Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi történik, ha lejárt a spirál "ideje", vagyis az ajánlott öt év, de nincs vele semmi gond? fórum

Mi történik, ha lejárt a spirál "ideje", vagyis az ajánlott öt év, de nincs vele semmi gond? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 28. 13:07
Feltétlenül le kell cseréltetni, mert nem olyan hatékony 5év után.Arajta lévő bevonat ugyanis oxidálódik,és fertőzés forrása lehet./e.ü/dolgozó
2008. máj. 14. 19:47

Sziasztok!

Most kaptam meg a nőgyógyászati szűrés leletét, és kiderült,hogy valamilyen actinomyces fertőzésem van, ami kiterjedt kismedencei gyulladást okozhat, állítólag a spiráltól. Van valakinek tapsztalata ezzel kapcsolatban, hogy mindenképpen le kell venni a spirált, vagy elég egy gyógyszeres kezelés? Nem akarom levetetni, csak ha nagyon muszáj, de az antibiotikumot sem szeretném fölöslegesen beszedni, egyébként doxicilint írt fel a z orvos.

2007. dec. 30. 10:50
Célszerű levetetni, mert nem véletlenül találták ki az 5 évet. Szerintem mindenkinek vannak jó és rossz történetei ezzel kapcsolatban, de minek kockáztatni?
2007. dec. 30. 10:28
Én nyáron rakattam fel és azt mondta a doki jól véssem a fejembe 5 évig lehet fent hivatalossan. Tovább is fent lehet de annak következményei vannak amiért nem érdemes kockáztatni.
2007. dec. 30. 08:20
Én mindenképpen lecseréltetném! Mondjuk nekem hormonos van, gondolom ebből ki is fogy addigra, de a simát is lecseréltetném.
2007. dec. 29. 20:26
feltétlenül cseréltesd le! Ha bírja a szervezeted,akkor bírni fogja a következőt is.vannak kivételek akiknek nem okozott gondot a spirál hosszú évekig,de nem érdemes kísérletezni vele.
4. Szofka (válaszként erre: 2. - Petrikek)
2007. dec. 29. 18:55

Az en egyik ismerosomnek 20 evig volt fent a spiral. Nem irtam el,tenyleg 20 evre gondolok. Nem volt vele neki semmi gond, a levetele sem fajt. Ettol fuggetlenul szerintem ha esetleg egy evvel tovabb fent hagyod meg nem lehet gond, de inkabb ne tedd, ha nem muszaj.

Amugy nekem a masodik spiral van fent, 3 hete tette fel a nogyogyaszom. Most ket het utan megjott, es gorcsoltem is elegge. Felek,hogy nem fog beilleszkedni, de azert meg remenykedek. Az elso 3 evig volt fent, de utana kilokodott.

2007. dec. 29. 18:23
Szerintem vetesd le, nekem anyukám, a nagynéném se vetette le és mindkettőjüknél körbenőtték a szövetek. Úgy tépték ki aztán egyik gond a másik után jött, gyulladások, persze akkor még nem ilyen jobb fajták voltak mint most.
2007. dec. 29. 16:03

Na szóval újra nekifutok:

Mi történik, ha lejárt a spirál "ideje", vagyis az ajánlott öt év, de nincs vele semmi gond? Egyik orvos szerint le kell venni, mert benő és akkor csak műtét útján távolítható el. Egy másik szerint nem kell levenni, mert nem biztos, hogy egy következő ugyanilyen jól beilleszkedik. Érdekelnének tapasztalatok...

2007. dec. 29. 16:00
M

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook