Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Logisztikai szak fórum

Logisztikai szak (beszélgetős fórum)

2014. márc. 21. 05:03
nekem 3 szakmám van, alap német nyelvvel és logisztikán dolgozok.
16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Fisica)
2012. ápr. 4. 14:38
:)
15. Fisica (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2012. ápr. 4. 14:31
szívesen, azért nem olyan nehéz, és lehet, hogy épp sikerül olyan munkát találnod ahová nem kell nyelv, nem olyan nagy hülyeség ha elvégzed:) Igaz most nekem is csak porfogó a bizonyítvány, de ha majd éppen valamikor kell, akkor ott lesz :) addig is tanultam új dolgokat
2012. ápr. 4. 14:29
Értem.Köszönöm a válaszokat.Akkor még gondolkodom ezen:)
13. Fisica (válaszként erre: 10. - 171925f409)
2012. ápr. 4. 14:26

hát mivel a logisztikai cégek nemzetköziek, elengedhetetlen a nyelvtudás..sajnos ez van..nem könnyű melót találni:S

Meg inkább az ismerőst veszik fel, én is voltam logisztikai állás interjún, megdícsértek, hogy milyen klasszul lefordítottam a két levelet amit az orrom elé dugtak, mert még az se tudta lefordítani akinek nyelvvizsgája volt (szakmai szöveg volt)..aztán semmi, most nemrég újra volt felvétel és azt mondták be se hívnak mert a múltkor se volt jó az angolom:D szóval a protekció néha több mint a tudás

2012. ápr. 4. 14:24

A nehézség is egy relatív dolog. Nálunk mindenkinek sikerült, pedig voltak olyanok - nem is kevesen - akik azt sem tudták volna felsorolni, milyen tantárgyaink voltak. Átment mindenki. De hogy ki mennyire tanulta meg valóban, az más kérdés. Az is, hogy ki mennyire tud vele elhelyezkedni. Fisica-nak igaza van, legalább egy nyelvet középfokon beszélni kell, hogy el tudj helyezkedni. Jogosan is.


Szóval manapság a papírt megszerezni nem nehéz, hasznosítani annál inkább.

2012. ápr. 4. 14:23

Hát ma ebben az országban sajnos nincs garancia, hogy bármivel el tudsz helyezkedni :(

Én is örültem neki, mikor mehettem a tanfolyamra, olyan komolynak hangzott...és tessék. Egy papírral több.

Ettől még neked lehet szerencséd!

10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - Fisica)
2012. ápr. 4. 14:22
Hát nem állt szándékomban még közép fokon is tanulni akkor meggondolandó e szak
2012. ápr. 4. 14:21

én 2 évig tanultam

ha nem beszélsz legalább középfokon akkor nem sok esély van elhelyezkedni ebben a szakmában

2012. ápr. 4. 14:18

Értem.Akkor ezzel a szakmával sem fogok lehet elhelyezkedni:(((

Nem tudom érdemes e megint 1,5-2 évet tanulni.

Most végeztem el a tb.ügyintéző bérügyi szakelőadó végzettséget de nincs munka mondván 5 év gyakorlat kell hát honnan szerezzek ha nem adják meg a lehetőséget:(

Ez a logisztika kicsit nehéz szaknak tűnik:(

2012. ápr. 4. 14:12
Ezeken a tanfolyamokon van idegen nyelv, szakmai idegen nyelv. Mi ezen belül szituációkat tanultunk, ezekből voltak idegen nyelvi modulnál tételek. Illetve még tanultunk szakmához fontos kifejezéseket az adott nyelven, de tényleg nem kell beleszakadni, én sem voltam soha jó nyelvből, de meglett simán.
2012. ápr. 4. 14:10
Volt szakmai angol is, de ez pár betanult szituáció volt, nem kellett bele megszakadni...
2012. ápr. 4. 14:08

Na, én is tanfolyamon tanultam, nekünk 10 hónap volt a szakma és 4 hónap az alapfokú angol tanfolyam, de nagyjából kitörölhetem vele, nem kapok munkát. Ugyanis értelmes álláshoz főiskolai végzettséget kérnek és középfokú aktív nyelvtudást, a raktárosi munkákhoz általában targoncás vizsga kell, áruterítéshez jogsi, lehetnék például raktári adminisztrátor elvileg, de nem vesznek fel sehová. Persze, ha van sógor, koma, jóbarát....

Egyébként 6 modul volt:

Ügyviteli, irodatechnikai, kommunikációs ismeretek

Marketing és PR alapismeretek

Veszélyes áruk tárolásának, szállításának követelményei

Áruterítés

Az anyagbeszerző munkakör követelményei

A logisztikai ügyintéző speciális feladatai.

2012. ápr. 4. 14:07

ha modulrendszerben vizsgázol, ott majd lesz nyelvi vizsga is, tétel, szövegértés, valamilyan levél megírása pl: reklamáció, ajánlatkérő..nekem ilyen volt. Nem nehéz, úgyis gyakoroljátok majd, csak a sablonszöveget kell megtanulni és menni fog


volt számvitel, logisztika, vállalati memedzsment, nyelv,fogyasztóvédelem, stb..bár én szállítmányozást is tanultam nem csak logisztikiát

2012. ápr. 4. 14:01

Hát tanfolyamon Szegeden 3 hónapos lenne ugyan abban a suliban estin 1,5 éves de az igazgató szerint ugyanazt azt tanítják mind kettön.

Én még az alapfokú angollal küzdök:((

Akkor ugye ha nincs közép fokú akkor nem is tudok majd vizsgázni mert annyira nehezek a feladatok?De azt nem mondták, hogy tudni kell középfokú szinten ezt csak most olvastam neten:(((((

2012. ápr. 4. 13:57
Hol? Középsuliban vagy tanfolyamon esetleg főiskolán? Kell hozzá idegen nyelv, igen, célszerű a középfok.
2012. ápr. 4. 13:47
Érdeklődnék milyen tantárgyak vannak és, hogy igaz e, hogy középfokú nyelvi szinten is tudni kell mert a vizsgán lesz ilyen feladat?Gondolom akkor idegen nyelvet is oktatnak majd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook