fertőző betegségek már akkor leáldozóban voltak, amikor még nem is oltottak senkit. Pl. Angliában a diftéria akkor csökkent igazán, amikor egészségügyi reform keretében ingyenessé tették az orvosi kezelést, ingyenes iskolatej, jobb minődségű élelmezés az állami iskolákba stb.

[link]


A kanyaró már elenyésző számban volt halálos, amikor az oltást bevezették.

[link]


De inkább olvasd el az egész cikket - források feltüntve!

[link]

71. temmp (válaszként erre: 65. - Egypt)
2013. jan. 30. 01:28

Vannak valami diszkrét bája, amikor az oltástámogató kéri a bizonyítékot az oltások káros voltáról :) Azt hiszem valaki fordítva ül a lovon. A gyártóknak kell igazolni, hogy hatásos és veszélytelen vagy legalább ha hatástalan is veszélytelen és nem az oltottaknak, hogy veszélyes. Ez olyan mintha megharapna engem a kutyád, és nekem kellene bizonyítani, hogy veszett volt.


Na kezdjük az egyik „kedvencemmel”:

A BCG oltás hatástalan:

ICMR – Indian Council of Medical Research

[link]


’ Interpretation & conclusion: There was no difference in the infection with Mycobacterium tuberculosis

among vaccinated and unvaccinated children. BCG vaccinated children may thus be included for

estimation of infection to assess the extent of transmission in the community as well as for monitoring

purpose.’


Thimerosal egészségügyi veszélyeiről , ill. arról, hogy nem tesztelték a karcinogén meg a mutagén hatást. Bbiztonsági adatlap:

[link]

Potential Chronic Health Effects:

CARCINOGENIC EFFECTS: Not available. MUTAGENIC EFFECTS: Mutagenic for mammalian somatic cells.

TERATOGENIC EFFECTS: Not available. DEVELOPMENTAL TOXICITY: Not available. The substance may be toxic to kidneys, liver, spleen, bone marrow, central nervous system (CNS). Repeated or prolonged exposure to the substance can produce target organs damage. Repeated exposure to a highly toxic material may produce general deterioration of health by an accumulation in one or many human organs.


Mivel nincsenek pontos adatpk, az FDA etil-higanyt ugyanolyan veszélyesnek tartja, mint a metil-higanyt.

[link]

The various mercury guidelines are based on epidemiological and laboratory studies of methyl mercury, whereas thimerosal is a derivative of ethyl mercury. Because they are different chemical entities - ethyl- versus methylmercury - different toxicological profiles are expected. There is, therefore, an uncertainty that arises in applying the methylmercury-based guidelines to thimerosal. Lacking definitive data on the comparative toxicities of ethyl- versus methylmercury, FDA considered ethyl- and methyl-mercury as equivalent in its risk evaluation.


Ez meg összefoglaló a thimerosalról végén a források feltüntetésével!

[link]


És igen, már a bíróság Olaszországban bizonyítottnak találta, hogy egy kisfiú az MMR oltástól lett autista:

[link]


Az alumínium és az immunrendszer, ill. autoimmun betegségek okozati kapcsolatáról

Mechanisms of aluminum adjuvant toxicity and autoimmunity in pediatric populations

[link]

’ l vaccine adjuvants have been linked to a variety of serious autoimmune and inflammatory conditions (i.e., “ASIA”), yet children are regularly exposed to much higher amounts of Al from vaccines than adults; (iii) it is often assumed that peripheral immune responses do not affect brain function. However, it is now clearly established that there is a bidirectional neuro-immune cross-talk that plays crucial roles in immunoregulation as well as brain function. […] In summary, research evidence shows that increasing concerns about current vaccination practices may indeed be warranted. Because children may be most at risk of vaccine-induced complications, a rigorous evaluation of the vaccine-related adverse health impacts in the pediatric population is urgently needed. ’


Ella története, aki sorozatosan beteg volt az oltások után, végül az MMR után teljesen lebénult. Úgy tudom 6 évet élt és az állam kb 60millió dollár kártérítést ítélt meg a kezelésére. Ha az anyuka találkozott volna oltáskritukussal talán ma is élne. Az külön döbbenetes ahogy az egészségügy meg a hatóságok kezelték az esetet.

[link]



Visszahívták az Infanrix oltást baktérium szennyeződés veszélye miatt, azt álítják nem volt fertőzött, de azért I. fokú sürgősséggel (I. fokozatot akkor adnak, ha életveszélyes) hívták vissza, naja...

[link]

’ The firm added that: “GSK has voluntarily implemented a Class 1 recall for the affected batches. This is a precautionary measure, as no contamination was found in the affected batches themselves.”’


Ez is egy érdekes cikk a bcg tesztekről – csak a pénz számít, jó üzlet lehetett

[link]

[link]

’A tanulmányok szerint a tesztek legalább fele akkor is kimutatta a páciensnél a betegséget, amikor az jelen sem volt, vagy éppen fordítva, nem jelezte a fertőzöttséget, amikor jelen volt, így a tesztek "veszélyeztetik a páciensek életét" - tette hozzá Mario Raviglione, a WHO tbc-megelőzéssel foglalkozó részlegének vezetője.

Körülbelül tizenhét szegényebb országban - köztük Indiában és Kínában - évente legalább kétmillió tbc gyorstesztet végeznek el. A WHO nyomatékosan javasolja az országoknak, hogy tiltsák meg a pontatlan és engedély nélküli vértesztek használatát, helyette támaszkodjanak inkább a megbízható mikrobiológiai és molekuláris próbákra.

Bár ezeket a vérteszteket egyetlen ottani hatóság sem engedélyezte, azok többségét Európában és Észak-Amerikában gyártják, például Franciaországban, Olaszországban, Németországban, Hollandiában vagy az Egyesült Államokban’


A WHO a H1N1 botrány után közzétette a tanácsadóinak a listáját az érdekeltségeikkel együt, nahát nahát mik vannak...

[link]


Ez a járvány egyike az évszázad legnagyobb egészségügyi botránya. –Dr. Wolfgang Wodarg (Európa Tanács Egészségügyi Bizottságának és a Német Parlament Egészségügyi Bizottságának is elnöke)

[link]

„"The avian flu was more dangerous than the H1N1, but far less contagious, and accordingly the arguments for a coming pandemic were thin to put it mildly. But the avian flu helped create an atmosphere of panic, and it influenced many countries to create a pandemic emergency plan. Furthermore Germany, Denmark and many other countries have bought large stocks of Tamiflu, even though it has not been sufficiently tested,” he says, and criticises also the vaccine contracts that many countries entered into in the period after the avian flu:

"The governments have sealed contracts with vaccine producers where they secure orders in advance and take upon themselves almost all the responsibility. In this way the producers of vaccines are sure of enormous gains without having any financial risks. So they just wait, until WHO says "pandemic” and activate the contracts."”



Studies confirm H1N1 vaccine-narcolepsy link in Finnish kids

[link]

The two reports, published yesterday in Public Library of Science (PLoS) One, follow a September 2011 final report by Finnish officials confirming the link between narcolepsy and the AS03 adjuvanted vaccine that the country used exclusively during the pandemic. One explored Finland's narcolepsy incidence over the past several years, and another probed all narcolepsy cases reported in 2009 and 2010.


[link]

’The European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) studied the effects of the Pandemrix vaccine in eight European countries after higher incidences of narcolepsy were reported among children given the vaccine during the 2009-2010 H1N1 swine flu pandemic, AFP reports.

Sweden and Finland have both seen a rise in the sleep condition since the vaccine was first used on children. The governments of both countries stressed their citizens were vaccinated with Pandemrix, which was the only vaccine used in both countries at the time.’


Itt olvashatsz a csádi lebénult gyerekekről, fiatalokról.

[link]

Az első cíkk azt írja:

Some of the children began to moan shortly after receiving their meningitis shot and then went into „convulsions, said a former lawmaker from Gouro, Ahmat Saleh Bodoumi.”

[link]

Másnap már megy mosdatás

A vactruth összefoglalója.

[link]



Itt egy orvos szerint vizsgálni kellene a kapcsolatot a HPV oltás és a meddőség között, a gyártó kutatása szerint természetesen nincs kapcsolat (másik cikk, nem ez)

[link]



Rengeteg van még amit belinkelnék, de egy hétig tudnám írogatni. De végezetül – legalábbis mára – egy video Bill Gates elszólásával:

[link]

“The world today has 6.8 billion people. That’s heading up to about nine billion. Now if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by perhaps 10 or 15 percent.”

70. temmp (válaszként erre: 65. - Egypt)
2013. jan. 30. 01:27
:D
69. egypt (válaszként erre: 68. - Vapi)
2013. jan. 28. 15:47
Ki mondta, hogy te indítottad? Nem tudom, miről beszélsz. És egyáltalán nem támadtalak, csak segíteni próbáltam. Nem tudom, mik történtek veletek, de ha a gyereked jelenleg tünetmentes, akkor valamit csak tudtak azok a hülye orvosok, akiktől a segítséget azért elfogadtad. Itt konkrétan csak a védőoltásokról volt egyébként szó, semmi egyébről.
68. vapi
2013. jan. 28. 14:45

Már megbocsáss!!!!!!!!!!!!!

Nem én indítottam a topikot, hogy "megbízhatatlan forrásból próbálj'ak' tudakozódni".

Ne keverj, kérlek. Én nem támadtalak, te se tedd!

Az, hogy ki hogyan áll a dolgokhoz, az csakis attól függ, hogy kinek milyen tapasztalata van. Neked egy transzplant, nekem 5 és fél év mindenből, amit még az ellenségnek sem kívánnék. Ha kinyitnám a számat, hogy ez alatt az 5 év alatt mik történtek, hát páran nagyon megünék a bokájukat. És itt a 'mélyen tisztelt Istennek képzelt emberekről' van szó. Tudod....a szakemberek.


I have no more comment, case closed on my part!

67. egypt (válaszként erre: 62. - Vapi)
2013. jan. 28. 12:31

Még annyit, hogy ha bármi kétséged van az oltásokat illetőleg, akkor szerintem szakemberrel beszéld meg, ne netes fórumokon és ne mindenféle megbízhatatlan forrásból próbálj tudakozódni.

A védőoltási szaktanácsadónak ez a szakmája, jobban ért ehhez, mint az összes hozzászóló együttvéve. Szívesen elmagyarázzák, hogy működik az immunrendszer, miért kellenek a védőoltások és hogyan hatnak, miket tartalmaznak, veszélyesek -e vagy sem.

Ha egyszer több tízmilliót ráköltöttek a gyerekedre, azt gondolod, szándékosan ártani akarnak neki és meg akarják mérgezni egy oltással? Vagy azt feltételezed róluk, hogy nem értenek a szakmájukhoz és olyan hülyék, hogy még egy szakirányú végzettséggel nem rendelkező, magát orvosnak valló, nem létező amerikai egyetemen végzett illető vagy egy laikus netes fórumozó is többet tud náluk? Hitelesebbnek tartod ezeket a forrásokat, amikről kis utánjárással kiderül, hogy vagy ellenőrizhetetlen, vagy nem is létező orvosokra, egyetemekre és kutatásokra hivatkoznak?

Az orvosok kezébe adtak a gyereked életét, mindenféle durva szereket nyomtak bele, hogy megmentsék az életét, de egy általuk javasolt oltást nem akarsz neki beadatni?

66. egypt (válaszként erre: 62. - Vapi)
2013. jan. 28. 11:50
Akkor neki is folyamatosan nézik az immunrendszere állapotát, nyilván csak akkor kapja meg az oltásokat, amikor erre felkészült.
65. egypt (válaszként erre: 61. - Temmp)
2013. jan. 28. 11:49
A megbízható forrásokat természetesen nem tudod bemutatni.
64. egypt (válaszként erre: 60. - Temmp)
2013. jan. 28. 11:49
Én nem dugom a homokba a fejem, csak nem érdekelnek az általad belinkelt abszolút megbízhatatlan, hazugságokat terjesztő oldalak. Senki nem tudott még hivatalos, orvosilag igazolt tényeket bemutatni ezekről az állításokról, ajánlom olvasgatni az urbanlegends.hu-t, ott utána is kerestek a naturizés oldalak hivatkozásainak, nem létező egyetemek, orvosok, források. Ennyit a hitelességről. És persze ajánlgatják közben a saját, méregdrága gyógynövényes cuccaikat. Én azokat érzem felelőtlennek, akik szakorvosok helyett ilyeneknek hisznek.
63. egypt (válaszként erre: 62. - Vapi)
2013. jan. 28. 11:46
Igen, tudom, nem is kaphatott a gyerekem egy évig.
62. vapi (válaszként erre: 53. - Egypt)
2013. jan. 28. 10:56

Nem vita!


De ha adtál gyermekednek, vagy szedtél már probiotikumot, akkor tudnod kéne, hogy gyenge immunrendszer melklett azt sem lehet szedni! Csak mert teljesen más lesz a reakció rá, illetve elburjánzhatnak olyan baktériumok, amik végzetesek lehetnek.

Csak egy probiotikum....


Elírtam az előző üzit. Nem egy évig, hanem 10 évig daganat mentes a megnevezés! Transzplantált.

61. temmp (válaszként erre: 59. - Egypt)
2013. jan. 27. 01:42

Az utolsó sorodra reagálva csak megemlítem, hogy kiderült, hogy a csádi meningitisz kampány oltáshoz nem voltak meg a szükséges engedélyek és nem biztosították a hűtőláncot sem!!

Jah, és minden amit eddig leírtam megbízható forrásokból, orovosktól, kutatóktól származó információk és nem rémhírek.

60. temmp (válaszként erre: 59. - Egypt)
2013. jan. 27. 01:39

Szíved joga abban hinned amiben akarsz. Számomra meg az a megdöbbentő, hogy felelősségteljes szülők is, akik mindenből igyekeznek a legjobbat adni a gyermeküknek a homokba dugják a fejüket, amikor mindenféle biológia és vegyi koktélokat injekcióznak a fejletlen immunrendszerrel és főleg fejletlen vér-agy gáttal(!!!) rendelkező csecsemőikbe.

Szívesen olvasnék sokadmagammal együtt kutatások, vizsgálatok összefoglalóit, ami éveken át követi az oltott gyerekek állapotát, de az oltástanácsadók, ÁNTSZ nem ad, nem tud adni, mert nincs, sőt van olyan oltás pl. a GSK oltóanyagai között, aminek csak az amerikai tájákoztatójában van leírva, hogy a vakcina rákkeltõ, meddõséget okozó ill. mutagén hatását nem is vizsgálták!

Ami viszont van:

[link]

A kimondottan higany tartalmú oltások kivonása (nálunk 2006 környékén) egy olyan orvos, Dr. Ugrai Tamás érdeme akinek a kislánya autista lett. A thiomersalról is bebizonyították már, hogy többek között autizmust okoz, aztán jött egy cikk, hogy kivonták az oltóanyagból mégis növekedik az autisták száma a kezdeti csökkenés után. A cikk nem vette figyelembe, hogy az influenza oltásban benne maradt és gyerekeket is elkezdtek oltani.

Az is tény és a H1N1 botrány óta ismert is, hogy a WHO megmondó embereinek anyagi érdeke fűződik az oltások minnél szélesebb körben való alkalmazásához.


Kár, hogy nem szeretnél vitatkozni, mert sajnos lenne miről. Szerintem nagyon fontos a vita, mert ha nem lennének viták, akkor a világ egyhelyben topogna, na meg még mindig a súlyos mellékhatásokat okozó szabincseppet kapnák a gyerekek.

59. egypt (válaszként erre: 58. - Temmp)
2013. jan. 26. 23:22
Nézd, ebben én nem hiszek. Az megdöbbentő, hogy egyes orvosok annyit sem tudnak, hogy nagy különbség van a fémek egyes vegyületei között, amikből ugye van mérgező és nem mérgező, a mai oltásokban pedig semmiféle káros anyag nincs. Vitatkozni ezen nem szeretnék, én rémhírek helyett megbízható forrásokból és szakemberektől tájékozódom, és azt is tudom, hogy ha egy kicsit is veszélyesnek tartanák az oltásokat, akkor az én gyerekemet nem oltották volna be,.
58. temmp (válaszként erre: 57. - Egypt)
2013. jan. 25. 22:00

Nem csak az elő vírusok/baktériumok veszélyesek. Az Infanrix pl. alumíniumot tartalmaz és formaldehidet amit betiltottak, mert rákkeltő az ÁNTSZ szerint is, de attól még a pénz az úr és bár balzsamozni nem szabad vele meg egyebeket, de csecsemők vérébe injekciózni egyenesen kötelező. Egyesek összefüggést is látnak az oltások és a magyarországon előforduló rákos gyeremekek száma között, ugyanis nálunk a leggyakoribb mind a kettő (háromszorosa az EU-s átlagnak a rákos megbetegedés!!!) és persze mindenki szétteszi a karját nem tudják miért. Hát én nem lepdőnék meg, ha beigazolódna a feltevés.

Kérdeztem régebben a nőorvosomat akinek szintén kis gyermeke van, hogy a meningitis elleni oltást beadatta-e, mire ő: alumíniumot tartalmaz, szó sem lehet róla, hogy megkapja.

Az a baj az orvosokkal, hogy őket a gyógyszercégek nevelik/jutalmazzák. Aki ki akar lógni a sorból azt kiközösítik vagy perrel meg az engedélyének a bevonásával fenyegetik. Bedarálja őket a gépezet. De más országokban szabad gondolkodni, pl. Japában gyanakodni kezdtek az oltás és a hirtelen csecsemő halál közötti kapcsolatra és 2 éves kor utánra tolták ki a z Infanrix-et és láss csodát, a hirtelen csecsemőhalál 85-90%-kal csökkent.

Egyébként az Infanrix-et 2012 október környékén 20 országból I. fokú riasztással (azonnal, hétvégén is) bevonták, mert cereus baktériummal volt fertőzött. Állítólag Magyarországra nem került, de a korrupció nálunk az egeket ostromolja, lásd BCG. Bizonyítottan nem hat, de nálunk még adják, mert nagy a készlet - ezt egy ÁNTSZ-es főmuki mondta!! Sajna nem találom a videót, de ha meglesz belinkelem.

Mársrészről a beteg kislánynak más problémái is vannak ami miatt megint csak elhalasztandó az oltás a tájékoztatója szerint is, de mivel Vapi nem írta ide, arról nem írok.

57. egypt (válaszként erre: 56. - Temmp)
2013. jan. 23. 09:42

A BCG élő vírusos, azt nem kaphatja meg, de nem is kell, mert az csak az első 6 hónapban lényeges.

Az Infarix-IPV nem élő vírusos (csak az MMR-t néztem), azt megkaphatja, annyit írtak csak itt is, hogy gyengébb lehet a hatása, nem biztos, hogy kialakul a védelem, de biztos nézték nála, hogy áll most a szervezete.

Mi egy évvel utána kezdtük el az oltásokat megkapni, de azért egy transzplantáció, mikor az egész immunrendszert elpusztítják, más, mint egy daganatos beteg kezelése, akinek csak legyengül az immunrendszere. Náluk biztos nem kell ilyen sok idő.

Azért is mondtam, hogy szerintem meg kéne bíznia az orvosaiban. Ha kétségei vannak, biztos szívesen elmagyarázzák nekik is, mi miért kell és hogyan működnek ezek a dolgok, oltások stb., én mindig kérdeztem, és nekünk tök részletesen és érthetően elmondtak mindent. Én inkább őket kérdezném, és nem fórumokon meg neten tájékozódnék.

Köszönjük a jókívánságokat!

56. temmp (válaszként erre: 55. - Egypt)
2013. jan. 22. 23:32

Hát pedig túl sok opció nincs, amit meg kellene kapnia. A BCG-t élete első napjaiban megkaphatta, + 9 hóapos koráig az Infanrix-IPV-HiB oltást is.

Ami kimaradhatott, az az MMR, a Az Infanrix-IPV és még egy Infanrix-IPV-HiB. A többihez még kicsi.

Hány évvel a transzplantáció, ill. a gyógyulása után kaptátok meg az oltásokat?

Olvastam történeted még régebben, és tiszta szívből kívánom, hogy soha többé ne kelljen még csak hasonlókat sem átélnetek.

55. egypt (válaszként erre: 54. - Temmp)
2013. jan. 22. 23:04
Ezek élő vírusos oltások, ezeket nem lehet gyenge immunrendszerűeknek adni, a többit viszont igen. Pont azért mondtam, hogy bízzon meg az orvosokban. Az én gyerekem is immunbeteg volt, transzplantálták, évekig gyenge volt az immunrendszere, és a védőoltási szaktanácsadáson állították össze neki a személyre szabott oltási tervet. Az élő vírusosakat csak akkor kaphatta meg, mikor már megfelelő volt az immunstátusz, természetesen ezt komoly, teljes körű vizsgálat előzte meg. Nyilván egy daganatos betegnél is így járnak el.
54. temmp (válaszként erre: 53. - Egypt)
2013. jan. 22. 23:00

Pont, nem kellene a csökkent immunrendszerű gyerekeket oltogatni. Nem tudom milyen oltást kellene kapnia, de itt van két oltás aminek a gyártója szerint is pont fokozott elővigyázatossággal adható és gyengébb védelmet ad.


Az Infanrix IPV oltás fokozott elővigyázatossággal alkalmazató

-ha gyermekének bármilyen eredetű, tartós immunrendszeri betegsége van (beleértve a HIV

fertőzést). gyermeke megkaphatja az Infanrix IPV oltást, de lehetséges, hogy szervezetében az

oltás után nem alakul ki olyan jó védelem a fertőzésekkel szemben, mint a jó immunrendszerű

gyermekeknél.

Immunrendszerre ható gyógyszerek vagy kezelések (pl. sugárkezelés) esetén:

Gyermeke megkaphatja az Infanrix IPV oltást, azonban az oltás hatása gyengébb lehet. Az oltást

lehetőség szerint a kezelés befejezése után kell beadni.


MMR:

A Priorix nem adható a károsodott immunrendszer hibás működése esetén.

Ide tartoznak a veleszületett és a szerzett immunkárosodásban szenvedők egyaránt.


Ha akkora példa lennénk és olyan jó nekünk, akkor már rég kötelező lenne nyugaton is minden oltás, de egyelőre még nem a oltásokkal milliárd dollárokat zsebrevágó lobbiérdekek diktálnak - nem úgy, mint nálunk.


Az új 'mengitisz' oltás Csádban nem rég 40 gyereket bénított le a kb. 500 oltottból. Hogy történhetett ez a 21. században? Hacsak nem ingyen emberi kísérlet volt a szegény és nyugati ingerküszöbtől távoleső országban.

53. egypt (válaszként erre: 52. - Temmp)
2013. jan. 22. 22:16
Pont azért, mert gyenge az immunrendszere. A nyugati orvosok egyébként minket emlegetnek példaként oltottság tekintetében, és nálunk van a legkevesebb fertőző betegség.
52. temmp (válaszként erre: 51. - Egypt)
2013. jan. 18. 18:14

Szerintem meg nagyon nem kellene oltogatni, ha egyszer beteg, gyenge az immunrendszere!

Minek kell kapkodni?


Rajtunk kívül alig van még olyan ország, ilyen sok kötelező oltás van, jobb helyeken csak ajánlott van és szülő-orvos mérleges mit kapjon/kaphat meg. Normális országban nem kellene beoltani és nem csak akkor éppen lázas.

51. egypt (válaszként erre: 49. - Vapi)
2013. jan. 18. 14:05
Gondolom, készítettek nektek külön oltási tervet a vizsgálati eredményei alapján. Nagyon fontos, hogy minél előbb megkapja a szükséges védőoltásokat. Biztos elmagyarázták az orvosaitok, miért nem bízol meg bennük?
50. temmp (válaszként erre: 49. - Vapi)
2013. jan. 18. 12:24
Keresd fel személyesen Labant Csabát, hátha tud segíteni, ötletek adni hogyan ússzátok meg.
49. vapi (válaszként erre: 21. - 524c32fcc6)
2013. jan. 18. 12:13
Sajnos, mostmár beteg gyereket is oltanak! Lányom 1 évig még nem lesz 'egészséges'. Daganatos volt, így daganat mentes a megnevezése. Őt így is oltani akarják!!
48. temmp (válaszként erre: 46. - HnéViktória)
2012. nov. 9. 09:08
Nagyon nagyon remélem, hogy újat kapott!!
47. temmp (válaszként erre: 44. - Egypt)
2012. nov. 9. 09:07
Kérlek engedd meg, hogy árkot röhögjek a szaktanácsadók köré! Egy netes ismerősöm valamelyik tanácsadóval beszélt, de azt sem tudta, hogy mit ír a tájékoztató, amit ráadásul nálunk hiányosan is fordítanak. Annyi tanácsot kapott, hogy oltassa be, különben a gyámhatóságot a nyakára küldi, és ha nem oltatja be, akkor a gyerek veszélyezteti a beoltottakat is nem csak saját magát. Erre kérdezte, hogy akkor az oltás mégsem véd, mert ha a többiek be vannak oltva, akkor mitől kell tartaniuk, de erre értelmes választ már nem kapott, csak azt, hogy milyen felelőtlen. Független vizsgálatok, hosszútávú megfigyelések adainak az elérhetőségét sem tudta megani.
46. HnéViktória (válaszként erre: 43. - Temmp)
2012. nov. 9. 07:00

Remélhetőleg ha 2012 okt-ben vissza hívták ezeket akkor nem azt kaptuk!


Ma meg fogom kérdezni a védőnőt történt-e ilyen...ha valaki Ő tud róla.

45. HnéViktória (válaszként erre: 44. - Egypt)
2012. nov. 9. 06:58

Köszönöm,de azt hiszem előfordult már hogy "ezekben" a megbízható irományokban van igazság...


Szaktanácsadásra pedig nincsen szükségem hisz a kisfiam az oltást megkapta 3napja és szerencsére jól van,de szerintem jogos,hogy ha ilyet olvasok meglepődök,netán utána járok!!!Nem?!Legalábbis annak,hogy mit is kapott...amúgy Pesttől majdnem 200kmre lakunk.

44. egypt (válaszként erre: 39. - HnéViktória)
2012. nov. 8. 23:46
Ezek helyett a "megbízható" irományok és rémhírek helyett javasolnám a védőoltási szaktanácsadást (László Kórház), őket kell hívni, illetve lehet kérni időpontot és el lehet menni személyesen is szaktanácsért, egyéni oltási tervet is készítenek és szívesen válaszolnak minden kérdésre. Náluk jobban senki nem ért Magyarországon az oltásokhoz.
43. temmp (válaszként erre: 42. - HnéViktória)
2012. nov. 8. 23:39
A cikkből nekem nem teljesen derül ki, hogy a konkurens gyártónál is szennyezett találtak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook